|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
26.9.2010 1:50:28   
Crvenkapa85
ja sam isla na WC drugi dan od porodjaja.........imala sam strah,al kad sam sela i to bas u vreme posete......a moji me cekaju da se vidimo.....a ja ne mogu stati....strasno.....a posle sam kod kuce mislila da cu umreti na WC solji,dodje mi da placemuser posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
18.11.2010 17:27:56   
Jele
Ej žene moje koja je razlika ići sa ranom i bez iste na wc, ijuuu... Ovaj put nisam šivena, tj. niti su me sekli niti sam pukla, niti su mi hemoroidi eksplodirali. Na wc sam otišla ubrzo nakon silaska na odeljenje i nije bilo bolno, samo malo. Posle sam ubrzo opet sama išla, čak sam imala i stolicu.
O ustajanju iz kreveta i sedenju na istom da ne govorim

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
1.12.2010 10:58:42   
Anoniman
Ja sam tog dana samo piskila,i toga sam se plasila.Porodila sam se u cetvrak,a klistirala se u nedelju,jer ovde ne pustaju iz bolnice ako nemas stolicu.

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
1.12.2010 12:10:23   
caca81
Hm...ovo je bolna tema...posle prvog porođaja sam sama otišla drugi dan kada me je sestra pitala jel sam bila do wc, a ja rekla ne, a ona me zastrašila da će me klistirati, ja do wc i nisam mogla da stanem, pitam se kako sam samo izdržavala. Stolicu sam imala kod kuće tek, dakle nekih 5-6 dana posle porođaja. Posle drugog porođaja čim sam došla u sobu, sestra me odvela na tuširanje i rekla da bar malo pokušam da piškim i uspela, i-ha, stolicu sam imala 3. dan od porođaja u porodilištu. Nije mi ništa to bilo bolno, ali sam bila baš napeta i trudila se da se ne naprežem, uf...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
1.12.2010 19:39:19   
IVA 11
Moj odlazak u wc je bio kao porodjaj, naprezanje i umiranje od bolova! user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
2.12.2010 16:18:41   
Jele
Meni je jedino ovaj put bilo neprijatno to što mi je prvih nedelju dana (a naročito prva 3-4 dana) izlazila ''krv'' u gromadama, pa mi je to jako bilo neprijatno, malo i bolno, ali više neprijatno, pa sam se malo stiskala, nisam baš mogla skroz da se opustim. Sa Urošem mi nije bilo tako, ali objasnili su mi da je kod drugorotki to tako.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
2.12.2010 16:32:41   
cucibu
user posted image Oh boze, znaci i tako prosta stvar je bolna posle porodjaja... bolje da ne citam sta me ceka posle i da cuvam snagu za porodjaj..

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
2.12.2010 16:40:45   
Pretty78
ja sam trpelaaaaaaaaaaaaaaa dokle god sa mogla. I onda posle kad sam dosla kuci (ne znam kako da objasnim moram ovako sooooooorrryyyyy) posto sam trpela nisam imala potrebe da se napinjem i zatezem ranu vec je to lepo samo izaslo bez problema user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ali sve u nekom polozaju gde se rukama drzim za wc ( svoj kucni naravno ) i nikako nema sedanja na solju ne neeeeeeeee odma user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu cucibu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
2.12.2010 16:42:44   
JMPM
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Moj odlazak u wc je bio kao porodjaj, naprezanje i umiranje od bolova! user posted image

user posted image user posted image user posted image
I moj isto user posted image !S tim sto sam duuuuuuugo imala zatvor pa sam koristila i cepice user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 17:51:57   
isidora88
evo me i u ovoj temi,mene stvrano nista ne moze da zaobidje user posted image
prvu stolicu sam imala kada sam dosla kuci,5.dan nakon porodjaja i to je proslo ok,od tad idem svaki drugi dan ali nikako da se iskakim kao covek da izvinete na izrazu,sve me boli kad sednem na wc solju (rana mi je ok nego me sve ostalo boli) i nikako da se ispraznim,osecam potrebu ali nikako da krene kad sednem na wc soljuuser posted image
ne znam sta da radim,ubise me grcevi i pritisak na debelo crevo user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 17:58:26   
Ana RR
Isidora, jel smeš čepiće da staviš? Bar ćeš se isprazniti..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 18:02:38   
isidora88
ne smem user posted image
uzela sam dulkolaks valjda ce mi pomoci,pre par sati sam popila user posted image
uf muke zive user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 18:27:36   
JMPM
Isidora,zasto ne smes cepice?Ja sam se uz njihovu pomoc praznila,hvala im do neba!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 18:53:09   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: isidora88

ne smem user posted image
uzela sam dulkolaks valjda ce mi pomoci,pre par sati sam popila user posted image
uf muke zive user posted image


Kako ne smeš? Moja drugarica ih u trudnoći koristi, nikako drugačije ne može u wc. Mislim da slobodno možeš da ih koristiš, bolje nego da trpiš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 18:58:36   
New Mom
Isi, lactomucil. Probaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
30.12.2010 19:29:07   
Podrum Š.
Isidora, čepići zakon user posted image
Dok sam ležala (poslednja 2 meseca trudnoće) sa kontrakcijama, nisam smela nikako ni da odem... Bolelo dodatno sve živo user posted image .  Čepići su mi baš baš pomogli.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
21.1.2011 2:45:02   
aleksandraz
Sve dok sam dojila sa strasni muka sam obavjala odlazak vo wc.Otkad sam prestala dda dojim je bilo podobro ali pred nekih dve nedelja isti problem.Kad sam se obratila kod mog ginekologa za ovaj problem on mi je rekao da ovo moze da bude samo od klizme.Al bolii user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
21.1.2011 2:51:54   
mati
Moj odlazak u u WC je bio kao pesma...user posted image  Drugi dan od porodjaja i mogu vam reci da sam super prosla. Jos u bolnici. Mozda zato sto me je dosta ljudi savetovalo da idem cim osetim potrebu, da ne trpim. A verujte, toliki sam panicar da ni sama nisam mogla da poverujem da je tako bezbolno bilo. Posle mesec dana sam imala probleme sa suljevima koje sam dobila na porodjaju ali nije toliko strasno bilo.

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
2.4.2011 16:14:49   
nencydrew
Meni se sad javljaju , u drugoj trudnoći, a bojim se šta će tek biti posle naponauser posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
2.4.2011 23:53:34   
milijana.rs
Ja sam sesti dan kakila u bolnici(bile smo u bolnici 11 dana)...muke zive.Jedna viserotkinja mi je tada rekla da obavezno idem u wc,kaze naprezi se kao da se poradjas,nece ti konci popucati.I jedva nekako...Boli rana,ne mogu sjesti,niti cucati,cim krenem da kakim,neko krene na vrata,pa me prekine,a vrata se ne mogu zakljucati.Sjecam se,Boze oprosti,kako sam se samo krstila i dozivala Boga...sto nisam ni jednom na porodjaju.Sve se speklo,ma uzas.Opet kasnije kod kuce,poslije 6-7 dana,ali tada sam lakse podnijela,a i najela sam se suvih sljiva.

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
3.4.2011 14:31:21   
nencydrew
Jel neko koristio diklofenak čepiće?

(odgovor članu milijana.rs)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
16.5.2011 11:04:59   
limunada
sramota me da ovo pisem al moram user posted image posle porodjaja sam imala problema da zadrzim stolicu medjutim to se popravilo i normalno zadrzavam stolicu al sad drugi put sam imala proliv i nisam stigla do wc-auser posted image jel mi mozete nekako pomoci,sta mislite oce li proci to?nezelim kod lekara user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
16.5.2011 11:11:11   
Rivana

IZVORNA PORUKA: limunada

sramota me da ovo pisem al moram user posted image posle porodjaja sam imala problema da zadrzim stolicu medjutim to se popravilo i normalno zadrzavam stolicu al sad drugi put sam imala proliv i nisam stigla do wc-auser posted image jel mi mozete nekako pomoci,sta mislite oce li proci to?nezelim kod lekara user posted image user posted image user posted image

Ja sam imala velikih problema posle porodjaja uopste nisam mogla da zadrzim stolicu, nosila sam pelene za odrasle user posted image rekli su mi da mi je "zatvarac" popustio nacisto, ali se hvala Bogu sve vratilo na svoje! Sve je sada ok!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
16.5.2011 11:14:45   
isidora88
ja tek sad vidim vase savete user posted image
uglavnom meni je dulkolaks pomogao user posted image
2 puta sam ih koristila i posle se samo regulisalo a i rana me nije bolela user posted image
cepice nije da nisam smela nego ja ne bih nista tamo stavljala user posted image

limunadice regulisace se to samo,verovatno su misici popustili malo,trbealo bi da se sredi ubrzo,ali bih ti savetovala da se za svaki slucaj konsultujes sa lekarom,da vidis do kada se to tolerise user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Odlazak na WC posle porođaja
16.5.2011 12:19:31   
Anoniman
Ja sam imala poslednju stolicu 2 dana pre porođaja (inače od rođenja sam kuburila sa zatvorom i do 7 dana!!!). Na porođaju su mi radili čak 2 klistira -NIŠTA!!!! user posted image Sestre me obilaze dan, dva po porođaju: "stolica mamice?" - Ništa!!!!!!!! Zovem ja mamu da mi skuva kompot od šljiva i trećeg dana čak 4 stolice user posted image Bilo mi je doduše jako neprijatno taj prvi put, pošto sam se porodila prirodno, pa mi rađena epiziotomija, pa nisam znala kako sad na wc, a šljive poterale!!! Već drugi put išla sam bez problema.
I otada, svaki dan redovno imam stolicu već punih 16 meseci nakon 30 godina agonije sa zatvorom user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here