|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 13:35:58   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Mila, kako si bre imala?? Pa nisi ti toliko mlađa od mene, kad se to uvelo u školu?

.

Koga si pitala Trco?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 13:40:01   
vikiveki
Mila83 je pomenula da je imala veronauku,pa pretpostavljam da se Trca njoj obratilauser posted image
Ja sam starija ,mi nismo imali ni jedan izborni predmet od 1 do 4 razreda

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 13:41:10   
veselicaa
Nismo ni mi tek u srednjoj smo imali gradjansko.

< Poruku je uredio veselica -- 29.6.2015 13:42:12 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 23:07:50   
mila83
Ja sam imala veronauku dok sam zivela u nekadasnjoj Republici Srpskoj Krajini...pa sam 1995.god. presla u Srbiju sa porodicom. Tamo je to bilo obavezno,kao i nedeljom ici na liturgiju.Ali ni tako mala nisam to shvatala kao neku obavezu i pritisak,volela sam.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 23:09:16   
mila83
A gradjansko u srednjoj recimo nismo imali,bar nema u srednjoj muzickoj skoli.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.1.2016 19:12:28   
IvanaSK RR
Moj sin ide na Veronauku i bas voli taj predmet.

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.1.2016 20:56:12   
Didy
Moj sin je došao jednog dana iz škole, sedi zamišljen i onako bez ikakvog povoda reče: "Znaš, mama, ja ne verujem da je sve bilo baš onako kako nam priča veroučiteljka, nije sve to moglo baš tako biti". user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:14:21   
Anck Su Nmaun
U kom razredu se krece sa veronaukom?
I jel uvedena kao obavezan predmet kao sto se pricalo na TV-u?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:17:41   
IvanaSK RR
Sin ide od prvog razreda na veronauku. Izborni je predmet, biraju izmedju veronauke i gradjanskog.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:18:52   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mila83

Ja sam imala veronauku dok sam zivela u nekadasnjoj Republici Srpskoj Krajini...pa sam 1995.god. presla u Srbiju sa porodicom. Tamo je to bilo obavezno,kao i nedeljom ici na liturgiju.Ali ni tako mala nisam to shvatala kao neku obavezu i pritisak,volela sam.

Mila, i ja isto ovako...
Sećam se i sveske koju sam imala iz veronauke...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:22:57   
Sanjica26 RR
user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:27:09   
IvanaSK RR
Inace, ponedeljkom ima Veronauku, i u ponedeljak vece prica kako ce im veroucitelj doneti neke kao pozivnice da idu u nedelju na liturgiju, detinci su. I ja mu kažem da cu mu vezati noge, i necu ga pustiti dok mi nesto neda. On, jadan, vice, joj, al nemam pare, sta da vam dam. I juce zovu moju mamu da mu donese pare da nam nešto kupiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:27:15   
Anck Su Nmaun
Znam da je sad izborni ali skoro sam gledala da ga uvode kao obavezni.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:29:50   
Sanjica26 RR
Anck nema jos uvek nista od toga. Jeste obavezan predmet, ali imas mogucnosti da biras.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:32:47   
IvanaSK RR
Da se ja pitam bio bi obavezan predmet. Deca nam o veri tako malo znaju da je to sramota.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:36:25   
Anck Su Nmaun
Pa sta znam , to je nesto se uci u porodici, bar ja tako mislim. Ne mozes ti nekog naterati da bude vernik... zar ne?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:41:27   
IvanaSK RR
Ne mora se biti vernik da bi znao nešto o svojoj veri. Niti mislim da iko ikog moze naterati na to. Zašto je bilo koji drugi predmet "bitniji" od Veronauke?
Ako cemo tako, sve se uci u kuci, i srpski i priroda i društvo...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 11:50:26   
Sanjica26 RR
Anck, nazalost mnoga deca ne nauce u porodici osnovne elementarne stvari iz hriscanstva. A te osnovne stvari spadaju u opstu kulturu. Veronauka nikog ne tera da postane vernik, ali je taj veroucitelj duzan da prenese isinu vere. Da je obavezan predmet izgubio bi potpun smisao.Kasnije cu da pisem o tome.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 13:01:58   
veselicaa
I A. i S. idu na veonauku i bas je vole.Zanimljivo im je veoma jer nauce svasta,a najvise im se svidja kada ih pop vodi u crkvu.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
14.12.2016 21:49:22   
emicaa
Ja sam obozavala Vjeronauku sve mi je to bilo zanimljivo.Dobrim djelom zahvaljujuci i nasem vjeroucitelju.
Dora nece imati priliku da uci o vjeri ali ja cu se truditi da je naucim o tome koliko god je u mojoj mogucnosti.Za sad se zna prekrstiti i zna da posoji Bogo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 0:51:22   
Sanjalicaaa
Slazem se da veronauka nema veze sa tim da li je neko vernik.
Ja sam u srednjoj skoli od nas 30-oro bila jedina koja je isla na veronauku. Meni je to porazavajuca cinjenica. Moja ce deca ici na veronauku. Svaki roditelj ima prava da bira, meni licno je neshvatljivo da neko izabere gradjansko vaspitanje pre nego li veronauku.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 8:52:00   
wivern
Da se ja pitam ni jedno od ova dva ne bi bilo predmet. Pogotovo ne za ocenjivanje.
Sad citam komentare i razmisljam. To su izborni predmeti koje deca treba da izaberu. Deca koja su jos uvek premala da bi shvatila sta je to sto bi oni izabrali.

Sanjalice evo ja nisam za veronauku, kao sto nisam ni za biologiju, geografiju... Istorija me zanima samo jedan deo..
Mene licno to ne zanima, vise sam za nesto sto je opipljivo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 10:34:25   
Ana RR
Wiv, ja te pratim i potpisujem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 10:57:36   
Anck Su Nmaun
Drago mi je da nisam jedina tog misljenja!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 15.12.2016 11:03:37 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 11:37:39   
IvanaSK RR
Wiv, izborni predmeti se ne ocenjuju. Sin nema ocenu iz Veronauke.
Mi, generalno, imamo takvo skolstvo u kojem je zastupljen "suvoparan" sadržaj. I zato je meni drago kad, na primer, iz nekog predmeta uciteljica pusta na projektoru filmice o tone sto uce ili kad prave neke stvari vezano za lekcije.
Neko je vernik, neko nije, i tu nema price.
Mi sa sinom pricamo i o crkvi, i o veri, i o obicajima, ali volim kad mi dodje iz skole i preprica na nacin na koji im je to ispricao veroucitelj.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here