RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


serpica -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 9:04:56)

Peace [sm=smiley13.gif] nisam znala,a nigde nisi ni pisala,ne znam sta da kazem




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 9:05:56)

@jabudic Mislim da žena ne treba da rađa ako nema "onu" emociju. Znaš na koju emociju mislim. Jednostavno... ja nisam imala ni jednu pozitivnu emociju. Mnogo sam vagala, 7 dana nisam razmišljala ni o čemu drugom, pokušavala sam da nađem u sebi "to nešto", i jednostavno nisam uspela.
Razmišljala sam i o horionskim čupicama, i da li bi se emocija promenila kada bih bila 100% sigurna da je devojčica (obzirom da imam dva dečaka). I ne, ni pomisao na devojčicu nije promenila ništa. Iako, ja nisam pristalica tih varijanti: odradićemo čupice, pa ako je devojčica zadržaću, a ako je dečak ne. [sm=zmeden.gif] Meni je to jako strašno, ili hoćeš bebu ili je nećeš.

Onda, kad sam prokrvarila... razmišljala sam o drugim ženama. Znaš, uradila sam betu, koja je bila tačno u nedelju u kojoj sam bila. Taj ponedeljak je bilo punih 5 nedelja, i u utorak sam ulazila u 6tu. Beta je odgovarala 5-6 nedelji. I onda sam pomislila kako se osećaju žene koje žele da zadrže trudnoću, i desi im se što meni. Osećaš se u principu odlično, sve je super, pozitivan test, pozitivna beta koja odgovara nedelji, i onda HOP i časkom nestane. [sm=smiley13.gif]

@serpica Nisam pisala nigde.




mali_mis -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 9:13:18)

Peace [sm=smiley31.gif]
Da li si htela bebu ili ne, to je tvoja stvar, i tvoja odluka, i imas moju podrsku [sm=smiley31.gif]




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 9:22:42)

Hvala mišu. [sm=smiley1.gif]




pocahontas -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 9:46:26)

peace [sm=smiley31.gif]




Modessty -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 10:40:37)

peace pobačaj je uvek teško iskustvo. Nema veze s tim da li si želela bebu ili ne.
ja moja dva mislim da neću nikad preboleti. Jesam potisnula to negde tamo duboko, ali znam da ih nikad neću sasvim preboleti.

Peace bićeš ti dobro [sm=smiley31.gif] Ne sumnjam u to [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 10:52:55)


IZVORNA PORUKA: Peace*
Onda, kad sam prokrvarila... razmišljala sam o drugim ženama. I onda sam pomislila kako se osećaju žene koje žele da zadrže trudnoću, i desi im se što meni.


Peace nemoj to sebi da radis, ne razmisljaj o drugim zenama. Tako ces samo sebi stvarati osecaj krivice, a nema potrebe za tim. Ja sam jedna od tih zena koja je dva puta ocajnicki pokusala da zadrzi trudnocu i mislim da svako ima pravo da zeli ili ne zeli trudnocu, svako ima pravo na svoj izbor.
Ali sto kaze Mod, svakako je spontani jedno uzasno iskustvo koje ostavi bas dubok trag.
Drzi se [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 10:55:38)

Peace[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Valerie -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 11:03:50)

[sm=smiley31.gif] peace, tesko iskustvo [sm=smiley13.gif]




Klarita -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 11:03:50)


IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: Peace*
Onda, kad sam prokrvarila... razmišljala sam o drugim ženama. I onda sam pomislila kako se osećaju žene koje žele da zadrže trudnoću, i desi im se što meni.


Peace nemoj to sebi da radis, ne razmisljaj o drugim zenama. Tako ces samo sebi stvarati osecaj krivice, a nema potrebe za tim. Ja sam jedna od tih zena koja je dva puta ocajnicki pokusala da zadrzi trudnocu i mislim da svako ima pravo da zeli ili ne zeli trudnocu, svako ima pravo na svoj izbor.
Ali sto kaze Mod, svakako je spontani jedno uzasno iskustvo koje ostavi bas dubok trag.
Drzi se [sm=smiley31.gif]

[sm=smiley20.gif]

IZVORNA PORUKA: mali_mis

Peace [sm=smiley31.gif]
Da li si htela bebu ili ne, to je tvoja stvar, i tvoja odluka, i imas moju podrsku [sm=smiley31.gif]

I moju, draga! Slazem se u potpunosti sa zenama!




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 11:08:15)

Drage žene, zaista ste divne, ali nema potrebe da me tešite jer se ja osećam dobro, i psihički i fizički.
U svakom slučaju hvala. [sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 12:11:50)

Peace, necu te tesiti. Najbitnije je da si ti dobro i da se dobro osecas.
[sm=smiley31.gif]




ishler -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 13:03:05)

Znam kakav je osecaj ja sam ostala neplanirano trudna kada je starija cerka imala 10 meseci a dojila sam je.Bilo mi je uzasno,jer nisam tako rano zelela trudnocu,morala sam naglo da prekinem dojenje,a beba bas volela da siki i tako,prestali sa dojenjem i dodje do spontanog u 10nd,nije mi bilo drago naravno sam osecaj je uzasan ali ja sam morala na revizuju pa verovatno zbog toga.Zadrzala bih je naravno,ali bila je ne planirana i u tom trenutku ako mogu reci nezeljena.




Olga75 -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 13:32:37)

zao mi je sto ovo citam ali eto bar nije trebala kiretaza , to je svakako stres
sad , ne znam sta da ti kazem , necu da te tesim nego samo da ti kazem : desilo se , iskustvo koje ti nije trebalo ali eto [sm=smiley13.gif]




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 15:28:12)

tashke, nisam imala pojma... Adje, kad je sve vec tako kako kažeš, dobro je da se i završilo prije nego što je počelo. [sm=smiley31.gif]




lesica -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 20:51:09)

Tash [sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Spontani pobačaj (23.1.2015 23:55:25)

Peace šteta što si imala uopšte takvo iskustvo, al bitno da si ok i fizički i psihički [sm=smiley31.gif]




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (30.1.2015 10:51:15)

19.01. - 266
22.01. - 92
26.01. - 10
Ako nekome bude trebala info o brzini padanja bete.
Prestala sam da krvarim.
Treba da ponovim betu opet 02.02. I da odem na pregled.




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (5.2.2015 11:31:01)


IZVORNA PORUKA: Peace*

19.01. - 266
22.01. - 92
26.01. - 10
Ako nekome bude trebala info o brzini padanja bete.
Prestala sam da krvarim.
Treba da ponovim betu opet 02.02. I da odem na pregled.


02.02. < 0,1

Danas idem na pregled.




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 22:42:21)

Imala sam kasni spontani pobacaj u 19 nedelji trudnoce. Taj uzas me zadesio posle amniocinteze . Nalazi pre toga su bili uredni, VS 2 grupa, PAPA 2 grupa , nalazi na hlamidiju , mikoplazmu, ureoplazmu negativni. KS dobra,
Na pocetku trudnoce sam imala problema sa bakterijama u urinu ali to je odmah sanirano, POsle toga sam tri puta radila urinokuturu i sve je bilo cisto. Analaze pre AC su opet radjenei sve je bilo savrseno.
Moj spontani je nekako krenuo rapidno i naglo , nije bilo spasa na zalost :((( Agonija je trajala nekih 10 sati , i pored tokolize sam trpela jake kontrakcije na 2 min.
Od doktorke u bolnici sam saznala da sam primljena u jako losem stanju , kako je pokazala laboratorija radjena tog dana kad sam primljena. Povisen CRP i leukociti sto ukazuje na infekciju.
Jel imao neko slicno iskustvo ?
Ja se jos ni fizicki nisam oporavila , a o pisihickom oporavku da ne govorim. Tuga , uzas , neverica , ocaj..Celo iskustvo je jako traumaticno i nekako obeshrabrujuce . Uradis sve sto treba , sve bude ok i ..i na kraju neciji nemar dovede do toga , tako ispada. Danas sam dobila rezultat AC _ normalan zenski kariotip.Na histoplatoloski nalaz bebin i moj moram jos da cekam .
Toliko sam se radovala ovoj bebi [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Ne znam kako cu da se oporavim od ove traume [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 22:45:57)

Jano i ovde da ti kazem da mi je jako zao,i verujem da tvoj pobacaj nije spontani vec da je izazvan tom infekcijom posle AC.nazalost to nisi mogla da znas. Oni obicno kazu kad dodje do toga da sa bebom inace nesto nije bilo u redu pa je zbog toga doslo do pobacaja... zelim ti brz oporavak [sm=smiley31.gif]




Valerie -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 22:52:38)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] mnogo mi je zao :(((((
mislim isto sto i serpica.
ac rade rutinski, ali i taj 1posto je uzasno mnogo. nemam reci...




jabudic -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 22:57:42)

Uff, Jano, ne znam šta da ti kažem. [sm=smiley13.gif]I ja sam sad 19 nedelja, i mogu odlično da zamislim kako s eosjećaš, taman se fino navikneš na sve i počneš da raduješ bebi. NE mogu ti ništa reći što će ti umanjiti bol, pokušaj da budeš jaka, i da uskoro opet pokušaš sa trudnoćom. [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 23:11:33)

hvala na podrsci drage moje ..
na zalost krivo mi je sto znam da je sa bebanom sve bilo ok , lepo se razvijala i rasla u meni .takodje i rezultat ac normalan.
volela bih da skupim snagu i krenem dalje , tuga je prevelika posle svega .Proganja me prizor majusnog dela mena koji je mrdao kad su mi je pokazali. Bila je jos ziva. Malena ali je sve imala.
Nadam se da cu skupiti hrabrost i da ce biti jos bebica , samo sad je mnogo rano da mislim na to.[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




jabudic -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 23:15:46)

Draga, mogu da zamislim kako ti je teško!
Moja ujna je izgubila bebu u 9. mjesecu. PRije toga su godinama pokušavali, i to je bila uspješna VTO, sve OK.
Ode 15ak dana prije termina da vidi sa dr termin za CR, kažu joj beba nije živa. To je bio šok za sve. Kasnije se ispostavilo da je imala trombofiliju, pa da posteljica nije snadbjevana sa dovoljno krvi. Posle toga slijedi još bar 2-3 VTO, i sad za mjesec dana, ako Bog da, čekaju jednu djevojčicu. Nije bilo lako, ali su se borili. Nikad ne odustaj. Ne znam koliko ti imaš godina, ona je ovih dana napunila 40, dakle, nade ima!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>