|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AD kapi
28.11.2018 21:59:27   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Maraj

Mili nama dr rekala da samo mesec dana dajemo d3k1. Posle smo prešli na vigantol.
To mi je za S
Al ne znam da li i L da dam vigantol. Jel dajete vi starijoj deci?



Na otpusnoj listi iz Fronta pise 12 nedelja, nama dr rekla da pijemo do 3-eg meseca.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: AD kapi
28.11.2018 22:04:32   
Rosita
Nama jw pedijatar rekla 3 meseca k3d, posle samo d. Kao i mili.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: AD kapi
29.11.2018 8:33:53   
Maraj
Mi kad smo bili na prvoj kontroli, dr kad je videla rekla da mozemo da predjemo samo na vitamin D. Da nema potrebe vise i za K vit. Ja joj rekla da su nam na otpusnoj napisali 3 meseca, ona mi rece da oni to napisu svima ali da sve ide u dogovoru sa pedijatrom.
Ja samo joj davala 2 meseca . Dok smo ispili 2 kutije koje sam kupila. Posle samo vigantol.

Koliko kapi dajete starijoj deci? Starijoj od 3 god.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: AD kapi
29.11.2018 8:36:00   
bebilule
Maraj, ja sam se juče sjetila da ove zime ništa ne uzeh za M. Totalno zaboravila.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: AD kapi
29.11.2018 8:42:32   
Maraj
Pa hoces davati bebi?
I koliko kapi?
Ja pojima nemam...nisam prosle zime davala L....al gledam, da l da mu dam ove zime. Pojima nemam da l se daje deci starijoj od 2 god. I ako se daje, koliko se daje

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: AD kapi
29.11.2018 9:17:44   
Olga75
Ja sam davala vigantol. U drugoj godini sigurna sam jednu kap a za prvu se ne sećam da li jednu ili dve user posted image
Kod nas, zbog sunčanih dana treba dodavati taj D vit, e sad kako sam to radila zaboravih, moraću da potražim svoje postove.
Samo da ponovim pričam o vigantolu.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: AD kapi
29.11.2018 9:58:56   
bebilule
Maraj, kupiću u DM-u D3 tablete za djecu. Ustvari, to su više bombone. Kaže koleginica da imaju super ukus i da ih djeca hoće.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: AD kapi
29.11.2018 10:42:42   
IvanaSK RR
Bebilule, super sto si napisala. Probacu i ja te da uzmem maci. Ove nek sin popijeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: AD kapi
29.11.2018 12:51:15   
dunja RR
Jednu kap dajem S uveče, počev od oktobra pa do početka lepog mremena, po savetu mog endokrinologa, do daljneg.


IZVORNA PORUKA: Maraj


Koliko kapi dajete starijoj deci? Starijoj od 3 god.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: AD kapi
5.2.2019 17:49:50   
dunja RR
Opet nestašica Vigantola?

Malopre obiđoh 5 apoteka, kažu mesecima nema, jedino u državnoj mi rekoše da dobiajju po 1 bočicu na 10-ak dana. A ja išla da kupim D sestri, sada moram i za bebu da nabavim, a i za sebe, mada imam još za S i mene. Uzela sam telefon, pa kada dobiju u državnoj da odmah kupim, ako budem brza.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: AD kapi
5.2.2019 17:53:48   
vocicana
Javi mi Suzi koliko ti treba.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: AD kapi
5.2.2019 17:57:14   
milicicak
Suzi, sad se bebama preporucuje D3K, da znas.Ja kupujem Bebitol, one su u razgradovoj kapsuli, veca deca mogu da zvacu, bebama samo iscedis u usta. Moram da priznam da je mnogo zgodnije od Vigantola

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: AD kapi
5.2.2019 18:21:23   
dunja RR
Mili znači bebama ne više Vigantol, oki, tnx :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: AD kapi
5.2.2019 18:52:54   
lesli
Dunja, nama su isto preporucili do kraja 3. meseca bebitol (d3k1), posle samo d3.Ona je taj bebitol uzasno podnosila (imala bi najstrasnije epizode grceva bas nakon njega - prdela i vristala dok se ne iskaki). Na svoju ruku sam je sa oko 2 meseca prebacila na vigantol. I mi smo kao bebe dobijali samo vit d3 tj. ad kapi pa smo svi zivi i zdravi. Dete mi se spasilo od tada. Pedijatar mi je to aminovao kao i rodjaka (isto pedijatar) koja tvrdi da je bebitol cisto pomodarstvo. Vigantol sam inace nasla u benu apoteci doduse pre oko 3 meseca.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: AD kapi
5.2.2019 18:55:37   
lesli
I samo jos da dodam da su mi rekli da ako je beba na formuli ili ima recimo jedan obrok u toku dana (a ona je u pocetku imala), bebitol moze svakog 2. dana. Ja sam i posle nastavila da joj dajem jedan obrok formule, a visak mleka stavljala u zamrzivac (imas kesice za mleko u aksi). I danima kada ga nije dobijala je bila druga beba. Imala je i tada grceve, ali ne tako strasne kao danima kada je pila bebitol

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: AD kapi
5.2.2019 18:55:57   
dunja RR
Les nema ni u Benu, bila malopre, prekoputa su mi zgrade kao i Baofarm. Samo u državnim imaju sporadično, ali isto jako retko. Kažu da je nestašica par meseci.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: AD kapi
5.2.2019 19:06:45   
lesli
Probaj onda ovako:

Vigantol spisak apoteka


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: AD kapi
5.2.2019 19:12:39   
lesli
I generalno taj sajt je odlican za pretragu lekova. Nakon postupka mi je trebao orgametril jer Goca nije htela odmah da radi transfer. Isto bila nestasica. Ja ukucala u pretragu, izbacilo listu, telefon u sake i tipa 2.-3. apoteka koju sam pozvala ga je zaista i imala. 😉

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: AD kapi
5.2.2019 19:52:19   
dunja RR
Hvala ti puno!

Zvala redom ove u Beogradu, nema nigde, samo mi u jednoj rekoše da će možda dobiti sutra popodne, pa ću ih nazvati sutra da proverim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: AD kapi
5.2.2019 20:08:01   
lesli
Nema na cemu.A Laurus? Mozes isto da ih pozoves i pitas...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: AD kapi
26.2.2019 19:30:25   
Sanidej
Jos traje nestasica Vigantola..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: AD kapi
26.2.2019 20:10:49   
mirana1
Davala ampule d3 + k .

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: AD kapi
13.3.2019 16:29:06   
Sanidej
Vigantol je stigao u apoteke, juce kupila u Liliju.

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: AD kapi
13.3.2019 16:31:34   
Sanidej
Nemaju jos uvek vece kolicine, pa nece bas da prodaju vise od 1 bocice jednoj osobi..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: AD kapi
14.3.2019 15:59:39   
dunja RR
Sanidej hvala, pogledaću u Liliju.


Što se d3 + k tiče, da li ampulu iscedite i dajete bebama kašičicom? Nama tako rečeno, ali ja tripujem da uvek ostane dosta na kašičici. I patroanžna mi rekla da uvek dajem po danu, pre podoja, ja se par puta setila uveče, nadam se da nije problem. Prehladila sam se grozno, pa mi ni mozak ne fercera baš ovih dana ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here