|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 11:42:07   
Ana RR
Da se razumemo, ja poštujem svoju veru, obeležavamo slavu, Božić, Uskrs... ali problem je što je ne razumem jer ne mogu logično da je objasnim a ja sam osoba koja mora imati logično objašnjenje za sve. Ne verujem u čuda, ne verujem da će molitva Bogu nešto promeniti, ali sa druge strane verujem da pozitivne misli vode ka pozitivnom životu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 11:50:21   
IvanaSK RR
Ana, pretpostavljam da je i Wiv to htela reci :) Ono sto nije logicno i "opipljivo" .
Svi smo mi razliciti, razlicito posmatramo stvari oko nas, a u tome i jeste lepota ovog svetauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 12:41:40   
Ana RR
Apsolutno se slažem user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 13:26:31   
wivern
Donekle jeste, da ja volim da pred sobom imam nesto opipljivo.
Sa druge strane za sebe mogu da kazem da sam vernik, u sta se ne bi slozila velika vecina "pravih" vernika. Ako takvi zaista i postoje. Kroz istoriju smo mogli videti da se najveci broj ratova vodio upravo iz verskih razloga, ovi ili oni su nametali svoju veru drugima... Isto imamo i danas.
Mislim da su deca jos uvek mala da bi shvatila pojam vere, religija i ostalog.... Iskreno, ne znam ni da li sam i ja dovoljno dorasla da je razumem, jedino sto razumem je da bi svi ljudi trebalo da budu jednaki pred bogom, alahom ili kako god ga nazivali. A znamo da ni to nije tacno, i da se u verama i to dosta iskoriscava u raznorazne svrhe.
Tako da, verujem u ono sto ja zelim da verujem i na nacin na koji je meni prihvatljiv user posted image

Ova dva predmeta ne - bolje da uvedu vaspitanje i bonton. I to da zajedno na casovima sede i deca i roditelji.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 16:00:10   
emicaa

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da se razumemo, ja poštujem svoju veru, obeležavamo slavu, Božić, Uskrs... ali problem je što je ne razumem jer ne mogu logično da je objasnim a ja sam osoba koja mora imati logično objašnjenje za sve. Ne verujem u čuda, ne verujem da će molitva Bogu nešto promeniti, ali sa druge strane verujem da pozitivne misli vode ka pozitivnom životu.

Amin user posted image kao da si me pitala sta da napises

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
15.12.2016 17:03:14   
Anck Su Nmaun
Potpisujem..
Kakve su ti misli takav ti je zivot! I bas tako nekako bude kad pogledam oko sebe!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
27.8.2017 16:29:06   
krin 40
Ni jedan ni drugi..Mogu na tri strane da obrazlažem.Prvo veronauka u tom uzrastu je besmilena.Svakako i sama svoju decu učim pravim vrednostima.Želim da budu dobri i pošteni ljudi zato što će sami donositi ispravne
odluke iz isključivo moralnih pobuda a ne iz nekih drugih verskih razloga.Poštujem svoju pravoslavnu veru i znaju sasvim dovoljno o svemu.Kada budu odrasli ljudi sami će odlučiti i uvideti da li i oni nose veru u svom srcu.Gradjansko vaspitanje..već sam naziv predmeta mi "para"uši.Ako već mora da nečim dodatno opterete decu neka vrate npr DOMAĆINSTVO.Meni je bilo beskrajno zanimljivo na tim čssovima

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
27.8.2017 20:37:53   
IvanaSK RR
Domacinstvo bitnije od upoznavanja sa svojom verom? Mnoge stvari nam se i desavaju jer smo se toliko otudjili od svoje vere.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
27.8.2017 20:44:40   
krin 40

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Domacinstvo bitnije od upoznavanja sa svojom verom? Mnoge stvari nam se i desavaju jer smo se toliko otudjili od svoje vere.


Ivanice pročitaj ponovo šta htedoh reći❤ Sve damo ne da je domaćinstvo bitnijeuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.11.2017 18:40:42   
lesica
Da ponovim samu sebe, nisam ni za jedno ni za drugo, ali kad već mora L ide na građansko.
I iskreno, vidim da jako voli te časove. Iz njenog odeljenja polovina ide na građansko i teme koje obrađuju su izuzetno dobre, i učiteljica ih jako hvali da su prilično aktivni i otvoreni za komunikaciju tokom časova.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 7:43:28   
simke
Kod S svi idu na veronauku.Da se razumemo nisam uopste ni za jednu opciju,ne vidim svrhu tih "predmeta"(osim popunjavanja fonda casova),ali uciteljica nam je objasnila da na gradjanskom ne rade nista,pa smo se svi slozili da je onda bolja veronauka.Od dva zla smo izabrali manjeuser posted image Veronauku im drzi zenauser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 8:06:19   
Rosita
Ako predaju dobri predavaci, a ja znam dva izuzetna, oba predmeta su jako korisna.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 8:22:51   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: simke

Kod S svi idu na veronauku.Da se razumemo nisam uopste ni za jednu opciju,ne vidim svrhu tih "predmeta"(osim popunjavanja fonda casova),ali uciteljica nam je objasnila da na gradjanskom ne rade nista,pa smo se svi slozili da je onda bolja veronauka.Od dva zla smo izabrali manjeuser posted image Veronauku im drzi zenauser posted image

Slazem se u potpunosti!
Ne znam cemu zatrpavanje? I ovako neki jedva postizu sve, ja sam za slobodu user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 30.11.2017 8:23:12 >

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 8:25:42   
Peace*
A oni čuvari prirode... ? U nižim razredima učiteljice to najčešće odrađuju dnevnim izletima.
Negde u oktobru mi je stigao papir i za starijeg (peti razred; mislim da do ove godine to nije bilo u višim razredima), da se bira još jedan izborni predmet: čuvari prirode, hor ili likovna sekcija. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 8:28:18   
Sanjica26 RR
Da, to su novi izborni predmeti

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 8:30:18   
Anck Su Nmaun
Cu izborni predmeti, to je bilo van nastavna aktivnost kad smo mi bili deca , pa ko hoce dodje. A ovo da je obavezno...bzvz.
Kod T imaju dosta lufta jer je celodnevna, ja bih volela da ide na likovnu sekciju jer joj bas ide crtanje, ali i ovako dosta crtaju.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 9:17:24   
simke
Upravo touser posted image Mi smo imali razne sekcije.Ja sam isla u muzicku,likovnu i recitatorsku,a postojala je i matematicka sekcija,sportska itd.user posted image Ne vidim ja svrhu ni ocenjivanja izbornih predmeta,kad oni ne ulaze u prosekuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 9:23:51   
Peace*
Pa ne ocenjuju se ni građansko, ni veronauka, ni čuvari prirode, zar ne?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 9:25:07   
degu
Ja sam htela isto da napisem sto i Krin, steta sto nemaju domacinstvo. Nisam protiv veronauke, ali vidim da se vecina opredeli za gradjansko, a onda 2-3 dece ide na veronauku. Ne vidim.smisao tog gradjanskog vaspitanja, to svako moze poneti iz kuce. Ja sam pre za veronauku jer ne verujem da bih o tome umela dovoljno znanja da im prenesem,jer ga i sama nemam, jer ga meni niko nije preneo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 9:48:55   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Peace*

Pa ne ocenjuju se ni građansko, ni veronauka, ni čuvari prirode, zar ne?

Ne ocenjuje se. Samo se opisno ocenjuje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 9:53:23   
simke
Od treceg idu ocene(tako mi je S rekao),a cuvari prirode od drugog razreda(Sinisa ima 5user posted image )

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:00:53   
Sanjica26 RR
Da, da Simke u pravu si sa cuvare prirode sto se tice ocena.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:05:40   
simke
Sinisa se razocarao sto ce se i veronauka ocenjivati.Ja sam mislila da tu idu samo opisne ocene.Za sad jos nije dobio nikakvu ocenu,ali im je verouciteljica rekla da ce ih ocenjivati!user posted image

< Poruku je uredio simke -- 30.11.2017 10:07:25 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:06:27   
Peace*

IZVORNA PORUKA: simke

Od treceg idu ocene(tako mi je S rekao),a cuvari prirode od drugog razreda(Sinisa ima 5user posted image )


Au! Kakva sam nemajka! user posted image

Evo gledam Lukinu knjižicu iz trećeg razreda: ima ocena iz čuvara, ali nema iz građanskog.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.11.2017 10:11:04   
simke
Do sad je bila opisna iz veronauke,ali im je ona najavila da ce ih ocenjivati.Nemam pojma,stalno nesto menjaju.Ja sam ga utesila da to ne ulazi u prosekuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here