|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
3.12.2015 8:54:10   
Maraj
Trco pa super. Nama se isto levi nije spustio al jos smo mali , spustice se vec ;-)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
3.12.2015 8:57:42   
Trcosava
Ma ja još onda napisah, napipala ih ja, ali isto tako je dole nekad sve prazno. Kaže mi sestra da velikom sestriću i dalje šetaju valjda. Nije to ništa tako, bitno da nije negde sa unutrašnje strane.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
3.12.2015 10:49:07   
choopa choops
Trco bravo, nadam seda će skroz da se spuste. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 22:30:10   
dijana1*
Danas sam vodila Kostu kod decijeg hirurga i rekao mi je da moramo sto pre da operisemo desni testis. Levi treba pratiti ali desni je skroz visoko i ne moze da se spusti u kesu.
Da li je do sada neko radio tu operaciju? Koliko dugo traje oporavak? Kako je dete podnelo?
Pitala sam dr. da sacekam par meseci dok beba ne poraste ali njegova preporuka je da u roku od mesec dana to sto pre odradim jer testisi propadaju ako nisu na svom mestu. Smorila sam se za medalju user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 22:41:47   
dunja RR
Dijo, evo šta je pisala Bibi:

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Drage moje evo mi stigli kuci,Operacija je bila 22 i sve je dobro proslo,bili smo na decijoj klinici u Beogradu,operisao ga je dr.Radulovic i imamo kontrolu za dve nedelje... Stariji sin je u pitanju,njemu je desni testis bio povucen gore... Ali smo ga sada vatiliuser posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 22:42:52   
dunja RR
Ovo je pisala Snelle, a sada se ne sećam da li je bila operacija, možda da joj pošalješ pp?
IZVORNA PORUKA: Snelle

Bibilib, kod kog dr treba da se operišete i u kojoj bolnici? Nisam razumela koje dete ti ide na pregled, mladje ili starije user posted image Nama je kontrolni pregled 5.5. i tada će nam i zakazati operaciju user posted image




IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dijo, i Choopa će ti sigurno pomoći.

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ih baš mi je žao št nisam vidjela na vrijeme ovu prepisku. Sve u svemu šerpice user posted image za testise.

Inače, naša druga operacija je prošla uspješno user posted image (osim što sam ja malo pala u nesvijest kad sam pokušala da ga smirim nakon operacije, jer je bio jako nemiran user posted image ). Trajala je oko sat i po. S ove tačke gledišta, bilo mnoooogo lakše prvi put kad je bio manji.
Testisi su tu user posted image , konačno to mogu da kažem, ali svejedno svake godine idemo na pregled kod našeg hirurga. Ja ga i dalje pazim koliko mogu, ne dam mu da sjeda na biciklo ili na tako neke šipke. Iako neko kaže da to možda i nema veze, ja ne želim da rizikujem.

Srećno svima koje čeka operacija user posted image , a onima koji su je izbjegli user posted image






< Poruku je uredio dunja RR -- 16.3.2016 22:52:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 22:44:24   
dunja RR
Dijo, da li su vam i ranije rekli da nije spušten testis? Ne sećam se da si pisala, čudi me kako je dr sada primetio, tj- da li su ranije proveravali?
Naša dr. je odavno to proverila, zato pitam.

I ne brini, vidiš da mame pišu da bude uvek sve ok, i bolje što pre da rešite ako već mora user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 22:55:10   
dijana1*
Dunjci citala sam ali reko da nije skoro neko radio pa da cujem jos neko iskustvo.
Do sada niko nije primetio. U prvoj godini su uvek zavirivali u pelenu ali mi niko nikada nista nije rekao. Nisam ni znala do pre tri meseca za ovaj problem kada su mi za Urosa rekli da testisi nisu u kesama. Tada sam i iscitala celu temu.
A pre 15-tak dana sam vodila Kostu u savetovaliste i dr. je primetila da su testisi visoko.
Ma sve cu nekako da prezivim ali mi je komplikovano sto dojim, sto je Uros jos mali isto kao i Kosta a obojici sam potrebnauser posted image
Za vikend dolazimo u BG pa cu ga i tu negde odvesti da neko pregleda.
Koga mi preporucujete. Treba mi dobar hirurg.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 22:56:40   
dijana1*
I da jos jedno pitanje.
Njega je doktor samo rucno pregledao tj. napipao. Kako su vasu decu pregledali? Rucno ili je radjen UZ?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:04:52   
dunja RR
Dijo, nadam se da će se neko javiti sa predlogom za hirurga, ako ne, raspitaćemo se!

Nama je pedijatrica pregledala ručno, jer sam je ja zamolila, čitajući ovu temu, a nekada su mi S testisi činili onako "izduvani", kada se smežuraju u peleni. To je bilo recimo pre pola gidine, možda i više. I ona je tada ručno predgledala i rekla, dajte majko pa vidite da su tu, ne brinite. To je trajalo 30 sekundi. Mada ja verujem da je ona to i ranije gledala, nego nije komentarisala, ako je sve ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:07:40   
Ana RR
Ja se sećam da je naša dr proveravala testise na svakoj kontroli u savetovalištu.

Dijo, biće to ok, ne brini. Mogu da pitam svekra da li može da preporuči nekoga iz Tiršove (ako još uvek ima nekoga od tih starijih doktora).

< Poruku je uredio Ana RR -- 16.3.2016 23:10:10 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:12:27   
dijana1*
Pa to me buni ako su u prvoj godini bili u kesi kako su se mogli tako povuci da se ne mogu vratitiuser posted image
Obavezno cu ga odvesti kod nekoga u BG.
Vidim ja da je jajce otislo skroz visoko i nekako sa strane ali kako tako odjednom i da bas mora operacijauser posted image
Anci molim te pitaj.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 16.3.2016 23:13:02 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:29:22   
Ana RR
Pitaću ga sutra pa ti javljam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:29:55   
serpica
Di koliko visoko je testis? ne mora da znaci,oni znaju da setaju stalno pa da se spuste,pisala sam ja prosle god tako su i mene slali kod hirurga i on ga je odmah pronasao,ne sekiraj se unapred,vodi dete kod hirurga sigurna sam da ce pre nego budu 100% sigurni da urade i uz i onda ces da znas na cemu si.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:31:35   
choopa choops
Dijo, znam da ti to sada djeluje strašno, ali vidjećeš da će sve biti OK. Dakle, M je operisao testis (lijevi) i to dva puta. Prvi put sa 9 mj.,a drugi put sa 1g i 9mj. Razlog što su morale dvije operacije je taj što je njemu testis bio prilično visoko. Kako su meni rekli postoje dva načina op. jedan je da se testis pričvrsti nekako, a drugi je da se samo spusti koliko može. Naš dr je izabrao ovu drugu opciju. Navodno, on se bojao da pričvrsti da ne bi previše zategnuo jer je visoko, pa da ne popucaju. te neke niti ili sudovi što povezuju testis Ovo ti sve govorim laički, ne znam prave pojmove, nego objašnjavam svojim riječima. Pošto se M nije mogao spustiti u jednom pokušaju, morao je da prođe dvije op. A to je vrlo, vrlo, vrlo rijetko, ali eto nas je zakačilo. Sad je sve u redu, ali svake godine idemo na kontrolu...
Isto tako, on kaže da se u svijetu, a i kod nas sada ta operacija radi u što ranijem uzrastu da bi se sačuvala funkcija tetsisa. Da se ranije to odlagalo jer se smatralo da može sam da se spusti, ali da to nije slučaj. I da je to i prije bila česta operacija, ali roditelji nisu pričali o tome, nego su im navodno dječaci operisali "slijepo crijevo". I zbilja, ja sada poznajem baš dosta dječaka koji su operisali istu stvar, sada se o tome valjda lakše priča.
Ja sam ga poslije te prve op. kad se nije skroz spustio testis vodila u Beograd na pregled. Postoje dva dobra stručnjaka za to, zaboravila sam kako se zovu, ali sada ću potražiti pa ti javljam.
Mi smo u bolnici ostali sve ukupno 3 dana. I to smo došli uveče u bolnicu, sutradan ujutru je bila operacija, treći dan oko podne su nas pustili doma. Znači bukvalno manje od dva cijela dana, ali se računa da su tri. Prije toga se odrade sve analize. Pitaj ako te još nešto zanima, ali u principu sam o svemu ovdje pisala...


< Poruku je uredio choopa choops -- 16.3.2016 23:39:07 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
16.3.2016 23:37:38   
choopa choops
Da, zaboravila sam da napišem da su njemu odredili da nema testisa samo na dodir.

Ja sam ga vodila kod dr Radojčića koliko mi se čini, morala bih da pogledam nalaze. A čitala sam i o dr Đinoviću. Ta dva imena su se nekako bila izdvojila, ali sada nisam ni sama sigurna kod koga sam ga vodila user posted image

KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
17.3.2016 10:31:24   
IvanaSK RR
Dijana, ako ne uspes sa Tirsovom, mogu da probam da se raspitam o nekom hirurgu sa vma.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
17.3.2016 10:36:45   
dijana1*
Hvala vam drage mojeuser posted image
Serpice juce smo i isli kod hirurga. On je pipao i gledao i kaze da je bas visoko ni rucno ne moze ni malo da ga spusti i da bi zato sto pre trebala operacija.
Za vikend bi trebali doci u BG pa cu pokusati negde da ga odvedem na jos jedan pregled.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
17.3.2016 11:10:44   
Trcosava
Dijo, dr je Luki pregledala ručno na svakom pregledu. Tj negde od pol a godine recimo, pitala me onomad kao jesam proveravala. Oko prve godine nas je na kraju poslala na UZ. Ona ručno nije mogla da ih napipa, a kad smo otišli na UZ ona oba vise na mestu, tj vide se iz aviona. Onda sam ja naglasila doktoru da mislim da su ona šetajuća, pa kad je pritisao sondom su oba pobegla gore.
Rekao mi je da je to normalno (pisala gore) i da ako primetim da nisu na mestu da ih malo ''izmuzem'' (taj izraz je upotrebio), a to valjda znači da prstom polako krenem odogzo pa da ih ''guram'' na dole.
Uz to je i rekao da će to biti ok čim prohoda i da će gravitacija da odradi svoje.

Ali, Luka tad ne znam da li je napunio godinu. Kosta ima već dve. Ako je samo jedan gore ni po jada, ali bilo bi bolje da se to sredi. Nije da testisi propadaju, već spermići umiru. Zato su njima jajca napolju, da su na hladnom. Ako su visoko i u trbušnoj duplji, onda je tamo previše toplo i spermići u toj mošnji umiru.

Javi svakako šta ste napravili.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
17.3.2016 14:22:41   
choopa choops
Dijo provjerila sam, vodili smo kod ovo Radojicica, on je tada radio i privatno, ne znam smijem li napisat ime klinike. Poslacu ti na pp broj pa zovi.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.4.2017 13:04:50   
emicaa
Davidu su na rodjenju bila oba dole.Posle toga se lijevi povukao i poceo setati.Dali su nam rok do 9.mjeseca da se ponovo sam vrati ali nije.Sledecesedmice idemo kod hirurga da on pogleda i da da svoje misljnje.Pedijatar mi je rekao da ce ga vjerovatno operisati jer ovde ne cekaju ni godinu.
Mene zanima ako bude morao na operaciju koliko dugo se ostaje u bolnici,koliko traje oporavak?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.4.2017 21:56:47   
degu
Emice bas mi je zao sto tako mali mora na operaciju user posted image
Ali to je rutinski zahvat, verujem da ni opiravak nije dug. Drzi se user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.4.2017 22:12:33   
Anck Su Nmaun
O svasta ja ne znam da je nama to iko i gledao user posted image
Emi bas mi je zao...sve i da je rutinski nije sve jedno.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
30.4.2017 22:15:28   
Zemunka85
Emice, nas kumic je to radio. Bio je basbas malen.
Vrlo lako je sve proslo, jedan dan u bolnici i cao. Zeznuto ej posle, mora ekstremna higijena, kada se ukaki, zbog konaca...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
1.5.2017 0:03:40   
choopa choops
Emice, M je to radio (prvi put) tacno sa 9 mjeseci isto. Ako se dobro sjecam, ovdje se nakon operacije ostaje jedan dan. Znaci otpuštaju kući sutradan ako je sve u redu. Ovo sto kaze Zemunka, malo je zeznuto oko higijene kasnije, ali sve se too da srediti.

M je operisao opet sa 1,9g, i mogu da ti kažem da je bilo puuuno lakše kad je imao 9mj.

Drži se, biće to sve dobro, oni se toga kasnije ni ne sjecaju user posted image

ASN, pregledaju oni to u porodilištu, ako je sve OK, onda ništa ne govore valjda. E sad da li pedijatri svm djecacima gledaju ili ne, nemam pojma. Nama su gledali, ali M je iz porodilista dosao sa "dijagnozom".

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here