RE: AD kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


New Mom -> RE: AD kapi (25.1.2011 16:57:34)

IZVORNA PORUKA: strahinja11

drage mame,

mozete molim vas da mi objasnite razliku izmedju d3 i ad kapi[sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]

po otpustu iz bolnice nam je doktorka rekla da mozemo da koristimo i uljane i vodene, samo je razlicita doza u pitanu... jel to ta razlika ili[sm=zmeden.gif]

Već sam pisala - vodeni rastvor je oblik vitamina D3, a uljani nije D3 već D. D3 se preporučuje inače do 6 meseci jer manje opterećuje bubrege. (ovo se odnosi na AD3/AD kapi). S obzirom na to, i doze koje se daju su različite.
Vigantol je D3, uljani rastvor.
Znači, poenta je da d vitamin bar do 6.meseca bude u D3 obliku.




strahinja11 -> RE: AD kapi (25.1.2011 17:52:37)

Ok hvala...

Kupila sam neke AD3 tg FARM i na njima pise da se ne daju deci do 4 nedelje, a meni doktorka rekla da dajem od 2 nedelje[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: AD kapi (25.1.2011 17:53:46)

Koliko znam, te vodene mogu da se daju od 15.dana najnormalnije.




marija32 -> RE: AD kapi (26.1.2011 16:17:34)

Danas smo bili na kontroli, i dr mi kaze da s' obzirom da je moj mali na AD mleku, da ne treba da mu dajem D kapi, koje sam planirala da porucim, jer u AD mleku ima dovoljno i A i D vitamina.




*Alexx* -> RE: AD kapi (31.1.2011 14:34:37)

IZVORNA PORUKA: anahi

Da li neko zna gde se mogu naci kapi Plivit d3 u Beogradu?Ko zna neka javi.Hvala puno




zoća -> RE: AD kapi (31.1.2011 20:11:50)

nema ih u Beogradu bar ja nisam mogla da ih nađem
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: anahi

Da li neko zna gde se mogu naci kapi Plivit d3 u Beogradu?Ko zna neka javi.Hvala puno






Anck Su Nmaun -> RE: AD kapi (31.1.2011 20:20:03)

Koliko se kapi daje vodenih? A koliko uljanih??




zoća -> RE: AD kapi (31.1.2011 20:24:56)

ako su od istog proizvođača mislim da se daju isto tu je razlika u konzistenciji a ne u količini(dozi) ali neka potvrdi još neko
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Koliko se kapi daje vodenih? A koliko uljanih??





strahinja11 -> RE: AD kapi (31.1.2011 20:41:19)

Ja sam pokusala cak da porucim iz Hrvatske i saznala da je i Plivit izgubio licencu i povucen je iz proizvodnje:(((

Strasno... konsultovala sam se sa farmaceutom i rekao mi je da je bolje da ne dajem nista nego Loznicke vodene (tg farm).

Tako da ja mom sincu necu davati nista za sad... poboljsala sam svoju ishranu:)




marija32 -> RE: AD kapi (31.1.2011 20:43:36)

IZVORNA PORUKA: strahinja11

Ja sam pokusala cak da porucim iz Hrvatske i saznala da je i Plivit izgubio licencu i povucen je iz proizvodnje:(((

Strasno... konsultovala sam se sa farmaceutom i rekao mi je da je bolje da ne dajem nista nego Loznicke vodene (tg farm).

Tako da ja mom sincu necu davati nista za sad... poboljsala sam svoju ishranu:)


Da li ga dojis ili je na AD? Ako je na AD, nista i ne treba.




strahinja11 -> RE: AD kapi (31.1.2011 20:50:14)

Nije na AD mleku, siki malac...

Ja pijem mleko sa AD3, pa se tripujem da ce stici do njega...[sm=smiley36.gif]





Snelle -> RE: AD kapi (31.1.2011 21:13:56)

IZVORNA PORUKA: strahinja11

Strasno... konsultovala sam se sa farmaceutom i rekao mi je da je bolje da ne dajem nista nego Loznicke vodene (tg farm).




Jel rekao razlog?




Anoniman -> RE: AD kapi (1.2.2011 9:54:23)

Prilicno hrabra izjava [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image] Ja dajem i da sam na tvom mestu konsultovala bih se sa pedijatrom a ne farmaceutom,nista licno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: AD kapi (4.2.2011 9:55:46)

Ja sam pocela da mu dajem Plivit D3 2 kapi dnevno iako je u potpunosti na AD mleku jer sunca nema pa nema. Mislim da mu ta kolicina nece naskoditi, a primetila sam da mus e ne znoje stopala i dlanovi vise.




marija32 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:08:59)

IZVORNA PORUKA: magiNS

Ja sam pocela da mu dajem Plivit D3 2 kapi dnevno iako je u potpunosti na AD mleku jer sunca nema pa nema. Mislim da mu ta kolicina nece naskoditi, a primetila sam da mus e ne znoje stopala i dlanovi vise.


A kakve to ima veze[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]





mejvis -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:11:41)

I ja dajem plivit 2 kapi. Prvo sam davala 3 kapi i imao je zatvor. Onda mi je pedijatar rekao da dajem 2 kapi i sada je u redu.
To mi je donela komšinica kada je išla kod njenih u Bosnu. A gledala sam na nekim hr.forumima da su krkine kapi bolje od plivinih[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]! A jedva sam i do ovih došla, gde sada još krkine da tražim![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




zoća -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:14:33)

Mejvis gde si našla plivit kapi meni sestra donosi ditrevit ali su baš skupe




marija32 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:15:24)

Ja cu vise da se ubijem zbog tih kapi, meni dr kaze da ne treba, onda drugi dr kaze treba, poludecu vise.




Olga75 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:17:54)

Stahinja ,ako bebac siki moras obavezno davati D vitamin , nemoj se zezati konsultuj pedijatra oko doziranja jer avitaminoza moze da se desi




Anoniman -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:18:05)


IZVORNA PORUKA: marija32

Ja cu vise da se ubijem zbog tih kapi, meni dr kaze da ne treba, onda drugi dr kaze treba, poludecu vise.

I meni je jedna dr rekal da ne treba,a druga,starija je rekla obavezno. Zlatna sredina - manje od regularne doze za dojenu decu.




marija32 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:19:59)

IZVORNA PORUKA: marija32

IZVORNA PORUKA: magiNS

Ja sam pocela da mu dajem Plivit D3 2 kapi dnevno iako je u potpunosti na AD mleku jer sunca nema pa nema. Mislim da mu ta kolicina nece naskoditi, a primetila sam da mus e ne znoje stopala i dlanovi vise.


A kakve to ima veze[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]






Anoniman -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:24:25)


IZVORNA PORUKA: marija32

IZVORNA PORUKA: marija32

IZVORNA PORUKA: magiNS

Ja sam pocela da mu dajem Plivit D3 2 kapi dnevno iako je u potpunosti na AD mleku jer sunca nema pa nema. Mislim da mu ta kolicina nece naskoditi, a primetila sam da mus e ne znoje stopala i dlanovi vise.


A kakve to ima veze[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




E ne znam kakva je tacno veza,ali sam na vise mesta procitala da je to moguca posledica manjka d vitamina(konstantno su mu bili vlazni dlanovi bez obzira na aktivnost) ,e sad da l je tako..ne znam. Cinjenicno stanje- znojenja nema.




Trudnicica83 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:24:29)

Ja dajem iako pije i AD mleko, mislim da to nema veze i da treba davati, samo je naravno pitanje doze, a to svakako preporucuje pedijatar. Ne moze da skodi (osim naravno ako se predozira) a moze da steti ako se ne daje..




marija32 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:40:13)

Upravo sam porucila D kapi, ne mogu vise da razbijam glavu oko toga da li treba ili ne, davacu pola doze i mirna mi glava.




mama76 -> RE: AD kapi (4.2.2011 10:46:06)

ne znam kakve veze ima ali je i meni pedijatar povecao broj d3 kapi sa 2 na 5 kad jw vidio da se znoje dlanovi i tabani.kako sam ja skontala to im je neki pokazatelj manjka d vitamina[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>