RE: AD kapi (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


zoća -> RE: AD kapi (30.5.2011 7:55:18)

kažu da je AD mleko već obogaćeno sa tim vitaminima tako da bebe koje koriste to mleko ne uzimaju kapi,bar je nama naša doktorka tako rekla.
IZVORNA PORUKA: isidora88

da li leti dajete bebama vigantol ako je iskljucivo na AD mleku?





vukosava -> RE: AD kapi (30.5.2011 8:14:57)

IZVORNA PORUKA: zoća

kažu da je AD mleko već obogaćeno sa tim vitaminima tako da bebe koje koriste to mleko ne uzimaju kapi,bar je nama naša doktorka tako rekla.
IZVORNA PORUKA: isidora88

da li leti dajete bebama vigantol ako je iskljucivo na AD mleku?




evo sastav moje formule:

[image]http://www.weightchart.com/static/nutrition-daily-value/infant-formula-mead-johnson-enfamil-lipil-with-iron-powder-with-ara-and-dha-1-scoop-85g-dv.png[/image]

150 ml ima:
A vitamin: 300 IU
D vitamin: 60 IU

moja dnevno popije 600 ml formule, dakle
A vitamin: 1200 IU
D vitamin: 240 IU

tj.

znaci moja beba dobije kroz formulu u toku dana oko:

vitamin A: 0.36 mg
vitamin D: 0.06 mg




konverter: http://www.etoolsage.com/converter/IU_Converter.asp






vukosava -> RE: AD kapi (30.5.2011 8:58:36)

1 ml (25 kapi) uljne otopine sadržava (pliva):
30000 i.j. retinola / 25 = 1200 i.j. jedna kap
5000 i.j. ergokalciferola / 25 = 200 i.j. jedna kap

150 enfamil formule ml ima:
A vitamin: 300 IU
D vitamin: 60 IU

treba onda priblizno: 4x150 ml formule tj

dakle priblizno treba  600 ml formule dnevno da se postigne isti efekat ko da das jednu kap AD




isidora88 -> RE: AD kapi (30.5.2011 9:57:55)

meni mateja pojede oko 800 ml,nekad malo manje,ali u svakom slucaju vise od 600ml,onda je nadam se ok sto mu ne dajem kapi sada jer je i pomalo na suncu pa i tako unosi D vitamin[sm=smiley1.gif]
nadam se da dobro radim [sm=smiley24.gif]




Sanjica26 RR -> RE: AD kapi (30.5.2011 10:01:34)

A, zasto si sa time prekinula? Jel tebi pise u otpusnoj listi da treba da mu dajes?




milijana.rs -> RE: AD kapi (30.5.2011 12:03:37)

Kod nas ovdje se ne daju bebama AD kapi(Republika Srpska),vec Plivit D3.Daju se godinu dana,po 3 kapi.




isidora88 -> RE: AD kapi (30.5.2011 12:49:39)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

A, zasto si sa time prekinula? Jel tebi pise u otpusnoj listi da treba da mu dajes?


pise ali tad je sisao a sada je samo na AD mleku a u njemu imaju oba vitamina i izlazimo po malo na sunce,dr mi je rekla da u letnjim mesecima ne treba da se daju kapi ali nisam pametna koga da slusam kad svi razlicito pricaju[sm=zmeden.gif]




Mala Loojka -> RE: AD kapi (30.5.2011 12:53:05)


IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

A, zasto si sa time prekinula? Jel tebi pise u otpusnoj listi da treba da mu dajes?


pise ali tad je sisao a sada je samo na AD mleku a u njemu imaju oba vitamina i izlazimo po malo na sunce,dr mi je rekla da u letnjim mesecima ne treba da se daju kapi ali nisam pametna koga da slusam kad svi razlicito pricaju[sm=zmeden.gif]


Draga nama je doktorka rekla da i ako pije AD treba davati bar do 6 meseci... Tako davaj mu bar do 6og meseca :) Ne moze da mu naskodi...




madre -> RE: AD kapi (30.5.2011 12:58:16)

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

A, zasto si sa time prekinula? Jel tebi pise u otpusnoj listi da treba da mu dajes?


pise ali tad je sisao a sada je samo na AD mleku a u njemu imaju oba vitamina i izlazimo po malo na sunce,dr mi je rekla da u letnjim mesecima ne treba da se daju kapi ali nisam pametna koga da slusam kad svi razlicito pricaju[sm=zmeden.gif]

skroz te razumem i ja sam bila sludjena tim ad kapima, da li davati ili ne davati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] nasa dr. nam je rekla da ne dajemo i ja nisam davala... pa nam je na 6mesecnoj kontroli kukova rekla da nemamo zrnce okostavanja i ja sam bila jako besna jer sam mislila da je uzrok tome bas to sto nisam davala kapi iako je sve vreme bio na adaptiranom mleku. i od tada sam pocela da mu dajem svaki dan.




Sanjica26 RR -> RE: AD kapi (30.5.2011 12:59:02)

Isi, znam da ne treba, ali nista nece skoditi ako mu dajes. Bolje nego da se posle kajes. Kad smp bili na ultrazvuku kukova rekli su nam da skinemo sirok povoj, ali da nastavimo sa kapima.




madre -> RE: AD kapi (30.5.2011 12:59:26)

IZVORNA PORUKA: Mala Loojka


IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

A, zasto si sa time prekinula? Jel tebi pise u otpusnoj listi da treba da mu dajes?


pise ali tad je sisao a sada je samo na AD mleku a u njemu imaju oba vitamina i izlazimo po malo na sunce,dr mi je rekla da u letnjim mesecima ne treba da se daju kapi ali nisam pametna koga da slusam kad svi razlicito pricaju[sm=zmeden.gif]


Draga nama je doktorka rekla da i ako pije AD treba davati bar do 6 meseci... Tako davaj mu bar do 6og meseca :) Ne moze da mu naskodi...


nije ovo bas tacno. moze da skodi previse tog vitamina.




Mala Loojka -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:01:13)

Previse, ali 2 kapi dnevno plus ad mleko, ne moze...




madre -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:02:44)

ako ga u adaptiranom mleku ima dovoljno kao sto kazu, onda su ad kapi visak.





Sanjica26 RR -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:03:26)

Loojka, problem je u lekarima koji nekome kazu 2, nekome 3 ili 4. Aj, sad budi pametan. Bolje da se drzimo stare prakse




madre -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:07:29)

Predoziranje većinom vitamina nije opasno po zdravlje, naročito B i C, jer su rastvorljivi u vodi i telo ih lako izbacuje. Vitamini na bazi masnoća D, A, E i K su sasvim druga priča, jer ih telo nagomilava. Previše vitamina D tako može da ošteti zglobove i mišiće, ali i srce.




Mala Loojka -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:07:33)

Pa da li ga ima dovoljno... Nebitno, nek svako radi kako misli da treba.. Ja necu da prestajem...
NPR prijateljica maloj nije davala, a bila je na AD mleku, mala sad ima 18m i ne hoda... Da li to ima veze ne znam, ali...




Mala Loojka -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:08:56)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Loojka, problem je u lekarima koji nekome kazu 2, nekome 3 ili 4. Aj, sad budi pametan. Bolje da se drzimo stare prakse


Mi pijemo Plivit, i tamo pise 2 kapi, tako nam je rekla i babica i doktorka...




Anoniman -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:09:35)

Ja sam prestala sa kapima tek pre mesec dana.... Nama je na otpusnoj pisao famozni Vigantol koji smo pili punih osam meseci, a sve vreme je bio na AD mleku (i to svega jedna kap dnevno). Kad smo otišli na MMR urađen mu je kompletan pregled,pa doktorica rekla da pije još mesec dana obavezno, zbog fontanele. Ja na svoju ruku prestala da mu dajem pre mesec dana, jede ribu redovno, izlazi napolje, a i fontanela je svega koji mm otvorena, svaki dan će srasti...




Sanjica26 RR -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:10:15)

madre, ali zasto svaki pedijatar to ne kaze? Nego su roditelji u nedoumici sta da rade.




madre -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:13:48)

sanjice, nama je nasa rekla da ne treba i ja nisam davala. drugima govore da treba davati[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image] da budem iskrena nisam sigurna u svoj izbor, napisala sam gore i zasto. samo sam napomenula sa nije istina da visak tih vitamina ne moze da skodi, isto kao i manjak.




Sanjica26 RR -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:16:07)

Bas cu da pitam dr, ali i ako mi kaze da ne mora..opet cu se pitati da li[sm=zmeden.gif] Za mnoge stvari se nisu usaglasili. Madre, jel tvoj Bogdan bio na adaptiranom?




Maleno85 -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:16:31)

Evo mene kao pala sa kruske[sm=zmeden.gif]
Pojma nemam da je upitno davanje kapi D3?![sm=zmeden.gif]

Nama na otpusnoj listi pise "Preporucena profilaksa D3 sol 1X3 kapi per os od 15-og dana zivota." Mi smo juce napunili 15 dana i danas pocinjemo koristiti kapi. U apoteci su nam dali Plivit D3..




Anoniman -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:18:08)


IZVORNA PORUKA: Mala Loojka

Pa da li ga ima dovoljno... Nebitno, nek svako radi kako misli da treba.. Ja necu da prestajem...
NPR prijateljica maloj nije davala, a bila je na AD mleku, mala sad ima 18m i ne hoda... Da li to ima veze ne znam, ali...


Mi po preporuci lekara nismo upotrebljavali ad kapi, ali kad smo bili na kontroli kukova pitala sam drugu lekarku i rekla je obavezno po dve kapi.
Cinjenica je da mi je dete bilo "lenjo", tj da se nije lako podizao dok nismo uveli ad kapi iako je od samog pocetka na adaptiranom mleku.
Sad uzima Plivit D3, jednu kap dnevno.




madre -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:20:02)

jeste, od rodjenja do 3. meseca sam ga dojila + ad mleko. tada mi je mleko prestalo i nastavila sam samo da ad mlekom u kom kazu ima dovoljno svih vitamina za bebu.




Mala Loojka -> RE: AD kapi (30.5.2011 13:20:25)

Ja sve radim po staroj skoli, kao sto su i meni kada sam bila mala... Jer danas sve vise ne znaju ni sami doktori sta i kako... A cula sam da kako im naloze, tako pricaju... Strasno...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>