|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 7:39:44   
Anoniman
Jabukice meni je revizija radjena tri dana posle porodjaja, kad mi je dr rekao da ce mi raditi reviziju pretrnula sam, bas zbog prica koje znam oko revizije, ali veruj mi nista nisam osetila, dr je to odradio super. Moj ti je savet ako ti budu radili, a nadam se da nece samo budi mirna, to je meni savetovao dr. user posted image

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 7:48:04   
jabukica
hvala milijana na odgovoru

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 7:54:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jabukica

hvala milijana na odgovoru
user posted image

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 8:07:27   
azdajica75
Evo i ja da podelim svoje iskustvo.
Kao što Miljana reče,treba se opustiti što više,naravno lako je to reći,ali zaista pomaže.Meni je revizija rađena neposredno posle porođaja,a zatim tri dana posle porođaja.Posteljica je bila jako rastrešena,i ostalo je dosta parčića.Da je prijatno nije,da boli boli,ali nije ni upola tako strašno kako se priča,ili kako sam ja mislila.I nije dugo trajalo,5-10 min.
A totalna anestezija je ipak totalna anestezija,ja sam ipak više volela bez nje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 16:14:02   
Olga75
ne znam da li je neko napisao ali
revizija se radi nakon porodjaja a
kiretaza nakon pobacaja
postupak je isti , to je u principu struganje po materici da se skinu zaostatci , jedino je eto naziv drugaciji


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 18:31:15   
jabukica
Meni je kiretaža već odrađena nakon missed ab. i sad mi rekoše da nije sva krv iz materice izašla i da ako do utorka ne stane krvarenje moraću  na reviziju user posted image

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 18:39:05   
Anoniman
Pa da, to su ti ugrusci koji nisu svi izasli, pa zbog toga ce ti mozda raditi, a nadam se da nece, da ce sve biti ok.

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.4.2011 18:44:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jabukica

Meni je kiretaža već odrađena nakon missed ab. i sad mi rekoše da nije sva krv iz materice izašla i da ako do utorka ne stane krvarenje moraću  na reviziju user posted image

Ja sam posle spontanog krvarila 12 dana...7 dana je bio potop...Meni su objasnili da se revizije rade kad zaostane deo ploda u materici..

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
12.11.2011 15:57:06   
jovicaa
znaci posle porodjaja se radi na zivo revizija? uf.... user posted image
a meni je lekar  zavukao neku gazu i dzarao posle porodjaja tako nesto i rekao mi je ovo je da manje krvaris, jel to revizija?! neka polu revizija??
kao da me je obrisao iznutrauser posted image uf jezivo
uf od ovih secanja i misli me bole jajnici i bubrezi, izgleda da ja necu jos jedan kruguser posted image


< Poruku je uredio jovicaa -- 12.11.2011 16:00:54 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:03:50   
boba 11
Ne verujem da je to revizija.Ja nisam krvarila posle porodjaja ni malo davali mi neke kapi i kojesta i kad sam posle tri dana rekla da ne krvarim komentar neke dr je bio-u al je to dobro odradjen carski sve ocisceno.Ipak su me pogledali na uz i videli da ima nesto malo u materici pa su me uputili u ambulantu .Tamo mi odradi neku kao reviziju sto menije bolelo puno vise od pregleda za pappa test .Nisu to napisali u izvestaju pa sam posle na skidanju konaca rekla mojoj dr sta je bilo.Sreca inace bi bilo svasta da me nije tad pregledala.Meni je materica bila puna krvi i tad me posalje ponovo na reviziju .Malo sam se uplasila ali smo otisli u betaniju gde je bila jedna super dr koja me je pitala kako hocu na zivo ili sa anestezijom jer nije sigurna da li cu izdrzati zbog carskog.Sve je to jos sveze i nije zaraslo.Tako da mi nije direktno (valda ne sme )rakla vec indirektno da dodjem na totalnu pa sam sutra dan to odradila i nije nista bolelo.Isla sam taj dan kuci.
Inace sam posle saznala da mi je uzak grlic materice pa zato nije mogla da otice krv.Sad imam problema sa radjenjem pappe jer samo malim stapicem kad cacne ja prokrvarim i nije dobar rezultat.Katastrofa samuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:07:45   
Olga75
pislala sam vec , u Su bolnici se radi uz dan posle porodjaja za svaki slucaj i naravno da je meni ostao deo posteljice , dr je hteo reviziju na zivo : ma hajde , to je samo par minuta , ne budi kukavica
jesam kukavica i radili su mi je u opstoj anesteziji


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:12:42   
Didy
Meni su radili reviziju sad posle drugog porođaja i niko me nije pitao da biram, samo su rekli da će me uspavati i pitali da li sam alergična na nešto. Kad sam se probudila, bilo je gotovo i zbrinjavanje epiziotomije, koje me je prvi put bolelo više od samog porođaja.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:14:11   
Didy
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam da li je neko napisao ali
revizija se radi nakon porodjaja a
kiretaza nakon pobacaja
postupak je isti , to je u principu struganje po materici da se skinu zaostatci , jedino je eto naziv drugaciji



Olga, meni rekoše da pri reviziji ne stružu ničim, već rukom proveravaju da li je nešto ostalo.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:15:58   
Olga75
eto i definicije se razlikuju
postoje  "rucna "i "intsrumentalna "
meni je radio instrumentalnu jer je dr koja je proveravala placentu potvrdila da je izasla citava ali na uz su se videli ostatci


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:17:42   
Anoniman
Ja ne znam šta više rade u SU bolnici-nema ko nije išao na reviziju nakon porođaja!!! user posted image
Zamislite priču, prošle godine bili na Ohridu i naših domaćina ćerka se porodila, kaže imala je jako težak porođaj! Mi pitamo šta se desilo? Kaže rađena joj revizija.... Iiiii?! Ja sad očekujem zaplet, kad ona kaže: to je bio drugi slučaj u karijeri njenog ginekologa koji radi već 20 godina!!! user posted image
A meni kad je došla patronažna i videla otpusnu listu: samo je prokomentarisala-vidim i ti si dobila full tretman! Ja imam ženice sa carskog koje završe na reviziji! user posted image user posted image user posted image
Inače, kad sam se porodila pregledali su posteljicu, onda je dr na živo gurnuo ruku u mene i nešto je čupao! Mislila sam da ću da svisnem od bola-tri puta gore nego porođaj! Tri dana po porođaju na UZ se kao videlo još 6mm i poslali me na reviziju, ali nisam smela ništa da jedem i pijem od ponoći, da bi me uspavali. Ženica kojoj nije najavljena revizija, pa je doručkovala, radili su na živo... I onda sam rezultat revizije odnela mojoj doktorici, da bi ona po rezultatima rekla da u uzorku koji su izvadili NIJE BILO tragova posteljice. Dakle malo su me uspavali i sekli bez ikakvog razlogauser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:20:01   
Olga75
eto , meni su uradili i bris lohija user posted image
esnafski su potrosili celu puslu konca za usivanje , desterilisali instrumente , odradili bris i taaaako user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:30:39   
Didy
Da, meni je rađena ručna revizija.
A šta seku pri reviziji?user posted image Mislim, meni su svakako radili (opet) epiziotomiju. Da li i pored toga još nešto dodatno seku?
Inače, mene je porodila samo babica, lekari su bili na nekom sastanku (ja im banula skroz otvorena na frkuuser posted image ) i sećam se da je čupala i vukla posteljicu (imala sam jako kratak pupčanik, ne znam da li je zbog toga vuklauser posted image ). Posle dođe doktorka, pregleda posteljicu i kaže da nije sigurna da je cela i traži reviziju. Pita babicu - Jesi li ti to vukla i nešto na silu? Kaže ona - Maaa neee! Došlo mi da se dignem i da kažem - Ne seuser posted image i!
Budim se, ono me skroz neki drugi doktor "sređuje". Luda kuća u Betaniji!


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:32:57   
Anoniman
Pa ako ima ostatak posteljice onda se struže (seče) taj komadić sa materice user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:33:40   
Olga75
ne seku kod revizije , samo "prodzaraju "al mi je opis user posted image
a kad se posteljica na silu vuce hoce da ostane , kazu treba sacekati da se placenta spontano rodi


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:38:43   
Didy
IZVORNA PORUKA: Olga RR
a kad se posteljica na silu vuce hoce da ostane , kazu treba sacekati da se placenta spontano rodi



Divno! Znala sam da nije trebalo da babica dobije onu bombonjeru!user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:43:13   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam da li je neko napisao ali
revizija se radi nakon porodjaja a
kiretaza nakon pobacaja
postupak je isti , to je u principu struganje po materici da se skinu zaostatci , jedino je eto naziv drugaciji



Olga, meni rekoše da pri reviziji ne stružu ničim, već rukom proveravaju da li je nešto ostalo.user posted image



Dok sam ležala i čekala da se porodim imala sam savršen pogled na devojku u sali prekoputa koja se porađala a potom joj je rađena revizija. Nisam htela sve da gledam ali kad sam se u momentu okrenula videla sam moju doktorku kako je celu šaku zavukla u nju i vadi nešto. Posle mi je dr rekla da joj je čistila matericu. Baš tim rečima.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:44:56   
Olga75
pa da , rucno je revidirala user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:45:51   
hanka
Radjena mi je kiretaza sa lokalnom anestezijom zbog spontanog.Revizija nije bila potrebna s obzirom da sam krvarila kao luda,tako su mi bar objasnili.Bolelo je nevidjeno kao da mi vade sve iz stomaka,drzale me dve sestre i to jedva.Od sve muke koja me je snasla na kraju kad su mi radili onaj vakum sam htela da poludim.Odlezala sam 2 sata i krenula u obilazak Sarajeva na -5 i cevape na Bascarsiji
Sve pohvale za dr Slavicu i ostalo osoblje u KBC Kasindo u Istocnom Sarajevu user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 11:46:40   
Ana RR
Posle sam sa tom devojkom bila u sobi i ptala sam je da li je bolelo, kaže da apsolutno ništa nije osetila, dodali su joj još anestezije. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
29.11.2011 12:00:27   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Posle sam sa tom devojkom bila u sobi i ptala sam je da li je bolelo, kaže da apsolutno ništa nije osetila, dodali su joj još anestezije. 


Bila je u totalu?
Ja se samo sećam doktorke da mi je rekla - Sad ćemo Vas uspavati... I posle se sećam da se budim, a doktor vezuje čvor. Zaista ništa nisam osetila, a ni posle me ništa više nego prvi put nije bolelo zbog toga.
Patronažna mi je bila rekla da moram više da odmaram posle porođaja zbog revizije.user posted image Kao, materica se teže vraća. Kad sam pitala svog ginekologa na kontroli (dva meseca posle porođaja), rekao mi je da je to glupost i da nema veze s vraćanjem materice.
Olga, nosi li revizija neke svoje "posledice"? U smislu - duži opravak, neki "problemi" s matericom koji mogu da iskrsnu, problemi prilikom ponovnog zatrudnjivanja, i sledeći put će se raditi revizija... Lupam sad sve što mi padne na pamet...


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here