RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


nikiteki -> RE: Spontani pobačaj (13.6.2016 18:02:32)

Zao mi je krin, ali samo glavu gore.




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (14.6.2016 8:15:22)

Krin, istomisljenice smo, glavu gore, sto i cinis, [sm=duda.gif] ce doci, a znam sta si prosla, moja sestrica je imala isti problem ali je iznela do kraja, bebica se rodila mesec ranije, sada je jedna preslatka devojcica od 19 meseci.
[sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (15.6.2016 23:34:59)

Kakva priča! KLIK

Svega sam se sjetila od pobačaja, do trudnoća, raznih dijagnoza, ležanja u bolnici, ispijanja lijekova, šetnji sa Ofingerom (Štefom). Šta sve žene prežive, to je za nevjerovat!

Sjajna žena, junak i sjajna priča!




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (16.6.2016 7:54:54)

Cela sam se najezila, kakva zena, kakav heroj, kakvi problemi!
Jekik, ljubim te i mnogo nam nedostajes!




superm -> RE: Spontani pobačaj (16.6.2016 18:33:15)

Da, žena je stena...[sm=bravo.gif]




Tićica -> RE: Spontani pobačaj (24.7.2016 20:30:09)

Da vam se i ja pridružim, imala sam spontani u 25oj nedelji, srce je stalo. Dobro sam ja to podnela pošto već imam sina al mi svaki dan Maša padne na pamet. Razlog preterano spiralizovan pupčanik. Sad samo još[sm=hudicek1.gif] da stigne, prolupaću prošlo je već 57 dana od kiretaže




wivern -> RE: Spontani pobačaj (24.7.2016 23:48:43)

Ticice glavu gore... Idemo dalje, drugacije ne moze...

Pridruzi nam se i u lepsim temama, da se druzimo i da ti pruzimo podrsku [sm=smiley31.gif]




IvanaSK RR -> RE: Spontani pobačaj (25.7.2016 8:15:12)

Ticice, imas nasu podrsku i razumevanje. Uskoro ces u nove akcije i bice sve kako treba!




isidora88 -> RE: Spontani pobačaj (25.7.2016 8:54:43)

Zao mi je [sm=smiley13.gif]
Daj sebi vremena da se oporavis pa u nove pobede, sledeci put ce sve biti kako treba[sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (25.7.2016 15:12:53)

Ticice jako mi je žao. [sm=smiley13.gif] Ali kao što i sama kažeš imaš to dijete starije, pa imap kako i da zaokupiš misli, a kad prođe neko vrijeme onda će i nova beba.




Lisa Simpson -> RE: Spontani pobačaj (25.7.2016 21:46:21)

Tićice mnogo mi je žao, to je svakako nešto najteže što može ženi da se desi, želim ti brz oporavak i naravno da što pre svom sinčiću doneseš neko lepo i zdravo društvo[sm=smiley31.gif]

Ušla sam ovde samo da kažem ženicama da veruju i bore se ja sam posle 3 spontana napokon u januaru dobila svoju mrvicu od ljubavi. Sećam se kada sam čitala forume i tražila pozitivne primere da je neko uspeo evo sada želim da ja nekom pružim malo optimizma i motivacije.




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (25.7.2016 21:57:14)

Tičice, podrška i od mene. Preguraćeš ti ovaj težak period, znam i verujem. A onda ona sreća koja dođe bude još lepša. Želim da ti dođe što pre [sm=smiley31.gif]




Maraj -> RE: Spontani pobačaj (25.7.2016 21:58:12)

Ticice [sm=smiley31.gif] verujem da ti je jako tesko.... nemam reci utehe...saljem ti zagrljaj




Mojana -> RE: Spontani pobačaj (18.8.2016 10:22:23)

Nova sam na forumu...nedavno sam u 8.-oj nedelji trudnoce imala missed ab. Nazalost vidim da nas ima dosta sa ovim losim iskustvom.Ne znam ni sta da pisem,samo se nadam da cu uz vas lakse da prebrodim 😢




IvanaSK RR -> RE: Spontani pobačaj (18.8.2016 11:16:43)

Mojana, zelim ti da sto pre to prebrodis i ugledas dve crtice!




Milena18 -> RE: Spontani pobačaj (18.8.2016 13:04:40)

Mojana, žao mi je zbog toga što ti se dogodilo. Želim ti da se što pre oporaviš. Što se podrške tiče, ovde ćeš je sigurno naći. Dobro došla!




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (18.8.2016 14:30:41)

Mojana, ima nas nažalost dosta koje smo prošle ovo iskustvo.
Želim ti da što pre prebrodiš i da nas obraduješ vestima u nekim lepšim temama [sm=smiley31.gif]

Pridruži nam se na forumu, ima mnogo toga korisnog i zanimljivog!




daki81 -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 9:49:16)

Unapred se izvinjavam ako sam pogresila gde cu postaviti pitanje..porodila sam se 21.12.2015 carskim rezom i to drugim po redu,u medjuvremenu sam opet zatrudnela iskreno mislili smo da ce nam duze trebati jer nisam neko ko bas iz prvog puta uspe da ostane u drugom stanju ali eto ovog puta iz prve..odmah su nastali problemi jer cerkica naravno jos nije prohodala,trebalo je podizati s vremema na vreme..dan posle analize krvi na betu koja je bila odlicna pojavila mi se kao sukrvica,tacnije rozikast sekret,dr mi je odmah oveo utrogestan 2 * 200 vaginalno zbog carskog a pospe pojave takvog iscedka pocela sam sa 3*200 oralno..sekret se nastavio svaki dan bar jednom dnevno ma papiru sam nailazila na to..prolazi 10 dana od toga,ja i dalje imam svaki dan to odlazim na uz,na uz vidi se srcana radnja nema hematoma niti krvarenja iz materice i ja nastavljam sa terapijom..to se desava 10.08.2016..od tada nisam bila na uz..bili smo van grada vratili se pre desetak dana i trebalo je da odem na kontrolu kod mog dr sada 31.08.ali dobijam takve bolove u bubrezima tako da zbog bola ne odlazim tada,dr mi uvodi antibiotike zbog moguce upale mokracnih kanala a krvarenje je prestalo pre nekih nedelju dana..nazalost mislim da je doslo do misseda..nije tripovanje nego prosto vec sam ga jednom dozivela pa otprilike mogu da prepoznam..krvarenja nema..ima bolova ali ne jakih u krstima ali se plasim da ne izbacujem plod upravo zbog utrogestana jer mi se to desilo i tada..imala sam i jak stres ovih dana mucnine vise nema ali mene iskreno sad najvise plasi sta se desava ukoliko ipak dodje do krvarenja i ustanovi se pocetak izbacivanja ploda nepotpuno..za opstu anesteziju ide posebna priprema tako sa se plasim kako ide procedura ukoliko dodje do toga neplanirano..da me ne shvati neko pogresno,dovoljno mi je tesko vec zbog ociglednog ponovljenog misseda a i teske porodicne situacije pa ne bih podnela jos i mogucu kiretazu bez anestetika uopste..da li neko zna sta se desava u tim sitiacijama?Hvala svima unapred




suzi kju -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 10:17:26)

Ne razumem ovaj deo "mislim da je došlo do misseda", jesi li išla na uz da dr potvrdi da je spontani ili nisi? Ne možeš sama postavljati dijagnozu na osnovu toga što nemaš mučnine.
Ili ja nisam dobro razumela post...




daki81 -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 10:25:48)

Na uz idem u sredu 7.09. mozda je pogresno zvucalo,ne zelim sama da postavljam dijagnozu niti mogu samo eto imala sam vec iskustva sa missed pobacajem apsolutno simptomi isti,i tada sam pre uz znala sta se desilo,svakako sam i dalje na terapiji daleko of toga da sam digla ruke nada uvek postoji da osecaj vara ali me je prosto zanimalo sta se desava sa zenicama u tim situacija kada ipak taj zahvat ne moze da se isplanira tj zakaze..




suzi kju -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 10:29:10)

Ja ne bih brinula o tome dok ne odem prvo kod doktora na uz.
Ako je i došao do toga, neka to doktor utvrdi i posavetuje šta i kako dalje.
Uopšte ne mora da znači da je došla do misseda...

I nikako ne bih čekala sedmi, odi odmah danas kod lekara, niko te neće vratiti a da te ne pregleda.




degu -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 11:22:39)

Isto kao i suzi nemam odgovor konkretno na tvoje pitanje, moras prvo otici na uz pa videti sta dalje, meni to ne zvuci kao pobacaj. Otidji na uz, ako se ustanovi da ne daj Boze nema srcane radnje,moci ce kiretaza da se zakaze. Kod mene kad su sumnjali na bighted ovum rekli su mi da cu moci da biram hocu li lokalnu ili totalnu anesteziju




wivern -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 12:43:41)


IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ja ne bih brinula o tome dok ne odem prvo kod doktora na uz.
Ako je i došao do toga, neka to doktor utvrdi i posavetuje šta i kako dalje.
Uopšte ne mora da znači da je došla do misseda...

I nikako ne bih čekala sedmi, odi odmah danas kod lekara, niko te neće vratiti a da te ne pregleda.

Upravo ovako. Ne donosi sama zaključke, razumem da se plasis ali bas zbog toga moras odmah otici kod dr.
Ja sam imala kiretazu posle missed ab i sve je bilo ok. Šta se mora mora se, prvo misli da si potrebna svom detetu, znaci da je tvoje zdravlje na prvom mestu.




Peace* -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 21:47:01)

Moje iskustvo sa spontanim je krvarenje. Krvarenje nedeljama...
Razumem tvoj "osećaj" da je sada isto kao i prošli put, i ne zvučiš mi zabrinuto i brzopleto, naprotiv, zvučiš mi smireno i razumno.
Nisam sigurna da postoji spontani bez krvarenja? A ti kažeš da je krvarenje stalo ...




lesica -> RE: Spontani pobačaj (2.9.2016 21:54:56)

Realno, dok se ne pogleda ultrazvukom suvišno je nagadjati bilo šta.
Jedino što je bitno je da se taj pregled što pre obavi, baš zbog mogućnosti problema, pa ako se ustanovi da nema ništa od ploda, što pre treba obaviti kiretažu. Nema mesta steahu ukoliko je tvoje zdravlje u pitanju.

Sretno daki, i javljaj nam se!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>