|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:30:31   
Rivana
Ja sam primetila kad usisivac ukljucim da se smiri a fen nism probala user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:32:05   
Sneža
E ovde stvarno mozes bilion korisnih stvari da saznasuser posted image user posted image
sad me nesto zanima,kad je nastala RR?Mislim na srpsku?


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:33:46   
afrodita
E ovde stvarno mozes bilion korisnih stvari da saznas


Da sam juce umrla ovo ne bih znalauser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 10:34:06   
Anoniman
Idi na temu Meni je danas godinu dana na RR, guppy je napisala. Čini mi se početkom aprila prošle godine.

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Uspavljivanje fenom
11.6.2009 19:07:22   
Didy
Mi smo koristili fen kad je imao grčeve kad je bio jako mali (provalila mi drugarica iz Norveške kao "prirodan" lek protiv grčeva). Sad je miran dok se ja feniram ili dok usisavam, ali više voli fen i dalje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Uspavljivanje fenom
12.6.2009 8:20:30   
Anoniman
i ja sam koristila fen protiv grčeva bebi

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Uspavljivanje fenom
5.10.2009 22:37:15   
Anoniman
Danas je nama uspjelo da ga uspavamo fenom. Postao je nemoguc zadnjih dana. Jedino u kolicima zaspi, ali cim  ga prebacim u krevetac probudi se, a i kolica ce mu biti mala. Pored fena je odmah zaspao...eto zaista pali.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Uspavljivanje fenom
5.10.2009 22:50:07   
Anoniman
Probacu i ja sutra pa vam javim. Inace ono ŠŠŠŠŠŠ uspeva svaki putuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Uspavljivanje fenom
6.10.2009 10:20:47   
*Alexx*
Imamo neki mikser koji ne koristimo, pa to stoji pored krevetca user posted image . Da bar necemu sluzi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Uspavljivanje fenom
6.10.2009 11:52:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Probacu i ja sutra pa vam javim. Inace ono ŠŠŠŠŠŠ uspeva svaki putuser posted image


He, he, citiram samu sebeuser posted image
Probala sam, ne uspeva. Mozda je moje dete vec zaboravilo kako susti kod mame u tibi, ipak on ima 3,5 mesecauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Uspavljivanje fenom
6.10.2009 12:09:24   
SUPER MAMA
Jas sam Moniku prvih tri meseca uspavljivala s fenom.Cudotvoran je i delotvoranuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Uspavljivanje fenom
6.10.2009 12:12:35   
Anck Su Nmaun
Jao sad kad ovo citam .... user posted image user posted image user posted image

Neki dan sretnem jednog prijatelju u marketu ...sta radis ....kaze evo kupujem fen kumu....

Ja u cudjenju...sto? Kaze ma njihov se pokvario a mala nemoze da zaspe bez fena ...
kad nisam umrla od smeha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Uspavljivanje fenom
13.10.2009 23:13:05   
gagana83
Stvarno deluje,a ima jos bolja fora:pustis na tv-u kanal koji susti(sneg)

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Uspavljivanje fenom
11.12.2009 17:47:59   
Trcosava
hm ljudi...ona se smiri uz fen, ali ne zaspi, samo se primiri, dok ga ugasim - kmeeeeeeeeeee i tako u nedogled...ili trebam da držim fen uključen duže vremena?

a da... kuma obećala da će da kupi neki CD koji ima zvukove fena, vode i čega još kao za uspavljivanje deteta, da vidim i to čudo - ako pali - će ga ripujem pa da šaljem ženama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

nije ovo piraterija a-aauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Uspavljivanje fenom
11.12.2009 17:52:00   
minavb
Trcko, kupi profesionalni fen pa nek radi ceo danuser posted image
Mene su sigurno uspavljivali fenom, uvek mi se spava kas u mojoj blizini radi fen. Kod frizera mi se obavezno prispava.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Uspavljivanje fenom
11.12.2009 17:52:49   
buhla
e moja drugarica ima onu greco ljulju na kojoj ima muzika i stvarno se klinac umiri kad ona pusti neku bas tako kao šuštanje... a meni se podigne kosa na glavi od iste user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Uspavljivanje fenom
11.12.2009 17:52:57   
LillyT
Trco, skini s neta neko sustanje, dok ne dodje CD

Eto, da sam danas umrla, za ovo ne bih znala, totalno sam zbunjena; dete se moze tako uspavati user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Uspavljivanje fenom
11.12.2009 17:58:53   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Trcosava

hm ljudi...ona se smiri uz fen, ali ne zaspi, samo se primiri, dok ga ugasim - kmeeeeeeeeeee i tako u nedogled...ili trebam da držim fen uključen duže vremena?

a da... kuma obećala da će da kupi neki CD koji ima zvukove fena, vode i čega još kao za uspavljivanje deteta, da vidim i to čudo - ako pali - će ga ripujem pa da šaljem ženama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

nije ovo piraterija a-aauser posted image




nama su 2 fena pregorela..jer su radila nekad i po celu noc.......glava mi je pucala od zujanja,  a on spavka mirno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Uspavljivanje fenom
11.12.2009 17:59:55   
Trcosava
ma će šuštim ja ako treba user posted image

jaoj znam da ću sad da budem off topic ali moram da kažem... juče tata i ja otišli da kupimo pelenice i mamu ostavimo da čuva Anu (koja je kao spavala kad smo mi krenuli). Vraćamo se kući moja mama prebledela, skinula dete i ne zna šta da radi i kaže ''Da niste sad došli, ja bih nju u korpu za nošenje i vukla je po sobi i vikala tandr tandr i brm-brm - da misli da je vozimo kolima'' user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a ovo za šuštanje, koliko sam skontala kumu, sutra će ona to da naruči i da stigne sutra na kućnu adresu...dotad će ukljičim fen user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Uspavljivanje fenom
12.12.2009 2:37:45   
gagana83
Mm kaze:"Ako ovaj fen prezivi ovo od sad kupujemo samo Philips-ove stvari"user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Uspavljivanje fenom
12.12.2009 19:48:10   
Verus
Mozete i ventilator ili bilo sta drugo sto susti (usisivac, taman spremiti celu kucu dok ne zaspiuser posted image ).  To je ta tzv "bela buka", jer ih to podseca na ono sto su culi dok su bili u materici: zvuk maminog srca, i zvuk krvi koja prolazi kroz njene arterije i vene, zvuk creva itd.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Uspavljivanje fenom
12.12.2009 20:54:03   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT


Eto, da sam danas umrla, za ovo ne bih znala, totalno sam zbunjena; dete se moze tako uspavati user posted image


user posted image  Ja isto!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Uspavljivanje fenom
12.12.2009 20:54:59   
Jeca*
a ja bih davno umrla da to nisam saznala na vreme user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Uspavljivanje fenom
12.12.2009 22:53:44   
SUPER MAMA
Ja sam Moniku smirivala uz fen, a uspavljivala sam je uz usisivac.Mm usisava ja je dojim i zaspe za 10 min ko top.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Uspavljivanje fenom
17.1.2010 12:47:39   
SUPER MAMA
Neispavana mama i noćni podoji, šta činiti?




Ovaj tekst predstavlja ustvari odgovor jednoj majci dobijen preko web sajta “Stetoskop”. Pitanje je glasilo ovako: “Poštovani Dr Stankoviću, obraćam vas u vezi jednog "iscrpljujućeg " problema. Naime, imam bebu uzrasta 11 meseci koja se svaku noć budi po desetak puta i to u drugom delu noći. Pred svitanje je to na svakih 20-30 minuta. Okreće se, ustaje, "ide negde"... To traje po 5 -10 minuta, a zatim se uspava ili sisanjem ili sama. Dojim je samo onda kada vidim da ne može sama da se uspava i da se još više razbuđuje. Svodi se na 3-4 dojenja u toku svake noći. Tokom dana lepo uzima drugu hranu, osim mleka. Zato je i tokom dana dojim 4-5 puta. Brine me nespavanje i veliki broj podoja s obzirom na uzrast. Hvala unapred, "neispavana mama"
Imati bebu nije nimalo jednostavan fizički i umni posao. Za ženu to predstavlja i potpuno napuštanje prvog (bezbrižnog) i drugog (trudničkog) stanja i prelazak u “treće” stanje ispunjeno protivurečnim osećanjima, dilemama, konfliktima, ali i emocionalnom ispunjenošću zadovoljstvom kakvu samo roditelji mogu razumeti. Oblast spavanja odojčeta, u nauci, za sada, predstavlja oblast nagađanja više nego znanja, sa neujednačenom stručnom literaturom (više esejističkom nego empirijskom). Ova oblast ujedno predstavlja aktivno polje sukoba dveju psihijatrijskih škola: psihoanalitičke i bihejvioralne, što se odražava kroz različite pristupe i savete o higijeni spavanja odojčeta. Iako obrazci spavanja predstavljaju više odraz temperamenta deteta nego načina roditeljstva, buđenje po desetak puta tokom noći spada u domen poremećaja spavanja i bebe i mame. 
Deprivacija spavanja bebe utiče na spavanje mame i obrnuto, a deprivacija spavanja mame utiče na partnerski odnos mame i tate. Poremećaj spavanja onda postaje porodični problem. Ukoliko je kod bebe poremećaj održavanja sna, često buđenje, otežano smirivanje i prelazak iz budnosti u lak san jedini manifestni problem (bez povećane dnevne razdražljivosti, poremećaja odnosa u dijadi majka-beba, motornih poremećaja, bilo kojeg regulatornog poremećaja), poremećaj spavanja odojčeta je sasvim pouzdan. 
Buđenje na svakih 20-30 min. u drugoj polovini noći ima objašnjenje u skraćenju ukupnog trajanja faze plitkog i dubokog spavanja koje se kod odojčeta inače kraće nego kod odraslih, a faze plitkog spavanja dva puta su vulnerabilnije nego kod odraslih. Otuda i češće i lakše buđenje. Kratkotrajna buđenja su dakle normalna i očekivana pojava, nakon kojih se beba samostalno uspavljuje. Ono što nije uobičajeno je da se beba često budi i ostaje budna nakon toga, a posebno ako po buđenju beba postane motorno aktivna ("ide negde").

Osim generalno povišene budnosti bebe, razlozi za čestim buđenjem mogu biti i zajedničko spavanje mame i bebe, pri čemu uplašena mama budi bebu čestim proverama. Iako mame čuju i najmanji šum koji beba proizvodi, mišljenja sam da je bezbednije da beba spava u ograđenom krevecu.

Drugi razlozi mogu biti u vezi sa rastom zuba, što možete prevenirati utrljavanjem lokalnih anestetika, zatim zapušen nos, žeđ, temperaturne razlike, pa i hrkanje mame. Zbog svega, ako je to moguće, treba omogućiti bebi da spava odvojeno od mame u svom krevetiću. Bebe imaju potrebu za toplotom majke i komunikacijom sa njom, ali pre svega, beba ima potrebu za spavanjem kada je vreme za spavanje. Postavlja se pitanje koje su to uzrasne granice kada ono što bebi u jednoj fazi razvoj prija i potrebno joj je, u drugoj fazi razvoja šteti. 
Buđenje i noćni podoji su do četvrtog meseca imali biološku važnost za bebu, ali sa 11 meseci to predstavlja ponašanje koje se odvojilo od svog uzroka i predstavlja naviku koju održava majka, najčešće iz sopstvenih uverenja i strahova. Od šestog meseca dete ima bolju termoregulaciju i uveliko uzima drugu (čvršću) hranu, tako da se potreba noćnog dojenja smanjuje na najviše jedno buđenje radi dojenja. Posle šestog meseca (najkasnije do devetog) noćno dojenje je nepotrebno jer se očekuje da dete noću spava a ne da vari hranu (70% dece u uzrastu od 9 meseci spava najmanje 5h u kontinuitetu bez buđenja). Međutim, razumljivo je i zašto majke ne prekidaju sa noćnim dojenjem. Bebin plač je neverovatno snažna draž (po inezitetu plač može dostići buku nteziteta pneumatske bušilice za razbijanje betona), i u mozgu majke predstavlja signal za lučenje mleka. Uz sadejstvo materinskog instikta, strahova za zdravlje bebe i prirodne potrebe mame za snom, nastaje snažna pokretačka snaga za automatizovano nuđenje dojke pri prvom plaču bebe tokom spavanja.
Zbog svega, uspavljivanje sisanjem nakon buđenja treba prekinuti. Istina je da to bebi daje osećanje sigurnost, toplote, hranu (mada sa 11 mes. retko ima potrebu za pravim podojem), ali je ometa u razvoju i učenju samoumirivanja. Ukoliko se u preteranom i prezaštićujućem roditeljskom ponašanju učvrste obrasci ponašanja deteta koji bi trebali da isčeznu na mlađem uzrastu, nastaje problem koji ometa detetov razvoj.

Poremećaji spavanja između prve i druge godine života bivaju udruženi sa lošim apetitom i zaostajanjem u rastu, razdražljivošću tokom dana, problemima u socijalizaciji i usvajanju razvojnih veština. Dodatnu zabunu unose i medicinski pamfleti koji promovišu fizičko zdravlje deteta dojenjem do dve godine. Problem sa takvim savetima je što su uvek generalni i ne poštuju individualni razvoj već su skoncentrisani na jednu ili dve varijable npr. imunološki status deteta i enzimska podrška, a zanemaruju sve ostalo, pogotovo emocionalni i umni razvoj, pa i činjenicu da mleko tada nema ni približnu hranljivu vrednost potrebnu detetu, a da su komunikativne sposobnosti deteta daleko naprednije, tako da ono sa majkom ostvaruje mnogo složeniji emocionalni odnos od onoga koji se dešava tokom dojenja. 



Dakle, šta onda činiti kada se dete probudi?


Dve su mogućnosti. Kada ih pročitate, pre svega zapišite spisak koraka koji ćete preduzeti, kako se ne biste uspaničili na bebin plač, koji će se i pojačati na promenu dosadašnjih navika.


Prva mogućnost - ukoliko ne možete da tolerišete bebin plač već je uzimate u ruke, nunate, ljuljate dok ne zaspi, činite to sve dok se beba potpuno ne opusti ("oklembesi") i dublje ne zaspi. Nestrpljivost i požurivanje samo doprinosi da nakon spuštanja bebe u krevetac ponovo začujete plač. A onda sve iz početka, ali svaki put sve duže. Tek nakon 20-tak minuta nakon uspavljivanja beba ulazi u dubok san iz koga se teško budi. Ukoliko se tokom noći probudi, ponekad je dovoljno pomaziti je po leđima ili lagano pevušiti pa da se beba ponovo uspava. Ovaj metod često pomaže, ali je nepouzdan i može pomoći u konverziji jednog načina uspavljivanja u drugi, a da se fragmentisano spavanja ne menja. Dobra strana je što ne podazumeva nuđenje dojke, a podrazumeva uključenje drugog roditelja kako bi mama predahnula. Tehnički, svaki od ovih postupaka predstavlja potkrepljujuću reakciju na bebino ponašanje, tako da se suštinski bebi ne pomaže bitno u učenju samouspavljivanja. Naravno,ovaj metod se preporučuje roditeljima koji sumnjaju i pored dokaza o dobrobiti drugih metoda.


Druga mogućnost nosi gotovo sigurnu promenu noćnih obrazaca spavanja, u periodu od 3-5 dana, najduže do dve nedelje, u zavisnosti koje se bihejvioralne tehnike primenjuju. Generalno, bihejvioralni terapeuti predlažu dva osnovna postupka:
a) primena pozitivnih rituala pre spavanja kao predvidljiv znak za umirivanje bebe, a povezani su sa pozitivnim interakcijama između deteta i roditelja. Kao posebno povoljan metod predlaže se masaža odojčeta ili deteta. Osim promene obrzaca uspavljivanja i spavanja, primena masaže povezana je i sa pozitivnim efektima na učenje, rast, razvoj, jer umanjuje nivo stres hormona kortizola, adrenalina i noradrenalina, a dovodi do povećanja tzv. "hormona sreće" - serotonina. Kod adolescenata pad bunosti primenom masaže registruje se i na EEG aktivnosti mozga. Kada se uvedu rituali kao signal pred spavanje, onda se i vreme odlaska na spavanje može pomerati ka željenom terminu. Pozitivni rituali se odvijaju van detetovog kreveca.
b) Trening samouspavljivanja, u svom izvornom doktrinarnom pristupu, isključuje roditeljske intervencije tokom spavanja. Podrazumeva stavljanje deteta u krevetac dok je još uvek budno ("pospano ali budno") i dopuštanje da se dete "plačući uspava". Tehnički, neintervenisanje roditelja, umanjuje ponavljanje "neprikladnog" ponašanja bebe u vreme uspavljivanja i spavanja. Plakanje, bes, pozivi deteta, moraju biti ignorisani potpuno (nemodifikovan program), izuzev ako je dete bolesno, povređeno ili nebezbedno. Očekivano je da se tokom prve noći ponašanje dramatično pogorša (dugo plakanje, češće buđenje), ali se nakon 3 do 5 noći ponašanje dramatično menja. Uspeh zavisi isključivo od doslednosti roditelja. Ukoliko roditelji budu reagovali na plač deteta, program postaje neefikasan i dolazi do pogoršanja, jer se plač i bes onda potkrepljuju. Modifikovani program (za roditelje koji slabo tolerišu ponašanje deteta doživljavajući ga kao patnju, a ne kao učenje novog ponašanja) podrazumeva da roditelj može biti u istoj sobi sa detetom i mogućnost da verbalno ili dodirom uteši dete (ne duže od 60 sekundi u intervalima od 20 minuta). Ove intervale treba produžiti kako roditelji postaju opušteniji. Iako preporučeni program može izgledati surovo, on je u mnogim državama sveta preporučen od strane pedijatrijskih asocijacija i dečjih psihijatara i pokazao se kao najuspešniji metod koji uči dete i pomaže mu u razvoju potrebnih veština, a roditelje odvaja od prezaštićujućeg ponašanja koje, ako pošteno analiziramo, nije ništa drugo nego nuđenje poruke detetu da nije bezbedno.

Autor: Mr sci. dr Miodrag Stanković dečji psihijatar, porodični terapeut

Izvor: Stetoskop

Ovo sam nasla na net-u jer se i meni desavalo, pa mislim da ce pomoci i drugim mamama koji imaju vakav ili slicni problem.


(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here