|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:32:09   
Anoniman
Jao šta će joj Marisol pomoći, bolje obične vode onda da sipa u nos. user posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:32:47   
Anoniman
Krknuću Mrisol , iako slaba vajda od njega ... nemam uputstvo od onih drugih kapi .

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:33:53   
Anoniman
Ah verovatno piše da se posavetuješ sa lekarom pre potrebe. user posted image
Ja bih ih stavila. Trudila bih se što ređe. Ali to sam ja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:34:34   
mati
Ja ne znam, te kapi nikada nisam koristila, nikakve. Zato je mm navucen na njih, ali ne mogu da nadjem uputstvo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.12.2010 18:39:59   
Anoniman
EVO , nađoh , ne preporučuje se upotreba u trudnoći i za vreme dojenja ...user posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
22.2.2011 16:57:41   
Smikica
Mene boli grlo i kašljucam i nešto se osećam slomljeno. Na svu sreću sam kod mame ovih dana pa sam joj dala da čuva Mihajla i donosi mi ga samo na podoj dok ne vidim šta će da bude. Muž mi je imao grip prošle nedelje, pa se bojim da nisam i ja od njega dokačila, a bebac da ne dokači od mene. Jel imao neko grip kad mu je dete bilo malo? Moj Mihajlo ima 2 meseca i 1 nedelju. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
22.2.2011 17:03:02   
Anoniman
Pisala sam ja u temi Dojenje i temperatura, ili tako nekako se zove tema.

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
22.2.2011 17:04:58   
Smikica
Hvala, pogledaću!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
22.2.2011 18:17:43   
minna

IZVORNA PORUKA: Smikica

Mene boli grlo i kašljucam i nešto se osećam slomljeno. Na svu sreću sam kod mame ovih dana pa sam joj dala da čuva Mihajla i donosi mi ga samo na podoj dok ne vidim šta će da bude. Muž mi je imao grip prošle nedelje, pa se bojim da nisam i ja od njega dokačila, a bebac da ne dokači od mene. Jel imao neko grip kad mu je dete bilo malo? Moj Mihajlo ima 2 meseca i 1 nedelju. user posted image


Ja sam bila bolesna dva put, kad je imao 2,5meseca i oko 4meseca. Njiemu nista nije bilo. Dr mi je rekla da mogu da nosim masku kad ga dojim i kad mi je bas blizu, ali nisam ni to radila.

(odgovor članu Smikica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
23.2.2011 11:07:19   
Smikica
Evo ja juče pričala sa doktorkom i ona mi isto rekla da nosim masku dok ga dojim. Za temperaturu mi je rekla da mogu normalno da dojim kolika god da je temperatura, ne menja se sastav mleka.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
23.2.2011 11:11:10   
Sanjica26 RR
I ja sam dobila temperaturu. Bas sam se pitala da li ce da steti bebi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Smikica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
5.4.2011 21:47:05   
brankicca
Што се тиче температуре ако пређе 38.5 мора да се скида и беба се НЕ доји..наравно док се не спусти температура... Мени тако рекли кад сам звала хало бебу..
У првих месец дана после порођаја 3 пута сам имала упалу грла са температуром... Два пута сам пила амоксицилин, фервекс само први дан 1-2 кесице да ме мало попусти,докторка ми рекла да смем и тако..
У суштини све је индивидуално, видим да једни кажу ово други оно, само да се човек збуниuser posted image .. ал ово је моје искуство...user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
5.4.2011 21:50:11   
Ana RR
Brankice , molila bih te da koristiš latinicu pošte sve devojke na forumu koriste istu.

Tnx user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu brankicca)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
5.4.2011 21:58:42   
brankicca
jooj izvinjavam se..nisam primetila..
to zato sto u jednoj ruci drzim bebu drugom ljuljam prazna kolica a nogama pisem..heheuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
7.4.2011 20:55:53   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Brankice , molila bih te da koristiš latinicu pošte sve devojke na forumu koriste istu.

Tnx user posted image



kakve to veze ima?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
7.4.2011 20:58:45   
vukosava
html i windows odavno podrzava oba pisma, jel vi to copy paste-irate nase postove i koristite ih za nesto sto mi ne znamo? il razlog sto je forum za srbiju na latinici sto su bih, hr i sl ringeraja forumi na latinici?

jel to pravilo tehnicke ili kakve vec prirode?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
7.4.2011 21:04:05   
Brana
IZVORNA PORUKA: vukosava

html i windows odavno podrzava oba pisma, jel vi to copy paste-irate nase postove i koristite ih za nesto sto mi ne znamo? il razlog sto je forum za srbiju na latinici sto su bih, hr i sl ringeraja forumi na latinici?

jel to pravilo tehnicke ili kakve vec prirode?


slazem se ako mi ne cuvamo nase pismo niko drugi nece...


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
7.4.2011 21:56:50   
vukosava
nego da se vratim ja na temu, bila sam prehladjena i opala mi kolicina mleka ...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.1.2012 16:38:40   
ikacc
Gde ste zene, prehladjena sam, imala sam temperaturu 38,9.. u hitnoj su rekli da popijem brufen, popila sam , ali sam dojila, jel to nesto steti bebi? onda sam opet sutradan dobila temp. i isla u hitnu, dali su mi injekciju i da pijem ampicilin, jer mi je grlo upaljeno, i bas kasljem i iskasljavam slajm.. nadam se da bebi ne steti to sto pijem ampicilin 500????

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.1.2012 21:08:33   
Leki 77
Ampicillin is excreted into human milk in small amounts. Candidiasis and diarrhea in the nursing infant have been reported, although a causal relationship was not established. Sensitization of the infant may occur. The American Academy of Pediatrics considers some other penicillins (amoxicillin, ticarcillin) to be compatible with breast-feeding. The manufacturer recommends that caution be used when administering ampicillin to nursing women.

Eto to sam našla...

A gore sam pročitala da neke mame nisu dojile sa temp preko 38,5. Ja jesam.

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
9.3.2013 7:03:08   
sneza24
Šta mogu za kašalj da pijem! Nemogu više da izdržim od ovolikog kašlja . Pila sam sirup od belog sleza al nema vajde od njega.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
9.3.2013 9:04:12   
Olga75
pa zavisi da li je produktivan kasalj pa ti treba za iskasljavanje ili ti treba nesto za smirivanje kaslja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
9.3.2013 9:26:11   
sneza24
Za smirivanje kašlja.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
9.3.2013 9:43:46   
Olga75
pa sirupi na bazi brsljena bi trebalo da smire kasalj
a mozes i da probas sa izubljenom crnom rotkvom i kasicicom meda u to udubljenje pa onda dva puta dnevno ili sitno iseckan crni luk sa medom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
9.3.2013 9:46:10   
sneza24
Od svega navedenog ću ipak sirup od bršljana,ovu rotkvu nemam gde da nadjem a luk nema šanse da bi pojela.
Hvala Olga.user posted image

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here