|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 15:17:20   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: jess021

Vigantol


Pa da, tako sam i davala. Mare je bio samo na ad mleku i pored toga smo mu davali po kap vigantola.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 15:33:16   
mila83
Jas am isto nekad direktno kapala na jezik ili na dudicu pa brzo u usta.Ali sa svo troje dece je bilo po jednu kap...Znam da uvek nesto menjaju,ali nikad mi nisu rekli po dve ili tri kapi da dajem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 16:04:37   
Mala Elena
Valjda je ostalo da se daje po kap, ja tako dajem... jel vam se desava da date vigantol, pa podojite bebu pa ona bljucne ili povrati...? Da li u tom slucaju dati novu kap ili ne?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 17:17:56   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops

A sto ne uzmete Plivine D3 kapi?user posted image Znaci kod njih nema A vitamina, vec samo D- isto kao Vigantol? Samo je manja koncentracija vitamina, pa se daju od 2 do 5 kapi. Ja sam L davala 3 kapi tada po savjetu pedijatrice, a i njemu sada dajem tako user posted image

Ja nasla jednu bocicu , doduse rok trajanja joj je do kraja 2010, ali bolje i to nego Vigantol.


choopa

Evo da se samocitiram. Sad čitam unazad i vidim da nam je tada ped preporučivala 1 kap Vigantola, a kasnije kad su povukli te kapi nam je rekla 3 Plivit D3. A sada 2 kapi, nije naglasila proizvođača.
Kažem ja, ovo se mijenja svako malo, meni je za troje djece svima bilo različito. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 17:24:28   
Trcosava
Ovde se uvode postepeno. Prvo jedna kap (nedelju dana), pa nedelju dana 2 kapi i od treće nedelje pa nadalje 3 kapi. Doduš jasam rekla dr da sam mu davala zimi, a kad je krenulo lepo vreme i to nisam. Kaže nije ništa strašno, ali sad dok traje zima dajte mu još sad.

Možda ima veze i sa podnebljem. Ovde sunca nema puno dana u godini.
Jess ovo što si napisala mi jedna rečenica ne pije vodu. ''Davati u prepodnevnim časovima kako bi se što više iskoristilo kada našaa koža dođe u dodir sa sunčevim zracima''
D vitamin naše telo proizvodi kada dođe u dodir sa sunčevim zracima. Bebama se daje jer naše telo nije sposobno do prve godine života da proizvodi vit. d.
A bebe do 1. godine ne bi smele na sunce. Sve u svemu, malo podneblje, malo lekari i malo farmacija user posted image

Nije smak sveta ako detetu ne date vit. D. Moje lično mišljenje

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 17:42:45   
jess021
Trco, nisam ja pisala vec je link na uputstvo za Vigantol.
Pa bas zato sto ga ne proizvode, da bi se podstaklo stvaranje istog. Pa ne misli se izlaganje suncu u smislu da bebu leti u podne iznesesna sunce, vec kad nije jako sunce, bar malo da dodje u dodir sa bebinom kozom.
I da, kolicina kapi def zavisi od podneblja.
Nije nista strasno ako se preskoci, ionako se daje preventivno, a ne kao terapija.

< Poruku je uredio jess021 -- 29.2.2016 17:47:45 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 18:10:38   
Trcosava
Sorry draga, permutovah. Mislila sam na link koji si postavila. Znam da nisi ti pisala user posted image

Naravno da nećeš dete da izlažeš suncu, ali ako je tako kao što piše u uputstvu - džabe mu ja dajem kad kod nas ni s od sunca već daaaaaaaaaaaaaaaaanima user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Vigantol / AD3 kapi
29.2.2016 18:18:15   
jess021
E jbg, bezi u toplije krajeveuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Vigantol / AD3 kapi
1.3.2016 14:06:31   
Animsaj9
nama su u porodlistu po otpustu rekli da koristimo Baby D3 kapi , posto ih nismo nasli u dogovoru sa nasim pedijatrom poceli smo da uzimamo vodene AD kapi

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2016 13:34:45   
IvanaSK RR
Nama je rečeno da koristimo ampulice D3 K1 jer je prevremeno rodjena. Do puna tri meseca.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2016 15:10:18   
Khaleesi
nama je dr promenila to na Vif=gantol kada je u decembru bila neka nestasica tih ampula...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2016 15:29:58   
isidora88
I za prvl i za drugo dete Vigantol po preporuci neonatologa. Jedna kap svaki dan do zatvaranja fontanele. Ja nekad zaboravim

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2016 22:43:36   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Nama je rečeno da koristimo ampulice D3 K1 jer je prevremeno rodjena. Do puna tri meseca.

Mi to koristimo a rodjen u terminu, isto mi rekli do 3 meseca jer je na prirodnoj ishrani.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2016 22:50:48   
muzicarka
Sa oba deteta Vigantol 1 kap od 15. dana...Nekad zaboravim... A i pitanje je od 1 kapi koliko zaista proguta....Ja stavim na vrh kasicice...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 10:15:29   
Anck Su Nmaun
Rece mi Dr. D3K1 do 12 nedelja posle na Ad3 kapi. Taman za koji dan, nisam sigurna koliko mi je kapi rekla 1 kap dnevno mislim... zna li neko?

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 10:37:05   
IvanaSK RR
Anck, meni nisu rekli nista. Idemo 23.08. na kontrolu, pa cu bas da ih pitam. Mislila sam da posle D3K1 ne mora nista.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 10:54:12   
Khaleesi
Taj D3k1 su i nama davali, pa me u apoteci pitali dal je prevremeno rodjenauser posted image bzv...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 11:51:25   
Mala Elena
Nisam cula za te kapi... mi koristimo vigantol.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 11:57:51   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Anck, meni nisu rekli nista. Idemo 23.08. na kontrolu, pa cu bas da ih pitam. Mislila sam da posle D3K1 ne mora nista.

Ide do godinu dana ili Vigantol ili taj AD3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 15:12:16   
IvanaSK RR
Da, sinu sam davala Vigantol do godinu dana. Ali oni non stop menjaju nesto.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Vigantol / AD3 kapi
8.8.2016 21:00:26   
Khaleesi
Sve to zavisi od pedijatra... Mislim da nema neke razlikeuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Vigantol / AD3 kapi
23.8.2016 15:09:42   
IvanaSK RR
Anck, sta su vam rekli na kontroli?
Nama su rekli da je svejedno, ili ove ampulice ili kapi, jednu dnevno. Ja mislim da nastavim sa ampulicama, jedino sto se desi da ih pljujeuser posted image ili izbljucka.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Vigantol / AD3 kapi
24.8.2016 8:43:08   
Anck Su Nmaun
Zvala sam Dz i rekli su mi D3 , mm kupio ampule, sad ne znam u cemu je razlika izmedju kapi i ampula, Koje duze traju ili su skuplje user posted image

Ivana ja mu uvek dam pre podoja da ne bi izbljuckao.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Vigantol / AD3 kapi
24.8.2016 9:34:20   
IvanaSK RR
Kapi su nešto oko 200 din mislim, a traju sigurno koliko i ampule, ako ne i vise. Ide jedna kap dnevno.
Desilo mi se par puta da sam zaboravila da joj dam ampulu, ziva sam se pojelauser posted image

< Poruku je uredio IvanaSK -- 24.8.2016 9:35:43 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Vigantol / AD3 kapi
17.10.2016 15:19:08   
Animsaj9
zimska deca piju i u toku druge godine zimi...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here