|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 13:14:29   
jess021
Ma nema na cemu, ako ti jos nesto treba slobodno pitaj.
Ne znam sto ti ne bi dala?!
Ja sam prvo kod svoje dr uradila hormone, folikulometriju i spermogram, a nakon toga trazila uput.
Tako da insistiraj, da ne gubis vreme bez potrebe!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 14:36:38   
mine
Bas tako....mada je sad jeftinije. pre je bilo oko 40 hiljada.
Ali ovo je odlican vodic ka resavanju problema...
IZVORNA PORUKA: jess021

Ma nema na cemu, ako ti jos nesto treba slobodno pitaj.
Ne znam sto ti ne bi dala?!
Ja sam prvo kod svoje dr uradila hormone, folikulometriju i spermogram, a nakon toga trazila uput.
Tako da insistiraj, da ne gubis vreme bez potrebe!


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
9.1.2013 16:42:21   
tillia
da li se mora na tu dijagnostiku ako suprug ima jako los spermogram?da li znate?hvala

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
10.1.2013 18:32:51   
Lenka2
meni su u novembru rekli da jednodnevna kosta 35.000 din ako neces da cekas 5 meseci.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
11.1.2013 13:59:00   
mine
Ne mora se ali insistiraj da odes jer ces onda imati kompletnu sliku.
Zamisli da ti predloze inseminaciju sa losijim spermogramom a ti ne znas kakvi su ti jajovodi?!
ja bih insistirala da radim bez obzira na njegov spermogram.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
12.1.2013 13:38:09   
tillia
ok.je to,ali mislim da je toliko los spermogram da cemo morati na vantelesnu.verovatno i ne bi uspela inseminacija.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
4.2.2013 20:51:40   
zmajče
tilia pravac vto ne gubi vreme sa lošim spermogramom ne mogu da te odbiju a da pokušavaš prirodno ili IUI uzaludno je nemoj neko od doktora da te zavarava

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
26.2.2013 13:15:00   
Maja7
Evo da se javim sa svezim informacijama.E ovako, buduci da cekam da mi zakazu kod moje doktorice (kazu guzva user posted image ) samo za redovan godisnji preged sad vec vise od mesec dana ja sam odlucila da idem na jednodnevnu dijagnostiku bez uputa.Zvala sam Betaniju (sestru Miru) receno mi je da kosta 35000 din i kad izvadim potrebne nalaze da se javim da mi zakazu.Kad sam zvala rekla mi je da nema potrebe da idem na konsultacije jer placam vec ce mi odmah zakazati.Ovih dana treba da pocnem sa vadjenjem nalaza pa imam jedno pitanje.U kojoj privatnoj laboratoriji u NS ste vadile potrebne nalaze?Hvala unapred na odgovoru user posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
28.2.2013 18:48:45   
jess021
maja7, sto se tice nalaza krvi, hormona, kks, i ostalo sto treba zbog totalne anestezije, ja ti preporucujem Biotest, na Telepu, znam da i iz Betanije upucuju tamo.
Nadam se da sam ti pomogla, ako jos nesto treba slobodno pitaj!!
Iako sam i ja cesto bila u situaciji da odem privatno jer ne mozes docekati red u drzvanim ustanovama, briseve za nekih 5 dana mozes uraditi i u Higijenskom, ako uspes da dobijes uput.
A sto se tice kardiologa i interniste to sam isla u polikliniku Cvjetkovic, na Limanu.
Srecno!!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
5.3.2013 8:05:00   
Maja7
Hvala jess021 na brzom odgovoru, divna si.Od sutra krecem s nalazima, pa ako budu svi nalazi dobri, javljam kako je proslo na jednodnevnoj user posted image .

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
3.4.2013 12:19:37   
Maja7
Evo konacno da se setim javiti kako je bilo na jednodnevnoj.Bila sam na jednodnevnoj pre dve nedelje.Proslo je sve u redu i sama jednodnevna i anestezija.Dobro sam podnela anesteziju (imala sam priznajem strah od nje jer nikad nisam bila pod anestezijom) jedino sto mi je posle kad sam dosla kuci od nje bilo muka i bolela me glava.Nasli su mi dva mala polipa i uklonili su ih.Blago sam krvarila jedno tri dana, ali posle toga sam ko nova i nisam pila nikakve lekove protiv bolova.Tako da je vise stresna priprema za jednodnevnu nego sama jednodnevna user posted image

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
3.4.2013 15:28:46   
jess021
Super Maja, bas mi je drago da je sve dobro proslo.
A sad akcijauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
4.4.2013 14:12:16   
Maja7
Hvala jess, da li si dobila moju pp?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
4.4.2013 14:23:51   
jess021

IZVORNA PORUKA: Maja7

Hvala jess, da li si dobila moju pp?

Nisam dobila, sad si me zatekla, pa sam isla da proverim. Kad si mi pisala? Ajd pisi ponovo, ne znam sta se desilo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
4.4.2013 14:38:07   
Maja7
A sad???

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
14.7.2013 23:06:10   
misika
Drage dame, Da li je neko aktivan na ovoj temi?

spremam se polako u akciju zakazivanja jednodnevne dijagnostike, godinu ipo dana nista, ovulacije u sekund tacne, vise puta sam isla na folikulometriju, spermogram odlican... pre vise godina sam imala prekid tr pa sam malo uplasena da zbog toga imam neki problem iako su po statistici male sanse user posted image
web stranica betanije je promenjena i veoma je oskudna, da li se zakazivanje radi kao i do sada? ja sam iz ns i nemam odabranog ginekologa, uvek sam isla privatno i ne znam da li mi je to sada problem?? verovatno jeste ako hocu uput, sto je logicno user posted image
da li se neko sperma na isti postupak i da li zeli da udruzimo snage? user posted image
Bilo bi mi drago da sa nekim makar virtuelno podelim ovaj teret user posted image

(odgovor članu Maja7)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
15.7.2013 7:54:49   
Lenka2
Evo ovako, ja sam sveža, radila sam to u maju.
Ako želiš na uput onda moraš prvo kod svog ginekologa da ti da uput za konsultacije na odeljenje bračnog steriliteta, humana reprodukcija. Onda odeš tamo i tražiš sestra Miru i objasniš joj zašto si došla. Najbolje bi bilo da poneseš sve rezultate koje imaš do sada, najvažniji su hormoni trećeg dana ceklusa i spermogram. Primiće te neko od lekara i dati predlog za intervenciju, pripremi se čeka se na intervenciju u proseku 6 meseci.
Ali imaju oni i drugu varijantu koju zovu komercijalni program, sve je isto samo što nema čekanja, ne treba ti uput i plaćaš 35.000 dinara.
Nemoj da se plašiš sve je jednostavno, ovde su članice opisale u detalje šta i kako ide, i to je meni dosta pomoglo.
user posted image

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
15.7.2013 9:00:14   
jess021

IZVORNA PORUKA: misika

Drage dame, Da li je neko aktivan na ovoj temi?

spremam se polako u akciju zakazivanja jednodnevne dijagnostike, godinu ipo dana nista, ovulacije u sekund tacne, vise puta sam isla na folikulometriju, spermogram odlican... pre vise godina sam imala prekid tr pa sam malo uplasena da zbog toga imam neki problem iako su po statistici male sanse user posted image
web stranica betanije je promenjena i veoma je oskudna, da li se zakazivanje radi kao i do sada? ja sam iz ns i nemam odabranog ginekologa, uvek sam isla privatno i ne znam da li mi je to sada problem?? verovatno jeste ako hocu uput, sto je logicno user posted image
da li se neko sperma na isti postupak i da li zeli da udruzimo snage? user posted image
Bilo bi mi drago da sa nekim makar virtuelno podelim ovaj teret user posted image

misika, lenka ti je u principu objasnila kako to funkcionise, ali posto si iz NS, mislim da ti je najjednostavnije da odes u Betaniju na odelenje bracni sterilitet i tamo se informises, jer su sestre stvarno ok.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
16.7.2013 2:19:42   
misika
Hvala jess i lenka na odgovoru, pisem vam kada posetim Miru. ja hormone jos nisam vadila, ako ih uradim u sledecem ciklusu da li mi vaze i za kasnije ili u proceduri treba da su svezi nalazi? kao da sam nesto tako procitala na forumu...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
16.7.2013 7:37:15   
Lenka2
Hormoni ja mislim da važe 6 meseci, a za sve ostale nalaze koji su potrebni pred samu intervenciju dobićeš odšatmpano koji su, i tamo piše koliko moraju biti sveži.
Devojke su sve detaljno pisale ranije, pročitaj temu od početka koristiće ti.

< Poruku je uredio Lenka2 -- 16.7.2013 7:39:00 >

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
17.7.2013 10:02:32   
alrada
Ćao devojke!
Ima li nekog ko je skoro bio u Betaniju na jednodnevnoj dijagnostici?
Ja sam u aprilu samo telefonskim pozivom zakazala (pošto nisam iz NS-a) za 08.08.2013.Rečeno mi je da tog dana sa sobom ponesem nalaz briseva,hormona,krvnu sliku,urin i spermogram pošto će mi tog dana izvršiti uz pregled,a za samu intervenciju ćemo se naknadno dogovoriti.Ono što mene interesuje je koji uput treba moja dr da mi ispiše?Da li onaj za stacionarno lečenje (čuveni zeleni) ili za ambulantno(plavi)?Zvala sam Betaniju i na moje pitanje dobila sam odgovor "Vaša doktorka bi trebalo da zna koji uput treba da se ispiše"!
Trebala bi mi ova info da znam šta od doktorke da tražim.
Unapred hvala!

(odgovor članu Lenka2)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
17.7.2013 13:35:01   
Lenka2
treba ti uput za bolničko lečenje, ne znam koje je boje jer to sad oni štampaju iz računara pa su svi crno-beli user posted image

(odgovor članu alrada)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
14.8.2013 20:27:59   
sana.
Ako je neko jos prisutan na forumu da mi kaze htela bi da se zakazem na jednodnevnu dijagonistiku sa tim sto ne uspevam ih dobiti na telefon vec par dana da se malo raspitam a i nisam iz Novog Sada da odem do njih.Pa ako neko zna kakve je nalaze potrebno odneti za pocetak ja za sad imam nalaze samo hladimije,mikro i ureoplazme,progesteron,prolaktin i muzevljev spermogram...da li je to dovoljno..?Ako neko zna molila bi da mi odgovori?Unapred zahvalna.

(odgovor članu Lenka2)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
16.8.2013 12:51:35   
bubica_mala
Sana evo ja ću ti reći ono što znam, a bila sam kod njih pre dve nedelje i radiće mi jednodnevnu početkom septembra.
Glavna sestra Mira je na godišnjem, počinje da radi posle 20.avgusta, pa tada zovi, ove sestre ostale nisu toliko u toku. Potrebno je da imaš uput svog ginekoliga za betaniju, za pregled specijaliste. Onda odeš kod nekog od lekara (možeš da nazoveš, a i direktno da odeš tako ujutru posle 9h), lekar pogleda tvoje dosadašnje nalaze, i predlaže jednodnevnu (ako proceni da treba, meni su predložili jer mi je za sada sve ostalo ok), i onda dobiješ spisak nalaza koje treba da odradiš pre jednodnevne... E sad postoji varijanta da ti zakažu za januar, ili da platiš 35.000 pa da ti rade odmah na sreedini tvog sledećeg cilusa... Mi smo se dolučili za ovu varijantu da platimo, jer mi je dugo da čekamo još pola godine, a već je 1,5godina prošla, pa bih što pre da saznam ako postoji eko problem... Toliko od mene, pitaj ako te zanima još nešto... :*

< Poruku je uredio bubica_mala -- 16.8.2013 12:58:58 >

(odgovor članu sana.)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnos...
17.8.2013 11:39:06   
sana.
Bubice hvala ti na odgovoru...A da li mi moZes reci koje ste ti i muz kontrole do sad sve odradili?I mi pokusavamo isto godinu ipo dana.user posted image

(odgovor članu bubica_mala)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here