|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 13:34:54   
liliana
Pitala sam pedijatra-bočica se može koristiti 12 meseci-to je rok trajanja. A ja mojoj bebi sipam kap na kašičicu, bez mleka i ičega, i tako joj dam. Malo se mršti, ali je ok.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 13:38:45   
buhla
joj, ja sam kapi povezala sa kupanjem, ali sam par puta zaboravila da mu dam user posted image mozda ipak da pomerim za jutro, tad sam jos koliko toliko svesna user posted image ili da stavim u mob da me alarmira svaki dan za kapi!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 13:44:57   
liliana
Buhlice, i ja ponekad zaboravim, pa se živa pojedem!!! Mada, pedijatar mi je rekao da nije ništa strašno ako se neki put preskoči, samo da to ne bude učestalo. Ja joj dajem uveče, pre obroka pred spavanje.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 21:30:25   
Anoniman
e da vam kazem.moj pedijatar kaze da uopste nije problem ako se preskoci...i da je cak bolje da se preskoci nego da se da duplo.
i drugo, kaze da minut dva na suncu nadoknadjuje ADkapi za taj dan...

ne brinite...

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 21:35:57   
cicko
Joj, meni nekad pobegnu dve kapi...ako nisam sigurna da je upala u usta ja ponovim, ali uglavnom pogadjamuser posted image .
Ja sipam kap direkt iz bocice u usta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 21:40:30   
Verus
I meni su rekli NIKAKO vise-treba dati 400IU a mislim  da Vigantol ima 500..tako da  moja mama da samo jednu kap u flasicu mleka...mala pije bez problema, mislim da nema neki ukus...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 21:41:55   
buhla
IZVORNA PORUKA: cicko

Joj, meni nekad pobegnu dve kapi...ako nisam sigurna da je upala u usta ja ponovim, ali uglavnom pogadjamuser posted image .
Ja sipam kap direkt iz bocice u usta.


i ja tako sad... a u pocetku sam na kasikicu i pomesam sa mlekom i dam pre sike.


p.s. Verus user posted image


< Poruku je uredio buhla -- 5.6.2010 21:42:20 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 21:55:09   
Verus
buhlice milauser posted image user posted image  niste me valjda svi zaboravili ?user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 22:06:36   
Anoniman
ja na kasikicu pa sa mojim mlekom..
nema ukus to je sigurno..

par puta sam probala direkt u usta ali mi ili popije dve ili omasim pa je umijem...hahahaha

bolje mi ovako..sigurica.
par puta sam i u flasicu sa mlekom...

P.S.pise u uputstvu za vigantol da ako stavljamo u flasicu beba mora da popije sve jer u suprotnom nije popila vigantol user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 22:09:25   
buhla
IZVORNA PORUKA: Verus RR

buhlice milauser posted image user posted image  niste me valjda svi zaboravili ?user posted image


neeeeeeeeeeee, bas nam nedostajes... stavi nam slikicu Helene da vidimo koliko je porasla! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 22:16:28   
Verus
Stavila sam slikicu u slike nase decice IIuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 22:52:39   
micketta
IZVORNA PORUKA: liliana

Pitala sam pedijatra-bočica se može koristiti 12 meseci-to je rok trajanja.


je l' 12 meseci od datuma otvaranja bocice? user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 22:55:57   
Nena81
Ja sam pre neki dan kupila novu bocicu sad je drugacija, odvrce se i ima pipetu sa onom gumom na vrhu koju stisnete da bi nesto kapnulo, znate na sta mislim?
Do sad nije bilo tako.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:00:31   
New Mom
Aha, pipeta... olakšava umnogome.

Ja dajem na kašičicu i sa malo mog mleka, odmah proguta.

Rekli su mi da je najbolje da se daje ujutru da bi se vit.D sigurno iskoristio u toku dana, ali po savetu patronažne ipak sam to vezala za kupanje, čisto da budem sigurna da ću se uvek setiti.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:15:41   
Nena81
Ja sam moje od prvog dana da kazem ucila ajde sad kapi kazi mami aaaa, mogu vam reci sad cim prilazim sa bocicom mala otvara usta zna sta sledi user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:38:52   
Dora
Ja sam tek danas prvi put dala bebi Vigantol kapi, iskreno, zaboravila sam skroz!user posted image baš sam debil, stidim se.
ALI
počeo je da je muči stomak. Da li je moguće da je baš danas dobila grčeve ili je to zbog kapi? Šta da radim??? Evo celo veče traži da sisa a kad sisa nervozna je, vuče sisu, pravi grimase, vrišti i rasplače se jako pa prestane. Baš kao grčevi. Evo sad je zaspala nema više snage a ni ja, mada se meškolji i stenje...user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:41:00   
gagana83
Moguce je, Dora,citala sam negde da vigantol moze da izazove grceve.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:41:06   
cicko
U tom slucaju moracu da kupim nove kapi, jer dok docekamo da kapne iz one stare bocice... Nikad docekati!


IZVORNA PORUKA: Nena81

Ja sam pre neki dan kupila novu bocicu sad je drugacija, odvrce se i ima pipetu sa onom gumom na vrhu koju stisnete da bi nesto kapnulo, znate na sta mislim?
Do sad nije bilo tako.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:41:19   
simke
Ne bi trebalo da je zbog kapiuser posted image Šta si ti jelauser posted image

Siniša nije reagovao na vigantol,grčeve je dobio nedelju-dve posle user posted image


< Poruku je uredio simke -- 5.6.2010 23:46:16 >

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
5.6.2010 23:54:19   
Dora
Kad je dobio? Ja sam mislila da ako ne dobije sa mesec dana neće ni dobiti. Luka i balša su dobili grčeve sa nepune 2 nedeljeuser posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 0:06:07   
simke
Grčio se od AD mleka,koje sam uvela kao dopunu dojenju( po savetu jedne dr.user posted image )user posted image user posted image user posted image Pio je nedelju dana,pa sam ukinula i više nije imao grčeve,ali se meni nije povećavala količina shodno njegovim potrebamauser posted image ,pa smo posle drugog meseca opet kombinovali(malo off)user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 11:59:14   
liliana
Micketa, da, 12 meseci od otvaranja bočice (ukoliko je bočica za tih 12  meseci u roku).

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 12:14:26   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: liliana

Micketa, da, 12 meseci od otvaranja bočice (ukoliko je bočica za tih 12  meseci u roku).


Koliko ja znam, 6 meseci.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 12:59:00   
maslinica
pitanje...meni Petar cesto bljucne nakon sto mu dam vigantol, imam osecaj da uopste ne reaguje dobro na njega. retko kad da lepo popije i nastavi sikiti, ja mu isto dam na kasikicu sa mlekom i nakon 10tak  minuta sike, bljuc...ima li kod vas toga? resila sam da pitam pedijatricu jel mu mozda pretesko na prazna stomacic?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 13:08:39   
simke
Pitanje: da li bljucka i kad ne popije vigantoluser posted image Mislim, možda nije povezanouser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here