|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba i štucanje
23.7.2010 16:45:02   
*Alexx*
Kako fetus štuca
Trudnice, pređite tamo user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba i štucanje
25.7.2010 15:51:42   
Daca88
Mojuser posted image nece da podrigne,tj retko kad podrigne,pa uvek na kraju stuca,a stuca glasno,i po sat vremena,da li to njemu smeta,meni zao kad stuca,a ima li neke druge fore za podrigivanje,sem kako su nam rekli u boilnici da dignemo bebicu stomakom okrenutim prema nasem stomaku i glavica preko ramena,pa nezno tapkati ili masirati dlanom ledja.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba i štucanje
25.7.2010 15:57:43   
New Mom
Koliko ja znam, pale samo 2 stvari: da ga digneš tako da glava bude bar 30 stepeni više od ostatka tela i da mu daš da sisa (ili vodu).
Štucanje je prirodno za bebe, ne brini.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba i štucanje
9.9.2010 19:42:43   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Daca88

Mojuser posted image nece da podrigne,tj retko kad podrigne,pa uvek na kraju stuca,a stuca glasno,i po sat vremena,da li to njemu smeta,meni zao kad stuca,a ima li neke druge fore za podrigivanje,sem kako su nam rekli u boilnici da dignemo bebicu stomakom okrenutim prema nasem stomaku i glavica preko ramena,pa nezno tapkati ili masirati dlanom ledja.
Rea ima 6 dana a štuca kao odrasli... Pokušala sam i da joj dam ponovo da sisa i malo vode i dudu i ništa. Jednostavno samo prestane.
Imam problem što neće svaki put da podrigne a patronažna mi je rekla da je to opasno i da se od toga stvaraju grčevi  user posted image .... i šta sada? Da li da je nosim kao one sestrice u porodilištu, preko ruke, sa blagim pritiskom na stomak???

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba i štucanje
5.6.2011 21:27:17   
~Nim~
Lana je danas napunila mesec dana i da bi nam pokazala koliko je napredovala odlucila je da obori personalni rekord u stucanju. Stucala je celih 35minuta user posted image

_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba i štucanje
16.1.2012 16:10:11   
jance
Ogi mi stuca vec treci put danas... on inace cesto stuca, obicno posle jela, iako bas lepo podrigne ali sada se evo desava i kad se npr probudi. ume on da stucanpr jednom dnevno ali ovo mi se vec cini puno, ne znam ni sama..

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba i štucanje
16.1.2012 17:16:38   
PoisonEve
Jance, ako njemu ne smeta sta te briga. Njih to ne boli nista, sem sto ih ponekad iritira, recimo ako su umorni pa bi da spavajuuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 11:03:53   
Zemunka85
Moje dete odstuca svaki dan po 3-4 ture. Ali svaki dan. Vec me nervira.
Evo od jutros vec drugi put.

Da li je to normalno?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 11:27:25   
jance
da :).. izvini, ali mi je jako poznata tvoja zabrinutost, ja sam htela da trazim uput za gastro da vidim sta mu je. Ogi ume da ne stuca i po mesec dana, pa onda da zaredja 3 dana koje ja zovem dani stucanja, kad bukvalno ne stuca samo kad spava. i to bude i do 3 dana zaredom. bas smo mislim gore negde pisale, njih to ne boli, moze samo blago da ih iznervira. i da, kod na+s nista ne pomaze, +p-robala sam ama bas sve, akd prestane samo onda prestane samo. do tada stuca

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 11:34:03   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Moje dete odstuca svaki dan po 3-4 ture. Ali svaki dan. Vec me nervira.
Evo od jutros vec drugi put.

Da li je to normalno?

Jel podrigne posle jela?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 12:04:56   
Zemunka85
Kako kad. Ne povezujem to sa tim. Znam da je sve to vazduh, zbog kog se i stuca i prdi i podriguje, ali ona stuca i kada podrigne i kada ne. I bas kao sto Jance kaze - nekada zaboravim na to koliko ga nema, a nekada ... uzas. Ona generalno dosta stuca, U stomaku je STAAAALNO stucala, kazu da i to ima veze. Ali bio je period da je prestala, pa sam i zaboravila, nije mi padalo na pamet. A sada evo vec par dana po 3-4 puta na dan epizode koje traaaaajuuuu ,...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 12:10:17   
Trcosava
Huh, ne znam, moja Ana nije nikad štucala. Sad je počela da štuca sa 3 godine user posted image - dam joj da popije vode i uglavnom prestane.

Ali znali smo poprilično dugo da je ''nosamo'' ne bi li lepo podrignula. Sećam se da je muž nosio na ruci stomakom na dole...(ne znam ni da li dojiš ili je na AD mleku??)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 12:14:04   
jovana13
Janja je cesto stucala u stomaku i nastavila da stuca kad se rodila po par puta na dan i to sigurno do 6mes. A Ogi je retko stucao u stomaku i od kad se rodio jako retko je stucao ne pamtim kad je zadnji put.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 15:12:30   
Zemunka85
Samo je dojim i straaasno je alava. Jede kao novorodjence tj guta vazduh.
Jance, sto kazes - ne stuca samo kada spava. Sada se probudila i odmah pocela da stuca, treci put danas.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 15:22:17   
jance
samo ti nemoj da si uznemirena oko toga, onda ni ona nece biti... pokusaj da joj das kratko da sisa, tako oni stvore vakum pa prestane. mada kazem, Ogiju ni to nije pomagalo (dok je sisao). desi se da prestane ako se npr zagrcne pa se zakaslje, jedino tako... ali to tek kad je bio stariji.

bitno je da znas da to njih ne boli niti im nesto puno smeta.. mm i ja smo Ogija jedno vreme zvali Gospodin Stuconije, toliko je cesto stucao. vise niko iz familije ne obraca paznju na to, ne samo mi, pa mozes da mislis koliko je onda cesto....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 18:01:29   
nina26
ne znam da li ste pisale vec o tome, ako niste evo da napisem za savet koji sam cula ovde

- iscediti kap ili dve kapi limuna na cuclu i kazu da prestaje odmah. ja nisam probala jer pustim da je prodje samo,ali da je dosadno,to jeste stvarno.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba i štucanje
10.1.2013 22:03:41   
adulence
mi smo danas bili na kontroli i ja sam pitala dr za stucanje jer Iva stalno stuca,nema veze sa podrigivanjem skoro svaki put mi podrigne(konacno je naucila) i nakon toga stuca,inace u stomaku je stalno stucala...i dr je rekla da je to samo zato sto alavo jede i da se ne brinem...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba i štucanje
11.1.2013 9:33:41   
sanji
Ja sam mojim žabicama po savetu matorih davala par kapi limuna u maloj kašičici vode. Nama je baš pomagalo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba i štucanje
11.1.2013 11:50:58   
Zemunka85
Ma nama pomogne i obicna voda, ali dokle vise? To je svaki dan, ali svaki po 3-4 puta. Evo od jutros opet dve ture.
Buni me sto je u isto vreme skoro.
Ujutru, kada se probudi. Kada se probudi oko 11-12 i jednom popodne. Povezujem to sa sisanjem u lezecem polozaju pre ovih zaspivanja, pa sto ne podrigne. Nema sta drugo. Ali je iritantno.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba i štucanje
11.1.2013 13:43:28   
Snelle
Ma proći će, samo polako i strpljivo. Moje dete je i u stomaku non stop štucalo a i posle kad se rodila, jako dugo.
A bebana je juče prvi put štucala u stomaku user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba i štucanje
11.1.2013 15:05:36   
adulence
snelle bravo za bebanu stucavicu...user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba i štucanje
1.6.2018 12:06:30   
Rosita
Baš me nervira. Najviše zbog toga što mu ne da da guče! Čim proizvede neko zvuk koji aktivira stomak, odmah ga prekine i smori. Moje metode da stane: uraditi nešto što će za kratko da ga rasplače i da promeni dah, da zadrži. Naravno da ne bih mučila dete. Nekad ga i pustim, a pred podoj uzmem pola šprica fiziološkog pa očistim nos, tu se naguta, malo zastane, malo pobuni- plačne i obično zaustavimo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba i štucanje
1.6.2018 13:45:35   
IvanaSK RR
Rosita i mene je to nerviralouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba i štucanje
4.6.2018 13:13:29   
MimaKos
Stucao u pocetku jer se naguta vazduha dok sisa, i onda se jos nervira sto stuca, ali je postepeno prestalo kako je naucio lepo da rucka, sada sa cetiri meseca bas retko stucne ;)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba i štucanje
4.6.2018 15:23:35   
mama Jo
Od kad je pocela i vodu da pije bukvalno dva gutljaja uzme i prestane stuckanje...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here