RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Mariii -> RE: Spontani pobačaj (6.9.2016 13:06:15)

Evo i ja da vam se pridruzim.. Zdravo svima! Ovako , 2013. godine prva trudnoca koja se zavrsila spontanim , odradjena kiretaza. Doktorka kaze , desava se ,glavu gore ,imate vremena ,jos ste mladi i ostale price koje svima pricaju. Ohrabi nas , krenemo dalje , 2014. godine druga trudnoca , i opet spontani , u 9 oj nedelji pad Bthcg i prestanak rada srca . Uradimo analize: tohoplazmu, cmv, chlamidia, i mostale osnovne analize . Sve je u redu . Pomislimo , ma dobro sl pu ,uspecemo ,sigurno.. Prosle godine uradim test i [sm=rozacrtici.gif] ,srecni naravno .. Sve je bilo u redu , odemo na kontolu ,kad ono ,prestali otkucaji srca .. Ponovna kiretaza , i toliki slom da se jos oporavljam . Suvisan je opis to osecaja. Odemo kod privatnika , da se ozbiljno okrenemo tom problemu koji ocito imamo. On kaze test na trombofiliju i onda genetika. E sad imamo problem ,jer smo iz malog gradica u kome nista ne funkcionise.. Ne mogu nikako da nam zakazu taj test , i sad cekamo . U medju vremenu pila sam folnu kiselinu ,a razmisljam da krenem i sa aspirinom 100, jer ne moze da steti ,a mzd da efekat neki. Ocajna , ne znam sta sad,dok cekamo[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] A toliko zelimo [sm=duda.gif]




degu -> RE: Spontani pobačaj (6.9.2016 19:25:37)

Zao mo je zbog svega sto vam se desilo :( ali mislim da vam aspirin nece resiti problem,ako je trombofilija potreban vam je strucnjak,da odredi terapiju. Razumem da si nestrpljiva i tuzna,ali izganjaj upute za prvi veci grad i idite po redu, da ne daj Boze ne prolazite opet kroz ovo ne daj se i zelim ti da sto pre dobijes bebicu




Mariii -> RE: Spontani pobačaj (6.9.2016 20:58:48)

Znam da treba da se urade te analize , ali sve verujem da ce sledeci put uspeti ,da mora da uspe .. Ali s druge strane , ocito ,postoji problem. Ja bih sto pre ,ali opet ,mzd ne treba zuriti.. Ne znam kako bih podnela ne daj Boze sledeci .. Nadam se da cu ovde pronaci slicnu pricu , sa pozitivnim krajem, kao mali vetar u ledja.. Hvala na podrsci




degu -> RE: Spontani pobačaj (7.9.2016 0:43:07)

I treba da veruješ i budeš pozitivna jer će sigurno biti ok,samo polako,prvo sve dovedi u red i stvori savršeno okruženje za svoju malu bebicu, da raste u tebi u najboljim uslovimai biće sve kako treba [sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (7.9.2016 8:03:07)

Mariii potpisujem sve sto degu kaze, samo polako, odradices sve potrebne analize, da stvoris najsigurnije utociste za svoju bebicu, da raste u tebi nesmetano, zasto da ne, pocni i Aspirin da pijes, nema loseg, samo mozes preduprediti trudnocu.
Srecno draga moja, srecno!




Mariii -> RE: Spontani pobačaj (7.9.2016 8:50:11)

Hvala vam puuuunoo..[sm=smiley27.gif] Bice sve u redu ,nadam se samo taj test da odradim.. Citala sam ako je u pitanju ta trombofilija , a lekar predpostavlja da je to. Onda se to regulise prvo uzimanjem aspirina , pa onda u trudnoci bockanje, a mzd cak i boravak u bolnici ..ali videcemo.




sher -> RE: Spontani pobačaj (3.10.2016 20:13:00)

Devojke, da li neka ima iskustva sa vise ponovljenih spontanih pobacaja (missed). konkretno ja sam imala sest. dijagnoza trombofilija, terepija fraxiparin i uvek isto. lekari ne znaju odogovor-pitam se sta bi trebalo dalje raditi-ako neka ima bar slicna iskustva svaki savet je dobrodosao




wivern -> RE: Spontani pobačaj (3.10.2016 22:48:31)

Sher ne verujem da je u pitanju samo trombofilija, mislim da taj deo sa spontanim oni još uvek nisu uspeli da ispitaju. Msm pokrivena si terapijom a opet imas spontane, valjda bi do sada osreagovala na neku terapiju.
Samnom je na kiretazi lezala devojka koja je imala isti problem kao i ti, ali na žalost nisam sa njom ostala u kontaktu, jedino što sam čula je da je usvojila devojčicu.
Možda da potrazis jos neko mišljenje lekara, ne znam ni šta bih mogla da ti kažem drugo :(




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (3.10.2016 23:12:17)

IZVORNA PORUKA: sher

Devojke, da li neka ima iskustva sa vise ponovljenih spontanih pobacaja (missed). konkretno ja sam imala sest. dijagnoza trombofilija, terepija fraxiparin i uvek isto. lekari ne znaju odogovor-pitam se sta bi trebalo dalje raditi-ako neka ima bar slicna iskustva svaki savet je dobrodosao


Sher, pokrivena si terapijom za trombofiliju, što znači da je uzrok verovatno na drugom mestu. Da li radila OGTT, da li kontrolišeš vit. D, Štitnu, itd. Ima tu još bitnih stvari koje moraju štimati.

Šta si još radila od analiza?


Drži se, razlog i rešenje postoje, ali se moramo izboriti. Sve najbolje ti želim [sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (4.10.2016 3:02:05)

sher jako mi je zao. Ne znam nista o tom problemu, ali se nadam da ces uskoro da nađeš rješenje i ljuljaš jednog malog bebca [sm=duda.gif]




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (4.10.2016 6:37:16)

Sher od srca sve najbolje! Naravno, stvar je u tome stoti nemas problem da zatrudnis, vec da izneses. Ne svidja mi se trombofilija, alimi se ne svidja ni 6 spontanih.
Zvuci mi kao neki problem sa tm, mozda neka aglutinacija II ili III stepena, gde spermici idu spojeni glavama u paru do zaceca dolazi, ali skolski i do spontanih tj prestanka rada srca vec i gotovo isto vreme.
Proces je vrlo jednostavan sto se tvog muza tice, da se utvrdi sta je u pitanju, ali ovo je moje skromno misljenje, zelim ti od srca jos jednom sve najlepse!




Khaleesi -> RE: Spontani pobačaj (4.10.2016 7:24:25)

Sher, ne znam ljcno nista o pobacaju ali znam zenicu sa posla, imala je oko 4 ili 5 pobacaja dok nije rodila dete. Njoj su posle poslednjeg nasli neku bakteriju na brisu pa su se ona i muz lecili i posle toga je rodila. Mislim da je ona ureaplasma bila u pitanju...




sher -> RE: Spontani pobačaj (4.10.2016 13:59:21)

Pre svega, hvala na lepim recima.
evo sta sam sve radila od analiza: ANA Screen, Anti-Mitohondrijalna antitela M2. Protrombin Faktor II, MTHFR, Faktor V, PAI-I, Fibrinogen, Homocistein, AMh (koji je uvecan i terapija je Folna kiselina), Protein C i S, FT4, TPOAB, TSH, Kariotip, OGTT ( po endokrinolog ogtt je u redu, a po ginekologu treba da uzimam terapiju Siofor-a), TgAt, Anti mikrozomalna At, Beta2 Glikoprotein IgG i IgM, Anti kardiolipink screen i Spermogram
ako vas ne mrzi da citate, a znate nesto sto bi trebalo jos proveriti uraditi, pisite. (oni brisevi sto se rade, to nisam pisala jer sam to jos ranije proverila)
Vocicana mi je predlozola Aglutinacija (malo sam pogledala na net) prvi put cujem za to, ali trazicu i to da proverimo.




lesica -> RE: Spontani pobačaj (4.10.2016 14:18:29)

Draga Sher, ni ja se ne razumem u problematiku, ali držim fige da pronađete rešenje što pre, i da nam se onda pridružiš u trudničkim temama! [sm=smiley31.gif]




Mariii -> RE: Spontani pobačaj (13.10.2016 20:46:33)

Verovatno i pored trombofilije postoji jos neki problem.. Ili mozda neka druga terapija . Zaista nezgodna situacija .. Nadji dooobrog lekara i uradi sve moguce analize. Meni su rekli da kada uradim test na trombofiliju , da odradimo genetiku.. Mozda to . Ne znam , ali zelim ti uskoro resenje problema iiii [sm=duda.gif] Sretno!




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (16.10.2016 15:32:30)

Kažu..oktobar je mjesec posvećen svima koji su izgubili trudnocu. Budite jake žene! [sm=smiley28.gif]

[img]http://i.imgur.com/Gzk2gNG.jpg[/img]




mina91001 -> RE: Spontani pobačaj (26.10.2016 13:06:30)

Pozdravim svim clanicama evo i ja se pridruzujem ovoj temi. Moja prica je ovakva. 7 septembra kada sam uradila trest bio je moja najsrecniji dan ugledala sam dve crtice a pre toga menstruaciju sam imala 6 avgusta. Sve je bilo super ja sam se dobro osecala. Posto mi je muz u Holandiji pa sam i ja bila tamo i tamo saznala da sam trudna na netu smo nasli ustanovu gde da odem na prvi pregled kada smo nazvali pitali su kad sam imala zadnju men. Ja sam rekla 6 avgusta i ona meni kaze da na prvi pregled dodjem 10 oktobra da ce se tad sve lepo videti i cuti srce. Bila sam presrecna jedva sam cekala taj dana .. I dosao je.. Otisla sam na pregled pregledala me a prethodno me pitala sta mislim koliko sam trudna preko 8-9 nedelja kad me pregledala kaze velicina ploda je za pet sedmica dodji na pregled za deset dana pa cemo videti kako ce se plod razvijati,srce mi je stalo umrla sam od straha kad je to rekla i sad se tresem dok pisem. Bio je ponedeljak. Te sedmice u cetvrtak 13 oktobra ja osetim bil u donjem delu stomaka odem u toalet kad ono malo krvi na vesu odmah pozovem muza i odemo opet kod te zene ona me pregleda kaze plod je tu sve je u redu mozda ti je napukao neki kapilar u materici prililog savijanja. Odem kuci sva uplasena nikakva krv sve po malo po kad. Sutradan tog 14 oktobra muz na poslu ja osetim bol u donjem delu stomaka odem do njega na posao jer smo trebali da se nadjemo neke papire da sredjujemo i ja osetim da mi ide krv kako sedim ono lije iz mene odmah smo otisli u hitnu sva sam iskrvarila kad me doktorka pregledala rekla da je plod skro na izlazu iz materice i morala je da izvadi to malo sto je ostalo umirala sam od bola vriskala plaka muz je sve vreme bio uz mene. Kad su to uradili krvarenje je smanjilo al meni kao da je srce neko izvadio. Zadrzali su me u bolnici jos neki dva sata jer sam bila lose dali mi dve infuzije nakon toga me pustili kuci. Kuci sam non stop plakala zasto se to bas meni desilo. Doktorka mi je rekla da se to desava kad se plod ne razvije i da ga materica i organizam sam odbaci . Slala mi krv na analizu sve je u redu nemam nikakav problem vec se eto desilo i ne postoji objasnjenje zasto i rekla mi da vec nakon prve menatruacije mogu odmah opet da ostanem trudna i da sledeca trudnoca nece biti takva ona mi garantuje vise od devedeset posto da ce biti u redu. Sad u petak sedam dana nakon toga isla sam opet na pregled i rekla mi da je sve u redu da se nista ne sikiram. Prvi dana sam imala bolove i krvarenje ,sad se dobro osecam krvarenje mi je stalo,ali sam psihicki lose sve me nesto pogadja svaka sitnica i da rekla mi da nakon toga od 4-6 sedmica da cu dobit menstruaciju. Mene je sad strah kako dalje sta. Molim vas podelite svoja iskustva sa mnom da li se i vama ovako desilo i da li ste ostale trudne nakon toga i nakon koliko vremena. Izvinite zbog dugog posta




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (26.10.2016 14:05:58)

Prvo dobrodošla na forum, ima dosta žena sa sličnim iskustvom, pročitaj cijelu temu, vidjeces da nisi usamljena. [sm=smiley13.gif]

To što se desilo je eto nesrećan slučaj [sm=smiley13.gif] i kažu u vecini slučajeva se ne sazna uzrok. Tako je i meni bilo sa prvim djetetom, s tim što sam ja provela nekoliko dana u bolnici i primala injekcije progesterona. Nismo uspjeli, pa sam morala na kiretažu u 11-oj nedelji. I dana danas, iako je prošlo 9 godina i imam troje djece ja to ne zaboravljam. Ali, moraš da guraš dalje, da se snagom volje okreneš svjetlijoj budućnosti i razmišljaš pozitivno doći će bebica. Želim to da što prije zabebiš, a biće sve kako treba! Drži se, sad ti je najteže ali trudi se da se zaokupiš s nečim da ne misliš o tome. Srećno![sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Spontani pobačaj (26.10.2016 14:15:13)

Mina, dobrodosla!
Strasno je iskustvo koje si imala i ako malo prelistas forum videces da svakavih sudbina i prica ima.
Ja uvek pomislim da, ako vec nesto nije u redu, najbolje da se desi sto pre.
Znam da je jako tesko, ali desava se, desilo se mnogima od nas.
Nemoj mnogo da se preispitujes, vec u akciju. Zelim ti sto pre lepu i zdravu trudnocu!!




mina91001 -> RE: Spontani pobačaj (26.10.2016 15:20:45)

Drage moje hvala vam na podrsci. Krvarenje mi je stalo ali imam ko ono malo braonkast iscedak. Nemam bolove, A reci mi nakon koliko si ti opet ostala trudna. Mogu li sta preventivno da koristim da bi mi naredna trudnoca ako Bog da bila u redu neke biljne cajeve nesto znate li vi sta?




mamica 91 -> RE: Spontani pobačaj (7.11.2016 21:53:01)

Zenice, meni je dr danas na uzv videla da nema vise srcane radnje, o tome koliko mi je zao i kako se posr##no osecam, ne moram ni da vam pisem.
Posto sam juce malo krvarila pitala me da li zelim da sacekam da priridno ode ili kiretazu, ja sam trazila kiretazu..
E sad zanima me (vi koje ste prosle kroz nesto ovako) da li su vam radili jos jedan uzv pre kiretaze ?
Malo me grize savest i ono STA AKO ako dr nije slucajno dobro videla ili sta vec znam (ma da iskreno to sebi dajem kao tracak nade iako sam svesna sta se desava, ali ipak je tesko pomiriti se sa cinjenicom) da li sam donela pravu odluku za kiretazu, ali cu je pitati da mi za svaki slucaj uradi opet uzv ako im to vec nije po protokolu.
po zm bi trebala biti 11+2 ali posto je ovulacija bila kasnije gledala je trudnocu dve sedmice manje od zm a beba je ostala na 8+1 znaci pre nekih otprilike 7 dana je stalo srculence [sm=smiley19.gif]




emicaa -> RE: Spontani pobačaj (7.11.2016 22:04:02)

Mamice mnogo mi je zao,mogu samo da ti posaljem zagrljaj




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (7.11.2016 22:04:28)

mamice, ja sam u prvojtrudnoci prokrvarila između 6-7nedeljei završila u bolnici na progesteronima. Tamo sam lezala sve do neke 10-11nedelje kad je primnjećeno da više nema srčane akcije [sm=smiley19.gif] I sada se sjecam toga momenta. Vratili su me u sobu i rekli da se spremim za kiretazu. Nisu mi gledali tik prije kiretaze, ali to je bilo to definitivno. Nakon "intervencije" sam ležala još neka dva sata u bolnici i onda su me pustili kući.

Žao mi je što ti se to dešava, ali misli pozitivno, misli na te anđele što kući imaš. Ako ćeš biti mirnija traži da ponove UZV. Želim ti brz oporavak [sm=smiley31.gif]




Maraj -> RE: Spontani pobačaj (7.11.2016 22:10:51)

Drage , mogu pretpostaviti vasu bol. Jezim se i na citanje vasih postova... saljem vam veliki [sm=smiley31.gif]




mamica 91 -> RE: Spontani pobačaj (7.11.2016 22:12:25)

emice[sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]

chupo, taj dan kada su ti radi kiretazu su i ustanovili da nema kcs ako sam te dobro razumela ?

u cetvrtak me narucila msm tako smo se dog i ostacu do petka ujutro, opet po dogovoru

maraj [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>