|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba i štucanje
23.3.2010 17:11:16   
BabyG
I moja Teodora štuca, ali sve manje i manje u poslednje vreme. U početku je štucala čim podrigne user posted image , a sad uspe čak i jedan ceo da dan prođe bez štucanja! user posted image Masiranje želuca je najbolje, bar ja tako mislim. Tako najbrže izbaci vazduh..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba i štucanje
23.3.2010 20:45:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG

I moja Teodora štuca, ali sve manje i manje u poslednje vreme. U početku je štucala čim podrigne user posted image , a sad uspe čak i jedan ceo da dan prođe bez štucanja! user posted image Masiranje želuca je najbolje, bar ja tako mislim. Tako najbrže izbaci vazduh..


a kako to radis?

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba i štucanje
23.3.2010 21:04:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: BabyG

I moja Teodora štuca, ali sve manje i manje u poslednje vreme. U početku je štucala čim podrigne user posted image , a sad uspe čak i jedan ceo da dan prođe bez štucanja! user posted image Masiranje želuca je najbolje, bar ja tako mislim. Tako najbrže izbaci vazduh..


a kako to radis?

Mi to nismo mogli raditi jer je do skora imao slab "poklopac" na zelucu user posted image ,pa je bljuckao cim mu se pipne stomak u prvih dva sata od kako jede,a na dva ipo je jeo user posted image !

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba i štucanje
23.3.2010 21:13:16   
BabyG
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: BabyG

I moja Teodora štuca, ali sve manje i manje u poslednje vreme. U početku je štucala čim podrigne user posted image , a sad uspe čak i jedan ceo da dan prođe bez štucanja! user posted image Masiranje želuca je najbolje, bar ja tako mislim. Tako najbrže izbaci vazduh..


a kako to radis?



S dva prsta laganim kružnim pokretima u smerku kazaljke na satu. Nama dosta pomaže. Naravno, ne prođe u sekundi, ali posle par minuta je vazduh napolju i sve bude ok. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 11:00:53   
beba13
moja beba je jako puno stucala u stomaku a bogami i sada stuca...kada mi je bila mama u poseti i kada je cula da stuca stalno me je pitala: sine da joj nije mokra pelana pa zato stuca?....reko joj mama pa nisu sad pelene ko nase sto su bile reko beba ni ne oseti da je mokra na to ce ona onda joj je nesto mokro pa zato stuca....i stavrno sam prometila ako joj je mokra majicica od bljuca ili od vode kad je umijem odmah stuca....onda se iznervira i pocne da place,kada jako place prestane tog momenta da stuca ....

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 11:11:01   
jovana13
ja janji dam da sisa jos malo i prestane da stuca vrlo brzo...

(odgovor članu beba13)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 11:13:51   
BabyG
IZVORNA PORUKA: jovana13

ja janji dam da sisa jos malo i prestane da stuca vrlo brzo...


To je najlakše i najbrže! Al' moja user posted image aaaaalava, pa svakako bljucka, pa ne smem da joj dam nimalo..

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 11:15:31   
jovana13
i moja je bljuckala pre,od kad sam pocela da je podizem da podrigne, ne bljucka...

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 11:21:16   
BabyG
IZVORNA PORUKA: jovana13

i moja je bljuckala pre,od kad sam pocela da je podizem da podrigne, ne bljucka...


Pa, tvoja bebe je diiiiivna (ne samo zato što se zove kao i moja mama user posted image )! Moja Teodora posle podrigivanja počne da štuca. user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 11:45:33   
Trcosava
Prekopirala ovde pošto sam tamo omašila temu user posted image

Štucanje je normalno za bebe, štucaju sve manje i manje kako su starije - ništa strašno
Ne znam kako je dižeš da podrigne? Inače, Ana mi sad pije 150ml i ja je lepo prekinem na pola pa op na rame da podrigne, pa onda nastavimo da ručkamo i na kraju opet na rame da podrigne, nešto se ne sećam da mnogo štuca u poslednje vreme.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba i štucanje
25.3.2010 12:14:57   
jovana13
posle podoja je podignem podrigne pa u krevetac....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba i štucanje
15.6.2010 1:34:16   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: prase

Mi smo otkrili još jedan "fazon" za prestajanje štucanja - damo mu dudu i nakon minut-dva sisanja iste, kao da proguta nešto (pretpostavljam pljuvačku?) i prestane da štuca user posted image


I moj Vuk cesto stuca, sada sam probala ovu foru sa dudom i upalilo je. Za duduuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba i štucanje
15.6.2010 12:25:13   
maslinica
moj petar stuca, ali je mi je jos sestra u rodilistu rekla da njih to ne boli i ne smeta, kao sta smeta odraslima..to je njima samo visak vazduha koji je dobro da istucaju, a ne da zaustavljamo, ako bas zelim, da mu dam da malo sisa, jer gutanjem se zautavčja stucanje. tako ja i radim, pustim ga da stucka i kad vidim da nema kraja dobije malo sike, to traje ukupna jedan ili dva puta da povuce i staucanje vise nema!

kakvo crno puhanje u bebu da prestane da dise, sta ako se uplasi, a ni kiselinu mu nesto ne bi davala....neka on stucka kad mu se stucka i proci ce..prodje i meniuser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba i štucanje
15.6.2010 15:02:50   
Anck Su Nmaun
Desi se jednom dnevno sigurno da pocne da stuca, davala vode   al nista pustim da samo prodje, jedino sto se ona iznarvira kad duze potraje pa pocne nekad da place malo 

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba i štucanje
15.6.2010 15:05:12   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: maslinica


kakvo crno puhanje u bebu da prestane da dise, sta ako se uplasi...


A ovo se praktikuje kad se zaceni jedino, jednom sam dunula u nju kad je jaaako plakala pa se skoro zacenila , jadnica se trgla  pa mi posle bilo zao user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:17:11   
Anoniman
moja tea stuca pri bilo kom naporu: kad kaki ili kad hoce energicnije da se nasmeje (onako glasno).

zvala Halo bebu i rekli da je to normalno i da tako izbacuje vazduh koji je progutala tokom jela (bilo dojenjem bilo flasicom)

a inace je i u stomaku stucala non stopuser posted image user posted image user posted image
o svasta

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:19:50   
minavb
Tako i Vanja. U trbi je stucao svaki dan, pa i sad stuca svaki dan. Kod nas jedino pali plakanje, nista drugo ne moze da mu zaustavi stucanje.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:22:08   
Anoniman
ja ne pokusavam da joj zaustavim stucanje,
uspeva sa sisom ali necu to da radim: pije mleko i kad nije gladna i onda mi povrati...
neka stuca.

sve sto je normalno me ne brine.
nego se ja istripovala da ova moja preteruje user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:24:51   
Trudnicica83
Meni beba u stomaku stuca svaki dan, 1-2x, jel to znaci da ce cesto stucati i kad se rodi? Meni bas zao kad pocne da stuca, ali nista sto ja uradim ne vredi, prestane samo od sebe u nekom trenutku...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:25:55   
Anoniman
moja ne stuca... kad je vasa user posted image pocela?

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:28:42   
Trudnicica83
Mislim da je to bilo pocetkom osmog meseca... Prvo nisam znala sta znaci to ritmicno udaranje, pa mi posle rekla jetrva koja je isto trudna!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:28:45   
buhla
IZVORNA PORUKA: lenaJe

moja ne stuca... kad je vasa user posted image pocela?


ja se vise i ne secam , ali kad je poceo nije ni stao sa stucanjem... hocu da kazem minim jednom dnevno je 10-15 min stucao. a sad isto stuca tako i ne pokusavam da zaustavim.
imas na forumu o trudnoci bas temu o stucanju bebe u stomaku!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:32:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaJe

moja ne stuca... kad je vasa user posted image pocela?


ja sam negde pisala da sam DR rekla:
"Doktore, ja ponekad mogu da cujem njeno srce. ne da cujem nego da osetim pod rukom.
"kako bre Ivana?
"pa lepo...cujem BUM BUM BUM..ujednaceno."
"zaboga to nije srce to je stucanje bebe"

user posted image user posted image user posted image user posted image

ne znam kad je bilo ali...mozda oko 7-8 meseca...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:37:17   
Trudnicica83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: lenaJe

moja ne stuca... kad je vasa user posted image pocela?


ja sam negde pisala da sam DR rekla:
"Doktore, ja ponekad mogu da cujem njeno srce. ne da cujem nego da osetim pod rukom.
"kako bre Ivana?
"pa lepo...cujem BUM BUM BUM..ujednaceno."
"zaboga to nije srce to je stucanje bebe"


user posted image user posted image user posted image user posted image

ne znam kad je bilo ali...mozda oko 7-8 meseca...




user posted image user posted image user posted image user posted image  Tako sam i ja mislila - sta je ovoj bebi da ovako udara u jednakim vremenskim razmacima, kao da udara u neki bubanj...nije mi uopste palo na pamet da beba moze da suca u stomaku. Glupaca! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:37:29   
Anoniman
user posted image o pobogu, Ivana..user posted image user posted image user posted image
ja nisam osetila to,ne jos uvek...ili mozda ne znam da prepoznam

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here