|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.11.2016 18:52:31   
IvanaSK RR
Razlika osam ipo godina medju decom. Mala vristalina je jos mala, a ja uhvatim sebe ponekad kako kazem sinu da je bolje pazi, da je ne gnjavi... I ujedem se za jezik, pa pokusam to lepse reci. Shvatam da sam i mnogo oset_ljivija prema njoj nego prema sinu kad je bio beba. Ljubav koju osećam za njih dvoje je, naravno, nemerljiva. Samo mi ponekad bude krivo sto se ponašam prema njemu kao prema velikom decaku, a znam da je on i dalje mali,tj. dete je.
Oset_im se kao da sam ga "izdala", i da ne mogu da mu posvetim paznje i ljubavi koliko mislim da bi trebalo.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 14.11.2016 18:53:10 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.11.2016 22:20:52   
Ana RR
Ivančice user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.11.2016 22:06:27   
Sanjalicaaa
Ivana, i ja nešto slično osećam. Kod nas je razlika 21 m, može se reći da i G još uvek spada u bebe. A ja se nekako ponašam prema njemu kao da je dosta stariji. Posebno mi je krivo što me zadnjih dana boli donji deo stomaka, pogotovo kad podignem nešto, a on traži da ga uzmem često a ima 20kg. Valjda vidi da mlađeg često nosim pa traži i on. Baš mi bude krivo kad moram da ga odbijem, a kad ga podignem posle stomak boli. Pokušam ja i kao da se grlimo, golicamo, i sl. Ali ne vredi.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.11.2016 1:29:32   
degu
I ja sam počela da mislim o ovome. Meni je T i dalje beba i zovemo je bebo. Baš me je strah da ćemi preko noći postati velika kad dođem sa bebom kući. Sećam se kako mi je mm-ova dvogodišnja bratanica bila kao džin naspram T kad je bila beba. Moj bratanac od 4 godine mi je bio čini mi se kao čovek naspram nje,baš mi je to nekako bio šok. A sve jedva čekam da se porodim i oporavim damogu opet da je nosam,makar malo. Baš ne mogu da zamislim celu tu situaciju i da bebu volim kao nju, iako znam naravno da ću ih voleti isto, ali sad mi je nezamislivo da ikoga volim koliko i nju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.11.2016 6:30:40   
branki*
Nakon odredjenog perioda,to sve dodje na svoje.ja sam isto pisala u ovoj temi kad se boka rodila,dusa me bolela za bozom,sto ne mogu sve da radim sa njim kao pre,sto kaze ivana kao da sam ga izdala,ali to posle sve dodje na svoje i slegne i bude sve ok.u skladu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.11.2016 8:59:03   
IvanaSK RR
Ja se nadam da ce biti malo drugačije kad ona jos poraste. Ne želim ni njemu da uskratim, na neki nacin, sebe. Naročito što je on sve veci i uskoro nece biti zainteresovan da se mazi sa mamom :)
Mislim da koja god je razlika medju decom, uvek mislimo da neko dete "zapostavimo". U nekim trenucima je to sigurno i tacno, ali majka je majka i nekad pretera u takvim razmišljanjima user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
26.11.2016 23:59:04   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Mariya

moja osecanja prema prvom detetu se nisu promenila rodjenjem drugog,Lu je moja prva i najveca ljubav.ono što me je iznenadilo je ogromna ljubav koju sam osetila prema Heleni nakon sto se rodila,nisam mislila da cu je tako brzo i lako zavoleti...

IZVORNA PORUKA: bubulence
i sada mislim da bebu ipak ne mogu toliko voleti ali sam sigurna da ce se misljenje promeniti kada se bebana rodi...


Bubi,ja sam isto ovo mislila,bila sam ubedjena da bebu neću voleti toliko koliko Lu, ali nekoliko sati sa tek rođenom bebicom bilo je dovoljno da se i u nju zaljubim doživotnouser posted image user posted image i volim ih obe podjednako.


Evo mog posta iz oktobra 2014,napisan kad je H imala 15 dana. I otad se skoro svaki dan upitam kako sam mogla i da pomislim da je neću moći voleti kao L!ona je moja srećica i tako mi je drago što sam je rodila. Ipak, iako sam prošla kroz ovo,sada se opet pitam,da li ću i treće moći da volim koliko njih dve?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.12.2016 13:08:34   
Anck Su Nmaun
Sto vise dece to vise ljubavi!
Ne voli se neko vise neko manje ..
Nama je puna kuca ljubavi 💗💗💗

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 11:18:24   
suzi kju
Razlika izmedju moje dece je dva minuta tako da ja nikakav osecaj nisam imala user posted image
Salim se naravno. Sestre imaju decu različitog uzrasta7,kazu da se svako dete voli isto.
Tako i ja ova dva moja djavolka obozavam u istoj meri.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 14:51:18   
jess021
Kod mene nema razlike u ljubavi prema prvom detetu, samo mi je jako strasno bilo sto nisam mogla da joj se posvetim, jos kad me trazi, a ja ne mogu jer dojim....to mi je bilo prestrasno, samo sam plakala. Sad smo se vec bolje organizovali, i sad polako dolazi sve na svoje mesto.
Ova druga beba se voli sve vise svakim danom.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 15:12:40   
degu
Joj Jess ja se tebi divim, imaš dve bebe. T već sve razume pa verujem da će opet biti teško a Lenka je beba. Ali zato će njih dve biti najbolje drugarice user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 18:50:40   
Mala Elena
Jess kolika su ti deca?
Ja sam stariju nekad grdila, izbacivala iz sobe da bih uspavala bebu...bilo mi je tesko naravno ali sam morala jer sam sama. Nekada mi nije dozvoljavala da je uspavam. Dosla bi u sobu, skakala po krevetu,plakala ili lupkala igrackama...tako je trazila paznju, verovatno. Tako da, razumem to kad hoces a ne mozes da se ponasas kako dete zeli.


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 21:36:43   
emicaa
definitivno nem razlike u ljubavi,Teodoru i dalje obozavam kao i prije Davida.U pocetku dok se i ona nije privikla na novonastalu situaciju sam joj se posvecivala maksimalno imako sam jedva snage imala.Davida sam Dojila dok ona sjedi na nosi,jednom rukom njega drzala drugom je brisala.Dok ga hranim njoj pricala price samo da osjeti da je ona i dalje mamino zlato.Sad uzivamo,kad je vidim sa koliko ljubavi ga gleda volim je jos duplo vise user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 21:41:18   
Anck Su Nmaun
To je tako kad su deca mala pa traze paznju isto je i kod nas bilo kad se H rodila a T imala svega 16 mes. Bebu dojim a T me vuce za ruku, trazi i ona da sisa i tako te stvai ali sve to dodje na svoje. Pa.zaboravi se.
Ali ljubav ostaje ista!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 21:47:48   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

definitivno nem razlike u ljubavi,Teodoru i dalje obozavam kao i prije Davida.U pocetku dok se i ona nije privikla na novonastalu situaciju sam joj se posvecivala maksimalno imako sam jedva snage imala.Davida sam Dojila dok ona sjedi na nosi,jednom rukom njega drzala drugom je brisala.Dok ga hranim njoj pricala price samo da osjeti da je ona i dalje mamino zlato.Sad uzivamo,kad je vidim sa koliko ljubavi ga gleda volim je jos duplo vise user posted image

Emice, kao da sebe prepoznajem. Sve sam tako radila. Moja osecanja se nisu uopste promenila. Stavise veca su.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
14.12.2016 21:54:17   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK
Samo mi ponekad bude krivo sto se ponašam prema njemu kao prema velikom decaku, a znam da je on i dalje mali,tj. dete je.
Osetim se kao da sam ga "izdala", i da ne mogu da mu posvetim paznje

Jao ovo je tako i kod.mene... ali dusa me zaboli nekad ..tako brzo odraatu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.12.2016 14:34:49   
jess021
ME, Lenka ima 14 meseci, a Mila mesec danauser posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.12.2016 23:20:09   
isidora88
Ja sam se bas plasila da necu moci da volim jos nekog kao starijeg sina, medjutim moja ljubav je pocela da raste cim sam saznala da sam trudna, a kad sam rodila moje drugo blago ljubav je narasla do svemira. Volim ih obojicu neopisivo punouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
17.12.2016 13:38:52   
LauraAndrija
Neopisivo, podjednako...nemerljiva ljubav.Nekad je L ljubomorna pa traži da u isto vreme uzmem i nju, kad poljubim A obavezno i nju, ali baš ga voli, navikli su jedno na drugo. Zato tata mnogo vise paznje posvecuje njoj sada.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.2.2017 18:08:59   
degu
Mogu da kazem da je gubljenje vremena bili misliti o ovoj temi. Cim su mi ga doneli odmah sam imala osecaj da ga volim, potpuno mi je to bilo prirodno podrazumevalo se. Sto se tice Dode, onami je uzasno nedostajala u bolnici, moja ljubav je ista, jedino mi ona vise nije beba. I dugo mi je nedostajala i kad sam dosla kuci, jer mi je falilo sve ono sto smo nas dve radile. Ona je jako tesko podnela celu situaciju, bebu, mene nepokretnu i dugo me je i odbacivala,kao da sam ja neko drugi a ne mama. Sad se sve vraca na svoje,pocinje da prihvata batu, da je i on deo nas i voli ga. Kad on malo poraste bice joj sve zanimljiviji. Lepo je, porodica smo. Ja ih gledam i ne verujem da sam ih ja nosila i rodila, da smo ih mm i ja stvorili. Pune su nam obe ruke user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu LauraAndrija)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.2.2017 19:48:38   
emicaa
Degu kako koji mjesec bude prolazi bice sve bolje i bolje...vidjeces kad pocne reagovati na T,kad joj se bude smijao obozavace ga user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.2.2017 19:50:51   
eca89
Degu, rasplaka me!
Sve ce doci na svoje, mora!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.2.2017 20:17:51   
Skockica
Uh zeno i mene rasplaka. Nek su ti zivi i zdravi, sve ce to doci na svoje user posted image

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.2.2017 20:25:47   
degu
Ju,sta vam je, sto placete? user posted image
Emice jedva cekam da gledam tu ljubav kako raste user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
13.2.2017 20:31:49   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: degu

Ja ih gledam i ne verujem da sam ih ja nosila i rodila, da smo ih mm i ja stvorili.

Ovo kao da sam ja napisala, cesto kad ih gledam onako sve na okupu... gledam moje pilice i ne verujem ...koliko malih srecica imamo. A ljubav moze biti samo jaca i veca!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here