|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 11:14:40   
Anoniman
user posted image  A u NS ih nema?

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 11:24:48   
sonja999s
ma nije da ih nema, nego kao ajde da uzmemo ovih par bocica pa da imamo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 11:30:45   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: guppy RR


Ja sam totalno protiv neuzimanja AD3.

Kao prvo: pedijatrica preporučuje AD3. Preporučila je i A vitamin koji je važan za razvoj oka i vida (!!!!), a i D3 vitamin. Ja bi se ubila, da detetu dajem samo D3 i na kraju shvatim da dete ima problem sa vidom. Mislim da bi me ceo život to proganjalo. AD3 kapi su važne i za zarastanje fontanele.

Kao drugo: činjenica je da puno dece ima grčeve i bez AD3 kapi. Jednostavno sam odlučila da ih ja svojoj deci dajem i istrpim taj period tako ili drugačije. Tačka.




user posted image
Mi uzimamo Vigantol i nismo imali grceve. Mislim da je i to, kao i velika vecina stvari, krajnje individualna.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 12:14:43   
sonja999s
pa zasto nam onda preporucuju u porodilistu da se uzimaju d3 vitamini samo?!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 16:02:15   
stevajela
IZVORNA PORUKA: sonja999s

pa zasto nam onda preporucuju u porodilistu da se uzimaju d3 vitamini samo?!


Zato sto niko ne proizvodi AD3,od one afere sa Valjevskim kapima.Ne znam da li neko iam licencu,koliko se secam Galenika je proizvodila pre 4 godine,pa onda nije.
Verovatno su ti zato rekli u porodilistu.

A Krkine kapi se mogu naci u Bosni u bilo kojoj apoteci.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 16:12:29   
mihi
Po novom vitamin A je toksičan i preporučuje se uzimanje samo D3 vitamina (Vigantol) jedna kap do prvog rođendana!!!!!!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.8.2009 17:03:12   
Buba76
Otisli mi na prvu kontrolu sa mesec dana i dr. pita: Dajete Vigantol kapi redovno?  Pojma nisam imala o cemu prica i ja (posto sam davala AD kapi) kazem: da,da svaki dan po 5 kapi. Ona: 5? To je jako puno,daje se samo jedna kap,evo pise na otpusnici (koju ja,naravno,nisam citala). Onda sam joj rekla da je nama babica savetovala AD kapi i ja sam to kupila.Dr. mi je rekla da predjem na Vigantol pa kada to popije i beba bude veca onda da potrosim do kraja ove AD sto sam imala. Davala sam mu do godinu dana.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
18.8.2009 22:07:18   
bubura
moje bebe su od pocetka na vestackom mleku i nama je receno da u tom slucaju nije potrebno davati ad kapi odnosno vigantol. Posle nam je jedan pedijatar rekao da ipak dajemo, ali kada sam malo procackala po internetu ipak je opsteprihvaceno misljenje da u slucaju vestacke hrane nije potrebno jer ta hrana sadrzi ove vitamine u dovoljnoj kolicini

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.8.2009 8:22:01   
Anoniman
Pedijatar je uvek pipao Luki fontanelu, i na osnovu toga produžavao AD3 kapi.

(odgovor članu bubura)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.8.2009 10:37:15   
bordan
prvih dva meseca sam davala D3 a onda sam se prebacila na Vigintol po 2-3 kapi.
D3 su mnogo gorciji nego Vigantol a i ortoped je rekao da D3 i Vigantol su razlika kao Fico i mercedes.Kod nas nisu skupe ni jedne ni druge

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 14:07:34   
Buba76
Upravo mi je bila patronazna sestra u kucnoj poseti. Bas me iznenadila. Da vam odmah javim sta mi je rekla. Daju se samo Vigantol kapi jer dovoljno ima A vitamina u majcinom mleku i formuli koja ga zamenjuje. A AD3 kapi savetuju samo onim mamama koje dete hrane kravljim mlekom jer nema svako da finansijski obezbedi formulu.

(odgovor članu bordan)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 14:21:41   
Anoniman
Meni su i patronazna i pedijatar tako rekli, samo viganto, i od danas vise ne moramo da ga pijemo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 14:31:26   
Buba76
Danas punite godinicu dana? Cestitamo!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 14:33:43   
Anoniman
Hvala, napunili smo 22, ali smo danas isli u savetovaliste pa je dr rekla da pauziramo sa vigantolom

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 14:38:41   
Buba76
Onda malo popravi tiker. Mi smo pili 12 meseci Vigantol.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 14:40:55   
SUPER MAMA
Ja dajem mojoj bebi VIGANTOL kapi od prvog dana pa sve do 12 meseci.Sada imamo 10.5 meseci to su nam rekli cak u bolnici dok smo bili, a zatim i patronazna sestra i pedijatar.


(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
26.8.2009 15:15:11   
Anoniman
Onda malo popravi tiker. Mi smo pili 12 meseci Vigantol.
IZVORNA PORUKA: Buba76

Onda malo popravi tiker. Mi smo pili 12 meseci Vigantol.


Popravila

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
17.9.2009 12:28:07   
eugenija
Viktoru dajem d3 kapi, 3 kapi jelte svaki dan. Međutim, na zadnjem pregledu, pedijatrica reče da su mu vlažni tabani, i da ćemo morati malo kasnije pojačati dozu.

Pričam sa Miljanom, kaže da su i Davidu vlažni tabani i dlanovi, sada smo u rebusu jel to zaista od nedostatka vitamina d, ili...

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.9.2009 22:36:19   
magde
kod nas u MK svaki doktor kaze razlicito oko koliko kapke da dajemo bebi .ali u glavno to je oko 2-3 kapki do 1 god.ali ja imam drugu pricu.dali sta znali da morate da menjate kapke na svaki mesac znaci novu bocu a ne dok se ne potrose zasto gube efekat od svetlo dok dajete bebi znaci ko nesto zna oko ovo nek pise sto skorije.dali vi ste menjali bocu za novu?????

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.9.2009 23:24:09   
Jeca*
ne i na uputstvu koje je islo uz kapi nije nista slicno pisalo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.9.2009 23:27:47   
Anoniman
Na vigantol kapima pise da se daje po jedna kap svaki dan, i da se za godinu dana potrosie oko dve bocice. Nigde ne pise da se kvare i da ih treba menjati mesecnouser posted image

< Poruku je uredio Zille -- 19.9.2009 23:28:11 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.9.2009 23:41:11   
sneza24
I ja Davidu dajem Vigantol,po jednu kap svaki dan do prvog rodjendana.Dajem mu ih ujutru,direktno u usta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.9.2009 23:43:23   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Zille

Na vigantol kapima pise da se daje po jedna kap svaki dan, i da se za godinu dana potrosie oko dve bocice. Nigde ne pise da se kvare i da ih treba menjati mesecnouser posted image


Mi smo nedavno prestali i tačno smo potrošili bočicu i skoro celu drugu.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
19.9.2009 23:48:53   
magde
meni su rekle da nemaju efekat ako ih ne menjate

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
20.9.2009 0:01:19   
sephora
ja sam Hani davala AD3 kapi, onda su nam to savetovali. ali pošto joj fontanela brzo zarastala prvo sam smanjila količinu pa sam posle skroz prestala-fontanela se zatvorila sa 9 meseci.
Sada Vasimu isto na prvoj kontroli rekla da je fontanela nešto manja nego što treba, pratićemo reče dr. pa sam ukinula da dajem Vigantol totalno. Na sledećim kontrolama fontanela je bila sasvim ok i ja sam sa Vigantolom prestala definitvo jer ga ionako dohranjujem veštačkim mlekom. Možda ću sada preko zime zbog nedostatka sunca da mu dajem vigantol-ako se setim. mada mislim da se i njemu sada fontanela dobrano zatvorila (sada ima 8,5 meseci)

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here