|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
10.9.2014 23:10:21   
Žapkić
Naša kolica su bila sa ručkom koja može da se rotira, tako da smo se po portebi vozili i licem u lice i licem prema svetuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
10.9.2014 23:11:47   
Mala Elena
Imam rucke koje se menjaju napred, nazad, ali uglavnom je okrenuta da gleda napred. ..menjam samo kada je jako sunce pa joj bode oci ili kada se unervozi pa trazi da vidi sa sam tu, valjda je sigurnija mrvica .user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
12.9.2014 7:55:25   
mirkam
Na nasim kolicima se ne pomjeraju rucke nego se vadi korpa i okrece. Ja sam je okrenula na gleda naprijed tek prije neki dan (tek sam mu sad i ispravila naslon na 90 stepeni). I sad mi je bas neobicno, ne vidim ga u svakom trenutku, al vidim da njemu sada vise prija da gleda svijet oko sebe nego moju facu user posted image
A sve se ovo odnosi na 15 min koliko, u najboljem slucaju, hoce u kolicima user posted image Ostatak setnje se nosimo user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
13.9.2014 10:53:50   
pari
Mirkam,kod nas je isto tako...


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
13.9.2014 11:12:57   
Mala Elena
To valjda po fazama. Moja je do 3.m i spavala u njima, nakon toga mrtvo more. Nekad je samo zavaram pa uspavam na ljulji ili rukama i samo spustim ...inace , naslon joj dizem koliko da nesto vidi ispred sebe. .

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
13.9.2014 11:18:13   
emicaa
moja nece uopse sjedi okrenuta da gleda ispred sebe,svaki put kad idemo svi zajedno setati okrecemo je tako da se navikava ali jos se buni,mada je i meni draze da je ovako,mogu je drzati na oku ali kad tad cu je morati okrenuti

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
13.9.2014 11:23:40   
Klarita

IZVORNA PORUKA: mirkam

Na nasim kolicima se ne pomjeraju rucke nego se vadi korpa i okrece. Ja sam je okrenula na gleda naprijed tek prije neki dan (tek sam mu sad i ispravila naslon na 90 stepeni). I sad mi je bas neobicno, ne vidim ga u svakom trenutku, al vidim da njemu sada vise prija da gleda svijet oko sebe nego moju facu user posted image
A sve se ovo odnosi na 15 min koliko, u najboljem slucaju, hoce u kolicima user posted image Ostatak setnje se nosimo user posted image


I na nasim, ali jos uvek je mali, pa se vozi okrenut da gleda u mene.
Naucila sam ga da nema nosanja, samo voznja i place jedino ako duze od par minuta stojimo sa nekim i caskamo user posted image , komentarisem to jer smo vec kuckale u pravoj temi.

Znaci, N se jos uvek vozi okrenut ka meni/mm,ali svejedno ima odlican pogled na okolinu i vozice se jos. Bar dok ne krene stabilno da sedi. E, onda cu da okrenem ka ''gradu''.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
13.9.2014 11:52:41   
Trcosava
Ana se vozila u smeru ka nama dok nije počela koliko toliko stabilno da sedi. Od tad, samo napred. Vežem je onim kaiševima da ne kljuca i vozi miško. Tako će nadam se i drugo dete.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
14.2.2015 22:54:39   
wivern
Meni je ovo potpuni nonsens. Pa kako je krenulo po svim studijama deca ce nam biti nervni bolesnici. Kako li smo onda svi mi odrasli u, relativno normalne, ljude da mi je znati.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
15.2.2015 0:09:32   
Azra_
Moje dete nije imalo mogućnost izbora. Od prvog dana je bio okrenut ka ˝svetu˝. Nikada se nije bunio. Dok je bio mali, čim ga staviš u kolica, on se uspava, pa je sve jedno da li sam ja ispred njega ili desetine drugih ljudi. Kad je malo porastao sve ispred njega je bilo zanimljivije od mene. Eto, dete ne mora da bude okrenuto ka majci-ocu-ne brinite, neće mu ništa faliti. E sad, svako će sebi izabrati kolica u skladu sa svojim potrebama i prioritetima.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
15.2.2015 1:33:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Azra_

Moje dete nije imalo mogućnost izbora. Od prvog dana je bio okrenut ka ˝svetu˝.


Ni moj nije imao izbora, isto je gledao ka svetu ali se bunio u nekom periodu, pisala sam u nekoj temi, moram da nađem. Do 2 meseca je uživao u kolicima, uglavnom spavanjac. Onda su mu stavili kaiševe i nastao je haos, nikako nije hteo u kolica, krenemo, on zavrišti ppsle nekog vremena, drž u ruke, kolica guraj. Od kada je zahladnelo, uživancija, zaćuti čim proviri nos u hodnik zgrade, ubrzo zaspi, šetamo se i po sad, dva, sednemo na Taš u baštu Šanse na kafu, vratimo se pešaka do kuće (cca 1,5 2 sata), on prespava, probudi se tek kući.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
15.2.2015 1:42:23   
Ana RR
Mare je bio okrenut ka meni/mm-u kad je bio baš mali bebac i kada mu svakako nije bilo bitno na kojoj je strani kad ionako šetnju prespava. Posle par meseci smo okrenuli korpu ali pošto je sa 10 meseci prohodao kolica nisu bila mnogo zanimljiva user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
15.2.2015 22:06:55   
lilipolip
Nas bebac je bio pokrenut ka meni dok je korpa bila u lezecem polozaju, od kada je poceo da sedi, okrenut je od nas i valjda je to i normalno, za sunce kisobran, za proveru mrezasto prozorce, i nema brige.
Mada su nam trenutno kolica u supermarketima hit, obozava da se vozi u njima.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
15.2.2015 22:09:46   
Rosita
Malo smo koristili kolica, nije ih voleo. Kao mali uvek je bio okrenut ka meni, ja sam morala da ga vidim svakog trenutka, kasnije i obratno. Sve u svemu, posle prvog rodjendana upotrebili smo ih da na prste izbrojim koliko puta.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lilipolip)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
15.2.2015 23:41:50   
Ivanka 75
MOje dete nikad nije bilo okrenuto prema nama, smatram da je dovoljno da povremeno čuje glas i da vidi tatu i mamu, stanemo na svakih 5-10 min, pogledamo je, pomazimo, kažemo joj nešto lepo, i na taj način proverimo dete.

Neka gledaju svet oko sebe, ništa im neće faliti.

Davno sam pročitala sledeće - Dozvolite deci da kad propuzaju i prohodaju otvaraju ormare i fioke, pomozite im u tome, pokažite im šta se unutra nalazi.
Ipak je to svet koji su oni posmatrali mesecima, to 'čudo', ormare i fioke koje ste vi stalno otvarali a koji su njima bili totalno nepoznati, misterija user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
16.2.2015 18:34:25   
veselicaa
Mi smo kupili kolica koja ne mogu da se okrecu,a planirali smo da kupimo ona koja se okrecu na dve strane ali smo nekako to prevideli.Uz kolica smo dobili i onu korpu koja se kaci na kolica i u kojoj dete sedi okrenuto prema nama i tako smo ih uglavnom vozili do negde 4,5 meseci a kasnije okrenute napred.Obe su uzivale u voznji kolicima i nisu se nikada bunile.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
6.3.2015 9:35:47   
MakiJ
Ni nas bebac u kolicima nikada nije bio okrenut prema nama i nikada mu nije smetalo. I bas voli da je u kolicima user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
6.3.2015 9:39:28   
adulence
Ivka je bila okrenuta ka nama dok je bila u lezecem polozaju...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
6.3.2015 9:41:54   
Kata90
ja moja kolica ni ne mogu tako namestiti da vidim bebu ispred sebe,bas glupo......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
31.3.2017 20:42:46   
emicaa
Moj srecko koji je obozavao kolica sad se pola sata u njima buni.Jos je okrenut prema meni.planiram ga sledeci put okrenuti na drugu stranu pa da vidimo hoce li biti bolje.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
31.3.2017 22:04:30   
Skockica
Dok su tako mali trebaju biti okrenuti prema roditelju, tek kad malo porastu da mogu posmatrati i interesovati se za svet oko sebe onda treba okrenuti. Ni ja sa Vasijem nisam imala tu mogucnost da ga okrenem prema sebi i to je bas bezveze stalno moras virkati u dete.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
1.4.2017 14:11:50   
Anck Su Nmaun
Moji su bili okrenuti samo prvih mesec..dva, dok smo ih vozili u jajetu. Kad amo presli samo na kolica onda vise ne.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 1.4.2017 14:18:55 >

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
1.4.2017 14:14:50   
Ana RR
Bio je okrenut prema nama dok nije počeo da sedi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
1.4.2017 14:35:21   
emicaa
onda ja kasnim sa okretanjem user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Bebe u kolicima treba da se voze licem pr...
1.4.2017 15:03:52   
Rosita
Uvek prema nama, tek mozda sa 8-11 meseci obratno, sa 12 smo skoro prestali sa kolicima.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here