|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
17.9.2013 0:15:18   
dijana1*
Bila sam danas na kontroli. Sve je uredu. Sledeca kontrola je zakazana za 2 meseca. I dalje pijem letrox 25 . Malo smo pricali i dr mi je rekao ako posle porodjaja nalazi budu kao sada i narednih godinu dana budu kao sada postoji sansa da mi ukine skroz terapiju user posted image
To cemo jos videti ali postoji nada. Ovo je jako mala terapija a moja stitna trenutno dobro radi.

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.9.2013 12:15:51   
bubica_mala
U toku priprema za jednodnevnu dijagnostiku mi je utvrdjen povišem TSH i Prolaktin... Odradjena mi je jednodnevna i tu je sve ok, a poslali su me kod endokrinologa zbog hormona, jer su se lekari usaglasili da su oni verovatno razlog mog ne zatrudnjivanja... Endokrinolog mi je prepisala EUTHYROX doza 37,5mg ujutru pre jela zbog TSH, a rekla je da Prolaktin sad zanemarimo jer je verovatno povišen zbog TSH (kao uni su povezani uzajamno)... Za 6 nedelja treba prvi put da kontrolišem TSH da vidimo kako je reagovao...

Interesuju me iskustva devojaka koje su imale ovakav problem...kakvu su terapiju imale i koliko im je trebalo da ostanu u drugom stanju?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.9.2013 15:05:24   
isidora88
sta si dobila da pijes za stitnu zelzdu i ispisi vrednost TSH, FT3, FT4.
ja sam pila( i jos uvek pijem) eytirox, zatrudnela sam posle malo manje od 2 meseca terapije

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
30.9.2013 11:25:21   
bubica_mala
Nemam sad nalaze kod sebe, al T3 i T4 su mi dobri, al mi je TSH povišen na 8... Dobila sam da pijem EUTHYROX doza 37,5mg ujutru pre jela...

Koliku si ti dozu pila pila pre nego što si ostala trudna i koliki ti je TSH bio kada si otkrila da ti je povišen?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
30.9.2013 11:32:16   
isidora88
meni je TSH bio 36 kada sam prvi put radila, anti tpo i anti tg su mi bili ogromni gtada mi je dijagnostikovana hipotireoza i hasimoto.
odmah sam dobila terapiju 50 mg 3 dana i posle toga 75 mg, prvi put sam vadila krv posle 3 nedelje da vidim da li pada, tada mi je bio oko 7, za 6 nedelja TSH mi je bio 0,45 i tada sam zatrudnela.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
30.9.2013 12:22:05   
bubica_mala
Hvala ti draga na odgovoru... Sad si mi ulila nadu da ću i ja to brzo regulisati i doći do dugo željene trudnoće... Ja za neke dve nedejle idem prvi put da kontrolišem TSH, odnosno posle 6nedelja terapije, pa ćemo da vidimo kako napreduje snižavanje vrednosti... Primećujem da si pila duplo veću dozu od mene, pa pretpostavaljam da će meni trebati malo više vremena da padne nivo TSH... Al dobro...idemo polako...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
30.9.2013 21:28:52   
Cecana
Meni je tsh bio 7,6 i dr. mi je prepisala Eutirox od 50.Nakon mesec dana mi je pao na 3 a nakon 3 meseca mi je bio 1,2.
Sto se prolaktina tice to se jako lako resava terapijom.Ti vidi prvo da resis tsh pa ako prolaktin ne padne trazi terapiju posto se posle regulisanja tsh i prolaktina brzo ostaje u drugom stanju,naravno ako je spermogram ok.
Kod nas spermogram nije bas dobar pa nije doslo do trudnoce.
Pozdrav i zelim ti sve najbolje

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
1.10.2013 14:11:10   
bubica_mala
Cecana hvala ti tebi na odgovoruuser posted image
Po najnovijim nalazima nije nam ni spermogram baš dobar, pa je mm dobio da pije profertil, pa ćemo sve rezultate ponovo videti za tri meseca... Nadam se da će se nešto promeniti na bolje...

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
24.10.2013 8:12:16   
dijana1*
Skoro godinu dana pijem lekove za stitnu, letrox, da bi me juce pregledao endrokrinolog koji nije moj dr. i rekao mi da ja uopste nisam ni trebala piti lekove za stitnu. Sada ne moze da mi ukine skroz zato sto sam trudna ali cim se porodim da dodjem na pregled i da vidimo sta dalje tj. kako ih ukinuti.
Boze, kome ja sada da verujemuser posted image to uopste nije mala stvar.

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 13:31:06   
sana.
Devojke da li mi mozete reci ako neko zna malo vise,za oko tri meseca idem na inseminaciju kod nas je sve ok...dve godine pokusavamo napraviti bebicu al ne ide...jedino kod mene u nalazima sto nije ok a to je TSH koji mi prelazi blago referentne vrednosti(4,00)a meni je 4,16 da li to moze bitno uticati na zatrudnivanje,posto mi je doktor rekao da moram ga spustiti na 2-2,5...dobila sam i terapiju ali me zanima dal tsh samo moze imati nepovoljnu ulogu u zatrudnivanju...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 13:40:12   
dijana1*
Sana meni je TSH bio oko 3 pa mi je dr rekao da ne planiram trudnocu dok ga ne spustimo. Dao mi je terapiju i posle 2-3 meseca mi je dao zeleno svetlo za user posted image
TSH moze imati nepovoljnu ulogu ali zene su imale i veci TSH od tvog pa su ostale trudne. Ali naravno da je bolje da je nizi. Svaki organizam je za sebe i kod nikoga nije isto.
Srecno user posted image

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 13:55:51   
sana.
Hvala ti...znam negde pise moze uticati bitno na zatrudnianje negde ne...e sad,verovatno je svaka od nas prica za sebe...videcu jos za mesec dana imam kontrolu i moram proveriti i antitela i ostalo pa cu onda vise znati..Jesi ti ostavarila svoj cilj?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 13:59:44   
Dada81

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Skoro godinu dana pijem lekove za stitnu, letrox, da bi me juce pregledao endrokrinolog koji nije moj dr. i rekao mi da ja uopste nisam ni trebala piti lekove za stitnu. Sada ne moze da mi ukine skroz zato sto sam trudna ali cim se porodim da dodjem na pregled i da vidimo sta dalje tj. kako ih ukinuti.
Boze, kome ja sada da verujemuser posted image to uopste nije mala stvar.


Meni se ne svidja kada ovako nesto cujem,i budem bas ljuta ,imam strah od tih takoreci ''pogresnih'' dijagnoza.Je li ti bar smanjena terapija,moze li to,ako vec ne smes prekinuti?Ne brini,da to lose utice rekao bi endokr.ili bi osetila...a,ipak je bezveze

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:24:06   
jole82
Ja sam eto uspela bez terapije da zatrudnim sa TSH nešto preko 4500(niko tome nije pridavao značajuser posted image )..a u trudnoći se unormalio i bio oko 2500..inače imam Hašimoto..stalno su mi povećana anti TPO, a ponekad i anti TG..
A recimo posle porođaja sam u slopu nekih drugih analiza morala da radim i ove hormone i TSH mi je bio tik iznad donje granice neke silnenule bile (ne mogu sad papir da tražim)...a kao što se zna da tsh utiče na zatrudnjivanje iako to mnogi lekari neće da povežu ili ne znaju pa te šetaju od endo do ginekologa i svako tera svoje umesto da se usaglase i edukuju prvenstveno...tako postoje i neka istraživanja da nizak tsh utiče jako na depresiju...mislim da vam je jasmo kako mi je bilo posle porođaja...uhhh bolje da se ni ne sećam a endo mi rekao da to nema veze jer mi je opet tsh u granicama normale ...pa dajte promenite više granice normale...za netrudnoću, trudnoću i tik posle trudnoće..kao i za holesterol...malte ne svima povećan u trudnoći i to je normalno(meni bio oko 8 9 stalno a masno videla nisam...i posle porođaja se samo vratio)...pa dajte i tu nek budu druge ref. vrednosti jer očito je drugo stanje-drugo stanje..
I odoh ja sad u offf samo tako...al baš i mene to nervira ...eto..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:40:00   
suncica83
meni je tsh 2.8...ranije mi je uvek bio oko trojke..bila sam na terapiji 6 meseci i od tada mi se stabilizovao i uvek bio oko 1...sada nisam na terapiji vec dve godine idalje mi je bio oko 1..kada sam vadila hormone za vto bio mi je 2.80

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:41:43   
suncica83
pijem selen svako jutro 0.5 mg..mislim da on pomaze kod stitne..ranije sam imala antitela sada ih vise nemam..makar u zadnjem nisam imala

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:43:47   
suncica83
znam da je za vto pozeljno da je 1..ali snizicu ga ja...od kad sam saznala da mi je tsh povecan ja sam potpuno nirvana..moze sve oko mene da gori ja se ne nerviram..za stitnu je najbitnije biti bez stresa ..ne nervirati se...i uvek kada sam opustena on mi je super...

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:46:42   
isidora88

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Ja sam eto uspela bez terapije da zatrudnim sa TSH nešto preko 4500(niko tome nije pridavao značajuser posted image )..a u trudnoći se unormalio i bio oko 2500..inače imam Hašimoto..stalno su mi povećana anti TPO, a ponekad i anti TG..
A recimo posle porođaja sam u slopu nekih drugih analiza morala da radim i ove hormone i TSH mi je bio tik iznad donje granice neke silnenule bile (ne mogu sad papir da tražim)...a kao što se zna da tsh utiče na zatrudnjivanje iako to mnogi lekari neće da povežu ili ne znaju pa te šetaju od endo do ginekologa i svako tera svoje umesto da se usaglase i edukuju prvenstveno...tako postoje i neka istraživanja da nizak tsh utiče jako na depresiju...mislim da vam je jasmo kako mi je bilo posle porođaja...uhhh bolje da se ni ne sećam a endo mi rekao da to nema veze jer mi je opet tsh u granicama normale ...pa dajte promenite više granice normale...za netrudnoću, trudnoću i tik posle trudnoće..kao i za holesterol...malte ne svima povećan u trudnoći i to je normalno(meni bio oko 8 9 stalno a masno videla nisam...i posle porođaja se samo vratio)...pa dajte i tu nek budu druge ref. vrednosti jer očito je drugo stanje-drugo stanje..
I odoh ja sad u offf samo tako...al baš i mene to nervira ...eto..


jole TSH je do 4 po ref.vrednostima, nije mi janso kako si mogla imati 4500user posted image , jedino ako nisi mislila 4.5 ili si govorila o antitelima

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:51:27   
jole82
Ma kod nas u bolnici su druge jedinice pa to 4,5 piše 4.500.. a ref vrednosti su od 0.350 do 4.940..i zato su meni smatrali 4.568 normalim rezultatom..nisam tačku stavljala...to je zbun,sad vidim..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 14:56:27   
Maslacak15
Sana to moze da bude jedini razlog zasto ne ostajes u drugom stanju. Jeste individualno, ima zena koje zatrudne i sa visim TSH, ali generalno to moze da blokira zatrunjivanje. U Nemackoj se tolerise do 2,5 preko toga prepisuju tablete, idealno je ispod 2. Ja znam slucaj gde je TSH varirao od 2,8 do 3,5 samo i pet godina su pokusavali da zatrudne, od cega tri bas koncentrisano, pracenjem plodnih dana, folikulometrijom LH trakicama itd. Bar pet lekara je reklo sve je ok dok jedan endokrinolog u Beogradu nije rekao " stitna ne valja" prepisao, tiroksin. I do trudnoce je doslo u drugom ciklusu.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 15:05:31   
Dada81
Meni dr.nikada nije prepisao da radim hormone stitne,a ja sam trazila posle drugog spontanog.I bas me zanima,jer se jako brzo potresem,u principu sam previse nezna i osetljiva..Znam da hormoni uticu na nemogucnost ostajanja u drugom stanju,a da li mogu uticati na pojavu spontanog?

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 15:20:08   
Maslacak15
visok tsh u trudnoci je jako opasna stvar. Moze da dovede do spontanog ali je i stitna zlezda jako bitna za razvoj deteta, narocito na razvoj nervnog sistema. Deca majki sa visokim TSH imaju u proseku nizi IQ i to je isto pokazano. Kao i sve u medicini uvek moze da bude izuzetaka ali ja ne razumem lekare koje dozvole zenama da rade VTO sa TSH iznad 5 i slicne stvari a takvih primera ima.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 15:23:56   
isidora88
mogu dado, hormoni stitne su jako bitni za organizam, ukoliko su oni u disbalansu, povlace sa sobom mnogo problem...


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 15:26:45   
Dada81
Pretpostavila sam,hvala Maslacak i Isi.Ne volim sto mi nije dozvolio da radimte nalaze,ali eto,samo da sve bude u redu!

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2013 15:28:43   
jole82
Da Maslačak, slažem se apsolutno..
Dobro ja sam zatrudnela prirodno...i hvala Bogu pa od kako zatrudneh tsh mi je bio između 2.000 i 2.500....posle porođaja mizerija, sad ne znam koliki je nisam davno vadila...i džaba kad mene niko ne smatra za ozbiljno sa 4.5xx kad je to njima u ref. vrednostima(čak mi je i endo reao da on "zaokružuje na 5.000" kao normalno-WTF)...čak sam u dz dobila komentar eto sad vam je na 2.500 kako ste i hteliuser posted image majka priroda to sve lepo uredi...da, kad bi to tako svima išlo..dno dna smo...
Da dodam da sam ja samonicijativno svakog meseca vadila tsh, pa u slučaju da mi skoči da jurim nekog ko zna posao..srećom nije trebalo..i svaki put su mi rekli da nema potrebe da vadim, pa sam radila privatno

< Poruku je uredio jole82 RR -- 7.12.2013 15:31:31 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here