|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.2.2010 15:49:17   
pips
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.4.2010 12:49:09   
Anoniman
tema o zarastanju pupka je zakljucana...

mojoj bebi pupak jos uvek nije zarastao a sledeceg petka ce mesec dana;...user posted image user posted image user posted image
patronazna je danas bila i kaze da ne vlazi ali da ima zrno koje jos nije zaraslo....

cistim jodom dva puta dnevno...user posted image user posted image user posted image user posted image

a otpao je jos u bolnici...sesti dan posle porodjaja...

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.4.2010 12:54:10   
Jeca*
slične su teme, zato je Verus zaključala i preusmerila na ovu.
mislim da nemas razloga za brigu, polako

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.4.2010 12:56:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

slične su teme, zato je Verus zaključala i preusmerila na ovu.
mislim da nemas razloga za brigu, polako


pa i ja mislim nego mi patronazna kaze da bi mozda trebalo da idem kod DR pre kontrole koja je za deset dana...

user posted image

Jeco, ne znam da li negde ima tema vezana za ribicu kod beba devojcica?????

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.4.2010 18:51:10   
aleksandraz
Na prvoj bebi pupak i je otpao 7 dan a sada eve 10 dana kao smo stari seuete nisto.Koga si izleguvav od bolnica ni rekoa deka slobodno mozam da go banjam i deka moze da se topi samo posle ubavo da se izbrise.Mozam slobodno da go fakam oti kako sto vikaat doktorite i sestrite pupak ne boli.Jas sepak pazam da ne go namokram i obicno posle sekoe banjanje go izbrisam pak.Sega primetiv deka malku krvari ali vo vtornik ke odma na vakcina pa ke go pogledne doktorkata.Stvarno malku e stresno seto toa okolu pupak.A inaku od prvoto dete seuste go cuvam a kako i mnogu od vas ne znam zoasto i od ova ke go zacuvam a i voopsto ne e gadno.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.4.2010 21:40:01   
Grejs
Nama je otpao danas,znaci deveti dan od rodjenjauser posted image !

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 0:35:21   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: OTI

mojoj bebi pupak jos uvek nije zarastao a sledeceg petka ce mesec dana;...user posted image user posted image user posted image
patronazna je danas bila i kaze da ne vlazi ali da ima zrno koje jos nije zaraslo....

cistim jodom dva puta dnevno...user posted image user posted image user posted image user posted image


Pa zar ne moze ona to da sredi nego treba kod DR??? user posted image

L je jednom malo vlazio pupak i onda mi je rekla ako se stvori taj granulom da ce morati malo  ga sprzi, ali srecom sve je bilo u redu.

Oti ti za svaki slucaj probaj ocistit sa hidrogenom tu i tamo, a pokupi ostatak tecnosti sa tuferom i ili sa stapicem za usi. Nadam se da ce sve bit OK.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 0:39:27   
Mivica
Četvrti dan.
Rodio se u petak, u ponedeljak otpao pupak.
A u otpusnoj piše da nije otpao (6. dan).


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 0:42:53   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: OTI

mojoj bebi pupak jos uvek nije zarastao a sledeceg petka ce mesec dana;...user posted image user posted image user posted image
patronazna je danas bila i kaze da ne vlazi ali da ima zrno koje jos nije zaraslo....

cistim jodom dva puta dnevno...user posted image user posted image user posted image user posted image

a otpao je jos u bolnici...sesti dan posle porodjaja...



Ja bih otisla kod dr. Mozda postoji neki granulomcic. To je sitnica koju dr sredi za 2min pa se ne stresirate dalje. Mozda patronazna sestra to ne zna da ocisti kako valja, a dobro je da je i svesna toga cim vas upucuje na dr. Nama je pupak kasno otpao, dvadeset_ i treceg dana , cini mi se, bas na dan kada je trebalo da idemo kod dr da ga ponovo podveze.

< Poruku je uredio Leki 77 -- 11.4.2010 0:43:55 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 1:03:33   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Ja bih otisla kod dr. Mozda postoji neki granulomcic. To je sitnica koju dr sredi za 2min pa se ne stresirate dalje. Mozda patronazna sestra to ne zna da ocisti kako valja, a dobro je da je i svesna toga cim vas upucuje na dr.


Da kod nas patronazna ima "sav pribor" za uklanjanje granuloma i to one i rade, ali cim je ona njoj rekla da ode kod dr, mozda je pocetnica ili nesto...Pa bolje provjerite onda da ste mirni user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 1:05:32   
Verus
Mojoj bebi je otpao 6 dan.  Bitno je saviti prednji deo pelene tako da pupak nikako ne bude pokriven, sto vise da bude izlozen vazduhu.  Nama su rekli da ga ne diramo, ne mazemo ni sa cim, da ga ne kvasimo.  Bebu sam kupala "krpicom" znaci bez potapanja u vodu tih nekoliko dana. 

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 1:06:49   
Verus
OTI, nama su rekli da ni sa cim ne mazemo, izlazi ga vazduhu sto vise mozes, i nemoj kvasiti, kupaj bebu krpicoom za sada a peri guzu iznad lavaboa ili tako nesto.....
IZVORNA PORUKA: OTI

tema o zarastanju pupka je zakljucana...

mojoj bebi pupak jos uvek nije zarastao a sledeceg petka ce mesec dana;...user posted image user posted image user posted image
patronazna je danas bila i kaze da ne vlazi ali da ima zrno koje jos nije zaraslo....

cistim jodom dva puta dnevno...user posted image user posted image user posted image user posted image

a otpao je jos u bolnici...sesti dan posle porodjaja...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 9:14:57   
indy_25
Mojoj Sarici je pupak otpao 7 dan. Nista nismo stavljali na njega i poceli smo da je kupamo cim smo dosli kuci i pupak se kvasio naravno. Samo su nam rekli da pupak ne diramo nicim ni kad otpadne tj da ga ne cistimo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 9:19:18   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mojoj bebi je otpao 6 dan.  Bitno je saviti prednji deo pelene tako da pupak nikako ne bude pokriven, sto vise da bude izlozen vazduhu.  Nama su rekli da ga ne diramo, ne mazemo ni sa cim, da ga ne kvasimo.  Bebu sam kupala "krpicom" znaci bez potapanja u vodu tih nekoliko dana. 


Bas je cudno kako je svugdje razlicito. Meni je dolazila babica koja je bila 8 dana kod mene kuci po 6 sati i pomagala mi oko bebe. Ona je prvi put i okupala i potopila je u vodu a u vodu je stavila bebi bad olie i tako je samo poljevala vodom ali i pupak se kvasio. Zatim ne bi je nimalo ispirala iz te vode nego samo izvadi i obrise dobro svaki dio tijela jedino pupak nije dirala.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 11:23:17   
barbara
nama je pupak tek otpao 18 dan,tj sinoc!babica mi je rekla da ga smijem kvasiti samo da ga kasnije dobro osusim!posle kupanja ga ocistim jodom i naprasim bivacinom!sada koristim samo bivacin!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 11:40:20   
engimengi
Danilu je otpao 5.dan,bas kad smo polazili kući,a Filipu 7.dan!!Oba pupka sam kvasila odmah i posle samo dobro sušila!!I pelena uvek ispod pupka da se ne kvasi kad piski!!

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 16:36:33   
choopa choops

Bas je cudno kako je svugdje razlicito.


Ma da...kad bi se bar oni na globalnom nivou slozili lako bi nama bilo.
Npr. moja sestra je sinu (5g) stavljala samo bivacin prasak. Malenoj(3g) samo povidon jod. A ja mojoj (1.5g), samo hidrogen. user posted image troje djece, isti grad, ista patronazna, sve razlicito user posted image Ma samo kad su zdravo user posted image
e da i mi smo se kupali redovno, a pupak je otpao oko 7 dana cini mi se.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
11.4.2010 21:01:57   
jacikaci
Anastasiji otpao 6-og dana,a sad vidim da je dobro zarastao. Mi smo imale peh da njoj curne malo krvi nakon sto je otpao patrljak. Ja sam se prepala,ali kad je patronazna sestra došla objasnila mi je da nije to nista opasno i strasno pa smo nastavile redovnom terapijom: hidrogen na gazicu pa lepo očistim i tako. A kupamo se normalno.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.4.2010 10:58:28   
aleksandraz
Jos muka mucimo sa pupak al se drzi epten maku pa ga ocekujem da padne ovih dana.Mislam deka ke se rodam ponovo koga ke padne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.4.2010 20:18:06   
anajid
Mojoj bebi pupak otpao 7 dan!Cim smo dosli iz bolnice!

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
14.4.2010 23:16:23   
ciro
mojoj curici je opao pupak 10 dan...e sad ja stavim po malo joda ali mi niko nije rekao za bivacin...bil ja smijela na svoju ruku da joj stavljm jer kod nas nema patronaznih sestara...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
18.4.2010 15:06:52   
micketta
ooo, Danici otpao tek danas, 16-tog dana nakon rodjenja. user posted image
sipali smo malo povidon joda i prekrili sterilnom gazicom i flasterom pa ce sutra doci patronazna da nam objasni kako dalje to da negujemo

ciro, meni u porodilistu rekli da ne valja mesati sredstva za ciscenje pupka, valjda zbog infekcija. user posted image znaci, ako si se opredelila za jod, koristi samo njega.


< Poruku je uredio micketta -- 18.4.2010 15:08:07 >


_____________________________

zna baba

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
18.4.2010 15:57:50   
aleksandraz
Konacno pupak je otpao 15 dan nakon rodzenja sada je ok a mene kamen od dusa mi pao.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.4.2010 17:17:26   
lanajelena
sinoc user posted image tj 7-mi dan od rodjenja 

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
27.4.2010 11:19:46   
buhla
7 dan, u bolnici!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here