|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:52:10   
bokicans
Moracu tako,nocas cu mu zakaciti oko 4.5.Ali opet moram ga malo prebrisati .Garant ce se probuditiuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:54:26   
bokicans
Olga jel to dugo da stoji od uvece do ujutru?

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:55:01   
Olga75
sve neeezno , polakooo , meni je veci problem bio odlepiti pelenu nego ja prebrisati
i onda od one mlake vodice i podrazaja moze se desiti da i ranije piski

dugo je da stoji sedam - osam sati


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:57:19   
Anoniman
ne samo sto je dugo da stoji, nego i rezultat urina nece biti validan posle tolikog stajanja. nama je dr rekla da stavimo kesicu na pola sata, sat..ako nista ne uradi, da stavimo drugu. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
7.9.2011 9:57:21   
bokicans
Ooooo Olgita hvala ti,snacicu se valjda nekako.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
12.10.2011 22:25:23   
icika26
ja vec  sto godina ne mogu da nahvatam urin kod svoje cerke cekam pola sata nista i tako stalno,a ako zalepim nista ne ostane unutra 

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 15:33:13   
Ana RR
Kako se dečacima namešta ova kesica? Jel piša ide unutra, kroz onaj otvor?user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu icika26)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 15:45:50   
Olga75
kroz otvor unutra u kesicu , prvo operes mlakom vodom i prebrises opeglanom pelenom  da dobro osusis i onda kroz otvor pisu u kesicu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 15:50:41   
mihi
Ne maže se kremom jer će da se odlepi,, tto je kod beba lako stavi se i preko pampers i povremeno se zaviri da li je piškio.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 15:53:05   
Nensi*
Vuku su u bolnici tri puta stavljali i nisu uspeli da uhvate,uvek se nekako odlepi i u kesici ne bude nista.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 15:54:35   
mihi
Koliko je bio star Vuk? Kad je mala beba nije problem, kasnije jeste jer se vrpolje, mrdaju, kesica ih grebe...

< Poruku je uredio mihi -- 16.10.2011 15:55:12 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 16:04:02   
Nensi*
To je bilo prosle nedelje,16 meseci.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 16:12:07   
mihi
Da već su tada veliki i divlji, teško ja sam od tog perioda 18 meseci do 3 godine muku mučila, sad svesno sarađuje i čak voli da piški u čašicu. Imao je urinarnu sa  dva meseca i do godinu ipo dana jednom nedeljno sam mu radila pregled urina a svake treće četvrte nedelje urinokulturu.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 16:28:09   
cockic
mi smo isto cesto vadili i uvek mu vadim uk da se ne bi cimala dva puta,
za nedaj boze ako ima bakterije mora da se vide i koje su.

ja sad razmisljam da li malom da vadim pre dve nedelje je pio antibiotike.
pa mislim da mu je ok.
nego on mnogo slinavi pa se plasim zbog imuniteta jer njemu je uk
osetljiva tacka jos od kad je bio beba.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
16.10.2011 16:29:33   
cockic
a ja sam njemu pre davanja uk obrisala pisu hipermanganom ili mora
da se kupa jer krema ne sme da bude na pisi.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
21.10.2011 20:20:12   
icika26
ja sam samo jednom uspela za godinu dana da uhvatim urin ,evo mucim muku vec duze vreme 

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
21.10.2011 20:25:40   
Ana RR
Mi smo Marku pre neki dan uzimali urin, prvo sam mu zalepila kesicu, obukla pelenu i spremila za spavanje, ali kada sam ga posle dva sata presvlačila kesica se bila odlepila pa je pola iscurelo napolje. Onda smo ga opet okupali, zalepili kesicu, pokrili i sačekali dok nije piškio, nekih 10,15 minuta. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu icika26)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
20.1.2012 11:09:49   
ishler
Najbolje dok se jos ne razbudi,oprati je i postaviti i cekati.
Ja drzim bebu raspovijenu,jer u drugom slucaju ne moze da stoji,ali brzo se zavrsi.
I mora biti u kuci toplo da se ne prehladiuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
1.2.2012 12:41:08   
*Alexx*
Majke malo starijih decaka, kako uzimate deci urin? Kaze meni pedijatar da normalno piski u onu bocicu za urin. E, sad, to podrazumeva da Andrej treba da stane u kadu (sto nece), da piski na komandu (sto isto garant nece, iako mu se piski). Verovatno postavljam glupa pitanja, ali evo:
1. Ako ne uspemo da uzmemo prvi urin, da li je moguce uzeti sledeci urin? Koliko ce da utice na nalaz?
2. Da li mozemo da sterilisemo nosu asepsolom, pa da zahvatimo urin odale? (verovatno ne, ali ko pita, ne skita)

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
1.2.2012 13:00:22   
Anoniman
Za nošu - ne bih to radila.
Ja sam nosila i urin koji nije prvi, i verujem da je i to ok, jer ima dece koja sa 2,5-3 godine nose pelenu, ili piške noću (tj većina piški noću) tako da to i nije baš merodavno.
PRobaj uveče da mu objasniš koliko je važno da piški ujutru u specijalnu flašicu, i da će biti zabavno, da će da cilja kao kad se ubacuje koš u loptu. Nije baš maštovito, ali kod mene je tako uspevalo. Obavezno pusti prvi mlaz, tj prvih par kapi da ispiški u kadu, pa onda hvataj, i ako stigeš operi mu pišu mlakom vodom pre nego što piški.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
5.8.2012 11:43:08   
Azra_
Mene čeka ovaj proces lepljenja kesice i hvatanje urina... Dr reče da ne mora da bude prva jutarnja, pa ću preko dana da ga čekam,,, Valjda ću uraditi nešto. Znam da svi kažu da je nezgodno, ali za utehu, kod dečaka je valjda lakše...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
5.8.2012 12:34:59   
minavb
Vanja je kao mali piskio direktno u bocicu za urin. Sad to nije moguce jer prosto nece. Pre mesec dana sam mu hvatala urin uz pomoc kesice bez broblema.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
2.3.2013 13:29:44   
Azra_
Mi smo prvu kontrolu urina uradili sa 6 meseci i sve je bilo ok. Nisam se mučila sa kesicom. ovih dana sam htela da odnesemo i proverimo, ali nema šanse da uhvatim. prvo se buni dok mu nameštam kesicu. Onda, ja svaki čas virkam kroz pelenu da li je piškio i uvek me zezne. Čim piški, vrh one kesice, sunđerasti deo se pokvasi, kesica popusti i sve ode u pelenu. Ne znam kako ću uspeti...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
2.3.2013 13:33:08   
Sanja90
A da probas na nosu da ga stavis namestis kesicu i dok ne piski nema ustajanjauser posted image Ja sam tako radila sa starijom cerkom,u peleni nikako nije uspevalo,uvek sve ode u pelenu,e a onda smo je stavili na nosu i zabavljali je dok se nije ispiskila u kesicu.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako postaviti kesicu za urin ?
2.3.2013 13:38:29   
Azra_
Njemu je ta kesica zanimljiva i čim je vidi, pokušava da vuče, pipka, verujem da bi se bunio što ne može da skine. Voli sve što šuška....user posted image jedino da ga stavim na nošu i vežem ruke. Nisam pametna.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image
Click Here