RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


jovicaa -> RE: Spontani pobačaj (27.2.2015 23:28:39)

tash[sm=smiley31.gif] nisam u toku.. dobro je da je sve proslo ok i spontano, posto nisi zelela bebu. i dobro kazu zene nemoj misliti o drugim zenama, mozda surovo zvuci. ali tvoje telo, tvoja materica, tvoj zivot, odnosno vas tebe i tvog muza. i ti najbolje znas da li si spremna na jos jedno dete ili ne i da li to zelis.
jano jano bas mi je zao[sm=smiley13.gif]




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 0:12:23)

Pretesko je stvarno..to ne moze da se opise.
Jedina uteha mi je sin, naravno i muz pruza podrsku.
Ja imam 36 godina, ovo je bila druga trudnoca.Malisa se i dalje nada seki i mazi mi i ljubi stomak.
Pokusvam da mu najbezbolnije objasnim da nece da dobije seku [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Svakako je mnogo teze i bolnije kad se desi u prvoj trudnoci , to je tek uzas .
Samnom i bebom je sve bilo ok do te nesrecne amniocinteze. Lepo je rasla u meni , sve je islo kako treba ali eto.. Cekam i histopatoloski nalaz ako tu mogu nesto preciznije da saznam , mada u konsultaciji sa vise doktora dobila sam isti odgovor , infekcija se razvila kao posledica AC.
Sad polako guram dan za danom, jos uvek je sve mnogo sveze i bolno
Hvala vam svima na podrsci ..[sm=smiley31.gif]




NadaR -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 8:31:05)

Jana,jako mi je zao!




majared -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 9:22:19)


IZVORNA PORUKA: jana jana

Imala sam kasni spontani pobacaj u 19 nedelji trudnoce. Taj uzas me zadesio posle amniocinteze . Nalazi pre toga su bili uredni, VS 2 grupa, PAPA 2 grupa , nalazi na hlamidiju , mikoplazmu, ureoplazmu negativni. KS dobra,
Na pocetku trudnoce sam imala problema sa bakterijama u urinu ali to je odmah sanirano, POsle toga sam tri puta radila urinokuturu i sve je bilo cisto. Analaze pre AC su opet radjenei sve je bilo savrseno.
Moj spontani je nekako krenuo rapidno i naglo , nije bilo spasa na zalost :((( Agonija je trajala nekih 10 sati , i pored tokolize sam trpela jake kontrakcije na 2 min.
Od doktorke u bolnici sam saznala da sam primljena u jako losem stanju , kako je pokazala laboratorija radjena tog dana kad sam primljena. Povisen CRP i leukociti sto ukazuje na infekciju.
Jel imao neko slicno iskustvo ?
Ja se jos ni fizicki nisam oporavila , a o pisihickom oporavku da ne govorim. Tuga , uzas , neverica , ocaj..Celo iskustvo je jako traumaticno i nekako obeshrabrujuce . Uradis sve sto treba , sve bude ok i ..i na kraju neciji nemar dovede do toga , tako ispada. Danas sam dobila rezultat AC _ normalan zenski kariotip.Na histoplatoloski nalaz bebin i moj moram jos da cekam .
Toliko sam se radovala ovoj bebi [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Ne znam kako cu da se oporavim od ove traume [sm=smiley13.gif]


Ja sam izgubila bebu u 24-toj nedelji.Rezultat histopstoloskog nalaza bio je upala pupcane vrpce. Niko mi nije izricito rekao ali najverovatnije od amnocinteze. Sledeci put sam posle AC dobila odgovarajucu terapiju (antibiotici i utrogestan) i sve je bilo OK.
Psihicki sam jedva prezivela. Jedino sto me je drzalo je planiranje da ponovo zatrudnim i nova trudnoca,
Puno pozdrava od mene, drzi se [sm=smiley31.gif]




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 10:59:03)

Jako mi je zao sto si i ti prosla kroz taj uzaas,Ja jos cekam rezultat sa HP. Valjda cu posle da imam jasniju situaciju, bas zbog neke buduce trudnoce , mada iskreno sad i ne razmisljam o tome.
Ja sam AC radila u Niskom GAK- u , na patologiji trudnoce, Odlezala sam tamo jedan dan i noc, Pre odlaska kuci niko nas nije proverio,Jedina terapija je bila Utrogestan od 200 mg 2 puta dnevno.Profilaksu antibiotikom nisam dobila iako sam pitala dr koji mi je radio AC , on je samo odbrusio drsko da sam tako nesto verovatno na netu procitala[sm=smiley22.gif]. Takodje i dr koji je pratio moju trudnocu rekao je da ne treba.
Prijateljice koje su radile AC takodje u Nisu , ali kod drugog dr su dobijale preventivno eritromicin i vaginalete , ne mogu da se setim tacno koje.
Noc u oci spontanog sam dobila jaku groznicu , ali se sve smirilo za pola sata, temperatura je bila 37.2. Vrlo brzo je spala.Normalno sam zaspala bez nekih tegoba, Posle sam saznala , da je bas groznica prvi simptom pobacaja :([sm=smiley13.gif]
Laboratorija na otpusnoj listi , radjena tog dana kad sam izasla je : Le.6,9, Er.3.72 , Hgb.113 , HCT:0,34 , PLT:203 , CRP:23,4.Rogam sam primila posle ac , tako da ga posle spontanog i kiretaze nisam primila jer je test pokazao da nema antitela jer valjda ta zastita traje 6 meseci od primanja. Ja sam vise puta pitala dr da li je ipak bolje da ga primim ali rekao je da nema potrebe. U bolnici sam 4 dana 2 puta dnevno primala Cefuroxim , mislim da je drugi naziv Nilacef,
Na otpusnoj listi je neko pogresio terpiju u prepisao Panklav koji je trebalo da pijem posle izlaska jos 7 dana 2 puta dnevno , ali ja sam alergicna na penicilin, tako da mi je dr zamenio terapiju za Hemomicin 6 dana jednom dnevno.
Sta si sve radila od analaiza posle spontanog ? Koliko je proslo vremena pa si opet ostala trudna ? Svaki savet je dobrodosao .Ja ne zelim da me ovo slomi u zelji da imam jos dece .Divim ti se kako si imala hrabrost da uradis i AC drugi put , ja ne znam da li bih se usudila , bar u Nisu svakako ne. Ovde tako ozbiljnu stvar rade nekako veoma nemarno.




degu -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 11:04:30)

jano jako mi je zao zbog svega sto si prosla [sm=smiley13.gif]




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 11:15:25)

ja jos ne verujem da mi se desilo..bas je sveze .toliku kolicinu bezosecajnosti od strane mediciniskog osoblja , dr i babica , nisam mogla tek da zamislim dok prolazis kroz veliku psihicku i fizicku agoniju [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Dr kaze da posle 3 meseca vec mogu da radim na novoj trudnoci ali ja nekako mislim da je to kratak period. Druga misljenja su da treba da prodje minimum 6 meseci .Sve zavisi od doktora do doktora.
Jos uvek imam jace krvarenje , u bolnici sam primala i injekcije uterotonike.Pijem i bromokriptin jer mi je i mleko krenulo [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif
Sa antibioticima sam zavrsila , sad cekam drugu kontrolu.Sad je prioritet fizicki oporavak, a za psihicki ce bas biti potrebno vreme.




serpica -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 11:42:54)

Jano,zena je kamen u nekim situacijama,naravno da treba da odmoris od svega i sredis se ali ja mislim da sto pre krenes sa novom trudnocom to ce ti biti lakse. Ne u smislu da zaboravis,to neces moci nikada,ali sto duze cekas vise ces da se pitas sta bi bilo kad bi bilo. Odmori se par meseci,uzivaj u detetu koje imas i svom muzu,ako ste u mogucnosti otuputujte negde na nekoliko dana,probaj da ostavis iza sebe sav gnev i krenes dalje,[sm=smiley31.gif]




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 12:12:49)

Hvala ti[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Ja samo zelim da pauza bude dovoljno duga da ne bih imala probleme u sledecoj trudnoci. Zelim da budem bar sigurna da sam fizicki spremna i u dobrom stanju. Taj stav varira od dr do dr.Neko kaze ( moj dr ) dovooljno je 3 meseca da se krene sa novom trudnocom i da se organizam oporavi , drugi su vise za pauzu minimum 6 meseci, Ja se stvarno nadam da necu imati nekih fizickih posledica posle svega i da cu moci ponovo da zatrudnim, Ne zelim da zurim pa da se desi nesto lose.Nadam se naravno najboljem i novoj bebici..




serpica -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 12:25:32)

Nece biti problema jer ti je i ova trudnoca bila uredna,greska,sudbina sta god da je razlog pobacaja u sledecoj nece biti tako tim pre sto ces posebno da povedes racuna o svemu. Ja se iskreno nadam da ces na leto da nas obradujes lepim vestima [sm=smiley31.gif]




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 12:35:15)

Ja sam stvarno bar imala tu srecu da bas lako zatrudnim, i sa prvim detetom i sad pre ovog uzasa.
Mozda ce neko da me pogresno shvati ali jos teze mi je sto je bila devojcica , bas sam se mnogo obradovala kad sam saznala da je zensko kad se setim [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Lepe vesti, kad ih bude bilo , naravno javljam ..Leto, jesen , zima ..ne bitno samo da se desi i da sve bude ok .




majared -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 13:06:32)

Radila sam testove na trombofiliju, mutacije gena i vadili smo mm i ja krv da uporede kariotipe nase da li se slazu. Ovo ti pricam napamet, pogledacu tacno sta je u pitanju pa ti saljem na pp. Ja sam imala pre te trudnoce jos dve koje su se zavrsile spontanim pa su zbog toga ovi testovi radjeni. E da, svi su bili negativni A sto se te trudnoce koja se zavrsila spontanim posle AC-a svi doktori su bili u fazonu da ponovo pokusam bez ikakvih ispitivanja.




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (28.2.2015 13:13:50)

Ja nisam imala problema u prvoj trudnoci, nijedan spontani pre ovoga kao ni namerni prekid trudnoce,
Juce sam uzela rezultat AC - nalaz normalan zenski kariotip. Tako da mislim da ja i muz ne bi trebalo da ispitujemo dalje slaganje kariotipa.
Uzrok sponatnog je infekcija koja se razvila posle AC.Napisla sam sta sam sve od briseva radila i sve je bilo uredno.
Hvala ti za savet[sm=smiley31.gif]




srculence25 -> RE: Spontani pobačaj (1.3.2015 1:17:53)

Jano [sm=smiley19.gif] tuga koju moras odbolovati ali prezaliti neces nikada.dobro je sto znas da lako mozes ostati trudna
pa kad se oporavis da se bacis na posao sa uspesnim ishodom a ja ti zelim da to bude sto pre [sm=smiley31.gif]
Razumem te imala sam spontani...nama su trebale godine pre te prve trudnoce i godine i godine nakon nje da se ostvari trudnoca.
Moje misljenje je da nekad stvarno vise znace info na netu nego od dr.Recimo meni je sada u ovoj trudnoci predlagana AC i kao 1% je koban ishod ali eto i taj
1 se desi.Citala sam na netu da je veca sansa posle AC da ode nego da se beba rodi sa nekom anomalijom tako da je nisam radila.




jana jana -> RE: Spontani pobačaj (1.3.2015 11:54:36)

Amniocintezu nekako predlazu bez nekog individulanog pristupa , mada sam ja puno davila svog dr da li je bas neophodna ta analiza u mojim godinama.
Njegov stav je bio veca je sansa da se rodi u mojim godinama dete sa nekom anomalijom na hromozomima, nego spontani posle ac. Ali eto mene u tih 1 %[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Verovatno zavisi od dr koji je radi , ovde bas nemas izbor osudjen si na nekoliko dr sa patologije .Sledeci put je ne bih ni u ludilu radila. Kad sam otisla po rezultat AC , doktorka mi sa osmehom saopstava da je normalan zenski kariotip i cestita na zdravoj bebi , ja mislim da je srce htelo tad od tuge da mi stane , jer meni to nista sad ne vredi sto bi ona bila zdrava.[sm=smiley13.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Jel si pila bromokriptin posle spontanog ? Ja ga bas lose podnosim a moracu da ga pijem jos 7 dana.
Nekako je utseno kad vidis da nisi usamljen u svemu , mnoge od vas su prosle taj horor pa je posle bilo bebica. [sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Spontani pobačaj (2.3.2015 12:43:59)

Jano, ne znam sta bih ti rekla sem da mi je bas zao i da se nadam da ce vreme uciniti svoje. Ja sam posle prve vto imala spontani u 7. nedelji, a mi je bilo pretesko, a ovo ne mogu ni da zamislim.
Kao sto si rekla, pokusaj najpre fizicki da se poptuno oporavis, a vremenom ce sve postati malo lakse.
Od srca ti zelim da sve sto pre prevazidjes i da imas jos bar dve zdrave bebice.




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (2.3.2015 18:05:37)

jano samo da ti kažem da mi je jako žao zbog toga što se desilo [sm=smiley13.gif] Drži se, biće bolje! [sm=smiley13.gif]




lazaricaa -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 14:27:20)

Cao svima,citala sam dosta sta pisete,pa sam odlucila da se produzim... Ja sam pre dve nedelje imala spontani,u 12oj nedelji samo je prestalo srculence da se cuje. Nisam krvarila niti osetila bilo sta neuobicajeno,otisla sam po doznake za bolovanje i zamolila doktoricu iz doma zdravlja da mi uradi uz,kao da sam imala neki osecaj....rekla mi je da nesto nije u redu,javila sam se svom doktoru kod kog sam isla privatno iszi dan on mi je potvrdio da nema srcane akcije i da se to desilo pre dve nedelje sigurno.... Bila sam sokirana.... Jako lako sam ostala trudna ,odma iz prvog puta kad smo se odlucili na to,nisam ni sanjala da mi se ovo moze dogoditi. Odradili su mi kiretazu pod lokalnom a.,malo sam krvarila,stalo je,cekam sad mendtruaciju i ako doktor kaze da je sve u redu ja bih odmah pocela da radim na bebi....da li mislite da je to u redu? Bojim se ali zelim to sada vise nego ikad....




World -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 18:00:05)

Zao mi je sto ti se to desilo. Mislim da savjetuju uglavnom da prodje minimum tri mjeseca za narednu trudnocu, a billo bi dobro da odradis bar neke osnovne nalaze da se eventualno vidi sta bi moglo biti problem.




wivern -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 19:55:37)

Slazem se sa world, mozda je najbolje da prodju tri meseca pa tek onda krenes u akciju. Dok se sve vrati u normalu a i ti psihicki pripremis za sledecu trudnocu.
Samo polako i bez zurbe, znam kako se osecas ja sam dva puta kroz to prosla.
Imas na forumu dosta tema i o pretragama koje mogu da se izvrse, kao i o raznim drugim temama. Mozes da nam se pridruzis rado cemo ti biti podrska.




lazaricaa -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 21:23:14)

Hvala vam na savetima.... Cula sam da je korisno uraditi torch test,mislim da cu to uraditi,da vidim hoce li pokazati sta...nadam se da nece i da je sve u redu ali vredi probati... Samo koliko znam ne rade ga u drzavnim ustanovama...samo privatno,kosta oko 13.000.....




wivern -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 21:42:13)

Kako ne rade drzavno, odakle si ti?




lazaricaa -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 22:51:34)

Iz Sombra sam...cula sam da ne rade u drzavnim samo u privatnoj lab. Medlab,verovatn i u drgim privatnim,za ovu znam da sigurno rade i da kosta 12.600din... znacilo bi mi ako znate gde drugo mogu da uradim da ne placam toliko... Mislim nisu mi pare uopste problem ali sto da im placam ako ne moram. [sm=smiley1.gif]




lazaricaa -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 22:54:26)

Htela sam napisati Sombora a ne Sombra [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Spontani pobačaj (15.8.2015 22:56:17)

Lazarice, ne znam kako je u SO, ali u NS se ne placa. Proveri sa svojim ginekologom. Dobro bi bilo da uradis hormonski status kao i hormone stitne.
No, iskreno ne verujem da ce te bas slati na neka ispitivanja nakon jednog spontanog, nije im to praksa. Ako imas ginekologa voljnog da ti da upute, samo napred i prekontrolisi sve sto mozes.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>