Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Ana RR -> Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 15:23:22)

Sve pacijentkinje sa problemom bračne neplodnosti (nemogućnošću ostvarenja trudnoće nakon najmanje 12 meseci nezaštićenih odnosa) mogu da se jave na Kliniku za ginekologiju i akušestvo, Zavod za Humanu reprodukciju radi sveobuhvatnog ispitivanja.

Pacijentkinje, koje zadovoljavaju kriterijume za ispitivanje, javljale bi se na zakazan termin sa rezultatima hormonskih analiza i spermiogramom supruga. Hormonske analize koje se traže su: folikulostimulirajući hormon (FSH), luteinizirajući hormon (LH), estradiol (E2) i prolaktin (PRL) – od 3. do 5.dana ciklusa.

Od 5. dana ciklusa u kome bi se sprovodilo ispitivanje neophodno je uzimati kontraceptivne tablete, 1 uveče, u cilju bolje vizualizacije šupljine materice.

Od nalaza za preoperativnu pripremu potrebni su laboratorijski nalazi osnovnih krvnih pretraga (kompletna krvna slika, urin, glikemija, fibrinogen, vreme, krvarenja, APTT, PT, urea, keatinin) i negativni vaginalni bris, cervikalni bakteriološki i bris na hlamidiju.

Pacijentkinje koje ne zadovoljavaju kriterijume za jednodnevnu dijagnostiku ili ne žele da prihvate ovu mogućnost, biće savetovane o potrebama i mogućnostima dalje dijagnostike i lečenja dosadašnjim pristupom.


IZVOR: gakns


Na sajtu gakns se mogu naći detaljne informacije o ovom postupku, pa neću ceo tekst kopirati ovde.

Volela bih da čujem iskustva žena koje su prošle kroz ovo ispitivanje.




nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 15:31:25)

Ja bila. Imam pozitivno mišljenje o ovoj dijagnostici, jer dr kažu da je ovo pravi pregled i nakon njega mogu sa sigurnošu tvrditi da li je sve ok, i ako nije, šta nije.
Ja sam imala jedan polip, koji je odstranjen kad je to rađeno. Ako su prisutne neke sitnice kao npr polip, odstranjuju odmah, ukoliko je nešto veći problem, zakazuje se dodatna intervencija.
Ja sam se plašila jaaaaako, ali stvarno nema razloga, potpuno bezbolna...
Ana, reci šta te konkretno interesuje, pa ću ti pisati, da ne davim bespotrebno!
Naravno, ja još uvek nisam ostala trudna [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley19.gif[/image] .ali sa dijagnostikom raščistiš bar neke nedoumice da li je nešto ok ili nije!




Ana RR -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 15:35:22)

Nolinice, interesuje me ceo postupak.

Koliko se čeka kad zakažeš?
Da li je sve onako kako piše na sajtu?
Koliko se plaća?
Kako mi iz BG idemo tamo? Kakav uput?

.....

Sve čega se setiš ti napiši [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 15:43:19)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nolinice, interesuje me ceo postupak. Na poslu sam, pa ću detalje od kuće.

Koliko se čeka kad zakažeš? Ja sam rekla kako mi je neka frka da trebam uraditi što pre....i zakazala za jedno 15 dana. Mislim da se redovnim putem čeka oko 2-3 meseca
Da li je sve onako kako piše na sajtu? Otprilike da, napisaću ti od kuće ukratko postupak.
Koliko se plaća? Meni je overena zk i nisam ništa platila.
Kako mi iz BG idemo tamo? Kakav uput? Ovo ne znam, ali mogu da ti dam tel, da nazoveš i pitaš. Ako ti se ne žuri, mogu i ja da pitam kad sledeći put budem išla.

.....

Sve čega se setiš ti napiši [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Ana RR -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 15:45:55)

Ima telefon na sajtu, pa mogu da nazovem da se raspitam.

Kad budeš mogla ti napiši kako je tekla procedura, kakvi su lekari.. slobodno detaljiši [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Pozz




boje -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 16:26:34)

sve pohvale za jednodnevnu dijagnostiku. bila sam u februaru ove godine. svi su jako ljubazni i fini. postupak se brzo zavrsi. posle toga znas na cemu si i kakvo je pravo stanje reproduktivnih organa.papiri za jednodnevnu dijagnostiku se relativno brzo skupe, za oko 2 nedelje.nakon toga ide se na razgovor u gak i onda se ceka poziv od njih za sam postupak. tada objasne koje se sve pripreme trebaju odraditi za sam postupak (jseti laganu hranu, dve kasike ricinusovog ulja...). ma nista strasno.mislim da sve trudilice trebaju proci tu jednodnevnu dijagnostiku. ako vam treba jos informacija pitajte. ljubac




jance -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 17:31:43)

mene nesto zanima u vezi svega toga, tog celog pregleda i svega.
dali je mozda moguce da se u Betaniji na sterilitetu sada radi taj pregled umesto produvavanja jajovoda?
Pitala sam jednu zenu za to kad sam cekala na red kod gin, i ona mi kaze da se klasicno produvavanje vise neradi u Betaniji, da oni ako naidju na nesto za vreme pregleda, oni to secnu na licu mesta i to je to....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 17:45:39)

Ana, dužna sam odgovor.
Dan pred dijagnostiku, treba da poslednji put jedeš oko podne i nakon toga 2 kašike ricinusovog ulja. Ujutru oko 7 treba da si tamo. Prvo odeš da ti otvore istoriju bolesti, nakon toga te smeste na krevet, obučeš pidžamicu, izmere ti temperaturi, stave na ruku onu braunilu (uvek zaboravim kako se tačno kaže) i čekaš svoj red... Obično vas u sobi bude oko 3-5 osoba. Jedna po jedna po njihovom spisku. Dijagnostika traje od 15-40 min. Meni je trajalo 30min, možda zbog tog polipa koji su mi otklanjali. Meni su u toku dijag. dali i infuziju jer sam non-stop štucala. Naravno, pod totalnom si anestezijom i ničeg se nećeš sećati. Kad ti završe prva 3-4 min verovatno nećeš biti potpuno svesna, neke su devojke i sat-dva vremena odspavale nakon toga. Zavisi kako ćeš reagovati. U svakom slučaju manje više svejedno, ostaćeš da ležiš koliko ti bude potrebno. Nakon toga malo će te boleti jajnici, ali ništa strašno, bar mene. Znam da su neke devojke pisale da su i lek nakon toga pile jer su imale kao pms bolove.
Sestre su stvarno fine. Mislim da nemaš razloga da se brineš, a preporučujem ti d aodeš u svakom slučaju.
Onaj telefon možeš zvati, ali će ti tel sekretarica-mašina izbrljati šta je bitno i šta treba. Nazovi 4899330 i dobićeš direktno sterilitet gde to rade, pa ih pitaj. Sigurno ti neće detalje objašnjavati, ali dosta su ljubazni i sigurno će ti izaći u susret. Moraš ih zvati od 07-08 jer se posle retko javljaju, ogromne su gužve.
Žurim, pa sam nešto možda i s brda dola napisala, ali pitaj slobodno!
Sretno!




boje -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 17:58:47)

IZVORNA PORUKA: jance

mene nesto zanima u vezi svega toga, tog celog pregleda i svega.
dali je mozda moguce da se u Betaniji na sterilitetu sada radi taj pregled umesto produvavanja jajovoda?
Pitala sam jednu zenu za to kad sam cekala na red kod gin, i ona mi kaze da se klasicno produvavanje vise neradi u Betaniji, da oni ako naidju na nesto za vreme pregleda, oni to secnu na licu mesta i to je to....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

nisam nista cula o tome, ali  nista nije iskljuceno, s obzirom da je ovo daleko bolji zahvat od hsga. ja sam prvo radila hsg, pa sam onda isla na jednodnevnu.odnosno godinu dana nakon hsg sam se javila kopitovicki u genesis i ona mi je savetovala jednodnevnu dijagnostiku.
hsg sam radila bez anestezije, a jednodnevna se radi u totalnoj aneseteziji i rade ti i produvavanje. u svakom slucaju je humanije.legnes, zaspis, probudis se i sve gotovo...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]sjajno




boje -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 17:59:44)

IZVORNA PORUKA: nolinica

Ana, dužna sam odgovor.
Dan pred dijagnostiku, treba da poslednji put jedeš oko podne i nakon toga 2 kašike ricinusovog ulja. Ujutru oko 7 treba da si tamo. Prvo odeš da ti otvore istoriju bolesti, nakon toga te smeste na krevet, obučeš pidžamicu, izmere ti temperaturi, stave na ruku onu braunilu (uvek zaboravim kako se tačno kaže) i čekaš svoj red... Obično vas u sobi bude oko 3-5 osoba. Jedna po jedna po njihovom spisku. Dijagnostika traje od 15-40 min. Meni je trajalo 30min, možda zbog tog polipa koji su mi otklanjali. Meni su u toku dijag. dali i infuziju jer sam non-stop štucala. Naravno, pod totalnom si anestezijom i ničeg se nećeš sećati. Kad ti završe prva 3-4 min verovatno nećeš biti potpuno svesna, neke su devojke i sat-dva vremena odspavale nakon toga. Zavisi kako ćeš reagovati. U svakom slučaju manje više svejedno, ostaćeš da ležiš koliko ti bude potrebno. Nakon toga malo će te boleti jajnici, ali ništa strašno, bar mene. Znam da su neke devojke pisale da su i lek nakon toga pile jer su imale kao pms bolove.
Sestre su stvarno fine. Mislim da nemaš razloga da se brineš, a preporučujem ti d aodeš u svakom slučaju.
Onaj telefon možeš zvati, ali će ti tel sekretarica-mašina izbrljati šta je bitno i šta treba. Nazovi 4899330 i dobićeš direktno sterilitet gde to rade, pa ih pitaj. Sigurno ti neće detalje objašnjavati, ali dosta su ljubazni i sigurno će ti izaći u susret. Moraš ih zvati od 07-08 jer se posle retko javljaju, ogromne su gužve.
Žurim, pa sam nešto možda i s brda dola napisala, ali pitaj slobodno!
Sretno!


svaka cast na objasnjenju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]....nemam sta da dodam....nolinica je objasnila sve do detalja




liliana -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 18:33:33)

E, hvala Bogu da su počeli da rade sve na jednom mestu što se ispitivanja i dijagnostike tiče!!!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Ana RR -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (9.9.2010 18:33:47)

Hvala nolinice i boje! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Još samo da saznam koji uput mi treba i koliko se plaća, a plaća se sigurno jer moja knjižica u NS (ili bilo kom drugom gradu sem Bg) ne važi.

Divne ste cure [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (10.9.2010 10:15:10)

Ana, nazovi onaj broj što sam ti dala i mislim da ćeš dobiti te informacije.
Tamo ti radi poznata dr za sterilitet Vesna Kopitović. Nemoj da se samo iznenadiš, tamo je sve kao na traci, ne posvećuje ti se pažnja kao kad odeš kod privatnika.




Ana RR -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (10.9.2010 10:38:41)

Važi draga, hvala ti puno! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]





nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 14:02:16)

Ana, jesi li se raspitala za detalje da odradiš jednodnevnu u NS?




Ana RR -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 15:38:46)

Draga, nisam još uvek.. nisam stigla da pozovem.. Znaš li možda da li rade vikendom?




nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 15:45:42)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga, nisam još uvek.. nisam stigla da pozovem.. Znaš li možda da li rade vikendom?

Rade ono što je neophodno, uz, inseminacije, vto, transfere...e, sad ne znam kad počinju i da li će tad biti neko stručan da ti odgovori. Mislim da tad bude samo jedan dr i sigurno je u velikoj gužvi!!
Pametnije je zvati radnim danom u vreme koje sam ti rekla. Ako ja odem uskoro, pitaću, ali za sad nemam u planu. Skupljam papire.




Ana RR -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 15:50:31)

Jedino ujutru iz auta da pokušam da ih dobijem, jer sam u to vreme na putu ka poslu. Sa posla neću da zovem, ne bih da me neko čuje.

Ne žuri mi se jer u svakom slučaju ne bih mogla to da radim u neko skorije vreme.
Kad se oporavim od nekih stvari, onda bih išla.

Pre koliko si ti to radila?




jance -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 16:58:42)

moj savet ti je da ih zoves negde od 9 do 1 posle podne radnim danom kad je vecina doktora tamo. sve sto je ranije ili kasnije, tesko da ce ti se bilo ko javiti. Ja barem imam takvih iskustava




nolinica -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 17:36:31)

Ja sam radila jd 02.06. Ne znam, eto Jance drugačije kaže, ali meni su tako rekli, ako hoću da se jave a zovem od 7-8 i tako sam zvala svaki put!




jance -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (14.9.2010 20:03:33)

nolinice, vrlo verovatno. Ja sam pretpostavila po tome sto kad sam lezala na sterilitetu pa znam po komentarima sestara tamo, kad neko nazove u 5 posle podne i trazi lekare, a oni su davno otisli, pa sam ja pitala, a kada onda ljudi da zovu, pa su rekli da su vecina doktora tu izmedju 9 i 1 posle podne, i da je tada najverovatnije da ces dobiti sve zeljene informacije. Mada osnovne informacije o jednodnevnoj dijagnostici tamo bi trebala svaka sestra vec da zna, barem ja tako mislim. Tada zoves samo ako bas trebas da pricas sa lekarima, sto je meni trebalo. Tako da, pametnije je poslusati nolinicin savet.




degu -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (13.6.2011 10:47:41)

Želim za početak da vas sve pozdravim. Nisam nova ovde, ali se dugo nisam javljala.
Imam par pitanja, pa ko zna nek mi odgovori.
Da li se rezultati hormonskih analiza i spermiograma nose prvi put kad se ide na Betaniju ili je prvi pit zamišljen kao konsultacije?
Da li je dovoljno da ja imam uput od mog lekara ili treba i mm da ima uput?





degu -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (16.6.2011 15:07:18)

zvala sam Betaniju da zakažem, međutim rekla mi je sestra da se zakazuje lično. Ja tek sutra u 9h mogu uzeti uput od naših lekara, jer su mi tek tad zakazali,tako da na Betaniju ne mogu da stignem pre 10:30. Zna li neko da li mi je to kasno, oće li me primiti? Jako mi je važno da to sutra obavim jer mm ne može sl. nedelje opet uzeti slobodan dan. I da li znate jel rade oni slučajno vikendom?
Nadam se da će mi se javiti neko ko je već bio i ko ima iskustva.




Cuftas -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (10.10.2011 22:11:06)

da li je neka isla skoro?




degu -> RE: Jednodnevna dijagnostika bračne neplodnosti GAK NS (10.10.2011 22:49:15)

Ćuftice, pitaj šta te zanima, mi smo se spremali, ali smo vraćeni zbog spermograma.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>