|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 22:53:36   
Anoniman
Objasnila sam u postu iznad. user posted image Mislim da i nju to buni. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 22:54:03   
SUPER MAMA
Tasho i ja sma uvodila cvrstu hranu kao i ti, prvo jedan obrok mesec dana a posle dva pa negde mislim sa 7 tri obroka.nemojte me drzati za rec.
A krenula sma sa 5 meseci.
To je bilo pre 2 godine a ocigledno puno se izmenilo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 22:57:40   
red sonia
i ja u podne voce dajem,u 3 sata povrce sa mesom i predvece cerealijeuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 22:57:45   
Snelle
Ma nije se ništa menjalo, samo svaki lekar ima svoje mišljenje na tu temu, pa se onda mi pogubimo. Moja mama je meni npr. uvela čvrstu hranu sa nepuna 4 meseca i sve je isto bilo u to vreme kao sada, samo što tada nisu preporučivali cerealije.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:00:01   
Anoniman
Pa nije isto Snelle, jer sam ja ceo mesec davala samo voe, pa posle dodala i povrće kao drugi obrok, a vi sada mešate u isti obrok malo voće malo povrće. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:09:09   
Snelle
Vidiš Tash, ja sam od svog pedijatra dobila listu kako treba da izgleda uvođenje čvrste hrane i tu piše da se od 6-og meseca kreće sa voćem, a od 7-og sa povrćem i mesom - dakle, moja je ideja da tako mešam slatko - slano, jer sam čula milon puta, kao i verovatno svaka mama, da deca teže prihvataju slane kašice, ako im se prvo uvode slatke + je još veći problem ako su do tada sisale, kao što je slučaj sa mojim detetom.
P.S. Doduše od gastroenterologa sam dobila drugačiji savet!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:10:58   
Anoniman
Joj, nemoj da se ljutiš. Ne želim da se mešam uopšte u to kako uvodiš, jer, sam Bog zna šta ću ja na kraju uraditi sa Markom. Za sve što sam rekla Nikada, sada radim, od usta pravim dupe, idem sama sebi na živce.
Samo pričamo. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:14:18   
SUPER MAMA
Snelle nemoj me pogresno svatiti ali i moje je dete dojeno i lepo je prihvatila prvo voce pa povrce.Zato prvo od povrce se daje sargarepa, krompi i bundeva jer su sladunjavi.A nama je pedijatar rekao da se voce i povrce mesaju tek kad se jedan period jedu odvojeno.
Ali svako ima pravo na izbor.I naravno sve zavisi od deteta.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:16:12   
Snelle
user posted image Ma šta ti je Tash, ko se ljuti! user posted image
Htedoh da kažem da je nama čika gastro rekao da joj uvedemo ovakav slatko-slani bućkuriš, pa sam ipak njega poslušala, jer nek mi ne zamere pedijatri, mada mislim da ih nema na ovom forumu user posted image veće poverenje ipak imam u gastroenterologe kad je hrana, naravno, u pitanju!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:17:16   
Anoniman
Ja nikada nisam mešala voće i povrće. Za oba obroka je postojalo određeno vreme (satnica) od samog početka.
Jedino šargarepa mi je spadala i u voće i u povrće. user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:22:01   
Snelle
SM, od povrća sam joj do sada dala samo šargarepu, krompir i bundevu (jel ovo uopšte voće ili povrće? user posted image ) tako da nije mnogo strašno  user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 11.12.2010 23:23:26 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:24:08   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Snelle

SM, od povrća sam joj do sada dala samo šargarepu, krompir i bundevu (jel ovo uopšte voće ili povrće? user posted image ) tako da nije mnogo strašno 


Povrceuser posted image
Odlicno oni su kao sto sma rekla sladunjavi pa i lako ih prihvate bebe.samo napred nastavite i samo ruckajte leepo.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:47:47   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Snelle

user posted image Ma šta ti je Tash, ko se ljuti! user posted image
Htedoh da kažem da je nama čika gastro rekao da joj uvedemo ovakav slatko-slani bućkuriš, pa sam ipak njega poslušala, jer nek mi ne zamere pedijatri, mada mislim da ih nema na ovom forumu user posted image veće poverenje ipak imam u gastroenterologe kad je hrana, naravno, u pitanju!



Ih,Snelle,pa da se ljuti,nema šanseuser posted image
Nego,da vas pitam kada ste vi uvele drugi obrok?Moj jede minimalno,po meni premalo.Probali smo dosta toga od voća i povrća,(to dvoje nismo mešali)nije baš oduševljen,a ja ga ne teram,pa rekoh možda kasnije u toku dana da mu ponudim još malo od toga nečega što bih mu dala ranije?!

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:52:26   
Snelle
Dado, a daješ li ti njemu drugi obrok - kad kažem drugi ne mislim na ručak, već na večeru, tj. pahuljice?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
11.12.2010 23:56:34   
Verus
Tash, nek menja samo jedan obrok za sada.  UOPSTE nema gde da zuri, pogotovo sto mala jede AD mleko.  Teoretski, beba bi mogla samo na AD mleku da bude 12 meseci zivota, toliko je obogaceno. 

E sad, ja sam davala prvo slatki krompir, sargarepu, a voce kasnije ne zbog slatkosti nego zato sto se neko voce tesko vari (jabuka npr)...

Tako da, po mom skromnom misljenju i iskustvu=ne treba uopste zuriti.  Uvesti jedno, pa polako.  A ja sam radila ono 3 dana, ali vecina dr. sada kaze 7 dana...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:01:55   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Verus RR

E sad, ja sam davala prvo slatki krompir, sargarepu, a voce kasnije ne zbog slatkosti nego zato sto se neko voce tesko vari (jabuka npr)...



Ja sam ovako: 1. dan pirinčane pahuljice sa mojim mlekom...pa na svaka tri dana nova namirnica, tj. krompir, šargarepa, jabuka, bundeva, banana, pa posle mesec dana od uvodjenja avokado, breskva, kruška, kajsija, teletina, piletina. Ostaje mi sad još da joj uvedem karfiol i brokoli, pa ću jedno vreme na tome da ostanem.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:05:02   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Snelle

Dado, a daješ li ti njemu drugi obrok - kad kažem drugi ne mislim na ručak, već na večeru, tj. pahuljice?


Ne,Snelle,ništa sem mog mleka uveče.Možda je to greška?!Jeo je pirinčane pahuljice,Hipp,smešno mi kako je bljutavo i izgled užas,morala sam malo mešati sa nečim,naravno prvo samo.nisam mu dugo dala,doduše,samo čisto povrće...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:08:56   
Dada81
Mi uveli karfiol i brokoli,sviđa mu se,čak više nego voće,ali meso nisam,nikako,mogla bih jel?

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:30:55   
Snelle
Mogla bi da mu daješ pirinčane i kukuruzne pahuljice kao večeru, pa pred spavanje još jedan podoj. Meni je Lana počela polako da izbacuje noćni podoj, jer one zasite, a i zdrave su.
Da, možeš da mu uvedeš meso, ali postepeno, piletinu, pa teletinu.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:33:45   
Nensi*
Nisam ni ja uvela drugi obrok,samo sam mu zamenila onaj oko 12h...
Znaci da pocnem da mu dajem cerealije oko 18h? Posle toga oko 21h podoj i spavanje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:37:12   
Snelle
Može tako Nensi! Ja sam npr Lani dala pahuljice oko 20h a podoj u 22h i spavanjac!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:39:31   
Nensi*
A koju kolicinu da mu dam? On za ovaj jutarnji obrok pojede onu teglicu od 125g...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:43:40   
Snelle
Lana isto pojede onu teglicu od 129gr i to mi je mera i za pahuljice, tj. ja prokuvam 120ml vode i u to dodam pahuljice tako da ne bude ni pregusto, ni preretko i to stane u tu teglicu od 130gr.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:45:10   
Nensi*
E dobro,hvala user posted image
Sutra uvodimo jos jedan obrok user posted image


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
12.12.2010 0:52:13   
Verus
Oh da i pirincane pahuljice sam davala.... Ovako sada:

Podoj oko 5 ili flasica (ako odem na posao).  Onda ona ubrzo spava, pa opet flasica (oko 150ml), onda dorucak oko 9 ili 10, to je obicno jogurt sa vocem, ili cerealije sa mojim mlekom i voce.

Flasica pred spavanje oko 11, 12 (opet oko 150ml varira)

Rucak oko 13h, 14h: juce i danas je to bila teletina sa karfiolom, tikvicom i sargarepom

Flasica pred popodnevno spavanje

Vecera je oko 18h i to obicno cerealije ili jogurt (obrnuto od dorucka)

Sisanje pre spavanja sto je u 19:30 ili 20h i nista do rano ujutru....
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Verus RR

E sad, ja sam davala prvo slatki krompir, sargarepu, a voce kasnije ne zbog slatkosti nego zato sto se neko voce tesko vari (jabuka npr)...



Ja sam ovako: 1. dan pirinčane pahuljice sa mojim mlekom...pa na svaka tri dana nova namirnica, tj. krompir, šargarepa, jabuka, bundeva, banana, pa posle mesec dana od uvodjenja avokado, breskva, kruška, kajsija, teletina, piletina. Ostaje mi sad još da joj uvedem karfiol i brokoli, pa ću jedno vreme na tome da ostanem.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here