|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
30.11.2010 10:00:42   
indy_25
Dobro dosla stella. I ja sam se razvela kad mi je sin imao 7 mjeseci tako da nisi sama. Vidjeces kako su ovdje zenice dobre nadam se da cemo te cesto vidjati na rr.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
30.11.2010 15:10:50   
Stellaa
Devojke, hvala na dobrodoslici user posted image

Otkad sam se vratila, sve je nekako leglo na svoje mesto, sto je najbitnije ja sam u glavi cista sama sa sobom user posted image
Jos samo ostaje taj razvod da se resi, koji je stvarno posle svega sto se desilo samo sporedna stvar. Ali bih svakako volela da se i to resi sto pre, jer ne volim kad stvari stoje neresene, i uvek ucinim sve sto je do mene i u mojoj moci da se to i resi.

Popodne idem na razgovor za posao (usla sam u uzi krug) i drzite mi fige da ga dobijem user posted image Iako mi nije trenutno prekopotreban, moji su cak malo i protiv toga, ali mislim da ce mi svakako prijati da radim nesto korisno i da imam svoj dinar za mene i S, kad ionako trenutno nemam previse koncentracije za ucenje i davanje ispita... naravno, ne planiram da odustanem od faxa, davala sam ispite i kad je S bila beba i kad sam zivela 500km od Beograda. Ako tad nisam odustala, pa necu ni sad, kad mi je tako malo ostalo do kraja. user posted image ali sad bas nemam zivaca za ucenje....



< Poruku je uredio Stellaa -- 30.11.2010 15:20:44 >

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 15:04:51   
Stellaa
Da podignem malo temu, mozda neka devojka nesto zna, a nije ju primetila do sad user posted image

Inace, posao nisam dobila, neka prevara je bila u pitanju, ali ne odustajem user posted image
Ipak cu pokusati da dam ova dva ispita sto sam prijavila za decembar, pa ako prodjem- prodjem.
Naravno, ex se jos ne javlja, evo vec 4 nedelje.user posted image

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 15:07:21   
Verus
stella, ne daj se! mora preuzeti odgovornost za dete, makar novcanu, iako je tuzno sto se ne raspituje za njuuser posted image  budi jaka, ko sto si videla i druge zenice su prosle to, i sada su opet, srecno udate za dobre ljude.

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 15:37:52   
Stellaa

IZVORNA PORUKA: Verus RR

stella, ne daj se! mora preuzeti odgovornost za dete, makar novcanu, iako je tuzno sto se ne raspituje za njuuser posted image  budi jaka, ko sto si videla i druge zenice su prosle to, i sada su opet, srecno udate za dobre ljude.


Hvala ti user posted image
Ne dam se, stvarno se odlicno osecam i ne brinem se za buducnost S i mene, ali svakako ga necu pustiti da se tek tako izvuce iz finansijske odgovornosti prema detetu. Poslala sam mu poruku na face-u pre 2 dana (jedini nacin da dodjem do njega, naravno opet nije odgovorio) da ga podsetim da je duzan da placa alimentaciju, i bolje da to cini na vreme da posle ne bi placao zaostatke, mnogo ce ga vise kostati. I rekla sam mu da ako vec nije zainteresovan da fizicki i emotivno ucestvuje u njenom zivotu sto je samo njegov izbor,ali da je zakonski duzan da ucestvuje finansijski. I da ako ikad odluci da bude pravi otac, za to ce uvek imati priliku. Sad me bas zanima hoce li uplatiti ista, mada se uopste ne nadam. Platice sve to preko suda za par meseci. user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 16:12:35   
indy_25
Ja od svog niti sam zahtjevala da bude prisutan u djecijem zivotu niti osporavala. On nije htio da ucestvuje a veliko mu hvala na tome niti je ikada dao 50centi za dijete i na tome mu hvala. Sama sam izdrzavala dijete dok sam bila u Bosni naravno uz pomoc roditelja sve do njegove 6 godine. Zahvaljujem se bogu sto mi je dao drugu priliku i sansu u zivotu i tako dobrog covjeka pored mene. On je isto kao pravi otac mom sinu i nadam se da ce njemu biti punoo puno zahvalan na tome kad odraste.

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 16:27:09   
Verus
user posted image  hvala bogu i ja kazem da si nasla nekoga divnog ko zeli biti tu za tvog decaka.  Ali da se meni nesto tako dogodi, zahtevala bih da finansijski pomaze, pa sve i da imam novca.  Mora se snositi odgovornost za svoje postupke u zivotu, a napraviti dete je lako....

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 17:17:08   
Stellaa
Pristala bih da ne placa alimentaciju, ali samo ako bi to znacilo da nas ostavi na miru za sva vremena, da ga nema nikako u nasim zivotima i da mi dozvoli da S promenim prezime u svoje devojacko (koje cu da vratim pri razvodu). Ali da se nikad, nikad, nikad, nikad, ne pojavi u nasim zivotima vise.
Da se razumemo, meni nije u interesu da nema oca, i najsrecnija bih bila kad bi se prema njoj i ponasao tako, jer dete nista nije krivo. Nazalost, takav nije bio ni dok smo ziveli zajedno. I razumela bih da sam ja slucajno zatrudnela, da on nije bio za to, pa eto nije bio spreman, ali S je nastala u najvecoj obostranoj ljubavi i zelji (barem je to govorilo njegovo ponasanje i izrecene zelje, mada sad je ocigledno da je to bilo samo sa moje strane).
Ali ako bih sada mogla da biram izmedju ovih nakaradnih odnosa, da ce joj on placati alimentaciju, videti je verovatno povremeno i sebi jos dati za pravo da kaze da je otac nekome, i izmedju toga da skroz nestane, da nam ne da ni dinar a da moje dete nosi moje prezime, izabrala bih svakako ovo drugo...vreme ce pokazati kako ce biti.

< Poruku je uredio Stellaa -- 3.12.2010 17:19:33 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 18:03:29   
indy_25
Moj muz se savim slucajno preziva isto kao i bivsi muz. kada smo se vjencali morali smo da dajemo izjave da njih dvojica nisu u rodu jer se ne bi mogli vjencati. Tako da nisam morala da mjenjam prezime sad je u potpunosti kao i njegov user posted image . A zamislite slucajnosti od mog muza sin rodjenu istoj godini kad i moj i njegov se zvao Danijel a moj Denijal. Mislim da je ovaj moj drugi brak bas sudbina iako nisam prije vjerovalla u sudbinu.

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.12.2010 18:14:04   
Verus
boze indy!  ja verujem u sudbinu: pa vidi samo nas dve, nase trudnoce, slicnosti, pa rodjenje dece itd...neverovatno!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
25.4.2012 19:08:26   
Jelena i Ivo
Cao drage moje zene, mame...vidim da imate slicnih problema kao i ja.vjencana sam u Makedoniji trenutno sam se razisla sa suprugom zbog fiyickog maltretiranja i nenormalne ljubomore bez povoda da kazem bolesne ljubomore...imamo malog sina od 20mjeseci....ljubav i dalje postoji medju nama ali ja vise ne mogu...hocu da se razsedem. Vjencani smo u Makedoniji a ja ne zelim da idem tamo da li to moze da se zavrsi u BiH dryavi da dobijam alimentaciju posto on ne zeli nista da salje....kakva su vasa iskustva....HELLLLPPPPPPP

(odgovor članu Stellaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
25.4.2012 22:07:38   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Jelena i Ivo

Cao drage moje zene, mame...vidim da imate slicnih problema kao i ja.vjencana sam u Makedoniji trenutno sam se razisla sa suprugom zbog fiyickog maltretiranja i nenormalne ljubomore bez povoda da kazem bolesne ljubomore...imamo malog sina od 20mjeseci....ljubav i dalje postoji medju nama ali ja vise ne mogu...hocu da se razsedem. Vjencani smo u Makedoniji a ja ne zelim da idem tamo da li to moze da se zavrsi u BiH dryavi da dobijam alimentaciju posto on ne zeli nista da salje....kakva su vasa iskustva....HELLLLPPPPPPP


Jelena, ne daj se Ines. Ako tebe fizicki maltretira, sutra bi i dete. Samo misli na to. Nista nije vredno toga i nijedna zena ne zasluzuje da je neko maltretira. Ni zbog cega... user posted image

Ima pravnica na forumu pa ce valjda neko znati da ti to odgovori...

(odgovor članu Jelena i Ivo)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
31.12.2012 11:09:36   
Sultanija
Drage moje, pišem u nadi da ću dobiti neke smjernice, odgovor šta god. Moj problem i nije toliko strašan kao od nekih ali... Oko 4 godine sam bila u vezi sa Turskim drzavljaninom. Vjenčali smo se prije više od 2 godine u crkvi, a ljetos i u opštini u BiH. Prije mjesec dana saopštio mi je da nevjeruje više u nas bla bla....user posted image Šta god saznala sam da brak nije prijavio u Turskoj i nedavno sam u ambasadi dala dokumenta za registraciju braka i tamo i rekli su mi da oko kraja januaara procedura će biti gotova. Želim da se što prije razvedem gadi i se i ...... Koja je procedura. koliko to traje, košta i???? Čovjek se pokazao kao šizofrenik i nemam riječi za to djetinjasto ponašanje. Može li neko da me posavjetije kako dalje sa procedurom i šta da očekuje. Hvala unapred! Naime ni crkveni brak mi nedaju da poništim dok se građanska procedura ne okonča što je nebulozno ali.... sam nemoćna.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
31.12.2012 11:32:15   
Olga75
koliko znam u Srbiji je crkveni brak neobavezujuci drzavno - pravno , znaci kad si vencan u crkvi za drzavu je to privatni cin a kakvi su zakoni u BIH stvarno ne znam , proguglaj zakon o bracnim odnosima u sluzbenom listu ili glasniku ili vec gde se objavljuju zakoni Skupstine BIH , pa onda guglaj dalje , tamo ces sigurno nesto pronaci
koliko znam , po medjunarodnom pravu je dominantno domicilno pravo drzave u kojoj je brak zakljucen , u krajnjoj liniji uvek imas pravnika u maticarskoj sluzbi koji bi trebao da moze da pomogne , ima i ombudsmana ( ne znam bas da li se oni bave ovakvim stvarima ali mogu da upute ) . Cudno mi je samo to sto maticarska sluzba ( ne znam da li je to zvanicni naziv ) nije obavestila po sluzbenoj duznosti ured u njegovom rodnom mestu jer je predpostavljam morao priloziti dokument kojim potvrdjuje da nije u braku jer je poligamija u Turskoj predpostavljam zabranjena
rado bih ti pomogla vise ali nisam pravnik
svu srecu ti zelim i javi nam kako stvari napreduju
nadam se da ce ti se javiti neko ko se u ovo razume i vise ti pomoci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sultanija)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.1.2013 17:33:18   
Sultanija
Danas sam bila u pravnoj službi. Vijesti su očajne. Ako on pokrene razvod to ide preko ministarstava pravde i traje najmanje 2 godine. Bolja opcija je da dodje ovdje i unajmi advokata koji bi nam napravio sporazumski razvod i da potpise i to traje oko 6 mjeseci. Sa crkvo ću još da raspravim jer niko me nije pitao za građanski brak kada sam se udavala u crkvi. Koji apsurdi,a samo sam htjela da sve bude kako treba i on samo mu nesto kvrcnulo u glavi. Sada samo čekam da prođe registracija braka u Turskoj pa da vidimo šta dalje. Inače otežavajuće je i to jer nismo imali prijavljen boravak on kod mene ili ja kod nega. Ma sve ljepše od ljepšega. Tako neka vam je ovo svima na nauk. Javljam vam ako se šta novo i poučno desi!user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.1.2013 17:59:58   
Olga75
Sultanija ma razresice se sve kako treba
nego sad sam se zbunila sa crkvenim brakom , ne znam u kojoj crkvi ste vencani ali zna da je u rimokatolickoj crkvi brak jako tesko razvesti , skoro pa nemoguce ali to je nesto sto drzavu " neinteresuje "
a i dalje mi nije jasno zasto maticar iz BIH nije po sluzbenoj duznosti poslao vencani list ili sta vec u Tursku , ja sve nekako mislim da bi to tako trebalo user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 3.1.2013 18:00:35 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sultanija)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.1.2013 19:52:25   
meha
Ja sam se vjencala u Hrvatskoj i nama nikada nije dosao sluzbeni list da smo vjencani ,inace zivimo u BiH.MM kada je isao vaditi rodni list ,na njemu nista ne pise ,a u napomeni bi trebalo pisati,ja nisam ni vadila rodni list kako sam se vjencala prije 14 godina pa neznam ni dali meni pise.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
3.1.2013 19:58:19   
indy_25
Moj bivsi muz ce ici sada u Bosnu da preda za razvod posto je dole puno lakse. Ovdje bas peglaju treba nam milion neke papirologije. Glava mi puca od papira. Tako da cemo taj razvod ovdje odnijeti u opstinu i ovazi ti ga i u Holandiji. U mom slucaju ja sam strana drzavljanka.

(odgovor članu meha)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Razvod sa stranim drzavljaninom
12.12.2017 7:29:08   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo draga pročitaj:

RAZVOD BRAKA

Na petoj strani piše da se posredovanje (mirenje) ne sprovodi ukoliko jedan od supružnika živi u inostranstvu.


Dunja, jel ovo jos uvek vazi, ili se nesto menjalo?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here