|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
21.2.2018 15:11:23   
Dragce86
Ovo je prelepo receno - voleti kao oba oka u glavi! Ja uvek pomislim da nikog necu moci da volim kao moju V, prvo dete, ali vreme ce me sigurno demantovati :)

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
21.2.2018 15:16:34   
mama Jo
Joj, to stvarno ne moze da se opise!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
21.2.2018 21:53:13   
Sarav
U porodilištu su me pucale emocije samo tako. To je bio prvi put da sam bila razdvojena toliko dugo od moje prve ljubavi. Stalno sam zvala da pitam kako je i plakala sam kad god bi me pozvala da dođem kući.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
21.2.2018 21:58:04   
mama Jo
Meni je muz poslao snimak starije ceekice koji nisam smela da otvorim jer sam znala da cu se jako rastuziti... to je bio prvi put da smo se razdvojile

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
21.2.2018 22:04:29   
Sanjica26 RR
Meni je isto posebno tesko palo. Ali prodje i to kao i druge muke.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 0:51:26   
Srecko47E
Majka svoju decu podjednako voli.Ali mislim da je ipak posebna ljubav prema prvom detetu.Mene je samo toga strah.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 8:18:06   
Sarav
Nema posebne ljubavi. To su kao obe moje ruke, u koju god da se udarim boli isto.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 8:31:18   
MasnaMasnica
Sva deca se isto vole. Jedino sto imas osecaj da si onom najmanjem najpotrebniji.
Kada sam isla da rodim N bilo mi je bas tesko bez U,kada sam isla da rodim D bilo mi je teze zbog N nego U, jer je U vec velika razumna, dolazila je da me vidja , a N je beba. Danima se cule nismo. Kada me je posle 5 dana videla dete ne gledalo kroz mene, ona ni suzu pustila nije,ali je u sebi bas patila tih daba za mnoom. Trebalo je oko 7-10 dana da to dete postane opet ono koje sam to jutro ostavila i otisla u porodiliste.
A kada sam u January zavrsila sa Dusanom u bolnici,cule smo se svakoga dana , ona vise ne pita za mamu,samo za Dusana .

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 8:33:54   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: MasnaMasnica

Sva deca se isto vole. Jedino sto imas osecaj da si onom najmanjem najpotrebniji.


Baas tako al stariji to znaju pogresno da protumace. Moja H cesto hoce da kaze kako njega naj vise volim a nju ne.
Starija je razumna po tom pitanju.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 8:44:29   
madre
UM, izvini sto pitam, a i nije za ovu temu, ali ne secam se da si pisala da si bila sa d u bolnici! Zasto, sta je bilo u pitanju?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 8:54:35   
MasnaMasnica
Bas tako anck!
Madre pa nisam nigde ni pisala. Una je donela ovaj grip iz vrtica . I on ga je dobio bez obzira na dojenje i jedva je zivu glavu izvukao. Bronhijalitis sa padom kiseonika , gusenje. Saturacija niska. Minuti su bili u pitanju kadakada smo stigli u bolnicu.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 9:49:38   
jocajaca
Istina je da se djeca vole isto i da svaka njihova bol i nas boli i svaka njihova sreća i naša je sreća. Ja sam napravila veliku razliku između prvog i drugog djeteta i jedan od razloga je i bio zato što sam mislila da nije fer da rodim još jedno dijete jer ga ne mogu voliti kao Jocu i imala sam osjećaj da bi Joci nešto oduzela sa tim što rodim još jedno dijete, a onda sam poslije 8,5 godina rodila drugu mrvicu Nikicu i nisam imala taj problem kad sam odlazila u porodilište, nisam plakala, Joci je već bila razumna, čule smo se nekoliko puta dnevno ona je to sve lijepo prihvatila. Kada sam treći put ostala trudna razmišljala sam kako će to uticati na Nikicu jer je mala, razlika je 2 godine i 7 mjeseci, to jutro kada sam odlazila u porodilište dušu sam svoju isplakala, ljubila sm Nikicu 100 puta, molila sve ukućane da ni slučano ne dopuste da zaplače, da bude tužna, svih 7 dana u bolnici sam svakodnevno plakala za njom mileći da je tužna bez mene, kad mi pošalju poruku i klip ja samo plačem a u isto vrijeme sam se onog momenta kada sam ugledala Tea zaljubila u njega i obožavala ga kao i njih dvije kod kuće. Tako da je baš onako kako kažu :Najvišem volim odsutno dok se ne vrati, bolesno dok ne ozdravi, Najmanje dok ne naraste. I sve njih dok ne umrem

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 10:00:32   
Misha i Ljisha
ja se javljam za nekih 50 dana user posted image a vec vidim i da cu ja da svisnem dok sam u porodilistu i da cu njakati i svasta. Iako mi ne bi bio prvi put da se odvajamo D i ja ali ce biti tako sigurna sam.A velika je i jedva ceka brata.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 10:11:46   
Srecko47E
Masna Masnica nadam se da je beba sada dobro!
Nezgodno je pricati o ljubavi ka drugom detetu kada do drugog deteta nisi stigao.Iz neke moje perspektive

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 10:13:59   
Mala Elena
Masnice, pisem ti na msng kasnije.user posted image
Isto ih volim , nekada imam osecaj da mislim kako je E velika da mora da bude razumna u svakoj situaciji ali i ona je mala, nema jos pune 4 god.
Hoce svako dete paznju za sebe. I treba im to pruziti.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 10:17:12   
Srecko47E
Slazem se.Ne treba razdvajati decu

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.2.2018 10:27:24   
MasnaMasnica

IZVORNA PORUKA: jocajaca

. Tako da je baš onako kako kažu :Najvišem volim odsutno dok se ne vrati, bolesno dok ne ozdravi, Najmanje dok ne naraste. I sve njih dok ne umrem


Bas tako!


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
5.3.2018 9:06:09   
Dora89
Divno, ne mogu ni da zamislim da bih nekog drugog mogla voleti isto kao svoje dete. A trenutno sam u iščekivanju. user posted image Prosto ne mogu da zamislim kako će izgledati kad ovoliko budem volela dva bića umesto jednog.

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.4.2018 19:17:13   
Rosita
Dok sam bila trudna, mislila sam da bebu necu moci nikad voleti kao D, cak se pribojavala da se bebi necu posvetiti kako treba. Sve je jos sveze. Kad je D dosao po mene u porodiliste izgledao mi je kao dzin. Bukvalno, fizicki. I sad, nocu kad ih pokrivam, D mi je kao dzin veliki, sve mi je na njemu velikouser posted image . Trenutno cinculiram izmedju zelje da ide u provod i sebe radi i radi mira u kuci, ne zato sto je nemoguc, nego prosto zivimo u malom stanu, on je zivahan, potrebno mu je da se istutnji ili da se malo vise angazujem oko njega, to sa jedne strane, sa druge me grize savest jer kao da ga pomalo odgurujem i nedostaje mi kad nije tu. Vec druge nedelje od porodjaja pocela sam da idem po njega u vrtic. Malo prosetamo, popricamo, kupimo sladoled za posle rucka. Obavezno ga ispratim ujutru u vrtic, ja mu dam caj , pomognem u kupatilu, citamo uvec makar N bio na sisi za to vreme... Trudim se. Vidim koliko mi je odjedno veliki. To me raduje, ali me i pomalo rastuzuje jer sve vise gledam kako raste i odvaja se...

D je dobar prema bebi. MAlo nezainteresovan, ali ne da da ista ruzno kazem bebi u smislu da zeza ili tako neku salu...



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.4.2018 20:28:10   
jess021
Rosi, sad je najbitnije da se ti dobro oporavis, pa nemoj bas preterivati sa tim setnjama. Deci ces biti dobra samo kad si zdrava.
Sto se tice ljubavi prema drugom detetu sve smo mislile isto, ali ubrzo smo shvatile da smo se dobroooo prevarileuser posted image
Videces to cim beba krene da uzvraca osmehe, da guce, da komunicira. ..
Ljubu decu i uzivaj u njima, bas brzo rastu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.4.2018 20:51:01   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Rosita
Vidim koliko mi je odjedno veliki. To me raduje, ali me i pomalo rastuzuje jer sve vise gledam kako raste i odvaja se...





Meni je i dalje tuga kad vidim kako je T porasla. A sad osecam tako i za mladju. Vreme kad su bile male ne mogu da vratim. user posted image
Paznje Rosi nece da mu manjka. Znam da se trudis. I mi smo se trudili. I T i ja smo imale svoje vreme samo za sebe. O dalje kako vreme prolazi ona i dalje misli kako je ona centar. Valjda sto je dugo bila sama i sto je sva paznja bila usmerena ka njoj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.4.2018 23:21:30   
Rosita
Jess, sanjiceuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.4.2018 8:53:37   
IvanaSK RR
Rosi, moja maca ima dve godine, pa i dalje razmišljam o svemu tome... Naročito kad sin ima mnogo da uci, imam osećaj da se sa njim sve svelo na skolu (a i nervozu jer nece da uci). Zagrlim nju i automatski pomislim kako sam na njega vikala oko skole. I naravno bude mi uzasno loseuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.4.2018 12:26:33   
Rosita
Tako je to kad dodje skola. Verujem da ce i meni biti slicno. Bistar je D, al ne voli da sedi i radi. Videcemo. Drago mi je sto je martovsko dete pa polazi sa skoro 7 i po. Taman malo da sedne na rudu. Nadam se user posted image . Sve to jeste, ali kad procitam kako tvoj sin voli sestru i pazi je, srce mi se raznezi user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.4.2018 12:34:41   
pari
I ja se pribojavam kako ću i koliko ću voleti devojčicu koja sad dolazi jer svog dečaka volim najviše na svetu...i baš se pitam kako je moguće voleti još nekoh na taj način...verujem da je to priroda uredila i da će sve biti u redu...
A sa dečakom ću se truditi da i dalje imam neke zajedničke momente naše...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 [16] 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here