|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 13:10:36   
maslinica
IZVORNA PORUKA: simke

Pitanje: da li bljucka i kad ne popije vigantoluser posted image Mislim, možda nije povezanouser posted image


uglavnom ne...bas sam to pratila, i retko kad bljucne ako nema nekih kapi u njemu., vigantol, u drugom krugu espumisan...cim nema dodatka u zelucic, nema bljuckanja!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 13:15:55   
simke
Ne znam šta bih ti reklauser posted image Simke je retko bljuckao,a nikad nije bljucnuo posle vigantola(ili sam ja zaboravilauser posted image )user posted image Najbolje je da pitaš pedijatrauser posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 14:40:59   
liliana
Mishice, pedijatar mi je rekao 12 meseci!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 20:16:19   
Mishica 77
IZVORNA PORUKA: liliana

Mishice, pedijatar mi je rekao 12 meseci!!!


Možda ne pričamo o istoj stvari. user posted image
Ja pričam o Vigantol-u, a njemu je rok trajanja 6 meseci od trenutka otvaranja. Lepo piše na kutiji. Može pedijatar da priča šta hoće ako proizvođač kaže tako.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 20:59:53   
*Alexx*
Sa 6 meseci se kupuje druga bočica. Ionako tada Vigantol bude pri kaju.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 23:42:10   
liliana
Pa, ne znam baš. Meni je pedijatar rekao 12 meseci, ili dok se bočica ne potroši.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
6.6.2010 23:43:23   
liliana
A , da - i na uputstvu ne piše ništa.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
7.6.2010 9:23:46   
*Alexx*
Upravo čitam kutiju Vigantola (onog novog, sa pipetom):
Rok upotrebe posle prvog otvaranja: 6 meseci.
To isto piše i u uputstvu, u odeljku Čuvanje i rok upotrebe.

A možda su to različiti proizvođači, vidim sad da je Liliana iz Ptuja. Ovaj naš je Merck-ov.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 7.6.2010 9:41:35 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
12.6.2010 15:40:06   
Pilence81
Drage zenske,kako dajete Vigantol?Pise da se daje po je4dna kap ali ja ne znam sa onom pipetom koliko je to,a kad kapnem jednu kap da joj dam direktno u usta meni se cini da joj ne dajem malu dozu pa ubrzkam ko luda trecinu iz pipeteuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
12.6.2010 15:44:05   
New Mom
pilence, pisala sam gore kako dajem. U kašičicu kapnem kap iz pipete i malo mog mleka i tako joj dam. Čini ti se malo, ali nije. Nekad ne moram da formiram kap, sama kapne, to je dovoljno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
12.6.2010 15:49:41   
micketta
vidis, nikad nisam razmisljala da mogu da kanem samo trecinu kapi user posted image
jednom samo kad sam stisnula onaj gumeni deo, izletelo mi 3 kapljice. od tada, k'o sto new mom kaze, ni ne stiscem, sama se kap formira i izleti user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2010 22:20:43   
Snelle
Ja sam večeras, što inače ne radim, mom detetu kapnula vigantol iz pipete, i čini mi se da je izletelo više user posted image
Šta sada da radim, može li da joj bude išta loše? Joj, nisam živa, nikad više ovako direktno iz pipete!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2010 22:22:00   
LillyT
Neka se stresirati, nece joj nista biti

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2010 22:23:46   
micketta
samo nemoj cesto to da ponavljas, snelle user posted image
user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2010 22:24:54   
Mishica 77
Ma Snelle, nemoj da se sekiraš. Ne može joj ništa biti. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
2.7.2010 22:28:56   
Snelle
Mick, ovo je prvi i poslednji put iz pipete!!! Svaki put izmuzem moje mleko i stavim kap u kašičicu, al večeras....

Hvala vam drage moje, smirile ste me user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
22.7.2010 18:24:34   
Daca88
Od 15 dana po savetu neonatologa koristimo uljane vigantol kapi,jedna kap.Ja mu dajem ujutru.
E sad prvi dan sam kapnula kap na kasicicu i malo mog mleka,ali nije bilo sanse da zine,usta je tako stisnuo i uvukao da nisam mogla da mu dam sa kasicicom,pa sam mu kapnula direktno u usta dok je zevao,i napravio je gadljivu grimasu na vigantol.
E sad,da li ja njemu mogu kapnuti vigantol na varalicu i tako mu dati,ili tako nece delovati?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
22.7.2010 19:41:54   
engimengi
Daco,ja uglavnom tako dajem mojima,mada su se sad već naucili da zinu kad prinesem flasicu,al uzmu i na cucu, deluje nego sta samo da udje u usta!!user posted image

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
22.7.2010 21:23:15   
Anoniman
dacco, ja hvatam teu onda kad zeva (peva,place i slicno) i tad iz flasice direktno ubacujem kap.
e sad tvoja beba je manja pa ne peva user posted image tako da kasicica nije lose resenje (ja sam tako na pocetku) ali hvataj kad je "raspolozen" da zine.

naslonila sam kasicicu na usta teina i pipkala njena usta kasicicom i cekala da otvorim i onda samo SUNEM user posted image user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
22.7.2010 21:49:31   
Snelle
IZVORNA PORUKA: OTI

naslonila sam kasicicu na usta teina i pipkala njena usta kasicicom i cekala da otvorim i onda samo SUNEM user posted image user posted image



user posted image Ovo i ja radim!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
22.7.2010 21:55:29   
buhla
a ja sam kreten nekoliko veceri zaboravila da mu dam! user posted image citam negde da se bebe preterano znoje ako im fali vitamin D... mozda se on zbog toga jadnicak znoji jer mu nisam davala jooooooooooooooooooooj user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
22.7.2010 22:02:01   
Mishica 77
Ma buhlice, znoji se od vrućine! Ne sekiraj se. Sigurno neće ništa da mu se desi bez Vigantola par dana! 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
24.8.2010 16:15:43   
Modessty
IZVORNA PORUKA: buhla

a ja sam kreten nekoliko veceri zaboravila da mu dam! user posted image citam negde da se bebe preterano znoje ako im fali vitamin D... mozda se on zbog toga jadnicak znoji jer mu nisam davala jooooooooooooooooooooj user posted image


Vgantol ne treba davati uveče već ujutru ili ptreko dana dok ima sunca. Tako se bolje resorbuje vitamin D. Jedna dr mi reče kad daš D vitamin uveče ko da ga nisi ni dala!

Elem, jel to samo ja nisa znala da Vigantol ide na recept??!!user posted image Ja ga kupovala, tj skoro kupila drugu flašicu. Ne košta bog zna koliko al meni dr nije nikad pomenula da Vigantol možena recept i da se ne plaća!!!user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
24.8.2010 17:30:05   
minavb
Nama je prosle nedelje na kontroli, doktorka rekla da Vigantol dajem detetu svaki drugi dan. Kaze da nije greska ako se daje svaki dan, ali ipak je bolje svaki drugi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Re: Vigantol / AD3 kapi
24.8.2010 22:58:27   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Modessty


Vgantol ne treba davati uveče već ujutru ili ptreko dana dok ima sunca. Tako se bolje resorbuje vitamin D. Jedna dr mi reče kad daš D vitamin uveče ko da ga nisi ni dala!




A ja mu uvek dajem uvece,kad cvrsto zaspi,na kvarno mu ubacim u usta,jer u toku dana cesto bljucka,pa ne znam da li bi izbacio...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

test za trudnocu
tamaramarko

po nekom vasem iskustvu i misljenju kada je jedna linija crvena,a druga(koja pokazuje trudnocu)blago roza da li je to znak

da je test pozitivan (95%)

ili negativan (5%)


Ukupan broj glasova: 65

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here