|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.4.2016 0:20:52   
choopa choops
Bibilib kako ste prošli?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
30.4.2016 2:29:32   
choopa choops
Bibilib se ne javlja na ovoj temi, je l'' zna neko šta se dešava?...Samo da je sve uredu!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
17.3.2017 21:13:33   
tamara837
Sa zadnjeg nalaza BPD 51 MM FL 36mm trenutno sam 22+5 dr kaze da su merice na donjoj granici ali u okviru standarda i posto smo i nas dvoje sitnije gradje da nije za brigu..teski 402g

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
22.2.2018 0:11:09   
Srecko47E
Merama se nisam optereciala jer je poznato da grese.

(odgovor članu tamara837)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
22.2.2018 5:43:48   
mama Jo
Meni su uvek prvu bebu vagali oko 3kg do porodjaja ce biti 3,5... a ja rodila bebu od preko 4kg...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
22.2.2018 7:51:26   
Anck Su Nmaun
Uh ja ne smem ni da pisem kako su merili Vuka oko 4.5 kile. Planirali carski a bebac 3.850

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
22.2.2018 10:16:26   
Srecko47E
Tako sam i ja prosla.A pricali su mi da je jako sitna.Beba je rodjena sa normalnom kilazom .

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
20.3.2018 16:35:56   
jaja45
drage imam pitanje za vas trenutno sam 39+1 i danas sam bila na kontroli gdje je doktorica mjerila bebu
BPD - 92
AC - 328
FL - 68

do sad je sve bilo uredu ali joj sad mjere ne odgovaraju nedeljama trudnoce dala mi je uputnicu da odem na ultrazvuk u bolnicu ali ja nisam mogla danas. na pocetku je trudnoca bila za do 10 dana manja po ultrazvuku ali poslije to vise niko nije spominjao i bilo je sve uredu sad iskreno ne znam sta da mislim dok je na prosloj kontrili BPD bio 93, a ostale mjere nema zapisane u knjizici mislim da ih nije ni mjerila.

(odgovor članu saka)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 21:13:05   
Misha i Ljisha
Bpd za 36+1 je bio 84,34 i vec odstupa od date nedelje. Danas dve nedelje kasnije bpd isti kilaza ista. Dr vidim pp faci da se znoji. Rekao.mi u pola 8 da sam sutra ja poliklinivi. Danas cak nije ni zapisao merenja.

(odgovor članu jaja45)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 21:32:20   
Misha i Ljisha
e ovako u 32. nedelji je DBP bio 82mm OFD 107 mm AC 299mm FL 62 mm HL 51mm

u 36toj BPD 84,34mm HC 312,51 AC 308,4mm FL 70,13

Danas dr cak nije ispisao nista. Kaze da dodjem sutra opet. Pregledace me njegova koleginica za svaki slucaj

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 21:55:53   
madre
Ljiso, znam par slucajeva gde je beba pred sam kraj trudnoce skroz usporila sa rastom/napredovanjem. Verujem da si prestravljena, ali verujem da ce sve biti u redu. Sta predlaze tvoj dr?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:04:49   
Misha i Ljisha
Moj dr predlaze sutra ponovo da dodjem. Ne znam bas sam se jako sad zabrinula. Ocekivala sam u najmanju ruku bebu kao sto je bilamoja D, prava pravcata prosecna bebica od 3310 grama. Da ne kazem da sam se u 32.oj nedelji uplasila kako je moguce da je vec toliki i da cu roditi bas veliku bebu u smislu treba to poroditi.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:11:04   
IvanaSK RR
Ljiso, sin je imao 3300 gr na rodjenju, a ova mrvica je odgovarala 32-oj nedelj trudnoci (2 kg i 45 cm) Po njihovom racunanju sam se porodila 36+5.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:21:50   
Misha i Ljisha
Ne razumem zasto> kako? zbog cega? Sta ce cerka da mi bude dzin a sin mrvica?

Mislila sam da su uproseku decaci veci i da su u proseku druge bebe vece??? OVo? Ovo nema nikakve veze ni sa jednom e.jedinom statistikom. Ni sa jednim pravilom. OD starta nesto ne valja. Da ne kazem samo koliko antibiotika popih u trudnoci. Amniocenteze kordocenteza i td. Ne znam zasto sam se usudila da radjam drugo dete. Evo iskreno onako najiskrenije. Sta mi je sveovo trebalo?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:24:10   
Sanjica26 RR
Ljiso, ne zezaj. Kakva su to razmisljanja?? Sad da dobijes po guzici. I da bude mrvica vazno da je zdrav.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:25:47   
emicaa
Ljiso kad sam bila nekad na pocetku trudnoce sa Teodorom,dr je na uz vidjela da se beba ne razvija vise kako treba,da je mnogo sitna.Poslala me u bolnicu jer su tamo bolje opremljeni,tri doktora mi radili uz,mjerenja i milion nekih vragova i svi su rekli da je manja nego sto bi trebala biti.Na kraju se rodila da 3 kg i 46 cm.Srecko je bio jos sitniji,2890 grama.Duzima im je bila ista.Znaci oboje mrve.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:28:02   
mama Jo
Ljisho verujem da si uplasena. Dosta toga si pregurala neprijatnog u ovoj trudnoci... ali bas zato ce Pavle da bude jedan srecan decak ceo zivot!! Videces.
Javi se sutra user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:30:04   
vonavoj
Ljisho.to su samo parametri koji mogu da odstupaju..da ima nepravilnosti,ima..ali ako su organi dovoljno razvijeni,nema veze sto je sitan...
Evo,ivanina mala je primeruser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:30:41   
Misha i Ljisha
Toliko se radujemo i sa D isto, ona je danas videla da sam zabrinuta pa mi je ljubila stomak rekla mu da budes zdrav user posted image

Evo mm ne moze da zaspi, srce ga probada, ja vec vise ne znam ni kako se nosim sa stresom.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:37:41   
vonavoj
Stresno je uzas,ne mogu ni da zamislim kako se osecate! Polako,korak po korak..
Saljem jedan veliki zagrljaj!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:39:42   
Misha i Ljisha
user posted image hvala vam svima. Ja cu do jutra siznuti. A taman sam mislila sve je super.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:43:04   
mama Jo
Ljisho razumem te skroz.
Secam se sebe od pre dva meseca kad nam je stigla ona koverta posle Gatrijevog testa. To je stanje neke izbezumljenosti i brige, ju.... tacno znam kako si, i bas mi je zao sto opet prolazis kroz neprijatnu situaciju.
Sutra ce sve biti bolje, svi jako drzimo pesnice!!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
2.4.2018 22:48:23   
Misha i Ljisha
Ja ne znam ni sta da ocekujem. I kad se rodi zagledacu ga verovatno i stalno se pitati. Dok ne uradi ovo dok ne uradi ono dok ne proprica dok ne prohoda dok ne pocne da vodi razgovore sa.mnom. pitacu se svakodnevno zbog cele trudnkce. Da li ima.mozaicizam da li ima ovo ili ono...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
3.4.2018 0:35:08   
choopa choops
A miša mu zeca pa kako sad opet briga? Biće sve u redu, mora biti!!!

Ja se tih mjera ne sjećam, znam da su mi sa Matijom bile povišene, kasnijese uspostavilo zbog šećera, a sa ovom malom su mjere bile tako sitne da sam bila ubjeđena da će biti oko 2kg. Da ne pričam o stomaku koji mi je par dana pred porođaj bio kao sa L u trećem mjesecu. Bila sam pod stravičnim stresom sve dok se nije rodila sa cijelih 3 kg i 400gr. Hoću da kažem, stres kad su veliki, stres kad su mali.

Super si gurala do sada, ne predaj se lošim mislima, izdrži, vjeruj, biće sve dobro!!!!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Analiza ultrazvučnih nalaza
3.4.2018 8:41:27   
IvanaSK RR
Ljiso, glavu gore i nemoj da razmisljas negativno. Nema nikakvih pravila oko decaka, devojcice, prvo, drugo dete.... Sve i da bude mrvica nije uopšte bitno. Moja maca je i sada sitna, ali to je vec genetika. Veruj mi, ja se i dan danas mnogo vise cimam vezano za nju nego za sina sto se tice svega, a svesna sam da nema potrebe.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here