|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:20:10   
Sanjica26 RR
Simke, onda ta zena ne radi u Srbijiuser posted image nista se ne menja dok ne pocne nova skolska godina. Ona je to malo izmislila

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 30.11.2017 10:21:13 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:24:06   
simke
Sram je bilo verouciteljica,a lazeuser posted image Videcemo,javicu ako ostvari pretnjeuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:26:53   
Misha i Ljisha
Kad sam ja radila u skoli, a bila sam i razredni staresina davne 2009user posted image tad se veronauka opisno ocenjivala cak i u osmom razredu i gradjansko naravno.

Inace ja vec sad znam da ce moja D na veronauku, nju to bas zanima. Bas mi je nedavno rekla "mama Boga zove a niko ne dolazi" (zvonila zvona nedeljom za sluzbu a nigde nikog na vidiku).


(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:37:53   
IvanaSK RR
Opisna je ocena i dalje, sigurno.
Ljiso, i moj sin voli veronauku, cesto prepričava sta su radili na casu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:38:38   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: simke

Sram je bilo verouciteljica,a lazeuser posted image Videcemo,javicu ako ostvari pretnjeuser posted image

Simke, bas me zanimauser posted image Ja predajem versku zbog toga i kazem da je to nemoguce. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:44:49   
Sarav
Veronauka. U srednjoj smo birali i svi smo otišli na veronauku. Poslednje godine smo bili primorani da se prebacimo na građansko (ne znam iz kog razloga veroučiteljica više nije dolazila) i smarali smo se strašno. Uglavnom smo taj čas koristili kao razredni jer nam je prof bila razredna.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:46:49   
lesica

IZVORNA PORUKA: degu

Nisam protiv veronauke, ali vidim da se vecina opredeli za gradjansko, a onda 2-3 dece ide na veronauku. Ne vidim.smisao tog gradjanskog vaspitanja, to svako moze poneti iz kuce. Ja sam pre za veronauku jer ne verujem da bih o tome umela dovoljno znanja da im prenesem,jer ga i sama nemam, jer ga meni niko nije preneo.


Degu, mislim da je ipak suprotno user posted image , građansko vaspitanje pohađa daleko manji broj dece nego veronauku. Bar koliko sam ja primetila oko sebe. I u školi u koju ide L se , da budem blaga u izražavanju, preporučuje i savetuje pohađanje iste. Preporuka je pogotovo izražene od 5. razreda, pošto "nema" predavača koji bi deci držali časove uporedo sa časovima veronauke, pa decu obavezuju na pohađanje građanskog u vidu predčasa ili 7 časa. No...

A što se časova iz građanskog tiče, hmmm, mislim da to zavisi od predavača. L uredno ima svaki čas, ima i solidno popunjenu svesku u kojoj uglavnom crtaju, a do sad su obrađivali koješta, od prava i obaveza, preko lepog ponašanja, do različitih osećanja i načina ispoljavanja istih. Časovi su im poput radionica na kojima svi učestvuju u prezentaciji različitih situacija i razgovoru o istim. Ona zaista voli.
I ukoliko im se i u buduće budu ovako odvijali časovi, povućiću reč da je građansko gubljenje vremena. ali sam i dalje za uvođenje obaveznog zdravstvenog vaspitanja još od jaslica (i obavezno za roditelje takođe)


Veronauci i dalje nije niti će ikad biti mesto u školi, što se mene tiče. Jeste pri verskom objektu, kao slobodan izbor, ali u školi nikako.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:48:20   
dunja RR
Evo i dokumentovano user posted image Ko predaje veronauku u srpskim školama?

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: simke

Sram je bilo verouciteljica,a lazeuser posted image Videcemo,javicu ako ostvari pretnjeuser posted image

Simke, bas me zanimauser posted image Ja predajem versku zbog toga i kazem da je to nemoguce. user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:49:00   
dunja RR
Kao i Ljiša, i ja već sada znam da će Sava ići na veronauku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.11.2017 10:54:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:51:04   
Sanjica26 RR
Saro, jel znas zbog cega? Gradjansko predaju uglavnom nastavnici kojima fond casova fali i onda se nekad direktor dogovori sa nastavnikom veronauke da treba kolegi gradjanskog.A umeju i na pocetku upisa srednje skole da ucenjuju ucenike. To tako rade. To ti pricam sa terena.
Ako cemo tako ni gradjanskom nije mesto u skolama.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 30.11.2017 10:52:07 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:54:19   
lesica

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


Ako cemo tako ni gradjanskom nije mesto u skolama.


I sa ovim se slažem user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:59:36   
Sanjica26 RR
Mogu da napisem ja esej o tome i za i protiv i jednog i drugog. Ali prvo radim taj posao, a drugo jako postujem kolege iz gradjanskog koji mi ne otimaju casove. Ovim hocu da kazem da ako je sopstveni izbor deteta i roditelja nemam nista protiv. Ali ako se mesaju svi sem roditelja onda sam protiv.
I jos nesto 18 godina traju i veronauka/gradjanskog kako se do sada niste navikli da to postoji? user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 11:02:23   
Sarav
Znaš šta Sanjice, ima logike to oko fonda časova jer je onda građansko preuzela prof filozofije. Inače veroučiteljica je bila u srednjim godinama i ne verujem da je otišla na porodiljsko ili sl. Nije bilo ucene kod nas na početku jer smo mi sami odabrali veronauku. Posle nam je nametnuto građansko.

< Poruku je uredio Sarav -- 30.11.2017 11:03:17 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 11:56:08   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Veronauci i dalje nije niti će ikad biti mesto u školi, što se mene tiče. Jeste pri verskom objektu, kao slobodan izbor, ali u školi nikako.



Slažem se apsolutno. I za veronauku i za građansko.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
1.12.2017 0:10:11   
Srecko47E
Nisam ni za jedno ni za drugo
Skola nije mesto za gradjansko ili za veronauku.
Bez da nekog uvredim to je neko moje misljenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2018 16:54:59   
veselicaa
Smizle idu na veronauku i obe vole.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2018 17:13:55   
mama Jo
Predavala sam gradjansko u visim razredima, moram priznati da je jako zanimljivo. A opet sam prisustvovala veronauci vise puta, i, takodje je veoma zanimljivo.
Uopste ne znam sta bih savetovala sad avom detetu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.5.2018 11:38:18   
IvanaSK RR
Sin je u nedelju sa verouciteljem isao u crkvu Svetog Marka. Jedino je on bio cetvrti razred, svi ostali su bili stariji. Kupio je i krstić i kaze da mu je bilo bas lepouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.7.2018 14:14:05   
Anck Su Nmaun
Za drugi razred smo opet pisali gradjasnko.
Ovaj put sam je pustila sama da bira.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.7.2018 14:37:58   
veselicaa
Smizle idu na veronauku,zanimljivo im je i sva deca u skoli idu.

< Poruku je uredio veselica RR -- 7.7.2018 14:39:12 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.7.2018 14:42:05   
Anck Su Nmaun
Kod nas su podeljeni pola pola.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.7.2018 14:43:56   
veselicaa
Ovde se niko od dece ne prijavljuje za gradjansko.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.10.2018 11:09:14   
Olga75
Prvo, Zver ide na rimokatolički veronauk, šta tamo rade, hmmm ništa posebno. Kada se onomad uvodio u škole mislila sam ( mala i naivna ja) da će tamo učiti nešto a pod učiti mislila sam da će možda biti pominjana i neka istorija religije a šta rade sada reći ću vam.Uče ono što je na prvim stranama molitvenika, malo o sakramentima, malo o svecima- čak i ovim savremenim, malo gledaju filmove a uglavnom se igraju. Nešto što mi se jako svidelo i što sam ispratila bilo je to što vrlo često veroučitalji obe konfesije menjaju jedno drugo. Na tim časovima nema trzavica, veroučitelji rade svoj posao učenja tolerancije i milosrđa rade dobro. Ali to kao dodatni čas obrazovanja pa nije nešto neophodan.

Veronauka se može izučavati i na župi - parohiji.

Drugo, mislim da je potrebniji čas nekog, nazovimo ga, seksualnog vaspitanja, higijene, zdravstvenog obrazovanja.


< Poruku je uredio Olga75 -- 30.10.2018 11:10:24 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.10.2018 18:44:44   
Anck Su Nmaun
Potpuno se slazem !

H je nekom igrom slucaja upala na veronauku kako zasto...nema veze mada sam ja pisala gradjansko. Necu je sad dirati al sledece god prelazi na gradjansko.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.10.2018 18:51:59   
Tiziana
Kod nas vecina ide na gradjansko, a uciteljica cesto te casove menja nekom dodatnom matematikom i sl.. 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here