|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.11.2012 0:23:00   
srculence25
drage moje nova sam na forumu.Dobila sam od ginekologa uput za betaniju odeljenja sterilitet.Zvala sam da zakazem pregled pita me sestra za cega?malo sam se zbunila..htela bih da idem tamo da se lecim jer do zaceca nedolazi skoro 4 godine.SA tim uputom za sterilitet gde sta kome da se obratim?DA li ce me primiti za obican pregled i slati na analize.Nisam iz NS

(odgovor članu crveno)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.11.2012 11:16:31   
jess021
srulence25,
Otidji sa uputom u Betaniju, na odelenje bracni sterilitet, po mogucnosti ujutro u 8h, i samo kazes sestri da si prvi put i ako znas kod kog lekara hoces, koliko znam tamo su dr Trninic, Kopitovic, Bujas i Bjelica.
I onda ce ti na prvom razgovoru reci sta dalje.
Ako nisi vec radila, verujem da ce traziti da uradis prohodnos jajovoda-HSG, pa na osnovu tog nalaza videces sta dalje.
Znaci mozes vec u utorak otici tamo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.11.2012 13:46:49   
srculence25
hvala ti na brzom odgovoru.Neznam ni kod kog lekara rekli su mi da odem u sredu u 10.Nisam radila nista sem hormona TSH FSH LH i prolaktin

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.11.2012 15:47:03   
ksenija81
Srculence, ja sam tako pre tri godine dobila uput i otisla u betaniju kod dr Bjelice bez ikakvog zakazivanja. Trazio je sve nalaze do sad i na osnovu toga napravio plan za dalje... Prvo sam radila hormone, pa hsg i onda inseminacije. Milslim da ti ja pametnije da trazis da ti urade jednodnevnu dijagnostiku nego HSG jer je to potpuniji nalaz, jer ako jednom uradis hsg nemas prava na jednodnevnu dijagnostiku vec samo na histeroskopiju.
Ako ti dr predlozi HSG obavezno reci da si ti pre za jednodevnu dijagnostiku. Cekaces oko 3 meseca ali ces imati kompletnu sliku sta ti se desava unutra...
Ja sam se zeznula i otisla privatno kod Bjelice na hsg i tako da sad ne mogu na dijagnostiku, ali imam za mesec dana histero.
Samo spremi zivce za cekanje, nekad je strasna guzva, nekad imaju intervenice pa kasne sa primanjem pacijenata, a nekad prodjes jako brzo.
Srecno!

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.11.2012 19:25:21   
jess021
Ja nisam imala takvo iskustvo, ja sam krenula kod dr Trninic i radila privatno HSG, koji nije bio u redu pa sam za nekih mesec dana radila histero i laparoskopiju u Betaniji, i to je sve na kraju bilo ok.
Tako da najbolje da vidis sa doktorom sta ces dalje,

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
11.11.2012 23:58:30   
srculence25
hvala vam puno...A taj uput sto odnesem jel cu morati svaki put za dolazak da donosim novi ili?i kod koje doktorice odem kod te idem uvek?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
12.11.2012 11:39:12   
jess021
srculence,
taj uput vazi sest meseci, tako da nosis taj isti.
pa trebalo bi da dr kod koga krenes, naredni put kazes sestri da ides kod nje ili njega

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
14.11.2012 9:29:59   
jess021
srculence25 javi sta si uradila, mislim da si rekla da imas zakazano danas u 10h.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
14.11.2012 11:51:17   
degu
Srculence jesi bila danas u Betaniji? Pitam, jer sam ja bila, pa smo se možda i srele :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
14.11.2012 12:31:39   
jess021

IZVORNA PORUKA: degu

Srculence jesi bila danas u Betaniji? Pitam, jer sam ja bila, pa smo se možda i srele :)

degu, ako se dobro secam ti treba ovaj mesec na IUI, jesi zbog toga bila u Betaniji?
Molim te da mi kazes kod kog dr ides, ili mi posalji u pp, hvala i srecno!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
14.11.2012 21:57:33   
degu
Jess odgovorila sam ti na temi inseminacija, idem kod Dr-ke Trninić user posted image
Nema nam srculenca da javi kako je prošla.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
15.11.2012 8:50:18   
jess021
degu, videla sam, hvala.
srculence, gde si nestala, javljaj sta si uradila!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
26.12.2012 20:15:51   
srculence25
drage moje izvinjavam se nisam imala interneta da vam se javim.Bila sam u betaniji traj dan mozda Jess021 smo se videle :D pa mi je rekla da dodjem deseti dan ciklusa da prati jajne celije i ovulaciju i da dotle uradim mikoplazmu ureaplazmu hlamidiju i cervikalni.To odradim sve mi je negativno i odem kod dr Todorovic kad ono sasvim druga prica.Em sam isla po onom kijametu kad je bio sneg i vanredno stanje da bi mi ona rekla pa nisi uradila hormone i ispise mi sta trebam a to ce me kostati 7000 jer neznam da mogu gde drzavno za dzabe pa sad nisam trenutno u mogucnosti.Napomenem joj sta mi je rekla prosli put ona kao pa da moguce da ti izostane ovulacija iako imas redovne cikluse.Zakazala mi inseminaciju za jun mesec pre nema nista slobodno.I sta sad to neuspe i opet treba toliko da cekam?user posted image kaze da odradim te hormone i da dotle radimo prirodno do inseminacije.A mm je malo losiji spermogram pa treba kod urologa

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
26.12.2012 21:39:40   
srculence25
joj tako sam razocarana besna gubim strpljenje i nadu.oko mene trenutno se vrte sve same trudnice i jos pitaju a sta vi cekate pa mislim se da mi padne sa neba.Zaova moja ceka sad drugo niti zna koliko je trudna kad je imala niko pojma nema i ostade samo tako.krivo mi je ima nas toliko trudilica a mene je statavila tuga.sad sam ponovo preopterecena.Em sam prosla tako u betaniji da sad neznam lepo sta da radim.Da odem ponovo i da kazem da hocu da mi prate preko uz ovulaciju ili da se naoruzam sa majbi bejbi i sa lh trakama.Imam tacne u dan cikluse tacna sam kao svajcarski sat i samo mi jos fali da nemam o.user posted image a mm nije ispostovao apsinenciju pa je to bio drugi uzorak pa ima malo vise nepokretnih i ta oligospermija III grupa.Uz sve to ima neke patoloske promene od toga 60% defekat glave.40% pokretnih i 60% ne.Kod dr kad sam nosila nalaz kaze da sa tim brojem pokretnih sam mogla do sad zakaciti sto je moguce izostanak o

< Poruku je uredio srculence25 -- 26.12.2012 21:40:56 >

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
27.12.2012 10:00:19   
Meli78
Srculence nemoj da ocajavas, svi smo se suocili sa duuuuuuuugackom listom cekanja :(
Ja sam prvi put otisla u maju i zakazali su mi jednodnevnu dijagnostiku za oktobar (ako platim moze odmah). Sa strepnjom sam cekala oktobar, panicila sta ce naci. Za divno cudo sve mi je bilo ok, ali sam morala da cekam sa sledecim korakom, posto je mm bio na antibioticima (kod njega su nasli chlamidiju, kod mene ne),
Otisao je na kontrolni spermogram 13.dec, a meni su rekli da dodjem 14.12. Hteli su da mi zakazu inseminaciju za juli (ako platim moze odmah) i tako sam ja ovog puta odlucila da platim i odradila to na privatnoj klinici dr Ilic. Postupak je radila dr Trninic i kosta 25000 kao i u Betaniji
sad nestrpljivo cekam. 04.01 cu ici da vadim betu :)

srculence, tebi nisu radili jednodnevnu dijagnostiku?
hormone radis na poliklinici, zarazne bolesti i briseve u higijenskom i sve je besplatno, ne placas ni participaciju
idi kod svog ginekologa da ti ispise upute



< Poruku je uredio Meli78 -- 27.12.2012 10:03:19 >

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
27.12.2012 14:28:46   
srculence25

IZVORNA PORUKA:
srculence, tebi nisu radili jednodnevnu dijagnostiku?
hormone radis na poliklinici, zarazne bolesti i briseve u higijenskom i sve je besplatno, ne placas ni participaciju
idi kod svog ginekologa da ti ispise upute



nisam jos dotle stigla..Neke hormone sam radila ali nisu radjeni 3 dana ciklusa kad treba tako da moram da ponovim TSH LH FSH PROLAKTIN estradiol testosteron T3 T4 i AMH gde to mogu odraditi a da me ne kosta toliko?nisam iz novog sada

(odgovor članu Meli78)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
27.12.2012 15:06:38   
Meli78
srculence, jednodnevna dijagnostika ide pre insemenacije
cudno mi je da su ti zakazali insem a dijagnostiku nisu.. mozda ce kad budes imala sve nalaze
ja sam radila sve hormone na Poliklinici u Novom Sadu i nista nisam platila
raspitaj se kod svog ginekologa da li moze da ti da uput za Polikliniku

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
27.12.2012 15:07:18   
jess021
srculence25, draga ne znam sta da ti kazem sem da ne smes da ocajavas.
Sto se tice hormona, nisam sigurna kako ide ako nisi iz NS, ali uz uput moze da se odradi drzavno u Klinickom centru Vojvodine, tako da bi trebala da pitas tamo.
Ako hoces javi mi se pp, da ti dam broj mob, pa ako mogu jos nesto da ti pomognem.
Ja sam sve to prosla pre dva meseca i sad pripremam papire za VTO, a u aprilu imam jos jednu IUI u Betaniji, to ce biti cetvrta!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
4.1.2013 15:06:07   
mine
Srculence, ko ti je zakazao inseminaciju? Neko u betaniji ili Todorovic?
Inseminacija pre bilo kakve analize jajovoda,da li jednodnevna da li laparoskopija il hsg svejedno je samo UZIMANJE para i totalni neprofesionalizam.
Drzavno mozes sve da uradis na uput. Nisam samo sigurna za AMH ali mislim da i to moze.
IZVORNA PORUKA: srculence25

drage moje izvinjavam se nisam imala interneta da vam se javim.Bila sam u betaniji traj dan mozda Jess021 smo se videle :D pa mi je rekla da dodjem deseti dan ciklusa da prati jajne celije i ovulaciju i da dotle uradim mikoplazmu ureaplazmu hlamidiju i cervikalni.To odradim sve mi je negativno i odem kod dr Todorovic kad ono sasvim druga prica.Em sam isla po onom kijametu kad je bio sneg i vanredno stanje da bi mi ona rekla pa nisi uradila hormone i ispise mi sta trebam a to ce me kostati 7000 jer neznam da mogu gde drzavno za dzabe pa sad nisam trenutno u mogucnosti.Napomenem joj sta mi je rekla prosli put ona kao pa da moguce da ti izostane ovulacija iako imas redovne cikluse.Zakazala mi inseminaciju za jun mesec pre nema nista slobodno.I sta sad to neuspe i opet treba toliko da cekam?user posted image kaze da odradim te hormone i da dotle radimo prirodno do inseminacije.A mm je malo losiji spermogram pa treba kod urologa


(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 0:17:28   
srculence25
mine zakazala mi je dr Todorovic inseminaciju u Betaniji.Raspitala sam mogu odraditi hormone sa uputom na poliklinici samo su me omeli praznici pa nisu radili i prodje mi user posted image moram sacekati sldeci ciklus da bih mogla da odradim.

< Poruku je uredio srculence25 -- 9.1.2013 0:22:20 >

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 10:30:40   
mine
Uslov za inseminaciju su prohodni jajovodi dobar hormonski profil 2 ili 3 dc i dobar UZV 2 dana ciklusa (da se vidi da li je ostala neka cista).
Kako da ti kazem to ti je kao da stomatolog hoce da ti vadi zub a da pre toga nije pogledao snimak istog i ne zna da li moze da se popravi.
Iznerviram se kad procitam ovako nesto...
Ja bih na tvom mestu insistirala da mi se pregledaju jajovodi..eto. Sve u svemu srecno.
IZVORNA PORUKA: srculence25

mine zakazala mi je dr Todorovic inseminaciju u Betaniji.Raspitala sam mogu odraditi hormone sa uputom na poliklinici samo su me omeli praznici pa nisu radili i prodje mi user posted image moram sacekati sldeci ciklus da bih mogla da odradim.


(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 13:01:33   
Maja7
Cao svima, za pocetak moram reci da ste super, nova sam na forumu i kao i mnoge od vas samo cekam i cekam i nazalost nista user posted image .Imam zakazano kod moje doktorke i ovog puta planiram da trazim uput za jednodnevnu dijagnostiku na Betaniji.Procitala sam na ovu temu sve i vidim da se dugo ceka. Mene zanima koliko kosta jednodnevna na Betaniji jer vidim da se jedino u tom slucaju ne ceka tako dugo?Hvala unapred na odgovoru user posted image

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 13:04:33   
jess021
maja7, meni su u maju rekli da kosta 30 000,00 dinara.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 13:06:35   
jess021

IZVORNA PORUKA: Maja7

Cao svima, za pocetak moram reci da ste super, nova sam na forumu i kao i mnoge od vas samo cekam i cekam i nazalost nista user posted image .Imam zakazano kod moje doktorke i ovog puta planiram da trazim uput za jednodnevnu dijagnostiku na Betaniji.Procitala sam na ovu temu sve i vidim da se dugo ceka. Mene zanima koliko kosta jednodnevna na Betaniji jer vidim da se jedino u tom slucaju ne ceka tako dugo?Hvala unapred na odgovoru user posted image

I da, misli da ti tvoja dr ne daje uput za jednodnevnu dijagnostiku, vec uput za bracni sterilitet, a onda se u Betaniji dogovaras za dalje, pa eventualno kad zakazes intervenciju mozda ti treba i uput za stacionar, za to nisam sigurna.
Bar je kod mene bila takva procedura.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 13:10:30   
Maja7
Hvala ti puno na odgovoru.Da i mislila sam na bracni sterilitet, ali sam se pogresno izrazila, ja se samo nadam da ce moja doktorka hteti da mi da uput za Betaniju.Hvala ti jos jednom Jess021, puno, puno...user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here