Energetska pića (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Anoniman -> Energetska pića (8.4.2009 15:22:07)

Zaklela bih se da smo pisale o njima, ali ne mogu da ih nađem. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Jel pijete energetska pića?

Evo deo texta sa rtv.rs... da malo razmišljate o tome:


DETROIT - Ljudi sa visokim krvnim pritiskom ili srčanom bolešću ne bi trebalo da konzumiraju energetske napitke, savetuju američki stručnjaci iz detroitske bolnice "Henri Ford".

Oni su ustanovili da zdrave odrasle osobe, koje popiju dve limenke nekog energetskog napitka, doživljavaju povećanje krvnog pritiska i ubrzavanje srčanog ritma, prenosi Rojters.
Za zdrave osobe taj rast pritiska i ubrzanje rada srca nisu značajni, ali bi mogli biti kod osoba koje već imaju problema sa pritiskom ili srcem, naglašavaju detroitski stručnjaci.
Energetski napici, koji se reklamiraju kao sredstvo za podsticanje funkcija mozga i izdržljivosti, obično sadrže kofein, taurin, šećer, vitamine i druge nutritivne dodatke, a njihov uticaj na krvni pritisak i srce nije još dovoljno ispitani.




Ana RR -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:24:57)

Ne pijem, to mi je preslatko. U stvari, jesam par puta kupila neki energy ili tako nešto, leto je bilo neka vrućinčina i ja kao kupim to, ne znam ni sama zašto. Ali generalno mi se ne sviđa.




bebać -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:29:46)

Generalno ne pijem,probala sam ih par...ali ne pijem(dok sam djevojka bila kad nisam pila alkohol,onda ta energetska pića,kad sam izlazila)a sada ne...




Sneža -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:31:36)

ja volim popiti guaranu,s vremena na vreme,imam uvek malo niži pritisak pa mi prija da se malo "dignem"[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:31:40)

Ja sam pre trudnoće mnogo više pila, celu trudnoću sam patila za njima, i valjda se odvikla. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Inače, preferiram Guaranu, i ne volim kada je jako hladna. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:32:40)

Na svakom energetskom picu mora da stoji da nije za decu mladju od 18 godina, da nije za trudnice, srcane bolesnike i dijabeticare. I max konzumiranje je dve limenke dnevno!!! To govori samo po sebi koliko je stetno.
Ja licno volim Guaranu, ali je ne pijem u trudnoci, a dok nisam bila trudna sam vrlo retko uzimala jer je prepuna kofeina koji bas i nije zdrav za srce[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image].
Osim toga, vrlo cesto je sadrzaj konzervanasa u energetskim picima na gornjoj granici, pa cesto i iznad gornje granice, a to na limenci nigde ne pise!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Ana RR -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:32:59)

IZVORNA PORUKA: Sneža

ja volim popiti guaranu,s vremena na vreme,imam uvek malo niži pritisak pa mi prija da se malo "dignem"[sm=smiley36.gif]




to radi i moja koleginica!




kumara -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:33:43)

Jao ja ne mogu da zivim bez red bull-a, hladnog i strogo u konzervi!!! [sm=smiley36.gif] Pokusavam da se skinem sa istog, pa ga sad redje pijem, ali bilo je kada sam pila i po 3-4 na dan! A znam da ne valja, ali sta cu kad volim taj divan ukus maline!!! [sm=smiley36.gif]




Verus -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:39:07)

Retko kada....znam da sva ta gazirana pica bilo koja da su u pitanju, imaju citric acid ili ti tu kiselinu citrichnu a to ja ko ostecuje gledj....uvek sam vodila racuna o zubima jer me strah da ih izgubim rano kao moja mama, pa izzbegavam.  Ej jel imamo neku temu o zubima??? Higijeni, i dr. misljenja?




Ana RR -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:39:59)

Verus jesi bila kod dr?




Verus -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:41:37)

eno pisala u eserihiji, nemaju uopste otvorenih mesta za danas, pa se spremm da odem u urgentnu, da mi pogledaju mokracu, urade onaj brzi test i daju antibiotik, a ne da mi se ici...




Anoniman -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:43:15)

Da sam juče umrla ne bih znala da Red Bull ima ukus maline. Meni sva ta en. pića nemaju ukus ničega, nego taj specifičan ukus energetskog pića. Ništa drugo u prirodi mi nema takav ukus... kakva crna malina??? [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:45:56)

IZVORNA PORUKA: Verus

Ej jel imamo neku temu o zubima??? Higijeni, i dr. misljenja?


Evo ovde sam pisala o nekim stvarima, ako to nije tema koja ti treba, otvori mico novu.

Fluorogal KLIK




kumara -> RE: Energetska pića (8.4.2009 15:46:03)

Malina Tasho, malina!!! Cak i mirise tako!!! [sm=smiley36.gif]

Nego, aj nam otvori molim te neku temu sa zubima, da Verus moze da pise! [sm=smiley1.gif]




IvanaSK RR -> RE: Energetska pića (13.6.2017 13:07:14)

Evo je tema za mene i Emicu[sm=smiley36.gif]
Trudnoća mi je bila "teska" zato što nisam mogla da pijem Guaranu [sm=smiley36.gif]
Omiljeni su mi Guarana i Red Bull




emicaa -> RE: Energetska pića (13.6.2017 16:58:37)

Ivana vidi stvarno [sm=smiley36.gif] Sanjala sam ih u obadvije trudnoce [sm=smiley36.gif]
Ja nemam omiljeni,sve ih volim




Sanjica26 RR -> RE: Energetska pića (13.6.2017 17:00:54)

Nijedan ne pijem.




IvanaSK RR -> RE: Energetska pića (13.6.2017 19:28:19)

Emice, ima ona Mohito Guarana (mislim da se tako zove) i ona plava, one mi nisu nista posebno.
Nije los Energis.




Sanjalicaaa -> RE: Energetska pića (13.6.2017 20:24:35)

Ja volim ona booster zuti. Ili guaranu. Mm me je navukao na energetska pića. Najviše bih volela da ih ne pijem uopšte.




dddaca -> RE: Energetska pića (14.7.2017 22:18:51)

POpijem samo povremeno, kad idemo na put, pa treba duze ostati budan




emicaa -> RE: Energetska pića (14.7.2017 22:22:16)

Ja od prosle subote nisam popila nijedan,ovde jedna marka zovu se go,nista losiji nisu od red bulla




Anck Su Nmaun -> RE: Energetska pića (14.7.2017 22:31:56)

Sanjalice i ja volim zuti Booster!
Dok sam radila popila.bih s vremna na vreme sad ne.




veselicaa -> RE: Energetska pića (15.7.2017 0:23:20)

Ja ih ne pijem.




Sandricak -> RE: Energetska pića (15.7.2017 7:30:29)

Volim popiti guaranu ili booster, mada ne cesto.. sad nisam popila od kada sam trudna ostala sa Ilijom, samo nekad malo gucnem od mm [sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Energetska pića (15.7.2017 7:39:51)

Jednom sam pila neki switzer power od maline.Najbolje koje sam probala.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>