|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: AD kapi
14.3.2019 16:25:34   
IvanaSK RR
Ja odgrizem vrh ampule i direktno joj sipam u usta 😀

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: AD kapi
14.3.2019 16:30:40   
dunja RR
Hvala Iv, i ja bih tako, super onda!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: AD kapi
14.3.2019 16:48:24   
lesli
Dunja nije problem ni nocu, samo je bitno pre jela. A meni je uvek bio trip da mi ona ampula ne isklizne u usta pa smo davali kasicicom. Samo joj okrenemo da olize kasicicu i super.
Mozda vam je rekla da dajete po danu, jer neke bebe lose reaguju (ukljucujuci i moju) na taj bebitol? Ona je najstrasnije grceve imala upravo posle njega, prdela, vristala sve dok se ne iskaki. Mi smo ga prvo davali kada se set_imo, posle iskljucivo u toku prepodneva. Ako zaboravim da ga dam do 15-16, jednostavno preskocim taj dan a ona je bila mirnija sto se grceva tice. Kada je imala oko 2 meseca prekipelo mi je da se dete muci i presla sam na svoju ruku na vigantol. Posle mi je pedijatar to aminovala i rekla da smatra da je taj bebitol pomodarstvo i da je vigantol skroz ok . Kad imas pedijatra starog “kova” :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: AD kapi
14.3.2019 20:55:31   
Sanidej
Davala sam Vigantol na kasicicu sa par kapi svog mleka.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: AD kapi
14.3.2019 21:09:15   
Maraj
Dunja ja sam samo pre podne davala tj bila mi neka rutina da ujutru kad ustanemo, uzmem kapsulu i dam joj. Jako me nerviralo otcaranje te kapsule. Ja sam joj sipala direkt u usta .
Cim je proslo 12 nedelja odmah sam presla na vigantol. Bas me nerviralo to otvaranje kapsula. Nekad je otvorim ok, a nekad...nikako...

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: AD kapi
15.3.2019 11:04:04   
jance
Koliko AD kapi ste davale bebi? Znaci ne Bebitol, ni Vigantol, ni B3plusK, bas AD kapi. I kad u toku dana? Jel moze u flasicu ili ide na kasikicu? Posto je dr rekla da predjem na Vigantol a nesasica je, imam kuci AD kapi, dobila kad se beba rodila, dr rece da predjem na to ali nije ni sama bila sigurna koliko....user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:02:08   
lesli
Jance, tvoja beba je na A D mleku?Da li si pitala da li uopste treba vit D, s’ obzirom da su formule obogacene svim i svacim...Nasim prijateljima su rekli da je fontanela prerano srasla (sa 10meseci) najverovatnije zbog viska vit D. Malecka je isto bila na Ad mleku + vigantol, 1kap na dan. Slali ih na neke preglede u Tirsovu, ali hvala bogu sve je ok.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:05:11   
jance
Jeste. Meni je dr rekla da zbog toga ne treba da pije vitamin K, jer ga AD mleko ima, da predjem na Vigantol. Vigantola nema pa kao mogu i AD kapi. Ako cemo iskreno, ona je od prvog dana na dohrani, patronaza vise mora d3plusK, dr nemoj nista sa K. kad je ajstariji sin bio na AD mleku rekose mi da obustavim vitamin D kompletno. Budi sad pametan....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:08:30   
lesli
Ja bih uradila kao sa starijim detetom, ako je on na tom rezimu bio ok. Ako zelis da dajes samo vit D, a jos pijete probiotike mozes waya/biogaja kapi sa vit D.
Ps. Na kraju krajeva pogledaj na kutiji formule koliko ima vit D na 100ml. Ako ima 400IU na dan ili vise ja ne bih dodavala kroz kapi.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:12:51   
lesli
Inace nama su i patronazna i pedijatar rekli, ako ima bar malo formule da bebitol moze svaki drugi dan. Sto smo i koristili jer je u pocetku bila na mesanoj ishrani - malo moje, malo AD mleko.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:29:28   
dunja RR
Vala i ja jedva čekam da pređemo na vigantol.
Reča mi patronažna jutros, bolje na kašičicu jer se dešava mamama da ispadne kapsula u usta bebi, pa slede i nervni slomovi.

Mi samo sisamo, tako da moramo znači i D i K, jer ne uzimamo dohranu.

IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja nije problem ni nocu, samo je bitno pre jela. A meni je uvek bio trip da mi ona ampula ne isklizne u usta pa smo davali kasicicom. Samo joj okrenemo da olize kasicicu i super.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:43:05   
Sanjica26 RR
Mi smo imali silikonsku kasicicu (mislim da je i dalje cuvam) tako smo obema davali. Okupamo ih i posle kupanja i dobiju AD kapi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: AD kapi
15.3.2019 13:45:34   
jance

IZVORNA PORUKA: lesli

Ps. Na kraju krajeva pogledaj na kutiji formule koliko ima vit D na 100ml. Ako ima 400IU na dan ili vise ja ne bih dodavala kroz kapi.


e ovo je odlican savet. Stariji su bili na NANu a on je imao i gvozda i Kvit i D vit i svega i svacega pa nije bilo potrebe. Bebuska je na Babylove pa mozda i ima razlike.... Bas cu pogledati

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: AD kapi
15.3.2019 19:25:20   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Vala i ja jedva čekam da pređemo na vigantol.
Reča mi patronažna jutros, bolje na kašičicu jer se dešava mamama da ispadne kapsula u usta bebi, pa slede i nervni slomovi.

Mi samo sisamo, tako da moramo znači i D i K, jer ne uzimamo dohranu.

IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja nije problem ni nocu, samo je bitno pre jela. A meni je uvek bio trip da mi ona ampula ne isklizne u usta pa smo davali kasicicom. Samo joj okrenemo da olize kasicicu i super.






Dunja mi smo dohranu morali da dodajemo uz mleko u prvih 15-20 dana, onda smo namenski davli 1 obrok formulu, da bi bebitol isao na 2. dan jer joj je haos pravio. Tada sam visak mleka zamrzavala. Sa 2 je bila iskljucivo na mleku, a presli na vigantol. Mada, moram da priznam da ne bih pametovala da je ona njega podnosila ok. Posto nije prelomila sam da je dosta mucenja i njoj i nama.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: AD kapi
15.3.2019 20:30:48   
jance
Hajd sad pomoc. Babylove formula, Vitamina D na 100g pripremljene formle stoji 1,1 um ( to u je nekako cudno) user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: AD kapi
16.3.2019 13:27:56   
Rosita
Janče, ne znam odgovor, samo sam htela da napišem da meni baš godi bebitol ampula- baš zato što cedim direktno u usta, eto, stvar preferencije. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: AD kapi
17.3.2019 2:39:33   
lesli

IZVORNA PORUKA: jance

Hajd sad pomoc. Babylove formula, Vitamina D na 100g pripremljene formle stoji 1,1 um ( to u je nekako cudno) user posted image


Jance to cudno “u” je oznaka za mikrogram.
Google kaze da je 400 internacionalnih jedinica(IU) vit D jednako 10 mikrograma. Sa  formule imas polovinu dnevnih potreba za vitaminom D. Sa oko 900ml formule imas tih 400IU dnevno. Ako tvoja beba popije 700-800ml dnevno ja joj ne bih dodavala vise vit D. Ako popije manje mozda da dodas jednu kap odnosno 400IU na svaka 2-3 dana.
Ps. Cini mi se u uputstvu od bebitola da je pisalo da ima i bebitol u varijanti samo D3, s’ obzirom da je nestasica vigantola.
Pps. Nisam lekar, samo bih ja postupila sa svojim detetom ovako kako sam napisala.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: AD kapi
17.3.2019 10:43:28   
Sanidej
Ima Vigantola u apotekama, nije jos snabdevanje uobicajeno, ali je stigla manja kolicina prosle nedelje. Jedna kap Vigantola dnevno je ok nevezano za to da li dete pije formulu ili ne.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: AD kapi
18.3.2019 9:45:16   
jance

IZVORNA PORUKA: lesli


IZVORNA PORUKA: jance

Hajd sad pomoc. Babylove formula, Vitamina D na 100g pripremljene formle stoji 1,1 um ( to u je nekako cudno) user posted image


Jance to cudno “u” je oznaka za mikrogram.
Google kaze da je 400 internacionalnih jedinica(IU) vit D jednako 10 mikrograma. Sa  formule imas polovinu dnevnih potreba za vitaminom D. Sa oko 900ml formule imas tih 400IU dnevno. Ako tvoja beba popije 700-800ml dnevno ja joj ne bih dodavala vise vit D. Ako popije manje mozda da dodas jednu kap odnosno 400IU na svaka 2-3 dana.
Ps. Cini mi se u uputstvu od bebitola da je pisalo da ima i bebitol u varijanti samo D3, s’ obzirom da je nestasica vigantola.
Pps. Nisam lekar, samo bih ja postupila sa svojim detetom ovako kako sam napisala.



e hvala ti puno. to me je samo zanimalo. Bebuska trenutno jede minimu 7x dnevno po 120ml, to mi daje 840ml babylove dohrane sto znaci da cak i ako propusti jedan obrok, i dalje smo ok. Dacu AD kapi svaki drugi ili treci dan ali ovo mi je sasvim dovoljno kao objasnjenje. Hvala ti puno za ovu pomoc i brainstorming user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: AD kapi
18.3.2019 19:02:15   
lesli
Nema na cemu Jance.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: AD kapi
21.3.2019 6:43:28   
mirana1
Ampulica D3+k prvih 3 meseca posle isto taj samo bez K.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: AD kapi
18.4.2019 17:17:38   
mama ivane


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja odgrizem vrh ampule i direktno joj sipam u usta 😀



Isto I ja tako radim

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: AD kapi
18.4.2019 19:38:09   
mama Jo
Mame cija su deca napunila godinu skoro, sad u zimskim mesecima, dajete li jos uvek vigantol?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: AD kapi
19.4.2019 7:02:34   
jess021
Mama Jo, na koje zimske mesece mislis?


Mozes slobodno da dajes, ja mojima jos uvek ponekad dam.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: AD kapi
19.4.2019 9:08:10   
mama Jo
E, mislim to decembar/januar/februar...
I ja sam do skoro redovno, a sas kao svaki drugi/treci dan... kad se setim..
Jess, je l' dajes obema?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here