RE: Kada ste počele da se otvarate? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


grozdana -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (27.1.2011 21:12:10)

Ja sam se otvorila u 39 nedelji trudnoce cak tri prsta. Nakon toga mi je ispao cepic i pocele su postepene kontrakcije, kao kad treba da dobijete. Naravno, odmah sam se uputila ka bolnici i tako je sve pocelo. Poradjala sam se 8 sati.




Brana -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (27.1.2011 21:19:44)

Na dan termina sam pocela da se otvaram pocelo od 2 prsta, znaci u 40 nedelji.




jabudic -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (27.1.2011 23:09:28)

U 40. nedelji, jedva nakon indukcije, posto mi je 5 sati prije toga pukao vodenjak...




limunada -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (28.1.2011 19:21:20)

Drage moje pa ja neznam dal sam se pocela otvarati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Doktorica me zadnji put pregledala u 35 nedelji i rekla da manje odam al mi nije rekla da sam se pocela otvarati.E sad ta dr.je prestala raditi pa sam presla kod druge i ta druga me nije pregledala.U ponedeljak idem na kontrolu i ulazim u 38 nedelju pa neznam dal ce me gledati vaginalno.Kako da znam dal sam otvorena vec il to nema veze???




morena -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (29.1.2011 12:19:01)

Normalno da će te pregledati vaginalno,nego šta! Uostalom, reci joj da ti je bivša dr.rekla da si malo otvorena, pa da ti kažekakvo je sada stanje.
Ma, nije to ništa strašno ako si se počela sada otvarati, pa već si u 38.-om tjednu. Ja sam se počela otvarati u 30.-om tjednu. Zato sam na mirovanju već 5 tjedana, ali čim udjem u 37.-mi tjedan, ja neću više mirovati,jer je onda beba spremna za izlazak, pa kad izađe, izađe. Ne brini, ti si u sigurnoj zoni. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




srna001 -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (29.1.2011 12:37:53)

Meni se u prošloj trudnoći grlić skartio na 1,5 cm u sedmom mesecu i zbog toga su mi uveli tokolitike.A na redovnoj kontroli sedam dana pre termina ustanovili su mi da sam otvorena 5 prstiju, bez ikakvih bolova i poslali me u porodilište.Dok sam stigla tamo već sam bila otvorena 6 prstiju, tada su mi prokinuli vodenjak i dali inekciju indukcije.Posle toga sve je išlo brzo i porodila sam se za nepuna tri sata.




Ana007 -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (30.1.2011 9:32:32)

Meni je u 39 nedelji oko 5:30 am ispao cep,posto sam lezala na patologiji,posle vizite oko 9h poslali su me na pregled i bila sam otvorena 4 prsta,zatim negde oko 10:45 sam bila na stolu otovrena 6,uz jako male bolove,ali sam ipak morala na cr.




Anoniman -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (30.1.2011 9:35:32)

Porodila sam se 18-og,pocela sam da se otvaram nedelju dana pre,kada mi je i ispao cep.




Crvenkapa85 -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (30.1.2011 9:56:59)

ja sam pocela da se otvaram u 37 nedelji,posle 3 dana se porodila...




limunada -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (30.1.2011 23:15:33)

Sutra popodne idem na kontrolu pa cu vam pisati sta mi je rekla.




Anoniman -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 0:44:56)

ja sam izgleda jedina trudnica koja je celu trudnocu prosla bez ijednog vaginalnog pregleda [sm=zmeden.gif] 39-ta sam nedelja i pojma nemam ni da li sam ni koliko otvorena.danas sam bila na kontr. i samo mi je rekla dr ako ne pocne porodjaj na dan termina da dodjem u bolnicu na inducirani porod...zato danas uzeh ananas i upravo pijem caj od majcine dusice...kazu da to pomaze otvaranju.




Anoniman -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 0:49:08)

Draga, ne opterećuj se time, ja sam se porodila u 42 nedelji trudnoće [sm=smiley1.gif], i mislim da sam za celu trudnoći MOŽDA imala jedan vaginalni pregled, i to onda kada sam premašila termin i kada me je dr slao u bolnicu da ležim, pa je morao da me pregleda. Nemoj se time opterećivati, jako zna da utiče na psihu, slušaj svoje telo i instikt, i postupaj kako ti oni govore. Puno sreće! [sm=rozica.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 0:56:29)

I ja sam se porodila u 42. nedelji. Ja sam imala pregled tek kad sam otisla u porodiliste. Tada su me pregledali pet puta za sve sto nisu tokom cele trudnoce.




mati -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 0:56:42)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja sam izgleda jedina trudnica koja je celu trudnocu prosla bez ijednog vaginalnog pregleda [sm=zmeden.gif] 39-ta sam nedelja i pojma nemam ni da li sam ni koliko otvorena.danas sam bila na kontr. i samo mi je rekla dr ako ne pocne porodjaj na dan termina da dodjem u bolnicu na inducirani porod...zato danas uzeh ananas i upravo pijem caj od majcine dusice...kazu da to pomaze otvaranju.

Nisi, jer se vaginalni pregled ne radi trudnicama, samo UZ. Pregled je tek u bolnici kad te ostave. Inace, ja ne znam kad sam tacno pocela da se otvaram, jer su mi u bolnici dva-tri dana pricali kako sam otvorena 2prsta i kako cu da se poradjam. Posle je sve islo brzo tako da sam se otvorila skroz na stolu, tad mi je i vodenjak puko i sve u 20 min. Tako da budi bez brige.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Anoniman -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 7:47:01)

Meni je rađen vaginalni pregled jednom u šest nedelja cele trudnoće, a pogotovo su me pregledali od šestog meseca, pošto mi se grlić skratio na 1.5cm i morala sam da ležim. A otvorila sam se to jutro na dan porođaja. Krenula mi je voda, a polako sam se otvarala, pa sam na kraju završila na indukciji i porodila se do uveče [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vukosava -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 8:38:46)

porodila sam se 3 dana nakon termina a pocela da se otvaram tri nedelje pred termin - 1 cm, dve nedelje pred termin 2 cm, nedelju pred termin 3 cm.. onda nekako jedva do 4 cm pa jedva do 7 cm i na kraju carski




Anoniman -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 8:44:17)

3 nedelje pred termin 1.5 cm
2 nedelje pred termin 2.5 cm
1 nedelju pred termin 3 cm
Vodenjak mi je pukao 2 dana pre termina primljena sam sa 4 cm, i brzo se otvarala, u boks su me stavila kada sam bila otvorena 6 cm, kratko indukcija i gotovo, cupka izasla napolje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Diabla -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 9:14:39)

Isto ovo je bilo i kod mene, identicno. I trajalo je 7 dana, i 7 dana sam setkala  prsta otvorena.

IZVORNA PORUKA: grozdana

Ja sam se otvorila u 39 nedelji trudnoce cak tri prsta. Nakon toga mi je ispao cepic i pocele su postepene kontrakcije, kao kad treba da dobijete. Naravno, odmah sam se uputila ka bolnici i tako je sve pocelo. Poradjala sam se 8 sati.




Anoniman -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (10.5.2011 9:21:06)

IZVORNA PORUKA: miljanaM

3 nedelje pred termin 1.5 cm
2 nedelje pred termin 2.5 cm
1 nedelju pred termin 3 cm
Vodenjak mi je pukao 2 dana pre termina primljena sam sa 4 cm, i brzo se otvarala, u boks su me stavila kada sam bila otvorena 6 cm, kratko indukcija i gotovo, cupka izasla napolje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]



Kud ti izmeriše onih i po centimetara [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Diabla -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (8.4.2014 19:24:30)

Ja sam vec 6 dana 5 cm otvorena. Na zadnjem pregledu dr mi je rekao da dodjem u srijedu(blago meni, sutra[sm=smiley22.gif]), i da vise nema cekanja. Rekao je da me nece forsirati, tj ukljuciti na indukciju, nego da ce mi probusiti vodenjak. iz iskustva, mislite li da ce ovaj put ici brze, s obzirom da je druga trudnoca i da sam otvorena 5 cm? Inace, setam kaoluda, svaki dan po 3 km, cistim i ribam po kuci ne bi li se samo pokrenulo. Nista!




tijatija -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (8.4.2014 19:35:41)

Diabla, ja licno nisma za forsiranje porodjaja ali ako ti je tako dr. rekao veruj da je to najbolje za tebe i bebu. Ja sam jedino prvo dete rodila na dan termina a sa nekim sam i po dve nedelje preskocila jer nisam davala da me porode nasilno. To sto si otvorena toliko je super ali ne mora nista da znaci (pricam iz svog iskustva a imala sam 4 porodjaja) Ja sam licno se porodila najbzi i najbezbolnije sa drugem detetom( mada je sve to individualna stvar) sa cetvrtim detetom sam vec u 12 ned. bila otovrena 2 cm a porodila sam se u 41+4. Drzim ti palceve sutra [sm=smiley1.gif]




tijatija -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (8.4.2014 19:37:02)

samo mi reci zasto je odlucio da nema vise cekanja? tebi jos nije ni termin [sm=zmeden.gif]




Diabla -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (8.4.2014 19:41:33)

hvala puno na savjetu jer me bas hvata panika. Rekao je da nije dobro biti toliko otvoren zbog mogucih infekcija. A zaista mi se ne poradja na silu, pa cak ni busenjem vodenjaka. Prvi put kada su mi probusili vodenjak, uopste porodjaj nije krenuo skolski, sa laganim kontrakcijama, nego su ubijale!!! I to na svaka 2-3 min. Znam da sam tada dosla u porodiliste 3 cm otvorena, pa su stavljali gel, vaginaletu, u 12:20 probusili vodenjak i do 3:15 sam imala nenormalne bolove, i tad se porodila. Cak su mi ukljucili indukciju, koja je je samo pojacala intezitet i duzinu bolova. Zato ne zelim ovaj put nista na silu! Ali ako on kaze da nije dobro setkati se naokolo 5 cm otovrena, ne znam sta da mislim.




Diabla -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (8.4.2014 19:44:38)

I svaka cast na 4 porodjaja[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

A da li ti je bilo lakse poslije prvog poroda? Da li su bolovi bili blazi?




tijatija -> RE: Kada ste počele da se otvarate? (8.4.2014 20:21:23)

drugi put (i jedini) sam rodila potpuno prirodno bez mrve indukacije i mogu ti reci da je to nesto najjjjjjlepse sto sam dozivela u svom zivotu. Bolovi su bili ( naspram indukacije) jako blazi , kazem ti prelepo iskustvo. Sa srecom [sm=smiley27.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>