RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Duškić -> RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (4.7.2019 10:51:50)


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Ja to ostavih prvenstveno zbog kasica za bebu. Kajsije su domace, odlicne, a svakako cu ih u blender. Moja mama kaze da je ukus isti, samo potamne nakon odmrzavanja. 
IZVORNA PORUKA: Duškić

A kajsije nikad nisam zamrzavala.
A sta sa njima , kakve budu posle. Samo za tart ili kolac.








Pa za tako nesto. Ili mozda za dzem, sad ljudi i navike.




dunja RR -> RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (7.7.2019 15:30:48)

Zamrznula juče 15 kesica sa po celom kajsijom (oprala, povadila košpice i po 2 polovine u kesicu). Mm našao domaće, neprskane (bar tako su mu rekli).
Da li mi je to dovoljno? Da spakujem možda ovih dana i par kesica sa po jednom polovinom, za početak uvođenja ili nema potrebe?
Da li se beše na početku dohrane voćke kuvaju malo? Da ubacim u vodu, kratko skuvam, i skinem koru?


Jedva stigoh juče, Imali havariju neku sa američkim plakarom, pa majstor popravio, a ja preksinoć i juče ujutru gulila lepak slalpelom, izvadila sve stvari (a orman poreko cele sobe, ooogroman). Pa sve prebrisala, vratila. Pa očistila fioke zamrzivača, presložila, pa kajsije zamrzla, pa još posle ceo stan usisala, izribala. U međuvremenu, prostrla veš, M prošetala, doručak, ručak ..Pa uveče kupatilo izribala, još jednu mašinu uključila, tuširanje i komirala se.
I dobro sve stigoh, sutra smo u Sokobanjskoj na kontroli, a za prekosutra nam se najavile 2 tetke mm, jutros zvale, kažu sramota ih što još nisu došle da vide bebu.
A ja neplanirano sve sredila, i dobro je [sm=smiley36.gif]
Odbrojavam do odmoora još deset_ak dana, pa me Bg neće videti do septembra, a možda i duže [sm=smiley36.gif]




doramar11 -> RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (7.7.2019 17:32:22)

Pravis kompot u pocetku, da provri vocka i malo odstoji




MimaKos -> RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (17.7.2019 10:22:05)

Dojena beba, krenuli sa 5 meseci sa krompiricem i sargarepom,pa sve ostalo, i super prihvatila sve





nata11 -> RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (2.11.2019 12:52:43)

Mi dobili zeleno svetlo od pedijatra da krenemo sa ishranom. Za pirincane kasice i kasice od drugih zitarice mi se cinilo da nije spremna pa smo odložili. Probacemo za nedelju dana. 
Sada je skoro 4.5 i probala je soka od jabukice a sutra i od sargarepe krecem. 
Da li moram bananu posebno ili mogu sok jabuka - banana posto je jabuku vec imala?





kamičak -> RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu (2.11.2019 13:24:26)

Kombinuj vockice slobodno. Pire od krompira sargarepe, tikvica mozes da uvedes.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]