RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


nata11 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 7:23:43)

I ja nevolim lale i nevolim dvorista koja su prepuna sarenog cveca ono tipa 200 vrsta i 200 razlicitih boja. Ja uvek sadim petunije u istoj boji.




Verolina -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 10:30:37)

IZVORNA PORUKA: Štetica

Postoji legenda vezana za njega,u Kini se nekad sadilo kada se rodi zensko dete,kada dodje vreme da se devojka uda od te sadnice se pravio namestaj koji ide u miraz.


Eto vidis. Ne znajuci sam se opredelila za ovo. Da buducem zetu izdeljem gitaru da mi svira ceri[sm=smiley36.gif]I znaci da uzmem belisimu, ne tomentosu?
Ja volim jako cvece.Ali njime cu se baviti kad se zavrsi kuca. znam da cu imati dosta belih rada, djurdjevka, obicnih i zimskih ruza.




Štetica -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:27:30)

Verka ma ima da svira ko bela lala. [sm=jezicek.gif]
Kad zavrsis kucu javi mi se da ti posaljem bele rade(one visoke i krupne) i plavi floks.Toga imam za izvoz,svake jeseni rascupavam i delim svima al se tici kao ludo.
A za te zimske ruze neznam ni kakve su ni kako se gaje. Moracu da potrazim na internetu da vidim.
Ja imam cajevke koje cvetaju od maja do novembra.




Olga75 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:29:49)

ja imam dve paulovnije ili kako se vec zovu [sm=smiley4.gif]
moj brat pravi te neke sadnice a imam i godzi bobice , mada mislim da ce da preminu
moracu dogodine da sadim ponovo
kad su male te polovnije nisu nista lepe , ja cu da ih lozim kad porastu [sm=smiley36.gif]




daca77 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:32:45)

A koje biste mi brzorastuce cetinare preporucile za zivu ogradu? Ne mogu da gledam jednu ludu komsinicu, koja samo vitla pored ograde...




Olga75 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:42:17)

komsije kod mame imaju tuje , sadili su ih na pola metra a visina je pa negde oko 2,5 - 3 metra i rezu ih ravno
mada su one blize puta zute i polusuve, one valjda jako ne vole zagadjenje
mozda je bolje da ozidate ogradu , kod mene je tako sve ograde , sem one na ulicu je na kant cigla i dva metra u vis
nit te vide nit ih vidis




nata11 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:44:43)

I ja predlazem tuje i sto je najbolje ako neces da cekas imas da kupis one vece visine. [sm=smiley1.gif]




daca77 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:45:29)

Olga, zidana ograda je najbolja, ali moj sveki nije to hteo, jer bismo bili jedini u naselju sa takvom ogradom.




Olga75 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 11:55:57)

za pocetak razvuci asure po ogradi ili tako nesto
a kod nas u celom kvartu su kuce na medji ulice a nastavak je sve visoko zidano ono u ravni sa kapijama , ne vidimo se nikako [sm=smiley36.gif]




Štetica -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 12:15:46)

Daco ja nesto neznam ni za jednu vrstu tih brzorastucih cetinara. Jedino da kupis vece sadnice tuja ili onog poput simsira(neznam kako se zove). A drugo resenje ti je lepo da psadis kane sa te strane one imaju krupne listove i lep cvet,pa kad pogledas na tu stranu a ti vidis samo cvece a komsinicu ko sisa.
Ja zivim u selu i imam ludog komsiju koji nece da pokosi parcelu do naseg dvorista tako da je korov ogroman,pa sam lepo u dvoristu uz samu ogradu posadila carsko oko ili carsku krunu,kako je ko zove,to raste do 1,5m i ima lepe cvetove,pa mi milina pogledati na tu stranu.




daca77 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 12:50:30)

Stetice, u pravu si...nama komsinica smeta samo leti...moze i neko cvece koje visoko raste.[sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 13:02:34)

kane , irisi , ruze puzavice , tako stogod [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 13:39:44)

Ja imam omiljenu puzavicu, ali Daco ona baš nije brzorastuća (ili možda jeste), a trajna je i nema bodlje [sm=smiley36.gif]

Orlovi nokti ili orlove kandže (kako ko zove). Prelepo mi je i prelepo mirišeeee




Štetica -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 13:59:34)

Trco za orlove nokte sam zaboravila,nije brzorastuca puzavica,al otprilike joj treba oko 3-4god da dostigne maksimum. Aj sto mirise nego i prelepa je kad ucveta.




daca77 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 14:13:44)

Ali, orlovi nokti ce prelaziti kod komsinice[sm=smiley13.gif]




Trcosava -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 14:16:35)

A to je problem? Buniće se? Uf bre [sm=smiley36.gif]




daca77 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 14:25:17)

Zena je skroz luda i zato smisljamo koju biljku da zasadimo, ali da je sa nase strane.




Štetica -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 16:20:11)

Daco u tom slucaju onda Lijander,i reci joj da je to posebno drvo za caj[sm=jezicek.gif]




branki* -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 17:30:11)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Daco u tom slucaju onda Lijander,i reci joj da je to posebno drvo za caj[sm=jezicek.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Trcosava -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 18:10:41)


IZVORNA PORUKA: daca77

Zena je skroz luda i zato smisljamo koju biljku da zasadimo, ali da je sa nase strane.


Onda definitivno kana, što gušće posaditi [sm=smiley36.gif]




Žapkić -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 19:50:46)

Orlovi nokti-obozavam ih. Imam ih dvoje u dvorištu-prelepo izgleda i prelepo miriše!!!




Verolina -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (23.6.2014 21:38:48)


IZVORNA PORUKA: Štetica


Kad zavrsis kucu javi mi se da ti posaljem bele rade(one visoke i krupne) i plavi floks.Toga imam za izvoz,svake jeseni rascupavam i delim svima al se tici kao ludo.


Cuj je, pa doci ces mi valjda sa sinom....[sm=bravo.gif]




vikiveki -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (5.7.2014 0:44:40)

Evo kako je mm iskoristio neke palete i napravio malu ogradicu a od ostataka starog orasa napravio stočić i panjeve za sedenje

[img]http://www.dodaj.rs/f/1u/d4/WYMo2eW/picture-023.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/3R/g6/phk6V4i/picture-024.jpg[/img]

[img]http://www.dodaj.rs/f/3K/Bq/2aytNHm3/picture-026.jpg[/img]




mila83 -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (6.5.2015 15:00:31)

VikiVeki,ovo je prelepo ! Mi imamo malo dvoriste[sm=smiley13.gif] i jako malo zelene povrsine.Ali pokusavamo nesto lepo da uredimo.




Maraj -> RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista (6.5.2015 15:06:31)

Vikiveki predivno je. Prava oaza




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>