|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.6.2009 11:59:23   
Rivana
Mojoj bebi je otpao u bolnici tako da ne znam kada i koji dan. Kad otpadne ne bi trebao da krvari

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.6.2009 12:06:36   
Doroty
Deseti dan. Konačnouser posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.6.2009 14:01:47   
Anoniman
14. 

(odgovor članu Doroty)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.10.2009 21:46:56   
sneza24
4-tog dana,jos smo bili u porodilistu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.10.2009 21:56:38   
Anoniman
15. dana su mu skinuli u decijoj bolnici, i bas je bilo traumaticno dok nije otpao, morala sam da mu prepovijam pupak svaki put kad piski...100 puta dnevno, ne znam kako je uspevao svaki put da ga pokvasi, ali svaki put! Stavljala sam mu samo povidon jod i gazu.I cuvam pupak, umotan u gazu, nemam pojma zasto, odvratan mi je , ali ga cuvam...

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.10.2009 22:00:44   
SUPER MAMA
10 dana joj otpao pupak.Ja nisam videla jer sam bila u bolnici zbog grudi ali moj muz je to video kada ujutro se probudila i da je presvuce i prepovije on se sam skotrljao i zatim patronazna sestra je rekla da samo stavamo povidon jod zbog dezinfekcije i na svako prepovijanje nova gazica.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.10.2009 22:02:14   
gagana83
Nama je otpao 5 dana,dan nakon sto smo izasli iz porodilista. I ja ga cuvamuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.10.2009 22:05:46   
zimska ruza
Mojoj prvoj bebi je pupak otpao nakon 9 dana, drugoj nakon 12 dana.Nisam sacuvala ni jedan,nekako mi gadno...A moja mama je sacuvala moj i moje pokojne sestre,ali mi se ne mili da ih vidim...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.10.2009 22:32:39   
marija17
mom bebanu je otpao tacno 10-og dana, jedva da sam provalila,prilkom presvlacenja,taman sam uzela jod da mu kanem kako mi je patronazna objasnija, kad ja tamo,a ono medjutim..ja se zbunla,i onda sam ga nasla zakacenog u nogavici cinimi se..i nije tako odvratno kako mi je drugarica rekla da je njenoj otpao dok su je kupali, meni nista to nije gadno, i sad m i dalje jednom dnevno kanem jod ili cesce,kad vidim da se krv zgrusala ja ocistim,po preporuci patronazne naravno i cuvam ga,meni je simpa,a i skinula sam gazu,samo ne znam sta je tu pupak u tom smotuljku,xexex, ali mm nece da ga vidi, on je bog zna kako gadljiv...hm

(odgovor članu zimska ruza)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.10.2009 12:02:30   
Pansophia
Mojoj bebi je pupak otpao jos u porodilistu.
Kada smo dosli kuci iz porodilista, pupak mu je bio isti kao sto je sada, tako da ni ne znam kako to izgleda.

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.10.2009 12:12:48   
indy_25
Mom sinu je otpao 7 dan i dala sam ga jednoj komsinici koja nije mogla da zatrudni zamolila me da joj dam jer vjeruje u neke price da to pomaze da zatrudni. I ostala je trudna nakon 1 godine poslije toga ali ja ne vjerujem da je zbog pupka.

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
27.10.2009 13:50:40   
marince1
Davidu je otpao pupak prve noci kad smo dosli kuci,znaci 7.dana

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
29.10.2009 19:33:33   
nina83
Mili je otpao 9. dana i to kod pedijatra dok sam je skidala da je izmere. Skroz sam se istraumirala, mislila sam da sam joj ja povukla ili sl. dok sam joj skidala bodi, a sestra je samo virnula i kao super, sad cu da vam pokazem kako da ga cistiteuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.1.2010 20:06:26   
sanji
Obema je otpao 8. dan , znači 4. kako smo došli kući! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.1.2010 20:15:18   
Trcosava
u ja nisam pisala ovde???
Ani je otpao pupak amm... 2 ili 3 dan... mislim da je 3 - kući smo došli bez pupka user posted image user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
19.1.2010 20:50:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

IZVORNA PORUKA: Tasha
Nemam pojma, draga! Ja u Radosnici imam koverat zalepljen na jednu stranicu, i piše pored da tu treba da čuvam pupak! user posted image


UF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ajde razumem da se čuva ZUB, koji recimo ne propada brzo.... ili kosa od prvog šišanja..
ali PUPAK??? Tkivo, koje trune i propada i smrdi?

user posted image



meni ovo nije odvratno jer mi je mama kad sam imala oko 15 godina  pokazala moj pupak kad sam se rodila...ona ga je sacuvala...to i pramen kose...
I mnogo sam se raznezila i bilo mi je slatko...
Uopste mi nije odvratno niti smrdi...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
19.1.2010 21:21:38   
Mery
Otpao je jos u porodilistu, 4. dan nakon rodjenja. Malo mi je odvratan tako da nisam ni pomislila da ga sacuvam. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
20.1.2010 11:10:46   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Dete kome pupak nije otpao se ne kupa u kadici i ne kvasi, već ga pereš mokrim krpicama na stolu za previjanje ili gde već to radiš.




Kod nas se deca kupaju  od drugog dana kad se donese kuci ( prvi dan ga okupaju u porodilistu) ... i sve sa gazom na pupku ....

Kad se moja najbolja drugarica porodila bila sam drugu noc kod nje kad su kupali bebu...joj te muke...plakanja... sto bebe sto mame... skroz mi traumaticno!

Naj vise me to brine...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.1.2010 1:03:50   
*Dixy*
4-ti dan...cuva ga baka (moja mama) :)

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
6.2.2010 15:48:20   
Markovicka
Otpao nam sedmi dan, moja mama ju je presvlacila i juuuuu, sta bi boze, kad ono nema ga nema ga, cega nema, kao u onoj reklami za mikrosprejuser posted image

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
10.2.2010 20:15:19   
BabyG
Nama je otpao pupak 16. dan (pre dva dana). Hvala Bogu, ne krvari i spolja se skroz zatvorio, ali radi preventive još 2-3 dana ćemo stavljati jod. U svakom slučaju, ne može da škodi! user posted image

A pupak čuvam u kuticiji od burmi sa venčanja! user posted image Meni je to baš lepo! user posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.2.2010 0:09:23   
Leki 77
23. dana. Vec sam izgubila zivce. Patronazna sestra nam se odomacila. I sve je bilo kako valja, bez granuloma, suvo...ma sve perfektno...i stajalo na peteljcici jedno dve nedelje....

IZVORNA PORUKA: Nedja

morala sam da mu prepovijam pupak svaki put kad piski...100 puta dnevno, ne znam kako je uspevao svaki put da ga pokvasi, ali svaki put! Stavljala sam mu samo povidon jod i gazu.


Sve isto i kod nas user posted image

< Poruku je uredio Leki 77 -- 11.2.2010 0:11:40 >

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.2.2010 0:12:11   
JULIE
11.danaOtprilike 7. je poceo da gnoji pomalo ali smo na vreme videli i saniraliuser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.2.2010 14:32:22   
pips
Deveti dan po rodjenju a sto se tice cuvanja babica koja je dolazila da kupa mog malisu nam je rekla da se cuva dok dete ne krene u prvi razred i da on tada treba da ga odveze i baci. Simbolika toga je da se detetu (vlasniku pupcanika) odveze pamet pred polazak u skolu. Vecu glupost u zivotu nisam cula!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.2.2010 14:54:36   
mejra81
Pips,moja svekrva je to meni rekla da treba da cuvam pupak za prvi razred al nije rekla zbog cega,eto sad znam user posted image
Kakva budalastina,jedva sam cekala da otpadne i da ga zafrljacim u kantu jer je otpao tek 11-ti dan a ja sam se bas bojala zbog infekcija jer sam ga sama
obradjivala...Ma uzas,svanulo mi kad je otpao...Jos moja patronazna sestra prvi dan kad je dosla ubacila bebca u korito,skinula gazu i ladno joj kvasila pupak....
Kad se nisam slogirala...Zato je i stajao toliko dugo....Uh,kad se setim...jos da ga cuvam...

(odgovor članu pips)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here