|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
23.8.2012 11:55:31   
zmajče
Pa tačno sam i ja provalila da stimulacija podiže i to dobro tsh hvala ti modessty na savetu,POZZ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2012 10:20:30   
seeka
POZDRAV SVIMA...trudna sam 6 sedmica i 2 dana...isla sam vaditi hormone pa sam malo zatecena...TSH 4.390(REF VRIJEDNOSTI SU 102-496)FT4 16(REF.VRIJEDNOSTI 12-22)AT-tg 213 referetne vrijednosti(0-115)At-tpo 505 referetne vrijednosti(0-34)PROLAKTIN 879 interesujem me da dalje to stvarno poviseno zbog trudnoce jer ovako pise povisen prolaktin referetne vrijednosti zena bez trudnoce (102-496)....interesujem me vasih misljenje....hvala unapred...

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2012 10:44:38   
lady_b
Seeka, poznato jeste da vrijednosti budu povecane na pocetku trudnoce.. hormoni ipak luduju user posted image
Meni je na pocetku trudnoce, tako oko 5.nedelje prolaktin bio 1093 a tsh mi je bio pri gornjoj granici.. Ne znam da li pijes ista od lijekova za stitnu? Svakako bi trebalo da se posavjetujes sa doktorom.. poz

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2012 16:42:52   
seeka
pijem letrox 1oomg vec 5 godina,ali u ponedeljak sam narucena kod endokrinologa pa cemo vidjeti ali sam procitala da prolaktn raste u trudnoci............user posted image user posted image

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2012 16:49:39   
lady_b
ma da prolaktin raste i nemoj da te to sikira..tako su i meni cure na RR rekle.. bitniji je tsh..

ali svakako kod dr...

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2012 17:22:20   
seeka
lady_b hvala............vidjet cemo u ponedeljak...ali hvala ti na misljenju..

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.12.2012 18:17:47   
lady_b
nema na cemu, znam kako ti je, ja sam digla zivu frku kada sam radila hormone na pocetku trudnoce user posted image

Pridruzi se i ostalim temama, a mozes i da razmjenjujes iskustva sa ostalim trudnicicama u prvom tromjesecju..evo ovdje KLIK

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
9.12.2012 22:09:01   
margom
Devojke treba mi vasa pomoc! Prilikom pripremnih pregleda za HSG gde u mi sve analize i brisevi bili savrseni, slucajnom dodatnom analizom krvi, na predlog moje sestre koja radi u ustanovi gde sam sve to radila, uradila sam i hormone, gde mi je utvrdjen povecani TSH (9,22), dok su T3, T4 i FT4 u granicama normale. Kasnijim UZ pregledom nadjeni su mi malecki pseudonodusi i mala cistica na stitnoj. Ponovnom analizom nakon dva dana utvrdjeno je da se TSH smanjio na 6,5 bez ikakve terapije, da su mi jedna antitela u normali dok su druga blago povisena (normala je do 35, meni je 350). Doktor koji je gledao rezultate posumnjao je na moguci pocetak hasimoto sindroma i rekao da on tu nista ne bi uvodio od terapije, samo bi kontrolisao stanje na 6 meseci. Medjutim posto svi znamo da se ne moze user posted image sa TSH ve im od 2,0 mislim da bi se trebalo posavetovati sa nekim ginekologom-endokrinologom i eventualno uvesti neku terapiju koja bi pomogla smanjivanju istog. Od vas mi treba savet, kod koga ici. U Dragise Misovica nema takvog lekara, u N.Fronta su imali jednog koji je na zalost preminuo, a u Visegradskoj rade dva lekara koji imaju i subspecijalizaciju iz endokrinologije , dr Ljubic (do koga ne znam kako da dodjem, dugo se ceka, a ja vremena za cekanje bas i nemam) i jos jedan lekar cije ime sam zaboravila. Imate li bilo kakav savet, gde ici, kod koga..... user posted image !
Sve vas ljubim ...........

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.1.2013 16:56:29   
ancika75
Možda će ova informacija biti od koristi. Odelenje ginekološke endokrinologije, 7c, u višegradskoj ima svoj sajt www.ginendo.in.rs. Sajt još nije završen ali ni ovakakv nije loš. Može da se pogleda, oni se bave hormonskim poremećajima.

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
21.2.2013 12:53:56   
zmajče
margon doktorka Šumarac radi privatno u klinici Žutić ja idem kod nje reproduktivni endokrinolog inače radi u KCS

(odgovor članu ancika75)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
22.2.2013 11:19:46   
Modessty
Sada sam u 11. nedelji trudnoće i još uvek pijem istu dozu kao i pre trudnoće. Prema dr trebalo bi da radim hormone za neke dve nedelje, ali ja bi to ipak malo ranije. Najverovatnije ću ići sledeće nedelje. Brine me što se mnogo umarama poslednjih dana i dešava mi se kao da me nepto pritiska pa ne mogu da dodjem do daha. Slažem se da trudnoća tu ima udela, ali više mi liči na poludelu štitnu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.4.2013 11:03:05   
lesica
IZVORNA PORUKA: kiaara

Ovako ukratko ide moja priča... prije nekih 7 godina sam imala spontani pobačaj u ranoj trudnoći. Rekli su mi da se to dešava... nedugo poslije toga otkrila sam da imam hipotireozu koju od tada lječim. Terapija mi je bila euthyrox 75. Ostala sam trudna,cijela trudnoća i porod bez problema. Poslije poroda mi ukidaju terapiju. Ostajem trudna,plod se ne razvija i moram na kiretažu. Ponovno mi uvode terapiju,ovaj puta 50. Ostajem trudna ponovno,i nedugo poslije imam spontani. Od tada je prošlo 9 mj i ja nikako ne mogu ostati trudna. Ima li netko sličan problem,jer čula sam da štitnjača može praviti problem kod zatrudnjivanja.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.4.2013 11:38:42   
lady_b
Poremećaj štitne žlijezde sigurno predstavlja problem kod zatrudnjivanja.. Evo i ja imam hipotireozu i PCOS, a nisam mogla ostati trudna dok nisam hormone dovela u red. Predpostavljam da redovno provjeravaš hormone? Ali mi nije jasno zašto ti isključuju terapiju, ako ti odgovara?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.4.2013 11:51:36   
kiaara
To nije ni meni jasno,bili su mi ukinuli terapiju i naručili me za godinu dana na kontrolu. Ali nisam se dobro osjećala i imala sam kiretažu pa sam otišla ranije. Tada su mi dali 50,i naručili za 6 mj.onda sam imala spontani pa sam opet otišla ranije i svaki put napišu kako ja dolazim prije zakazane kontrole. Zadnji puta sam naletila na neku dr koja je bila normalna pa me poslala i na ultrazvuk i dala mi da pijem jedan dan 50,jedan 75 pa da dođem za 3 mjeseca. jer trenutno su mi hormoni bili u normali dok sam pila 5o,ali mi je dala po jedan dan 75 zato što ne mogu ostati trudna

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 9:32:54   
Anoniman
Dobro jutro
Ja sam sada u 7+1,prije 15 dana radila sam TSH koji je bio 3.
Ovo mi je treća trudnoća,a imala sam dva spontana-razlog trombofilija.
Šta vi mislite o mom tsh,nisam pod nikakvom terapijom.
Pozdrav za sveuser posted image

(odgovor članu kiaara)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 10:34:47   
Modessty
cece mislim da treba da se javiš endokrinologu. U trudnoći hoće naglo da raste TSH. Ne treba da radiš ponovo hormone, već samo da se javiš lekaru. Mislim da će ti dati neku terapiju ili makar ti reći kada da dodješ ponovo na kontrolu. Kažu da je za trudnoću najbolje da TSH bude oko 1.5 - 2.
Meni je pre same trudnoće TSH bio oko 1.5, a u trećem mesecu trudnoće već je bio 3,9

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 10:46:47   
Anoniman
Mod,hvala draga.
Ja nisam bila pod terapijom za štitnu,pa me sada malo plaši.
Kakva su tvoja iskustva sa tsh,da li je istina da može da izazove spontaniuser posted image
Da li si pod terapijom bila prije trudnoće,i da li sada uzimaš terapiju?

< Poruku je uredio Cece1 -- 8.4.2013 10:49:52 >

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 13:46:00   
Modessty
ja sam hipotireozu dobila nakon porodjaja sa Danilom. I od tada pijem Letrox, a sada Eutirox. Stvar je u tome da se hormoni kontrolišu i da se reaguje na vreme. Čim si ostala trudna znači da je TSH dovoljno "miran" i da ne pravi probleme za sada. da bi tako i ostalo treba da se odmah javiš lekaru (endokrinologu) koji će ti reći šta dalje. TSH treba da bude izmedju 1 i 3 da bi došlo do trudnoće i da bi ta trudnoća opstala. Zato je pravilo da ukoliko se sumnja na neki poremećaj štitne, da se čim saznaš za trudnoću javiš lekaru. Nije to ništa strašno. Samo ćeš se kontrolisati malo češće (na oko 2 meseca) i ako treba dobićeš neki lek koji će pomoći tvom telu da hormone, tj TSH drži pod kontrolom. Ne treba ni da te plaši to što ti je TSH 3, jer je gornja dozvoljena granica 4.05.
Javi se šta si uradila.
I uživaj u trudnoći user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 13:52:13   
Modessty
Zaboravih - smatra se da TSH u vrednostima ispod 1 ili iznad 3 može da buderazlog pobačaja ili da zbog toga jednostavno i ne dodje do trudnoće. Ipak to nije dokazano. Endokrinolozi smatraju da je bolje sprečiti negol lečiti pa uvek opominju žene koje planiraju trudnoću a imaju neko oboljenje štitne, da se čim saznaju za trudnoću jave svom lekaru.
Oboljenja štitne su nezgodna jer njen rad utiče i na sve druge organe u telu, a simptomi nisu specifični pa mnoge žene (pre svega) kasno shvate da imaju problem sa štitnom žlezdom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 14:06:01   
Anoniman
Mod,hvala ti draga.Sada sam pričala sa svojim endokr.kaže;to nije strašno,za 15 dana da ponovo prekontrolišem tsh i da joj javim.Znaš kako se kod mene kaže kada se na mlijeko opečeš i u ladan jogurt duvaš user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 14:10:38   
Modessty
user posted image ma i ja tako user posted image
rekoh ti da nećeš odmah da radiš analize. ALi samo se kontroliši na vreme

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.4.2013 14:44:24   
lady_b
Cece meni je TSH negdje u 5. ili 6.nedelji trudnoće bio 4.120 a ref.vrijednosi su od 0.270-4.200 znači pri gornjoj granici.. To je bio prvi put da sam ga vadila u trudnoći a ianče sam kontrolisala i prije trudnoće.. Uglavnom dobila sam veću dozu terapije i za 10 dana već je pao na 0.7
Hoću reći, nije došlo do spontanog, hvala Bogu, samo je potrebno da se javiš endokrnologu da ti da terapiju, ako je po njegovom mišljenju potrebno.
Ipak hormoni luduju u trudnoći.. A evo u toku trudnoće mi je stalno varirao od 1.2-3.5

Srećno user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
2.8.2013 2:14:51   
viktori
Drage moje, samo da vam se javim. Ja sam imala skoro 36.7 TSH na samom pocetku i brinuli se za bebu, odmah posle cudjenja kako sam ostala trudna. Pratila sam hormone celu trudnocu, menjale se vrednosti non stop, terapija stalno prilagodjavana. Bebac imao 4350, dobio cistu desetku, njemu vadjeni hormoni stitne i odlicni su. Poenta je redovna kontrola ( meni se na 15 dana menjalo), dobar lekar i lekovi. Posle porodjaja, a to je ono pre svega zasto vam kuckam, toliko su mi se smanjili da su
TSH 0.50 FT3 5.11 i FT4 13.1
pijem eutirox od 50 i rekao mi kontrola po potrebi a kako sta kaze praticemo...Ja dojim bebu od 7 meseci i za sad sam ok, mada od ovog vremena i da nisam ne bih znala user posted image
Kada budem htela narednu ginekolog mi je rekla da sredim skroz hormone stitne i dovedem u red pa da onda planiramo.


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
2.8.2013 7:17:36   
dijana1*
Viktori svaka cast user posted image
Ja sam juce bila na pregledu i dr. mi kaze da mi je ovo do sada najbolji nalaz. Rezultati su savrseni. I dalje pijem letrox 25.
Do sada su kontrole bile na mesec i sledeca kontrola mi je polovinom septembra. Ako taj nalaz bude dobar onda cemo kontrolisati hormone na dva meseca.

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.9.2013 21:57:24   
viktori
user posted image user posted image Odlicno sve smo bolje user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here