RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


bubulence -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 16:18:25)

ja sam kupila kolenice i ren da spremam sutra ali...
izgleda da cu morati da idem kod mame ili svekrve...
pec pec, odosmo sa teme




jance -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 16:57:38)

pa da i ja kontam da smo se udaljile sa teme malko [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

nista ti iskoristi ko ti je najblizi pa makar nesto da spremis, samo nemoj sebi dozvoliti da te to previse izbaci iz takta ovih dana....




liliana -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 17:55:05)

Ja sam upravo završila sa farbanjem.




gagana83 -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 18:08:52)

I ja sam danas ofarbala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 18:17:04)

Ja sam danas i vala ih vise ne farbam. Planirala svakom po 10 i jos sestra donela 10 njenih i od 40 nam puklo skoro pola. Sreca pa pravi muzu rodjendan pa ce praviti i punjena jaje. Ako ih i budem uzimala za dogodine kupicu gotova na pijaci, videla sam jutros super guscija i prepelicija prodaju vec ofarbana, prelepo izgledaju




dunja RR -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 18:22:43)


Malo soli u vodu dok se kuvaju i ne bi trebalo da pucaju, bar nama do sada nisu a imamo dugi staž farbanja.......




Anoniman -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (22.4.2011 18:26:04)

mm je kupovao jaja, mislim da je tu problem zajedno sa nenalepivim slicicama [sm=smiley36.gif]. Sve sam uradila kako treba, ali nije pomoglo.

Jedino sto sam na cvetku kupila neku super korpu za jaja sa 200 din koja je napravljena od neke tikve presecene na pola.




Anck Su Nmaun -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:00:42)

Ja sad prvi put cujem da se farbaju jaja u cetvrtak [sm=zmeden.gif] al stvarno. Znam neke da su farbali u subotu.
Mi sutra farbamo [sm=sloncek.gif]




Sanchy -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:15:43)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Malo soli u vodu dok se kuvaju i ne bi trebalo da pucaju, bar nama do sada nisu a imamo dugi staž farbanja.......


Meni uvek pukne dosta,stavim so u vodu jednom probala i sirce,tako mi rekli i opet puknu,hladna jaja stavim u hladnu vodu i postepeno zagrevam,,gde gresim[sm=zmeden.gif]..Nigde nisam naisla da je po nasim obicajima farbanje jaja cetvrtkom,petkom ne jer je to najtuzniji dan u hriscanstvu nego subotom ,dan pre najradosnijeg dana tj.Vaskrsa..nekako mi je to i logicno mada cesto nailazim da se u razlicitim krajevima farbaju petkom pa sad kako ko misli tako neka i radi[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Leax -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:29:57)

I mi cemo sutra da farbamo jaja [sm=smiley1.gif]
Gledala sam kada je Najdzela Loson kuvala jaja stavila je i drvce sibice da se kuva sa jajima ,kao onda ne pucaju e sada da li je to istina [sm=zmeden.gif]nemam pojma ali mozda probam sutra pa vam javim [sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:30:20)

Ja godinama unazad farbam cetvrtkom[sm=smiley1.gif]




lesica -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:33:52)

Ja ofarbala, moja mama, i moja baka su uvek farbale četvrtkom, pa tako i ja [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:34:50)

ja cu sutra da farbam , moja mama i majka i baka su uvek farbale na Veliki petak




World -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 22:53:03)

I kod nas su uvijek farbali petkom.




Sosa Mena -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 23:22:02)

Vaskrsnja jaja se farbaju na Veliki petak. U dan kada se inace nista drugo ne radi vec su sve nase misli upucene na strasni dogadjaj Hristovog nevinog stradanja i ponizenja od ljudi na Golgoti i Jerusalimu.




momaka -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (17.4.2014 23:31:07)

18.04.2014. VELIKI PETAK
Dan kada se ne peva i ne veseli
Hrišćani u celom svetu sutra obeležavaju Veliki petak, dan kada je, po verovanju, Isus Hristos umro, raspet na krstu na Golgoti.
Tog dana Isus je odveden iz kuće prvosveštenika Kajafe kod rimskog prokuratora Pontija Pilata koji ga je osudio da bude raspet na krstu. Gledajući šta narod i vojnici rade s njim, rekao je: "Oče, oprosti im jer ne znaju šta rade".
Veliki petak se smatra najtužnijim danom hrišćanstva. Na taj dan se ne služi liturgija, osim ako su Blagovesti. Na Veliki petak se posti. Običaj je da se na taj dan farbaju uskršnja jaja, najčešće crvenom bojom koja simbolizuje Hristovu krv.
Na Veliki petak se ne peva, ne veseli se, a od Velikog četvrtka do Uskrsa (nedelje) kada je, po verovanju, Isus vaskrsao, ne zvone crkvena zvona jer su ona u pravoslavnoj crkvi znak radosti, nego se vreme bogosluženja i oglašenja umrlih najavljuje drvenim klepetalom.




Sanchy -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 0:57:27)


IZVORNA PORUKA: Leax

I mi cemo sutra da farbamo jaja [sm=smiley1.gif]
Gledala sam kada je Najdzela Loson kuvala jaja stavila je i drvce sibice da se kuva sa jajima ,kao onda ne pucaju e sada da li je to istina [sm=zmeden.gif]nemam pojma ali mozda probam sutra pa vam javim [sm=smiley1.gif]

Pa ima logike,vrh sibice je od fosfora pa se verovatno oslobadja fosfor i daje cvrstinu opni,valjda nisam lupila[sm=smiley1.gif]..e sad fosfor ne bi trebalo da bude otrovan ,mislim crveni ali nesto sam skepticna mada cim su oni u emisiji stavili onda je bezbedno..hm,da..hvala na info




branki* -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 8:10:31)

mi danas farbamo jaja.




nanatz -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 8:48:54)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Malo soli u vodu dok se kuvaju i ne bi trebalo da pucaju, bar nama do sada nisu a imamo dugi staž farbanja.......


Da,kada voda provrije sklonim sa vatre,dok se ne ohlade.pa onda bojim




nata11 -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 9:01:24)

I ja evo vec stavila jaja da se kuvaju. Cek da ubacim i ja so [sm=smiley36.gif]




nanatz -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 10:09:37)

Svake godine iste dileme, koliko dugo da kuvamo jaja, šta ako puknu, ili ako se ne oljušte lepo? Evo par saveta kako da vam se to ne desi.

Kupovina jaja

Najbolje je da kupite sitnija ili jaja srednje veličine, ona su obično tvrđa. Ako možete, uzmite domaća jaja, ili na pijaci od nekog za koga znate da gaji kokoške. Takođe je bolje da kupite što svetlija jaja ili ona skroz bela jer ona bolje primaju boju.

Kuvanje jaja

Svežinu jaja proverite na sledeći način: zaronite ih u hladnu vodu, ako potonu sveža su, ako isplivaju, daleko su od svežih. Jaja je najbolje da kuvate na tihoj vatri, a vodu u kojoj se kuvaju da izdašno posolite, a možete dodati i kašiku dve sirćeta u nju. Pre kuvanja nikako nemojte da ih direktno iz frižidera stavljate u šerpu, već i ostavite da se ugreju na sobnoj temperaturi. Jaja stavite u hladnu vodu, pa postepeno zagrevajte kako bi se izbeglo pucanje.Pre kuvanja jaja lepo prebrišite sunđerom da skinete prljavštinu sa njih. Možete da ih kuvate i na pari, ali se onda duže kuvaju, oko 20 do 25 minuta. Da bi se lako oljuštila, posle kuvanja, jaja uronite u hladnu vodu.




Anoniman -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 11:40:20)

Hana i ja smo upravo zavrsile farbanje jaja!




Didy -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 11:59:50)

Mi smo ranom zorom ofarbali jaja. Uvek ih bojimo na Veliki petak. Prvi put mi nije nijedno puklo. Možda ima veze s tim što su sitnija. A možda i s tim što sam ih sinoć izvadila iz frižidera, pa nisu bila hladna. Ništa nisam dodavala, ni so, ni sirće, ni šibicu, baš ništa.
Dobili smo od komšinice jaja od morke, pa sam i 10 takvih obojala, deca im se raduju, pa svakom detetu od kumova i prijatelja dam po jedno to najjače. [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 12:13:10)

I mi smo jutros ofarbali, sve na mje zamazano, dala sam deci da uzivaju [sm=smiley36.gif] A i onih Obuci jaje sam ubacila. Sa krep papirom nisam bes nesto zadovoljna, vecinu sam obukla. Lepa su nam. Eno decica crtaju sa preostalim bojama po papiru...




Anck Su Nmaun -> RE: Kada se farbaju jaja (na Veliki četvrtak, petak ili subotu? (18.4.2014 15:03:10)

I mi smo jutros ofarbali, nisma nesto puno experimentisala, sve sam obojila u crveno, najlepsa su mi uvek. Oni su u radnji kupili odelca za jaja i tako , slatka su [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>