|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 13:18:50   
pahulja76
sinoc 105ml mleka, al naravno posto mu nije dovoljno probudio se u 5h jer je gladan pa je popio 90ml i spavao do 9h, dam mu opet on popije 30mluser posted image pa sam mu kuvala jabukicu i dala mu sa pirincanim pahuljicama i pojeo 120g al evo ga sad opet zeza. gladan trpa pesnice u usta dam mu mleko on popije 20ml i bacaka se, ne znam kako da mu uvalim tecnost zbog bubrega. skuvacu sad krompir da mu dam al posto je 1.put ne znam dal ce i to htetiuser posted image Sad vec pocinjem da besnimuser posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 14:16:57   
Trcosava
Pahuljo, a da mu uvališ vodu na kašičicu, ako već neće mleko? mislim to zbog tečnosti

Doco user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 14:20:42   
pahulja76
trco, neceeee user posted image probali smo sve i kasicicu,i spric i casicu iz koje se zalije jer je naravno premali, nece pa neceuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 14:27:06   
Trcosava
a sok? čaj? kompot od jabuka? mislim ne bih da izmišljam toplu vodu user posted image pa da dajem savete koje si već probala

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 14:32:24   
serpica
Pahuljo Leptiric je negde pisala kad je pocinjala da je dohranjuje isto nije htela mleko pa je ona stavila maloo smedjeg secera u AD mleko i malecka popila.Znam da secer nije dobar pogotovo za male bebe ali od dva zla izberi manje,probaj,...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 14:36:38   
bea83
Pahuljo vidim da maleni ima već 5,5 meseci. Nema razloga da se toliko stresiraš oko mleka (čitam tvoje postove i sećam se mojih zapisivanja - 6 ujutru 15ml, 8 ujutru 30 ml.....) Moj je odbio mleko sa 3 meseca, pisala sam skoro negde svoju agoniju sad ću da vidim gde da ti malo olakšam

Evo kopiram svoj post iz teme Refluks:

Moje dete nije imalo refluks ali je odbilo mleko sa 3 meseca. Prolazilo je i 10 sati a da on popije 20ml. Menjali smo mleka. Obilazili pedijatre, koji nas nisu ozbiljno shvatali jer je bio baš krupna beba.Agonija je trajala čini mi se večno.
Na svoju ruku sam mu dala pahuljice sa 3,5 meseca(prvo malo u mleko da ga zgusnem) i za dve nedelje uvela postepeno povrće i voće. Sa 4 je imao 3 čvrsta obroka a mleko je pio samo jednom ili dva puta dnevno i to samo u dubokom snu.
Tek sam njegovih pet meseci sam našla fenomenalnu ženu pedijatra koja mi je sve objasnila,smirila me i rekla mi da je najpamtnije što sam uradila za svoje dete što sam mu uvela čvrstu hranu. Često su joj dolazile mame sa neuhranjenom decom od 6 meseci jer su deca odbijala mleko a mame insistirale da se drže strogo pravila uvodjenja čvrste hrane.
Ja sam bila u paklu u tom periodu, sa svih strana je bilo pritisaka (i ovde na forumu) kako ne pratim "trendove" Svetske zdravstvene organizacije, kako smem da mu dam XXX to u 4 meseca, zašto ovo, kako ono....Bila sam poluluda,izgubljena,frustrirana,zabrinuta..
Izvinjavam se na dugom postu, ali htela sam da podelim svoje iskustvo. Sad kad se okrenem shvatam da sam uradila najbolju moguću stvar i izvukla najveću pouku iz svega a to je da UVEK slušam svoj instikt i svoje dete.

< Poruku je uredio bea83 -- 3.3.2014 14:38:13 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 15:01:17   
doktorkakristal
nama je danas dan katastrofa nista nece,jutros popila 120ml mleka onda u kad je trebao sledeci obrok tj kasa pojela par kasicica i onda pljuvanje bacanje vriska ja probam mleko jos gore bude,napravim pirincane pahulje koje inace obozava jedva pojede nekih 30 g pustim je posle toga u 14 h joj ponudim opet mleko ona popije samo 80 ml i opet okretanje glavice izvijanje i samo spava neraspolozena je,ja ludim user posted image ,podrijuje bljucka po malo i strasno koliko bali ,gledam ne naziru se zubi da bi to mozda bio problem ,moram da je vodim za BG kod Perisica

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 15:24:32   
bea83
Kristal, znam tačno kako ti je. Ali moraš da se smiriš i udahneš duboko. Tvoje neraspoloženje se prenosi na nju. Znam da ti se kosa diže na glavi od ovih saveta (bar je meni tako bilo) ali evo sad sa distance od godinu i po dana kažem ti onako od srca da su svi koji su mi to savetovali bili u pravu.
Od hranjenja sam napravila muku, kad bi me video sa kašikom ili flašicom (joooš gore) dobijao bi fras. Onda sam ukočila, smirila me je pedijatrica i onda sam oladila. Puštala sam mu (evo javno priznajem) i muziku i crtaće (one baš bebeće) samo da bi ga oraspoložila za vreme hranjenja. I mic po mic doveli smo se u normalu.
Batali grame, mililitre. Prati bebu, ne forsiraj mleko ako ga neće, polako uvodite hranu, nudi je češće po malo....i drži se user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 16:19:30   
pahulja76
docouser posted image drz se zeno,naisao joj takav dan danas , bice sutra bolje.
nemanja meni juce ruckao ok pa poceo da zeza od jutros al veseo je a samo se namraci kad mu se spava i ako prodje 2-2,5h pa je gladan (jedino dok je pio 180ml mleka bio je sit po 4-5h). danas sam samo u kuhinji, spremala mu dorucak pa posle krompiric za rucak-za sad proslo ok, dosta je poruckao iako je 1.put probao (nemam vremena da mu dam da samo proba kao svaku namirnicu koju sam cerkici uvodila, on mora da jede jer je gladan pa je ovo ubrzan proces). za veceru mlecne zitarice i pred spavanje kolko mleka popije (jedino sto je opet poceo da se budi u toku nociuser posted image ). videcemo sutra.

trco, probala sam vise puta sokic od jabuke nema sanse, ne svidja se dasiuser posted image , zato je danas dobio kasicu u zitarice pa je malopre i kakio (zivela jabuka). pa cemo probati krusku, kajsiju-neka vocka mora dam u se svidi da popije sok. samo jos nismo caj probali. ne kupuje mi se onaj hipov jer su velika pakovanja i skupi ako ga nece (Andrijana isto nije htela caj a ni dan danas ga nece

serpi, mogu ja da probam i sa secerom u mleku al mislim da kod njega nije fora u mleku kao mleku jer onda valjda ne bi jeo ni pahuljice koje su sa mlekom, nego-sad je ovo moja pretpostavka-video dasa da moze da se jede kasikom a niko od nas ne pije na flasicu pa lepo poceo da nas zeza

bea, ja se sve tesim sto je ovo kod nas pocelo tek sad pa cemo nekako i pregurati do 7.mes. da bih mu dala jogurt, i sl. zatob sad brzo prelazimo na kasice (odlicno je sto je prihvatio zitarice samo da ne pocne i sa njima da zeza). user posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 5.3.2014 21:56:04 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Beba odbija mleko
3.3.2014 16:45:29   
doktorkakristal
tacno je da oseca moju nervozu ,valjda i ja slozim nek facu kad krenem da je hranim pa se jos uspanicim kad nece vise pa ispadne cela frka,vristi ona vristim ja user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Beba odbija mleko
4.3.2014 11:53:58   
bea83
Pahuljo, ja sam jogurt,pavlaku, kiselo uvela sa 5,5 meseci po preporuci pedijatra baš zbog tog odbijanja mleka, tako da nisam više mnogo brinula i stres je počeo polako da jenjava. Nismo se držali tabela i izričitih uputstava jer je dete bilo vanstandardno user posted image Sve smo uvodili po jedan dan malo, drugi dan već normalno i sve ranije po mesec dana otprilike nego što bi trebalo

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Beba odbija mleko
4.3.2014 12:49:41   
pahulja76
dobro, posto sam videla juce po "tabelama" da treba kao od 8.mesuser posted image , ko da ceka dotle. za sad ujutru popije 90ml i uvece pred spavanje ako je umoran zaspi pa popije 150ml da bi bio miran tokom noci, danju nece pa vec ima 3 obroka al uglavnom sa zitaricama u koje stavljam mleko da ne bi dehidrirao kad ni vodu neceuser posted image .
nego, jel je on tebi i jogurt pio na flasicu sa obicnom cuclom ili ste se ranije ucili da pijete iz flasice na pisak?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Beba odbija mleko
4.3.2014 13:01:19   
bea83
odmah sam mu davala iz šolje i fino mu je išlo, mada mi je bilo nezgodno kad negde idemo pa sam za tu varijantu isekla krstić na vrhu jedne cucle pa je van kuće pio iz te flašice

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Beba odbija mleko
4.3.2014 16:32:40   
doktorkakristal
PAHULJO ne obracaj paznju na tabele,deca su razlicita

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Beba odbija mleko
5.3.2014 12:56:32   
pahulja76
kod nas za sad ovako, uvece pred spavanje uspem da mu dam 150ml da bio spavao cele m=noci, jutros je isto toliko popio pa je doruckovao a onda mu izmejdu obroka opet nudim pomalo pa koliko popije, nekad 40ml, nekad 60ml (kao da pije vodu ili sokic) i ima ta 3 obroka. za sad je ok, pu pu pu
kod cerkice sam postepeno jedan mlecni obrok menjala zitaricama pa kasnije drugi slanom kasicom a kod ovog malog sam morala odmah 3 obroka.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Beba odbija mleko
5.3.2014 21:19:05   
doktorkakristal
sta joj dajes od kasica?koliko pojede po obroku?

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Beba odbija mleko
5.3.2014 22:02:09   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: bea83

Batali grame, mililitre. Prati bebu, ne forsiraj mleko ako ga neće, polako uvodite hranu, nudi je češće po malo....i drži se user posted image


Doco slazem se sa ovim. Nisu sve bebe iste. Bitno je da ona napreduje. A mozada da je pustis da izgladni pa da onda jede. Ja sam primetila kod Koste ako ga samo 15 min ranije hranim on jako malo sisa a kada ga pustim da zaplace i pokaze mi da bi jeo e onda posisa obe sike.
Tako sam se ja sa prvim detetom brinula i samo brojala koliko je popio. Cak sam ga nocu budila na tri sata da bi jeo, naravno dete ne moze i ja se onda nerviram. I ubedjena sam da osecaju nasu nervozu.
Srecno i da sto pre pregrmite ovaj perioduser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Beba odbija mleko
5.3.2014 23:52:49   
pahulja76
kristal, za sada jabukicu jede u pirincanim pahuljicama, prekosutra ce probati krusku pa cu videti dal ce mu se svideti samo ona a ako ne isto ce je jesti u pahuljicama, a danas je za rucak jeo kasicu od krompira, sargarepe i tikvice i jede po 120g tenutno, ne bih da ga teram da jede vise, ipak je tek poceo da jede kasice. danas smo malo bolji i sa mlekom, jutros 150, pa izmedju dorucka i rucka 90, pa pre vecere 60 i pred spavanje 150ml, s tim da pravi ceste pauze da podrigne pa nastavlja.
vi sad verovatno jedete svasta jer ste ranije krenuli e sad ne znam koje kolicine jer kazes da nece ni to da ruckauser posted image . ma moj ti je od rodjenja bio halapljivko, zato nam bilo cudno sta se odjednom desilouser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Beba odbija mleko
6.3.2014 7:50:19   
doktorkakristal
moja Dora je jela puno mrzi me vise da pisem iznova ,dete je pocelo da odbija hranu jer ima problem,za gr sam pitala onako
DIJANA ona nece nista ni mleko ni kasu ni pahulje,dete muci zeludac gladna i je trpi nece da jede,vodim je za Beograd kod Perisica sledece nedelje ,sigurna sam da je ger u pitanju idem samo da potvrdi

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Beba odbija mleko
24.6.2014 9:12:09   
doktorkakristal
KLARITA Dora je jos u porodilistu stucala bas puno,kada sam pitala neonatologe oni mi rekli to je normalno,po dolasku kuci ona krece da se zagrcnjava i cim je polozim u krevetac culo se vracanje hrane,krkljala je stalno mi obilazili pedijatre oni kazu zapusen nosic,ja sam znala jos tad da nije to jer je dete lepo disalo,tada je jos uvek lepo jela,bljuckala retko i po malo,stucanje se pogorsavalo,onda je kasnije krenulo izvijanje,stalno je bila na rukama jer cim je spustim ona se izvija,negde u trecem mesecu krece da odbija mleko ne svaki obrok i ne svaki dan,da bi kasnije situacija bila sve gora,opet mi po pedijatrima,oni je mere ona lepo napreduje,vracaju me kuci uz objasnjenje da dete ne voli mleko ,smesno kako beba moze da ne voli mleko kad samo za tu hranu zna,onda ja pocnem da slazem kockice malo ovde istrazivala i nadjem da se poklapa sa refluksom,kontaktiram Minu i ona mi kaze da se javim Perisicu,u medjuvremenu D je vec bila 4 mesec ja uvodim Milupa pirincane pahulje koje ona jede kako tako,menjamo sva mleka ni to ne pomaze i odlazimo Kod Perisica privatno U BG ,bez ikakvog snimanja odmah nam kaze da je refluks i kao posledica toga averzija na hranu,kaze odmah da se uvedu cvrsti obroci,muke su tek nastale,bez obzira sto je pila Nexium nije joj bilo bolje,jedva da je ista jela,to je bilo strasno,dete bukvalno gladuje,ni sad ne znam kako sam pregurala to,vremenom kako je bila veca tako je i prerastala taj problem i pocela da jede.Bitno je da za pocetak utvrdis sta je problem,onda ce sve biti lakse,tu sam da ti pomognem ,savetujem ti da se prvo dete izmeri pa onda da mu izvadis krv i urin jer urinarne infekcije mogu da stvaraju isto taj problem nejela,ako je i tu sve ok ,neka dete pogleda i deciji gastroenterolog,uvek mozes da dradis privatno uz abdomena detetu,ne cekaj pedijatre odradi sve sto mozes sama,bices mirnija.

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Beba odbija mleko
24.6.2014 10:02:50   
Klarita
Doco, user posted image hvala ti puno na javljanju i brizi. On stuca povremeno, ali sam primetila da mu se to desi kad se puno smeje. Jako je veseo i kad mu neko nesto prica skoro pa na glas pocne da se smeje i uvuce kjako vazduh, ne znam kako da objasnimuser posted image , krkljanje cujem povremeno, ali stenje. Sto kazes, ni on ne odbija svaki obrok i ne povraca. Kad ga spustim ne izvija se, izvija se samo kad pokusam da mu "uvalim" mleko. Vise ne znam u koju temu da pisem i gde sam sta pisala, da ne bude off ovo ovde, ali u svakom slucaju, nesto se poklapa sa Doricom, ali i sa mojom K jer je i ona odbijala mleko i pila jako jako manje nego sto je trebalo. Merili smo ga malopre, za 19 dana dobio je 600gr i 2cm (u sta sumnjam, jer se unervozio pa mislim da nije dobro izmeren, mislim da je mozda cm). Urin mogu da mu uradim privatno kao i ks.Moja pedijatrica je na odmoru, ali sledece nedelje dolazi pa cu cekati da se posavetujem sa njom i odnesem joj nalaze urina i ks,jer je vrlo pozrtvovana i sve u toku, vrlo detaljna. Desi se nekad da i ona digne paniku kod roditelja jer uvek zeli da sve istera na cistac i ne prepusta nista slucaju. U medjuvremenu cu videti kako se odvija situacija i ove rezultate.
Jos jednom, hvala user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Beba odbija mleko
24.6.2014 16:07:52   
doktorkakristal
KLARITA sve ce to biti ok,videces ,samo polako,tu smo da podrzimo jedni druge user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 11:18:13   
Diabla
Ne nadjoh adekvatnu temu. Moja beba ne odbija flasicu, ali stalno place dok se hrani. Tako je vec mjesec i po dana, ali u zadnje vrijeme postaje nocna mora.

Vuce on na flasicu, pa stane i vristi, pa opet nastavi, i sve tako. Ne mogu reci da odbija mlijeko, ali konstantno place. Jedino ne place ujutru kada se prvi put hrani. Inace, uvela sam mu cvrstu hranu, lagane kasice, tipa ceralije i jabuku.

Sto se flasica tice, koristim Chicco onu sa tri rupice 4+, Aptamil 1. Moze li biti da je do mlijeka? Grcevi?

Zaboravih dodati, da nikada ne bljucka, lijepo napreduje. Nije reflux, bar ja tako mislim.user posted image

< Poruku je uredio Diabla -- 29.8.2014 11:21:48 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 11:23:01   
dunja RR
Di, meni to liči na grčeve. S tako ponekada reži na sisi, trza nožice, ali vuče i dalje ne odustaje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 11:28:18   
Diabla
Nisam pametna user posted image nikada nije imao grceve, zasto bas sada? Inace je miran, smije se, igra, samo kad je na flasici vristi. Davida nisam mogla odbiti od AD mlijeka do god i 3 mjeseca, obozavao ga je. Vidjecu sa dr, da li da mijenjam mlijeko.
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Di, meni to liči na grčeve. S tako ponekada reži na sisi, trza nožice, ali vuče i dalje ne odustaje.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here