|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 16:41:59   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

E to je razlika po meni: veronauka ali ne samo o svojoj religiji.  Kad se vise zna o drugim kulturama i religijama, ima se vise razumevanja....

Da, ovo je jako lepo. Da se nauce svi obicaji, verovanja, koreni religije. Mislim da to ovde nije moguce.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 16:42:16   
Sanjica26 RR
Izviniuser posted image Nismo se razumele. Jao, ima raznih. Ali opet sam prema njima fina. Jedan ucitelj je toliko bio drzak prema meni, da sam dolazila kuci placuci. Nisam se raspravljala, vec sam polako pricala i izbegavala bilo kakve teme koje bi nas dovele do sukoba. Nakon izvesnog vremena covek je promenio ponasanje prema meni. Sledece godine da li svojim radom ili njegovom zaslugom njegovo celo odeljenje je ucilo veronauku. Htela sam da kazem da zavisi i od nas nastavnika kako cemoo a prezentujemo svoj predmet.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 15.6.2011 16:43:13 >

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 16:43:06   
Verus
jeste mina..da svako uci svoje dete da voli svoje i postuje tudje svet bi bio drugaciji...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 16:47:07   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

jeste mina..da svako uci svoje dete da voli svoje i postuje tudje svet bi bio drugaciji...

Bas takouser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 17:00:02   
vukosava
Ja lično mislim da je pitanje religije oset_ljivo kod nas. Npr. da se drži veronauka i mom rodnom gradu gde su 99.99 % ljudi istog naroda i gde se po default-u podrazumeva da su jedne vere nije potencijalan problem. Al ako u Vojvodini treba da držiš veronauku i gde deca treba da se dele za te časove, to mi je samo potencijalno odvajanje... I da li imaju dovoljno nastavnika za svaku religiju...

Zato bih ja da sam neka žena od vlasti uvela neutralni kurikulum. I ko što možda uče na Bogosloviji, uvela bih da moraš da učiš nešto i o tuđim religijama. Ako želiš bolje da upoznaš sebe, treba da upoznaš i druge... A ostavila bih specifičnost za posao pojedinačnih Crkvi ili verskih zajednica, recimo vikendom,posle škole i slično.

To bi stavila u temu Problem u Srbiji - nedostatak dovojnog razumevanja različitosti...


< Poruku je uredio vukosava -- 15.6.2011 17:03:25 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 17:07:47   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Sanjica26


Htela sam da kazem da zavisi i od nas nastavnika kako cemoo a prezentujemo svoj predmet.


tu si skroz u pravu,los nastavnik ucini da dete zamrzi neki predmet...
e konacno smo se sporazumeleuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 17:09:11   
Verus
vuko: ne mislim da treba nastavnik za svaku religiju, treba da bude jedan za skolu koji ce biti upoznat sa svim religijama

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 17:09:48   
vukosava
Što se moje religije tiče:

Mislim da je veronauka korisna npr baš za religiju u kojoj sam odgajana. Ja lično odem na službu odmalena i slušam prastari jezik. A niko me nikad nije učio da ga razumem. Dve bake su me naučile molitve na dva jezika, sadašnjem i onom starom...Ja bih lično volela da razumem bolje staroslovenski jer je to preteča jezika koji govorim.

Niko nije pričao o kako i zašto a više o valja se ne valja se sistemima. Svi znaju da se posti sredom i petkom i kad kalendar kaže, kad treba dase ne radi i ne radi a o tome šta piše u glavnoj knjizi religije slabo...

I jako bih volela da naučim o različitostima između SPC i ostalih Pravoslavnih Crkava i da naučim više o staroslovenskim religiji i šta je od nje upalo u ovu sadašnju verziju hrišćanske koju je moj narod usvojio...

Volela bih da znam dogovore na pitanja (a sve u poređenju sa ostalim PC-ama):
- Zašto i da li samo pravoslavni Srbi slave Slave, više o poreklu običaja
- Zašto se ne radi na "crveno slovo"?
- Poreklo povezanosti valja-se-ne-valja-se sa onim što SPC stvarno zastupa i propoveda...

< Poruku je uredio vukosava -- 15.6.2011 17:13:25 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 17:12:33   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

vuko: ne mislim da treba nastavnik za svaku religiju, treba da bude jedan za skolu koji ce biti upoznat sa svim religijama


Baš bih volela da pročitam sve knjige po kojima rade. Oduvek sam volela da proučavam kako i zašto ljudi veruju u nešto. Ja da sam dete išla bi na oba... Al isto sam htela da učim u petom i Engleski i Ruski al nije moglo... user posted image

A to na šta bi dete slala, morala bih da vidim udžbenike i onda da procenim, ne znam šta se predaje.

Al recimo zanima me, postoji li sad onaj lep predmet koji me je toliko toga naučio kad sam bila mala "Domaćinstvo"?

Ja bih možda Veronauku prebacila u Crkve ako nije neutralnog kurikuluma a Građansko sam, ako je to ono što ja mislim, ima u formi predmeta Ustav i prava građana u četvrtom srednje koji je bio super i koji bi svima, po mom mišljenju, trebao da bude obavezan.

< Poruku je uredio vukosava -- 15.6.2011 17:16:55 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 17:20:38   
Verus
Da, domacinstvo je bas bilo korisno...ne znam da li ga deca i dalje imajuuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.6.2011 22:07:10   
Capa
Imaju Domaćinstvo u nekim školama. Naime, Domaćinstvo spada u fakultativne predmete, pa ih u nekoj školi nude, a u  nekoj ne ( zavisi od kadra, ja mislim ). U stvari, postoji 8 fakultativnih predmeta ( Domaćinstvo, Šah, Čuvari prirode, Hor, Svakodnevni život u prošlosti i još neka tri ), pa škola bira šta će od toga ponuditi deci. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
16.6.2011 8:46:56   
vukosava
Sad sam ukapirala da je to ustvari učenje o jednoj veri. Ja bih dete slala u školu a za učenje o veri u crkvene prostorije.

Jesu li veronauku uveli u škole kad nam je bivša ministarka htela da ukine Darvinovu teoriju u biologiji? Koje jš države imaju veronauku u državim školama?

Ovde gde sam ja, dete možeš od 2 meseca da usmeravaš religijski, imaju obdaništa pri crkvama pa u uključe bible studz u aktivnosti. Naravno postoje i škole npr. katoličke škole za devojčice i dečake, jevrejske škole itd...

Ja sam u tkz. "rust belt"-u. Kako je u "bible belt"-u ne znam. Dete ću da vodim u škole sa državnim kurikulumom ne pri crkvama.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
16.6.2011 8:48:07   
MaDi

IZVORNA PORUKA: Verus RR

E to je razlika po meni: veronauka ali ne samo o svojoj religiji.  Kad se vise zna o drugim kulturama i religijama, ima se vise razumevanja....



Ovo bi bilo divno da deca koju zanima religija i koja pohadjaju veronauku da ne uce samo o svojoj veri vec i o drugim verama ali kao sto sam vec napisala ,malo je ne izvodljivo da deca od 7 godina uce o svim verama,ali bi vec u drugom ili trecem razredu mogli da polako ubace i druge vere,stim sto opet sve zavisi ko predaje veronauku,ako je pop,onda tesko da bi on deci pricao o drugoj veri,a ako je neka uciteljica onda je vec lakse...i jos jedna stvar dok sam citala postove ne znam ko je napisao na kontu mog misljenja da je glupo ocenjivati decu sto se veronauke tice,ne ja nisam mislila na veronauku vec sam mislila opsirno za sve predmete da je glupo sto nemaju ocene vec je opsino,mislim da je to neozbiljno i da deca neka onda ne shvataju skolu kako bi trebalo...isto tako svako dete bi trebalo da zna bar nesto o svojoj veri,a dete koje vera bas zanima ima roditelje koji ce ga dalje usmeravati ili sta vec,ne treba ni preterivati,svidja mi se post od jedne nase mame koja je rekla sta i kako je njena cerkica ucila u prvom razredu veronauku i to mi je skroz ok. I iskrena da budem to sto spominjete da se deca dele i odvajaju ako ova idu na veronauku ona na gradjansko ili po veri...tako nesto deca jos ni ne primecuju,ali je zalosno kada se deca vec odvajaju i odbijaju decu koja nemaju neke IN stvari... drugarica mi malo losije zivi i ima klinca drugi razred,mali ima jako malo drugara jer niko nece sa njim da se druzi jer on nema spajdermen ranac,nema nike patike,nema ovo onema ono... e zato bi bilo OK da se doda nov predmet ZA RODITELJE kako da vaspitaju decu i da deca ne gledaju druge kroz to sta imaju a sta nemaj,da ih ne odbacuju ako veruju u Boga ili u Alaha ,ako im je boja koze bela,zuta,crna... I zato dal dete islo na gradjansko ili veronauku nije bitno ako dete nije vaspitano i usmereno ka zdravim i normalnim stvarima...posto se bira ja sam za veronauku,nadam se da se necu pokajati tj da ce pop koji bude drzao cas mojoj cerci da joj na lep nacin objasnjava jer bude li tih prica o paklu ovo ono i da ima traume onda je ispisujem... jao zene sta li ce sledece da bude... ;))) BITNO DA SU NAM DECA ZIVA ZDRAVA NORMALNA VASPITANA I PRE SVEGA SRECNA A SVE DRUGO LAKO CE ....

_____________________________

Kad nekog voliš...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
16.6.2011 8:55:50   
vukosava
Ja znam da bi ja imala nulu iz veronauke ako se to ocenjuje jer sam i istoriju jedva prezivela. Slabo pamtim imena i dogadjaje pa to ti je...

(odgovor članu MaDi)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.1.2013 18:55:59   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: vukosava
- Poreklo povezanosti valja-se-ne-valja-se sa onim što SPC stvarno zastupa i propoveda...


Ja mislim da se to valja se-ne valja se često ne slaže sa tim što SPC stvarno zastupa i propoveda, tj. svaki kraj ima svoje valja i ne valja, a mislim da to poreklo vuče nekad iz paganstva a vrlo često mi to valja i ne valja nema nikakvog smisla ni veze ni sa logikom a ni sa religijom; kada zamolim ljude da mi objasne zašto to nešto "valja", pojma nemaju, eto majka ih je tako naučila. Niđe veze ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 31.1.2013 18:57:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.1.2013 19:01:51   
boba 11
Moj sin ide na veronauku slucajno-kad su nas pitali sta cemo ja sam prvo pitala sta je to gradjansko ,pa kad su mi kao objasnile (i dalje mi nije jasno sta se tu radi)onda sam pitala gde se vecina dece opredeljuje i tako sam odlucila gde ce.I nisam se pokajala samo dvoje od njih 24 -je prijavljeno za gradjansko a mislim da su posle toga kad su culi trazili prebacaj na veronauku.Inace cini mi se da je zasad A zadovoljan i raduje se svakom cetvrtku jer ima veronauku imaju nekog mladog ucitelja pa se nadam da ce sve biti i dalje okuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.1.2013 19:04:18   
dunja RR
Bobo baš lepo, i ja bi uvek izabrala veronauku.

Ne znam kakva je statistika inače, koji se predmet više bira?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.1.2013 19:06:46   
boba 11
ne znam ali verujem da je na selima vise zastupljena veronauka pogotovo dole u Srbiji ,a kod nas gradjansko formiraju grupu dece od svih razreda npr prvih ima 6 odeljenja pa su svi zajedno jer uglavnom ih nema dosta

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
1.2.2013 3:05:37   
vukosava

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ja mislim da se to valja se-ne valja se često ne slaže sa tim što SPC stvarno zastupa i propoveda, tj. svaki kraj ima svoje valja i ne valja, a mislim da to poreklo vuče nekad iz paganstva a vrlo često mi to valja i ne valja nema nikakvog smisla ni veze ni sa logikom a ni sa religijom; kada zamolim ljude da mi objasne zašto to nešto "valja", pojma nemaju, eto majka ih je tako naučila. Niđe veze ..


I ja mislim isto. Samo obicaji nevezani za zvanicnu religiju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 11:57:30   
lanajelena
Ja sam L upisala na veronauku,za sada joj se svidja i mislim da nisam pogresila user posted image ,do sledeceg utorka treba da nauci Oce nas

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 14:13:32   
Sanjica26 RR
user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 14:27:46   
superm
Mislim da je bolje upisati de te na gradjansko. Ima raznih likova medju verouciteljima, da se niko ne uvredi. Sam program moze da uplasi decu ako se ne prezentuje na njima razumljiv način. Deca treba da nauce neke osnove vere, Oce nas, obicaje.. ali kod kuce u porodici.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:01:12   
lanajelena
Nas je veroucitelj divan,deca ga bas vole,covek i sam ima petoro dece user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:03:55   
superm

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Nas je veroucitelj divan,deca ga bas vole,covek i sam ima petoro dece user posted image

To je lepo i retko.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:16:09   
Olga75
ja i dalje mislim da veronauci nije mesto u skoli

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here