RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2013 12:02:19)

Ako je tada bila trudna, ne moguće da je zatrudnela u trudnoći jer nije bilo ovulacije.

Treba vremena da hormon trudnoće BHCG izađe iz organizma, ja sam imala mučnine i 30 dana posle gubitka trudnoće.




Iustitia89 -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2013 12:08:10)

Ona kaze da je odmah poslije pobacaja osjećala da ima ovulaciju i kao da je odmah dobila menstruaciju. Krvarila je tri dana i nije više poslije toga ali je i sad povremeno boli u donjem dijelu i kaže da osjeća da je nekako uska. Da li znate nešto o tome???




lesica -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2013 12:14:33)

Iustitia89, već vam je odgovoreno pre par dana na identično pitanje na OVOJ temi.

Ukoliko vaša devojka ima probleme, mučninu, bol u stomaku... treba da ode ponovo kod ginekologa da utvrde šta je problem, i da je posavetuju šta dalje.




lepao -> RE: Spontani pobačaj (28.8.2013 0:06:18)

Cece...sta se desava sa nalazom...jel ti jasno sta to znaci?
Ja sam imala spontani u 12 sedmici i nisu mi doktori htjeli poslati na analizu debili pa me bas zanima da li ima koristi od analize?




srna001 -> RE: Spontani pobačaj (31.8.2013 23:10:19)

Ja sam imala dva misseda između prve i druge trudnoće, i oba puta su "uzorak" slali na analizu iz koje bukvalno ništa nismo saznali.Objašnjenje je bilo da je to prirodna selekcija i da se dešava.Hvala Bogu posle toga smo dobili ćerku a evo sad ponovo čekamo treću bebu.Na vama je da odradite osnovne analize: Bris, Hlamidiju, Papu, i još neki bris znaju to ginekolozi i naravno TORCH.Ako je sve ok onda samo opušteno.




lepao -> RE: Spontani pobačaj (8.9.2013 12:09:05)

u kojim si sedmicama bila?

IZVORNA PORUKA: srna001

Ja sam imala dva misseda između prve i druge trudnoće, i oba puta su "uzorak" slali na analizu iz koje bukvalno ništa nismo saznali.Objašnjenje je bilo da je to prirodna selekcija i da se dešava.Hvala Bogu posle toga smo dobili ćerku a evo sad ponovo čekamo treću bebu.Na vama je da odradite osnovne analize: Bris, Hlamidiju, Papu, i još neki bris znaju to ginekolozi i naravno TORCH.Ako je sve ok onda samo opušteno.





srna001 -> RE: Spontani pobačaj (8.9.2013 17:38:26)

Prvi put srce uopšte nije počelo da kuca i konstatovan je missed u 8. nedelji a drugi put su prvo registrovali srčanu radnju a na sledećoj kontroli je nije bilo.Kiretaža je rađena oko 12. nedelje.




lepao -> RE: Spontani pobačaj (8.9.2013 23:42:47)

Jesi radila ikakve nalaze?

IZVORNA PORUKA: srna001

Prvi put srce uopšte nije počelo da kuca i konstatovan je missed u 8. nedelji a drugi put su prvo registrovali srčanu radnju a na sledećoj kontroli je nije bilo.Kiretaža je rađena oko 12. nedelje.





Modessty -> RE: Spontani pobačaj (9.9.2013 2:01:44)


IZVORNA PORUKA: lepao

Cece...sta se desava sa nalazom...jel ti jasno sta to znaci?
Ja sam imala spontani u 12 sedmici i nisu mi doktori htjeli poslati na analizu debili pa me bas zanima da li ima koristi od analize?



uglavnom nema koristi jer ništa ne napišu sem toga da plod odgovara toj i toj nedelji trudnoće




srna001 -> RE: Spontani pobačaj (11.9.2013 23:47:31)

Radila sam TORCH, hlamidiju, briseve, mikoplazmu, ureoplazmu i papu i sve je bilo ok.Oba puta su slali uzorak na analizu ali nisu ništa našli kao što obično i ne nađu.




big mum -> RE: Spontani pobačaj (12.9.2013 9:31:14)


IZVORNA PORUKA: srna001

Radila sam TORCH, hlamidiju, briseve, mikoplazmu, ureoplazmu i papu i sve je bilo ok.Oba puta su slali uzorak na analizu ali nisu ništa našli kao što obično i ne nađu.



Takođe sam imala dva spontana pobačaja i to prije rođenja prvog djeteta.Oba su bila u 8ned.
Pored ovih navedenih radila sam KARIOTIP.U citogenetičkom lab.

Uzima se krv oba partnera i genetičar uzima porodičnu anamnezu.
Nama je objašnjeno da se neke genetske 'greške 'mogu mogu naslijediti i do 7 koljena.
Većina nas je upoznata sa rođacima najdalje do 4 koljena ,tako da možda nismo ni svjesni kakav genetski matrijal nosimo.Nama je ovaj nalaz bio uredan.
Možda nije na odmet tražiti da se uradi i ova pretraga.






Iustitia89 -> RE: Spontani pobačaj (13.11.2013 18:05:58)

Može mala pomoć molim vas. Naime, prošli mjesec sam imao sa djevojkom sex bez zaštite, nisam svršio u nju. Ona je poslije nekih 7 dana uradila test i bio je pozitivan. Ona inače ima cistu žutog tijela na oba jajnika pa smo mislili da se nešto pobrkalo sa hormonima. Tačno na dan kad je trebala dobiti ona je i dobila, prvo je bilo samo malo oskudnije krvarenje i to je trajalo nekih dva dana. Poslije toga, sledeći dan, je uradila ponovo test i bio je negativan i taj isti da smo imali sex i onda je baš prokrvalila...kaže ona da je bila baš prava menstrualna krv a prije toga joj je krv bila kao malo sluzava. Sad me interesuje da li je moguće da je ona ipak trudna....ona kaže da misli da je to bila menstruacija, 99% je sigurna jer je i pored ove menstrualne krvi imala one bolove prije menstruacije iako su oni bili kratki. Takodje i često mokri ali sam čitao da je to često posljedice te ciste. Na kontrolu treba ići sledeće sedmice. Šta vi mislite o ovome? Nisam znao gdje da postavim ovo pitanje. :)




Ana RR -> RE: Spontani pobačaj (13.11.2013 19:21:47)

Iustitia89, prosto je neverovatno kakva vi iskustva imate [sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Spontani pobačaj (13.11.2013 19:24:24)

Verovatno nije trudna,jer kad je trudnoca u pitanju krvarenje je bas oskudno i drugacije od normalnog. Ne razumem samo da li vi zelite bebu ili ne? Jer vidim iz predhodnog posta da je devojka imala spontani ( jako mi je zao zbog toga) tako da ako ne zelite bebu bolje bi bilo preduzeti nesto u vezi kontracepcije,ako ipak zelite predjite u temu "cekamo dve crtice" tamo je jakoo zanimljivo i mozete dobiti korisne informacije.[sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: Spontani pobačaj (13.11.2013 19:30:04)

Iustitia89 ja mislim da je ona trudna. Moze da ima krvarenje i ako je trudna. Javi nam sta je bilo na pregledu[sm=smiley1.gif] srecno:-)




smeško -> RE: Spontani pobačaj (13.11.2013 21:17:41)

Je l' nas to neko zeza[sm=zmeden.gif]




jole82 -> RE: Spontani pobačaj (13.11.2013 21:28:48)

IZVORNA PORUKA: Iustitia89

Može mala pomoć molim vas. Naime, prošli mjesec sam imao sa djevojkom sex bez zaštite, nisam svršio u nju. Ona je poslije nekih 7 dana uradila test i bio je pozitivan.


Hm..za trudnoću na ovozemaljskom svetu je ipak potrebno dvoje kako god okreneš...
E sad ko se kome tu okrenuo ili nije, neću da ulazim...nemam ni čime..
Al odakle onda ideja da je trudna?

I nema leba da test može posle 7 dana da bude pozitivan...možda bi beta bila pozitivna..al test teško...




serpica -> RE: Spontani pobačaj (14.11.2013 9:41:13)


IZVORNA PORUKA: smeško

Je l' nas to neko zeza[sm=zmeden.gif]




Mozda,ali cuda se desavaju pa ajde da nekako pomognemo coveku[sm=smiley36.gif]




Iustitia89 -> RE: Spontani pobačaj (14.11.2013 10:21:07)

Ne želimo bebu, problem je što ona nije nikako mogla sa kondomom, užasno ju je bolilo a pilule neće da pije. Nekako se sad odlučila poslije ove prošle menstruacje(krvarenja) da moramo sa kondomom, nema više smisla stvarno. Kaže ona da je to bila menstruacija i da je imala normalno krvarenje tri dana i da je bila menstrualna krv... Samo mi nije jasno kako test može biti pozitivan pa poslije nekog vremena negativan?




Olga75 -> RE: Spontani pobačaj (14.11.2013 10:24:19)

e pa onda ako ne moze sa kondomom , ne pije pilule za kontracepciju , ne koristi dijafragmu ili neki spermicidni preparat nek pocne da razmislja o majcinstu , trudnoca tako brzo prodje




vikiveki -> RE: Spontani pobačaj (14.11.2013 10:31:56)

Ja samo nerazumem kako je test posle samo 7 dana pokazao trudnoću,nema šanse ,meni je bio pozitivan uvek u 10 ili 11 danu,a pre toga je bio negativan.Kako je Jole rekla možda bi beta bila pozitivna ali test[sm=zmeden.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (14.11.2013 11:39:57)

Test moze u nekim slucajevima biti i pozitivan bez obzira na trudnocu....ima neka fora sa miomima, cistama i ostalim cudesima..ali to je vec neka druga tema :)




Iustitia89 -> RE: Spontani pobačaj (14.11.2013 11:50:32)

Pa ja isto ne razumijem kako test može biti pozitivan (druga crtaje bila baš, ai baš blago crvena) pa onda prije menstruacije jedan dan da je negativan i onda dobije menstruaciju sasvim normalno i na tačan dan kad treba dobiti menstruaciju. Ona ima te ciste na jajnicima, stvarno ne znam da li od tih ccista žutih tjela.[sm=zmeden.gif] Ili je možda bila ona hemijska trudnoća [sm=zmeden.gif] PS sad već 15 dana koristimo kondome i ona se polako navikava




pipi_coco -> RE: Spontani pobačaj (17.11.2013 13:20:18)

Ja polako dolazim sebi od šoka, nevjerice i svih ostalih ružnih popratnih efekata ovakvog događaja.

Kod mene se desio missed ab, bez nekog očitog razloga. Na kontroli 18.10, lijepo se vidjela srčana radnja i konstatovano da se po velićine bebe nalazim u 7. nedelji. Zbog oskudnog curkanja smeđkaste boje, dr mi propisala dabroston i mirovanje u trajanju od 3 nedelje. I dolazim ja nakon te 3 nedelje i osjećam se super, curkanje prestalo, stomačić raste, grudi me bole i teške su, ono sve mislim kriza je prošla sve je ok. Međutim nema srćane radnje, beba je ostala mala, čak je plod otišao i u regresiju (smanjio se) [sm=smiley19.gif]
3 dana poslije obavili su mi kiretažu pod lokalnom anestezijom, propisali tablete i ajd kući.
Najavili su mi da cu poslije uraditi neke nalaze, ali po doktorima to nije ništa strašno i to se nekada dešava i iz neobjašnjivih razloga[sm=smiley13.gif]

U srjedu mi je kontrola, pa cu vidjeti šta dalje.

Ah da, odlućili su i da je vrijeme da mi operišu miom, ali da se u vezi toga javim za mjesec dana.




Jole84 -> RE: Spontani pobačaj (17.11.2013 13:50:27)

Pipi draga [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]
Bezveze zvuči kad kažu da je "prirodna selekcija" ili neobjašnjivi razlozi. Bolje sada nego ne daj Bože u kasnijoj trudnoći,ako tako može da se kaže [sm=smiley13.gif]
Želim ti brz oporavak,operiši to čudo,pa napred još jača...ljubim te!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>