|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 22:52:08   
Nataša1
Degu, jesi li išla na uput ili plaćaš? Znaš li koliko košta ta dijagnostika kad nisi iz NS?

Na šta misliš kad kažeš da su vas vratili zbog spermograma? Jel nije bio dovoljno svež rezultat?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 22:54:08   
Cuftas
kako ste vraceni zbog spermograma?

rekla si mi juce da pokusam i ja sam odmah danas zvala, ispricala za miome i da se "sumnja" da imam i polip, pa mi je sestra koja mi se javila rekla da zovem sutra rano ujutro da popricam sa glavnom sestrom pa ce ona da mi zakaze konsultacije. na sajtu se nigde ne pominju nikakve konsultacije, ne znam koliko puta treba da idemo u NS? i naravno, nista nema za dzabe, rekla mi je da pokusam da dobijem uput, ali po njenim iskustvima mi iz republike ne dobijamo overu od socijalnog...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 22:56:57   
degu
Draga iz cele Srbije mogu da dođu parovi, samo da dobiju uput od svog Dr-a. Nisam ni ja iz NS-a, ali sam blizu.
Vrtaili su nas jer je bio loš rezultat, pa nije bilo smisla bilo šta raditi. Rekla je DR-ica da dođem posle par meseci terapije za mm, pa ćemo videti šta ćemo i kako ćemo.
Mislim da je bez uputa oko 20000 ukupno sve, a sa uputom oko 5000. Možda i lupam, to sam samo čula, jer meni na kraju ništa nisu radili.
Evo link njihovog sajta, sa brojevima tel KLIK

E pa Ćuftice, to baš i nije OK, kažu da mogu svi državljani.
Mi smo vraćeni jer je to prvi nalaz, jer još uvek nije bio kod urologa. Rekla je Dr-ica da mora bar da pokuša da se popravi.

< Poruku je uredio degu -- 10.10.2011 22:58:43 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:00:03   
Nataša1
Hvala user posted image

Čujem da tamo ne prihvataju te upute iz drugih gradova, al svakako ću probati.

Nama je spermogram super, tako da je verovatno problem u meni, a nisam radila ni proveru jajovoda ni ništa od tih komplikovanijih ispitivanja. Baš bi mi pasovalo da to završim odjednom i za tako male pare (u Bgd je samo laparoskopija sa uputom 20000).

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:04:47   
degu
Nazovi Nataša obavezno i pitaj jel besplatno na uput i koliko košta ako nije besplatno. Stvarno nije u redu onda ta priča kako je sve to super besplatno ako nije.
Prvo ideš na konsultacije sa hormonima i spermogramom, i tad bi trebali da zakažu jedn. dijagnostiku.
Možete zvati ili ujutro rano, pre 8h ili posle 14h.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:08:58   
Cuftas
naravno da mogu svi drzavljani, samo ako imaju uput... cak mislim i da je to u redu, da nije toga svi bi isli samo kod par lekara, a ostali bi sedeli i primali platu za dz. ovako od tih para sto ustede, mogu da podignu starosnu granicu za besplatnu vto user posted image vidis kako sam se lepo set_ila

i reci mi da li se i taj vas prvi odlazak zvao konsultacija, mislim, da li je to procedura da ides dva puta?

nisam shvatila da za prvi put treba da nosim hormone, ja to uopste nemam uradjenouser posted image , mislila sam da je to kad odes da ti rade sta ce vec da rade

< Poruku je uredio Cuftas -- 10.10.2011 23:11:21 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:12:28   
Nataša1
Evo linka ka njihovom sajtu ako nekog zanima.

EDIT: Ako se dobro sećam priče nekih devojaka, prvo odeš tamo sa svim papirima na konsultacije, a onda ti zakažu datum kad dolaziš na sve te preglede.


< Poruku je uredio Nataša1 -- 10.10.2011 23:13:52 >

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:16:13   
degu
Nataša ja ti malopre stavila link, ali nisi videla user posted image
Cuftice najbolje bi bilo da spremna odeš prvi put, znači prvo nosiš hormone i spermogram, na tu konsultaciju i onda u ciklusu kad ti budu radili JDBN piješ kontracepciju i odradiš sve one briseve što traže.
Da ne bi morala 3 puta da ideš user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:17:10   
Cuftas
a ja sam na osnovu ovoga sto pise na sajtu, naivno zakljucila da zoves, ispricas problem i, ako se tvoj problem podudara sa onim sto su tamo napisali da prihvataju, zakazu ti, a ti onda nosis hormone i briseve...

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:20:41   
degu
E Cuftice, to sam i ja mislila, ne znam zašto se baš zove jednodnevna user posted image
U svakom slučaju, taj dan kad ti zakažu ti sve obave.
Jedino što možeš je da pitaš da li možeš da zakažeš preko telefona jer si daleko od NS-a.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:24:06   
Cuftas
kazi mi bar da vremenski period od zvanja do zakazanog termina nije 5 meseci?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:25:27   
Nataša1
Ja sam čula da se čeka 2-3 meseca user posted image

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:27:18   
degu
E pa Ćuftice, ipak je to državna ustanova user posted image
Ja kad sam bila u junu zakazivali su za oktobar, pa ti gledaj. Nema tu ništa bajno i sjajno, ali opet su dobri, imaju odličan tim lekara.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:28:48   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: degu
Ja kad sam bila u junu zakazivali su za oktobar, pa ti gledaj.




Pa to je strašno user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:31:20   
degu
Jeste Nataša user posted image ali ajde imali su u svemu tome i godišnji odmor, zato je verovatno bilo tako dugo. A zamisli kako sam ja tek poludela kad su me vratili, pa za to vreme bi mm hiljadu puta ispio terapiju za spermogram.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:36:03   
Nataša1
Mogu da zamislim user posted image

Znaš li možda kolika je vremenska važnost analiza - hormona, spermograma i ostalih stvari koje traže?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:41:08   
degu
Pa verovatno da je slično kao i za vantelesnu:

Brisevi do 3 meseca, hormoni 6 meseci, a spermogram valjda do godinu dana ako sam dobro skontala.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.10.2011 23:46:56   
Nataša1
Hvala! user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
11.10.2011 0:00:08   
degu
Nema na čemu draga, evo još nešto, ako će vam značiti. Moja poznanica je išla i posle jednodn.dijag. su joj zakazali odmah i laparo, ona je imala samo mikrocistične jajnike, pa eto i to da probaju da joj uklone. U prvom ciklusu posle laparo je išla na IUI, iz prve je uspelo i evo sad joj je u decembru termin, tako da je kod nje ipak posle čekanja tog prvog pregleda sve posle toga išlo brzo.user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
11.10.2011 8:05:21   
Cuftas
Informacije iz prve ruke: cena bez uputa jednodnevne dijagnostike je izmedju 20000-26000 rsd. Za cenu konsultacija nisam pitala.
Pripreme se papiri koje vec imate, hormoni OBAVEZNO, a nalazi za preoperativnu pripremu ne. Onda se zove broj sa sajta oko pola 8 i dogovori sa sestrom Mirom (to je glavna sestra) za termin za konsultacije. Konsultacija se zakazuje u periodu od nedelju-dve po pozivu.
Ako prodjete konsultacije, ceka se oko 3 meseca, danas zakazuju za januar 2012.
Nezvanicno, po iskustvima sestre sa kojom sam razgovarala, cekalice iz unutrasnjosti lakse dobijaju uput od Beogradjanki.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
11.10.2011 10:43:06   
Cecana
Evo i mog iskustva: Ja sam jednodnevnu dijagnostiku uradila jos 2008g.Tada se placalo 5.000 din sa uputom.Mislim da uput vazi iz cele Srbije.Ja sam iz Novog Sada.

Isla sam ukupno 2 puta,prvi put na konsultacije kada sam ponela nalaze koje sam imala,tada sam dobila spisak analiza koje treba da uradim i da se javim kad to sve uradim.To je sve dosta brzo islo,bukvalno sam treceg dana ciklusa uradila sve analize,naravno privatno.Tada sam ih nazvala da kazem da sam sve odradila i da sam spremna za dijagnostiku.Nakon toga me sestra nazvala,ne znam, za par dana da mi kaze da sam na programu sutradan ujutru.

Od analiza treba da se uradi i ogtt test.
Ja sam ga radila samo sa vrednostima glukoze,tada nisam znala da je vazniji insulin,tek pre mesec dana sam otkrila da imam insulinsku rezistenciju i dobila da pijem Glukofaz.Da sam ga tada uradila mozda bih sad vec bila trudna,ali sta da se radi.
Svima bih savetovala da urade ovu dijagnostiku jer se dobije potpuni uvid u stanje reproduktivnih organa.

Degu,nama je spermogram bio isto los, mm je imao samo 2 miliona u ml i nisu pravili problem,rekla sam da je bio kod urologa i dobio prirodne lekove-proxeed.


(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
11.10.2011 12:09:14   
degu
Cecana i mm je imao oko 2 miliona, nas su vratili samo zato što još mm nije bio kod urologa, nego je to bio prvi njegov nalaz. Rekla mi je da pokušamo da ga popravimo, pa posle 2-3 meseca njegove terapije da se javim, pa će videti šta je najbolje za mene, da li laparo ili HSG. Rekla mi je da nema smisla raditi HSG, ako ćemo ići na vantelesnu, samo zato user posted image
Ćuftice zaboravih to da ti kažem da za konsultacije ništa nisam čekala, zvala sam u sredu, zakazala mi u petak.
I još nešto, oni ne priznaju spermogram iz drugih laboratorija sem iz njihove i iz biotesta u NS-u, pa se i za to raspitajte, jer niste iz NS-a. Mada ne verujem da bi vas vratili ako im donesete nalaz druge laboratorije.
A da bi tamo radili spermogram, treba vam uput od vašeg urologa.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
12.10.2011 18:25:09   
Zell
Procitah sve sto ste napisale, interesuje me kakva su iskustva za nas koji ne spadamo pod NS, da li ste i koliko imali problema da vam komisija odobri uput i sta su sve trazili od nalaza? Hvala unapred.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
12.10.2011 23:06:23   
degu
Uh Zell, ja nisam imala nikakav problem za uput, otišla kod mog ginekologa i tražila uput za jednodnevnu dijagnostiku. Nikakva komisija tu nije postojala. Ja jesam blizu NS-a, ali imamo bolnicu i u svom gradu, tako da ne spadamo baš pod NS.
Imaš na njihovom sajtu šta treba od analiza, za konsultacije ti trbaju hormoni 3 dc i spermogram, dalje će te oni uputiti šta trebaš da uradiš.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
16.11.2011 20:01:08   
Zell
Zakazala za Februar user posted image mislila sam (na osnovu onog sto sam ovde citala) da treba prvo na konsultacije da idemo pa sam ubila zenu u pojam da dodjem prvo zbog toga al kaze da ne dolazim nego se pojavim sa svim papirima pa kontam da ce odmah da rade dijagnostiku user posted image tako da sad krecem da jurim nalaze. Jel mi moze lekar opste prakse dati upute za one silne analize krvi i mokrace a kod gin. da idem samo za briseve?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here