|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
23.10.2009 8:40:32   
oliveradj
Sa 15 meseci sam ukinula mleko, videla sam da je navika i meni je bilo dosta. Od mm sestre dete ima tri meseca i spava od 9-6 ili 7 ujutro. A moja ubi me svih ovih meseci i tražila je mleko malo dobila vodu i prestala. Onda je došla faza mama nuna oću kod tebe da sam mislila da ću otpasti od svega ujutro sve živo boli. I promenimo sobu u kojoj spavamo i odmorim se malo vode malo Calgela na dudu jer nam izlaze zubi i nastavi da spava za poslednjih par noći sam se naspavala od kako smo promenili sobu nego za svo ovo vreme prethodno. Možda da promenite stranu spavanja kažu da i to pomaže pa probajte i srećno mame blago onima čija deca spavaju user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
23.10.2009 15:12:50   
AleksandraDj
Kao sto sam pisala moje dve mackice su same izbacile nocno hranjenje sa dva ipo meseca, ali da vam kazem savet mog doktora koji me je porodio..
Kaze doca da im jednostavno nedamo mleko, neka placu, plakace pola sata -sat, nosite decu uspavajte ih i nedajte im ni vodu jer ce se navuci onda na vodu nocu.. Kaze to traje dve-tri noci i deca prestaju..
Nagovori on mene i supruga da to pocnemo kada su mackice imale 1.5 meseci.. Bog te tvoj kada nisam odlepila, plakale su sat ipo vremena i na kraju sam digla ruke i rekla da ja to ne mogu, nosila sam ih po celoj kuci kao mentol u tri ujutru umalo se nisam onesvestila na sred sobe i lepo sam im spremila hranu (moje piju adaptirano od pocetka, nisam imala mog dovoljno za obe) i eto posle mesec dana same su izbacile.
On kaze da je njegovo troje dece (inace i supruga i on su odlicni lekari) tako prestajali sa nocnim hranjenjem ali ja sam posle te noci mislila da je on dusevni bolesnik i to vise nikada nisam probala. user posted image


(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
23.10.2009 15:19:29   
Lu
A vidiš Aleksandra,moj Roko je upravo tako prestao jesti noću kao što je tebi preporučio taj doktor,znači jednostavno mu nisam dala da jede,bunio se još nekoliko noći ali ne sad da sam ga nosala cijelu noć,nego ono malo kenjka, okreće se pa zaspi.
Naravno pošto nisam znala da li mu trebam i kada ukinuti pitala sam pedijatricu i ona je rekla da on dovoljno jede po danu i da nema više potrebe za noćnim hranjenjem,noć je za spavanje i tako bi,znači opet smo na istome,,,svaka beba za sebe user posted image

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
23.10.2009 15:22:04   
SUPER MAMA
E draga moja AleksandraDj i ja sam to pokusala kod moje Monike i to jedno vece jednostavno se zacenila i jedno 5 sekundi ostala bez vazduh i zamalo da neumrem to vece zato sto sam poslusala doktorku.moja mal ima 1 dana i budi se nocu sada netrazi sisu nego nego pri okretanaj i krevetac ona se probudi ustane i place.A i zube su nam problem.
Jedan drugi pedijatar ni je reko da ona jos nije sazrela da moze da veze celu noc.on veruje da ce se to desiti kada ona predze u srugu sobu gde mama nece biti tu i kada je budem bila odbila.Tako da ja i dalje nisam otspavala posteno.
jedino mi preostaje da cekam.

(odgovor članu AleksandraDj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:12:24   
gagana83
Alexx,Trinny vidim da ste tu,koliko cesto se vase bebe bude nocu da bi ruckale? Moja Una uglavnom na 3 sata,dva-tri puta se desilo da je spavala po pet sati al sutradan opet po starom.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:20:14   
SUPER MAMA
joj gagana83 necu da te plasim meni je tako spavala Monika do 5 meseca prvo na svaka 3h pa na 5h i od 5 meseca pa evo do dan danas t.j. vec 2 nedelje spava citavu noc a ima 13 meseci.Svasta sam pokusala i na kraju odustala i evo sama je naucila.Jos je dojim i mislila sam je zbog dojenja da nije gladna ali nije bilo to u pitanje vec da bidem pored nje.
Tako da svako dete je razlicito, pedijatar nam je reko da neka deca sazrevaju s mesec dva neka s 10 a neka tek s godinu dana sto je bilo Monikin slucaj.
Bila sam hronicno neispavana do pre 2 nedelje.Samo nemoj da se nerviras ko ja to je uzalud.Strpljenje i polako.
Zelim ti srecu i da tvoja beba spava mnogo bolje nego moja.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:22:39   
*Alexx*
Andrej klopa oko 20h, pa se obicno budi oko izmedju 3 i 4, pa oko 7. Kazem "obicno" jer je sinoc sisao u 21h, pa se probudio u 2, pa u 6, u od jutros hoce da jede svakih sat vremena, a kad ga stavim da sisa, to traje 5 minuta. Poludela sam od jutros. A kako vi uopste znate da beba hoce da jede nocu? Meni se nekoliko puta desilo da se probudim, on stenje i jede rukice, ali je jos u snu. I onda ga ja prebacim kod mene, pa sisa 5 min i zaspi tako - kao da mu je bilo dovoljno da tri puta povuce i gotovo. I onda ostavi mene u rebusu da li je uopste trebalo da ga dizem iz krevetca user posted image Eto, imam bebu tri meseca, a jos se pitam kad je gladan user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:31:30   
dana198495
Moja Viktorija ima tri mjeseca i jede oko 21 sati i spava do 4-5 pa rucka i opet spava do 7-8 sati ali se u zadnje vrijeme pocela buditi oko 2 da jede pa spava do 5.Ne znam zasto,i ja nju ne dojim vec je na humani.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:38:08   
SUPER MAMA
A kako vi uopste znate da beba hoce da jede nocu? Meni se nekoliko puta desilo da se probudim, on stenje i jede rukice, ali je jos u snu. I onda ga ja prebacim kod mene, pa sisa 5 min i zaspi tako - kao da mu je bilo dovoljno da tri puta povuce i gotovo. I onda ostavi mene u rebusu da li je uopste trebalo da ga dizem iz krevetca Eto, imam bebu tri meseca, a jos se pitam kad je gladan

Draga Alexx i ja sam se pitala ko i ti.ponekad bebe se nebude zato sto su gladni vec zato sto im je potrebna mama i trazu paznju.A to sto si mu dala da sisa i samo je sisao 5 min to je normalno jer bitno mu je bilo da oseti mamin miris i dodir.I to se meni desavalo.Iskreno nema pravilo.




Moja Viktorija ima tri mjeseca i jede oko 21 sati i spava do 4-5 pa rucka i opet spava do 7-8 sati ali se u zadnje vrijeme pocela buditi oko 2 da jede pa spava do 5.Ne znam zasto,i ja nju ne dojim vec je na humani.

Draga Viktorija bez obzira sali sisa ili je na humana mleko to nije bitno, ona proverava kao i mali kod Alexx dali si ti tu, a takodze i bebe se menjaju kako rastu.



(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:41:26   
dana198495
Ali dok ne pojede svoju dozu nece da zaspi,slisti sve samo tako pa sam mislila da joj nije malo sto pojede oko 21

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 14:43:55   
SUPER MAMA
Pa onda joj povecaj kolicinu.

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.11.2009 15:47:13   
Anoniman
SUPER MAMA, cesto pomislim na tebe I mihi jer znam da vase bebe imaju vise od god dana, i da su se budile nocu. Hvala bogu da je pocela spavati. Moj se jos uvijek budi i mislim da ce tako biti jos dugooovremena. 

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
13.11.2009 12:54:08   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Alexx,Trinny vidim da ste tu,koliko cesto se vase bebe bude nocu da bi ruckale? Moja Una uglavnom na 3 sata,dva-tri puta se desilo da je spavala po pet sati al sutradan opet po starom.


Ovakva je situacija i kod na!Na 3 sata,mozes satda navijes po njemu user posted image

Neko je rekao da se poveca kolicina.Kako to da povecam ,kad bez obzira koliko napravim,on pojede koliko je on smislio da mu treba user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
13.11.2009 12:59:16   
*Alexx*
Mislim da sa dojenjem mi tu ne mozemo nista user posted image Ali ne znam, neka se neko pametniji, iskusniji javi.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
13.11.2009 13:01:47   
marince1
Ma ok,meni je jos rano zato,samo sam htela na vreme da se ukljucim u debatu user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
13.11.2009 14:15:29   
Brand new mama
 
Moj misic je odlucio da dopusti mami da normalno spavauser posted image  Vec tri dana spava od 22h do 5 h,pa tad siki i onda je sledece budjenje u 9...a nekad poslije tog hranjenja odcijepi da spava do 12(sav je ko tatauser posted image )Tako nam je trenutno,vidjecemo koliko ce ga drzati(ja se jos nisam navikla pa "blejim" do 1 cekajuci da se probudi). Ali danju siki cesce,recimo svaka dva sata,sem kad se ne uspava(budan je po 4 sata,bez nervoze)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
16.12.2009 11:54:07   
Anitaaa
Ja sam mom Mateji izbacila noćno hranjenje kad je imao dva meseca.Nateram ga da odspava dva sata pre podne i dva sata po podne do 4 i onda ga lepo izmorim do pola devet kad ga podojim tj sad već adap.mleko mu dam i lepo mi zaspi.Dok se budio u toku noći ja  bih ga uzela u ruke tek toliko da se smiri i onda bih ga vratila u krevetac i pevala mu dok ne zaspi ponovo.Trajalo je to oko nedelju dana i prestao je da se budi noću.Naravno sad je ponovo počeo pošto rastu zubići ali izdržaćemo!  user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
16.1.2010 23:31:41   
milia
Moja devojcica je super spavala do 6 meseca i pocela da se budi tek od tada, od 2 do 5 puta nocu. Trazi da se proljubi uz sisu, nekad jede nekad ne. Dajem vodu ali ni da lizne. Nije do flase, case, cini mi se, deca koja sisaju se teze odvikavaju od budjenja.
Kako da joj dam vodu kad je njoj do sise?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
16.1.2010 23:49:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milia


Kako da joj dam vodu kad je njoj do sise?



Lepo. user posted image

Zato se i daje vode, da bi shvatili da sisa "ne radi" noću! Noću se spava. user posted image

(odgovor članu milia)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
17.1.2010 0:01:11   
simke
Moj se jos u porodilistu naucio da sika" ne radi" nocuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
17.1.2010 9:34:39   
*Alexx*
Andrej je taman nekoliko dana prespavao celu noć (do 5), i odjednom je počeo da se budi dva puta noću da jede, oko 1-2, pa oko 4... user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
17.1.2010 9:36:12   
Anoniman
Luka je sa godinu dana vratio noćne obroe (tada je pio jogurt)... user posted image Jedva smo ga skinuli sa jogurta, pa posle soka... 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
19.1.2010 7:29:33   
gagana83
Una je nocs spavala od 10 do 6 bez budjenjauser posted image
Eonda je narednih sat vremena bila budna u krevecu i za to vreme se jedno desetak puta okrenula sa ledja na stomak a ja je isto toliko puta vracalauser posted image .Na kraju je uspela sama da se vrati na ledjauser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
19.1.2010 10:12:52   
*Alexx*
Bravo!! user posted image
IZVORNA PORUKA: gagana83

Una je nocs spavala od 10 do 6 bez budjenjauser posted image
Eonda je narednih sat vremena bila budna u krevecu i za to vreme se jedno desetak puta okrenula sa ledja na stomak a ja je isto toliko puta vracalauser posted image .Na kraju je uspela sama da se vrati na ledjauser posted image




_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.1.2010 14:02:07   
Anck Su Nmaun
Jeste li budile bebe na svaka tri sata nocu ili ste pustile da se sama beba probudi?
Neki su me savetovali da ne pravim  tu gresku i da je ne budim dok se sama ne probudi...kao probudice se sama kad bude gladna?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Ime za drugog decaka
dejana007

Prvi sin Nikola, drugi

Petar (22%)

Luka (27%)

Jovan (19%)

Novak (32%)


Ukupan broj glasova: 37

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here