|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:19:40   
Lu
E ovu ću temu cijelu da isprintam i obećavam da ću svog sina naučiti bar pola od ovih igricauser posted image
Hm...moraću i njegove prijateljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:24:42   
guppy RR
Lu, baš sam i ja o tome razmišljala...

kukamo i kukamo kako je naše detinjstvo bilo lepo... a hoće li koja od nas otići na ulicu da svu decu iz naselja nauči da se tako igraju? Da li smo kao majke u ovo doba spremne da decu pustimo samu na ulicu da se igraju dok se ne upale svetla...?

Nisu se promenila samo deca, promenile smo se i same...?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:27:33   
afrodita
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

IZVORNA PORUKA: Ana80



A kako se zvalo ono kada dvoje uhvate lastiš onako u X, pa onda nešto pevaju (ne mogu da se setim), pa nameste lastiš nekako (što upetljanije) a ostali treba da se provlače?




e ne mogu ni ja da se sjetim.... ne smiješ dofatiti gumu ni sa čim ... da se provuče... dvoje upetljaju a treće se provlači.... da nije nešto sa drugom Titom?????

to sam igrala... joj kako ono beše... ne znam kako se zove jbg user posted image




Ja se secam! I ako ste sve to igrale posle mene!
Ta igra se zove OLIMPIJADE
pesmica glasi:
Olimpijade olimpijade Titove parade STOP
Olimpijade olimpijade Titove parade STOP
itd
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:30:20   
guppy RR
To smo se i mi igrali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jel bilo kod vas ono "Ljubljana, Zagreb, Beograd, STOP!" ...
kad neko žmuri, a iza leđa deca stoje i dok ovaj prvi broji deca se pomeraju.. a kad kaže STOP, moraš da stojiš kao kamen mirno... ako se pomeriš, beži nazad na liniju?


(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:31:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Lu, baš sam i ja o tome razmišljala...

kukamo i kukamo kako je naše detinjstvo bilo lepo... a hoće li koja od nas otići na ulicu da svu decu iz naselja nauči da se tako igraju? Da li smo kao majke u ovo doba spremne da decu pustimo samu na ulicu da se igraju dok se ne upale svetla...?

Nisu se promenila samo deca, promenile smo se i same...?


Da sve se promijenilo to je istina ali ja ne planiram da budem stereotip "današnje moderne majke".
Trudim se da budem  majka koja uživa igrati se sa svojim djetetom i naučit ću ga da su prijatelji važni u životu a ne kupiti mu sve moguće igračke i otići svojim poslom.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:35:10   
afrodita
IZVORNA PORUKA: guppy RR

To smo se i mi igrali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jel bilo kod vas ono "Ljubljana, Zagreb, Beograd, STOP!" ...
kad neko žmuri, a iza leđa deca stoje i dok ovaj prvi broji deca se pomeraju.. a kad kaže STOP, moraš da stojiš kao kamen mirno... ako se pomeriš, beži nazad na liniju?




To smo i mi igrali samo se zvalo Drvena Marija
DRVENA MARIJA 123


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 106
   [Obrisana poruka]
16.4.2009 22:35:27   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
16.4.2009 22:40:48   
Lu
E to se zove ljubav gagiuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
14.10.2009 19:05:48   
bsjhofer
user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
31.3.2010 15:23:48   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

E ovu ću temu cijelu da isprintam i obećavam da ću svog sina naučiti bar pola od ovih igricauser posted image
Hm...moraću i njegove prijateljeuser posted image


isprintali ti ikada ove naše igrice user posted image

evo taman da malo dignem ovu temu...ono "anoniman" to sam ja Vučko da ne bude zabune ...tada sam imala drugi nick user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
23.5.2010 9:31:34   
Urbana
Moje cure su sampioni klikera ( ovde se igra ko izgubi da onom drugom kliker ) a vijacu nose uvek sa sobom kao rekvizit, pa jos onu od 5m za uskakanje uz neku pesmicu gde prilikom skakanja moraju i da se okrecu i da dodiruju zemlju rukom.....Zmurke se naravno igraju, dok je lastis jako malo zastupljen...ni priblizno kao ja u moje vreme.
Ali igraju se nekih igara koje mi nismo imali, ali nesto slicno poput trule kobile


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
19.7.2012 11:55:31   
Shishica
Bilo bi lepo kada bi detaljno pisale o tim igrama, sve tacno instrukcije.. ja sam mnogo toga zaboravila, igrala bih i sada lastis, ali sve sam zaboravila i kako se skace na koju pesmu i pesme..

Ima i ona igra gde na papiric napises "idi do..." pa na tom mestu sakrijes papiric na kom pise da ides do nekog drugog mesta gde je sakriven jos jedan.. i sve tako dok ne dodjes do kraja i onda nadjes ili nekoga ili nesto, zavisi sta hocete da sakrijete na cilju..

Ima Kreativni centar knjige o tim starim igrama, ne znam da li je vredi kupiti.. Decije igre nekad i sad i 250 najlepsih igara za svaku priliku

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
19.7.2012 14:58:32   
bratzz
Meni trea ideja cime d animiram Milicu a da nije tv, kocke, bojice i slikovnice.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
19.7.2012 15:01:55   
Anoniman
Mihajlo obožava plastelin, bojice, instrumente-pogotovo sintisajzer i frulu user posted image
Ali plastelin je keva! Uzme čovek svoju oklagiju i one oblike, pa mesi li mesi... A od ovih navedenih dečjih igara, najviše voli da se juri i žmurke user posted image Mada za po stanu uvek moraš imati i rekvizite. I počeo je da se interesuje da mu nešto recitujem, pa da on to ponavlja zamnom... Eto...

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
24.7.2012 13:41:19   
Shishica
Evo lepe knjege, ali mislim da se ne moze skinuti, sem strana po strana.

Decije igre nekad i sad

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
12.3.2013 9:24:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: vikiveki

Da li se neko od vas igrao sa lastišem kao dete?
Koliko vidim danas se deca uopšte ne igraju te igre, aja sam je kao mala najviše igrala.....naravno postojale su razne varijanteuser posted image i smatram da su takve igre imale dobar uticaj na fizički razvoj dece.
Da li vi danas vidjate devojčice da se igraju sa lastišem? baš me zanima


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
12.3.2013 9:24:39   
Olga75


ooo igrale smo lastisa po ceo dan user posted image
mislim da deci treba pokazati pa ce se igrati i dalje , zvercica polako dolazi u te godine kad je treba nauciti
znam da smo igrale , mislim uskakanje , pa na jednu i na dve zice , pa onda nesto 1 - uskocis 2 rasiris lastis 3prebacis , pa okrenes pa ne secam se pomoziteee
i to je bilo u troje pa smo igrali da troje - cetvoro " drze " lastis a jedno igra , to se bas ne secam najbolje
i one visine : igramo do vrata user posted image
joj super je bio lastis user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
12.3.2013 9:35:47   
vikiveki
Izvinite ja tražila ali nisam uspela da nadjem ovu temuuser posted image zato što sam verovatno tražila samo lastišuser posted image kako ljudi kažu od šume nisam videla drvećeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
12.3.2013 9:37:14   
Shishica
Od pre udaje pocela sam da silno zelim da se igram lastisem..
Ima dve odlicne knjige kreativnog centra, ne znam da li sam vec pisala:
Decije igre nekad i sad
250 najlepsih igara za svaku priliku

Uvek zamisljam kako se igram sa svojim cerkama u dvoristu..koje nemam sem kod mojih kuci..

< Poruku je uredio Shishica -- 12.3.2013 9:38:17 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
12.3.2013 10:54:35   
vikiveki
Ma i mene uhvatila nostalgija za tim igrama, a gledam ovu decu saduser posted image drugarice moje ćerke i nemaju pojma za lastiš ali zato na kompijuteru znaju sve user posted image Ja moju devojčicu od 8 god i dečaka učim kako se to igrauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
12.3.2013 11:52:53   
daca78
To su igre mog detinjstva,mislim da deca sad sve manje znaju za te divne igrice.Jeste li igrali ZALEDJENI DEDA igruuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
24.1.2014 15:53:47   
lesica
Ah da, samo da vas podsetim kako izgleda igranje žmurki user posted image
Žmurke u izvođenju dece

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu daca78)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
24.1.2014 16:43:11   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
25.1.2014 16:36:29   
gagana83
Kakve divne fotke user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
25.1.2014 16:44:01   
madre
genijalciuser posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here