RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Verolina -> RE: Spontani pobačaj (26.4.2013 14:34:21)

Oooooooo, cestitam, visoka betica[sm=bravo.gif]




belma1104 -> RE: Spontani pobačaj (26.4.2013 18:30:37)

hvala puno verolina bila sam se zabrinula zbog operacije prije 10 dana i svih tih lijekova za bolove...ali et raste :)




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (26.4.2013 20:13:51)


IZVORNA PORUKA: belma1104

Beta 480 jutros :))) da bude sve dobro :)


Sve je ok, vidiš [sm=smiley1.gif]

A sada pređi u trudničke teme, a ovu zaboravi [sm=smiley31.gif]




Sosa Mena -> RE: Spontani pobačaj (28.4.2013 15:08:48)


IZVORNA PORUKA: belma1104

Beta 480 jutros :))) da bude sve dobro :)



[sm=bravo.gif] Neka ti je lepa i laka trudnoca.
Volim kad cujem ovakve vesti. Prosla sam kroz sve to i niz ostalih neprijatnosti al sve dodje na svoje. Sad imam andjela kraj sebe i ne bi menjala ni jedan taj trenutak jer ne bi dao ovakvu pricu. Vredi da zena i prodje kroz najcrnje trenutke jer na kraju uvek sledi lep zavrsetak.




Verolina -> RE: Spontani pobačaj (28.4.2013 15:10:25)


IZVORNA PORUKA: Sosa Mena


Vredi da zena i prodje kroz najcrnje trenutke jer na kraju uvek sledi lep zavrsetak.

[sm=smiley20.gif]




Dina1993 -> RE: Spontani pobačaj (28.4.2013 22:43:50)

Drage moje...imala sam spontani u 6 nedelji trudnoce...jednostavno sam samo prokrvarila i sledeceg dana tacnije 23.02.2013. radjena mi je kiretaza...zanima me da li neko zna koliko bi od prilike trebala da cekam za sledecu trudnocu...doktor mi je rekao odprilike 3 meseca....ne znam...da li je to malo?




Štetica -> RE: Spontani pobačaj (28.4.2013 22:48:59)

Dina 3 meseca je dovoljno da se organizam oporavi,a u nove pokusaje kreni kada sama osetis da si spremna. Nekome je potrebno par dana da preboli i krene iznova a nekome par meseci.




Štetica -> RE: Spontani pobačaj (28.4.2013 22:51:37)

Dina 3 meseca je dovoljno da se organizam oporavi,a u nove pokusaje kreni kada sama osetis da si spremna. Nekome je potrebno par dana da preboli i krene iznova a nekome par meseci.




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 8:07:41)

Dina draga,kada se ti budeš osjećala spremnom kreni u nove pokušaje[sm=smiley1.gif]
ja sam imala kiretažu prije recimo 20 dana,i neću da se čuvam,jer treba mi malo duže da zatrudnim...A i nije mi neki sex kada se moramo čuvati[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Da znam reći ćete da sam luda,ali šta sam sve prošla ma neka ide kako ide[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Modessty -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 8:17:26)

Cece nisi luda! Kažu da je najveća šansa da zatrudniš odmah nakon spontanog ili kiretaže. Samo što ja recimo psihički nisam mogla da podnesem misli o trudnoći prvih nekoliko meseci nakon spontanog.
Tako da ako imaš snage i volje, samo napred! [sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 8:24:54)

Draga,ja sam otupila više od ovoga svega...Neću se čuvati,pa kako bude.A iskreno ne vrti se sve oko [sm=rozacrtici.gif] treba malo uživati i u drugim stvarima[sm=bravo.gif]
[sm=bravo.gif]
Ali vi cure moje neslušatje mene,od mene nemate baš neke koristi[sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 10:15:38)

Odlucili smo da pokusavamo i "normalnim" putem jer sam cula da su posle kiretaze vece sanse za zatrudnjivanje, pa ako se zakaci i pre vantelesne jos bolje... A sada juris na silne analize...




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 10:58:32)

Draga znači i vi isto nepravite pauzu[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Sosa Mena -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 11:03:50)

Mi posle spontanog nismo pravili pauzu. Mada smo tad i trcali za papirima za VTO. Ali je Mena resila dodje sama bez vantelesne. [sm=smiley1.gif]
Tako da nema tu nekih striktnih pravila. Jedan lekar ti kaze jedno, drugi drugo. A sta na kraju ispadne nema veze ni sa prvim ni sa drugim [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 11:15:00)

Mene je malo strah kiretaže,ali više neka ide kako ide...
Jer ako je suđeno ono će ostati,i da kamion vučem neće mu se ništa desiti...





Verolina -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 11:36:04)

Cece[sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2013 17:55:48)


IZVORNA PORUKA: Cece1

Draga znači i vi isto nepravite pauzu[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


Cim mi prodje prva [sm=hudicek1.gif] nastavljamo gde smo stali ...
Moja kiretaza je hvala bogu dobro prosla, danas isla na kontrolni UZ i doktorka kaze da radim kao svajcarski sat....dala nam je neke silne analize, pa cu usput i to kontrolisati....ali nema sile da pravim pauzu pogotovo sto sam jos puna hormona od vantelesne..




gray -> RE: Spontani pobačaj (8.5.2013 8:50:50)

Zdravo devojke,
unapred se izvinjavam sto cu odlutati od teme, ali lakse mi je kad podelim sa vama.
Vec 1.5 godinu se u mojoj glavi sve vrti oko crtica.
Pre toga sam prvo sacekala sam da prodju propisane 2 god od carskog, onda je usledelo nekoliko meseci pokusavanja, nekoliko meseci radovanja uprkos strogom mirovanju, onda gubitak, pakao, dug boravak u bolnici, preran povratak na posao, pretrage, losi rezultati, skupljanje razbijenih delova, ponovo pokusavanje i cekanje.
Onda se ukazala mogucnost da odem na tako zeljen i potreban odmor. Uradila sam test i videla da ni ovog meseca nema nista i uplatila more. Ali prvo sam jos 2 puta uradila betu, malo sam bila paranoicna i htela da budem sugurna da mogu ici. To je bilo pre 8 dana, 3 sedmice posle prvog dana poslednjeg ciklusa. Dozvolila sam sebi da se malo radujem i nadam necem drugom, mada nisam smela potpuno da opustim jer me jeo neki crv sumnje. I juce nisam mogla da izdrzim, uradila sam ponovo test - jeeedva vidljiva crtica, otisla i za betu - 105.
I sad nestrplivo cekam vece i odlazak kod dr.
I razmisljam da li ce me pustiti na more, da li smem da putujem avionom, volela bih makar se ne kupala nego samo gledala dete kako se brcka...
Samo da sebi skrenem misli jer se plasim da se radujem za ovo sto je stvarno bitno. Ako je sve ok, ceka me terapija, meseci strahe, a cini mi se da necu moci da uzivam u trudnoci i da se radujem dok ne zaplace.

I jos nesto, zelim vam svima da uskoro imate razlog da vam misli beze od ove teme i nadam se da cemo se sresti i na drugim.

Paranoicna




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (8.5.2013 14:12:14)

Stigao PH nalaz

U histološki analiziranom materijalu nalaze se krv, sluz, dijelovi nekrotično izmjenjenog tkiva prožetog liziranim granulocitima, dijelovi deciduo izmjenjenog endometrijuma čije žlijezde pokazuju znake Arias Stella reakcije, kao i horionskih resica degenerativno izmjenjenih, avaskularnih, umnoženim citotrofoblastima i sinticio trofoblastima i dijelovi plodovih ovojaka.




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (8.5.2013 14:22:07)


gray, znam da je teško opustiti se posle svega, ali pokušaj da smanjiš napetost. I uživaj na moru ako dr.dozvoli.

Svu sreću ti želim i dobrodošla na Ringeraju!




wivern -> RE: Spontani pobačaj (8.5.2013 17:31:23)


IZVORNA PORUKA: Cece1

Stigao PH nalaz

U histološki analiziranom materijalu nalaze se krv, sluz, dijelovi nekrotično izmjenjenog tkiva prožetog liziranim granulocitima, dijelovi deciduo izmjenjenog endometrijuma čije žlijezde pokazuju znake Arias Stella reakcije, kao i horionskih resica degenerativno izmjenjenih, avaskularnih, umnoženim citotrofoblastima i sinticio trofoblastima i dijelovi plodovih ovojaka.


Cece, glupa sam ti ja za ove medicinske analize. To bi na srpskom moglo znaciti sta?




gray -> RE: Spontani pobačaj (9.5.2013 9:37:15)

Hvala Dunja, da se srecemo negde drugo rekla bih i bolje vas nasla :)
Cece, ni meni nije bas jasno, da li to cnaci da je bila vanmatericna?




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (9.5.2013 9:44:19)


IZVORNA PORUKA: gray

Hvala Dunja, da se srecemo negde drugo rekla bih i bolje vas nasla :)


Mila, ja verujem da ćemo se lepo družiti u prvom tromesečju, i da će sve biti u redu [sm=smiley31.gif]




mala buva -> RE: Spontani pobačaj (17.5.2013 16:23:51)

Pozdrav svima,

Jos jedna "Bivsa"mama sa spontanim pobacajem u 11 nedelji trudnoce.Prva kiretaza nije uspela,tj.nije uradjena kako treba ,pa je 8. maja radjena operacija pod Hitno ( da ne sirim temu),zbog nemara lekara mogla sam ne samo matericu nego i zivot da izgubim.Ali sam imala ocigledno vise srece nego pameti.Zbog te operacije cekam 3 meeca da bih ponovo i pomislila na sex,kamuli na trudnocu.
Uz to imam Hipo tireozu koja je pod kontrolom od samog starta (pijem 25mg Eutiroxa) i imam 31 godinu.

Interesuje me da li medju vama ima majki sa hipo tireozom i kakvi su vam utisci sto se tice nove trudnoce.Da li istu uopste planirati.




Iustitia89 -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2013 11:58:24)

Da li je normalno da djevojka 9 dana poslije pobacaja ima velike mucnine i povremene bolove a prije par dana je radila test a bio joj je pozitivan. Imali smo nezasticen sex nekih 12 sati prije pobacaja pa se bojim da je ponovo trudna? Nisam pazio uopste posto sam znao da je trudna.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>