RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


vocicana -> RE: Spontani pobačaj (10.1.2017 20:14:17)

ANA ti je niska, verovatno ti to nuklearno antitelo smeta za trudnocu, genetiku obavezno uradi.




zece -> RE: Spontani pobačaj (10.1.2017 21:12:13)

Marii jesi li uradila histeroilaparoskopija




Maraj -> RE: Spontani pobačaj (10.1.2017 21:23:19)

Mari , meni su ANA nesto oko 6. Vec sam i zaboravila. Uglavnom , ogromna su mi. Ja nikad nisam imala "normalnu" trudnocu. Kako nisam mogla da zatrudnim , otkrili su mi ta antitela. E sad , ona kad su povisena , antitrla se aktiviraju pa mogu napadati plod i smatrati ga kao uljeza u organizmu. Uz terapiju ja sam na kraju iznela trudnocu. Ne znam kakva je situacija kada su ANA niska kao kod tebe. Pretpostavljam da je suprotno nego kad su povisena kao kod mene tj da ti je mozda imunitet oslabljeniji. Ne verujem da to ima uticaja za trudnoću. Opet kazem , samo nagadjam.
Sto se terapije fraxijem tice. Ja sam je primala i pre i tokom i nakon trudnoce. Sama sebe sambickala u stomak. Zbog pozitivnog pai1 4g/4g. Nisam bi sanjala da cu moci sama sebe da bockam u stomak. Al sve za nase [sm=duda.gif] [sm=bravo.gif]




Zemunka85 -> RE: Spontani pobačaj (10.1.2017 21:27:00)

Maraj sta si ti sve prosla da dobijes [sm=duda.gif]. Cini mi se da sam negde citala i tvoju porodjajnu pricu i rasplakal se, bas si faca [sm=bravo.gif]




zece -> RE: Spontani pobačaj (10.1.2017 22:41:59)

Maraj kad si ti pocela sa fraksiparin i ja treba da primam kleksan zato te pitam




Mariii -> RE: Spontani pobačaj (11.1.2017 10:16:17)

Doktorka kaze da je u redu ANA.. bas cudno.. Mislim ,super je to , taman sam se razocarala da jos i to ne bude u redu ,ali jeste... HVala Bogu. zece nisam radila histero i laparoskopiju, cula sam da to rade zene koje imaju problem sa zacecem, a ja ostanem u drugom stanju i do 10 nedelje prestane srcence ..[sm=smiley13.gif] znaci ne mogu da iznesem trudnocu.. Iskreno se nadam da je trombofilija u pitanju ,jer to je resiv problem.. Maraj ja jedva cekam da se bocnem. Malo cudno zvuci ,ali kad znas da to radis za [sm=duda.gif] onda nista nije tesko ni bolno.. Ne mogu da ti opisem koliko zelim bebca , sad me je uhvatilo nesto , ne znam sta mi je. Trebam da se opustim i da se desi, ali ne moguuu. za tebe [sm=bravo.gif] jer si iznela trudnocu i jer si zena borac[sm=smiley32.gif] E,da , meni je dr rekla da pre trudnoce pijem aspirin,andol, st sam i pocela ,a da bockanje sledi tek kada ostanem trudna.. Vidim ti si se bockala i pre trudnoce? Inace ,imam pai 4g/5g ,i hematolog kaze to nije neka trombofilija, ali ce meni mija gin. cim ostanem trudna da uede frahi jer ne zelim da rizikujem vise..




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (11.1.2017 18:42:58)

E tako treba. ANA ti je niska, trebas konsultovati imunologa , da vidis sta se radi. Kod Maraj je bila jako specificna situacija.




zece -> RE: Spontani pobačaj (12.1.2017 0:58:48)

Nema veza i ja sam imala spontani pobacaji pa sam uradila histeroskopija i su mi otkrili da imam septum i to 13 milimetri




Mariii -> RE: Spontani pobačaj (12.1.2017 8:53:19)

Pa ne znam ,i to da uradim..[sm=zmeden.gif] A koji su simptomi? Imala si spontani ,da ,ali jos neke simptome? Kakav je to proces?




zece -> RE: Spontani pobačaj (15.1.2017 0:12:31)

Simptomi nikakvi to su vidjeli kad su radili vec histeroskopija nije tacno da ne treba i te kako treba gde se nalazi embrion ako ne u materici




Dinogr -> RE: Spontani pobačaj (24.1.2017 16:42:35)

Ja cu poludeti od birokratije [sm=smiley19.gif] Išla sam kod hematologa i rekla je da cemo prvo iskljuciti antifosfoliipidni sindrom, pa će mi tek posle dati uput za trombofilije. Tada su mi uradili odmah 4-5 analiza(gradska bolnica Zvezdara), d-dimer, jednu vezanu za lupus, fibrinogen... i napisala u izveštaju da uzmem kod izabranog lekara uput za anti cl i beta 2 gpi i da to uradim u zavodu za transfuziju... napisao mi je uput ginekolog, međutim u zavodu i ne treba uput jer se svakako plaća bez obzira na uput i košta 4500din. Uputili su me da mogu jedino na Institu za reumatlgiju da odradim to besplatno, pa sam ih zvala da proverim koji uput treba i rekli da može od ginekologa ili lekara opšte prakse i opet danas odem kod doktrke opšte prakse da zamolim da mi da uput i dobijem uput, pozovem taj institut za reumatologiju da vidim u koje vreme radi laboratorija da bi mi rekli da sa uputom od ginekologa i lekara opšte prakse moram da dođem u utorak na komisiju [sm=zmeden.gif] I sad ostaje da se nadam da ce mi komisija odobriti... Ne mogu da verujem koliko šetkanja i komplikacija a tek sam na početku analiza. Imam uput i za TORCH i ni to nisam uradila jer nemaju sve reagense pa zivkam svakih par dana da proverim jesu li ih dobili..
Gde ste radile sva ta ispitivanja? Da li ima neki jednostavan način da se to odradi brže a besplatno? Ovim tempom odrađivanja analiza neću završiti ni do kraja godine.
Pri tom me hvata depresija jer bih pre dva dana ušla u deveti mesec i sada umesto da kupujem stvari za bebu, moram da obilazim bolnice po 100 puta... Samo da prodje ovaj mesec i moj nesudjeni termin pa će valjda biti lakše [sm=zmeden2.gif]




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (24.1.2017 18:51:09)

Ne mogu ti pomoći, samo da ti bar ovako pružim podršku i pošaljem jedan topli zagrljaj [sm=smiley31.gif]

Proci ce i ovo, mora, prije ili kasnije, samo budi hrabra...A sad si me podsjetila kako je to kad se nakon izgubljene trudnoce "čeka" da prođe nesuđeni termin porođaja [sm=smiley13.gif] Biće bolje, ne daj se![sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (25.1.2017 9:19:51)

Dinogr [sm=smiley31.gif] to sve moras proci, zbog sebe na prvom mestu i zbog bebice. Uradices sve neophodno i polako, sve ce doci na svoje mesto. To je za mene nezamisliv gubitak, zato ne mogu da kazem da te u potpunosti razumem, ali saosecam i saljem ti natopliji zagrljaj podrske. POlako, kada sve odradis bice ti lakse, ko problema ima da znas kako da ga saniras i za 9 meseci drzis svoj zamotuljak u rukama, a znam da hoces.




Dinogr -> RE: Spontani pobačaj (26.1.2017 17:04:45)

Hvala na rečima podrške, drage dame. Juče sam rešila da odem na taj institut za reumatologiju, da zamolim da me prime mimo te komisije.. I jedva nekako me poslali kod jedne doktorke koja je u tom konzilijumu da je zamolim da mi odrade to... I ispade da sam naletela na jako divnu ženu koja je imunolog i uopšte ne radi ambulantno sa pacijentima, ali eto baš mi je izašla u susret i dala da odradim analize i dodala ANA anti xe, jer ona kaže da bi pre sumnjala na ta antitela nego na AntiFSP ili trmbfilije.. Čak je rekla da kad uzmem nalaz dođem jer bi volela da pogleda, pa da me uputi ako ima potrebe da dođem lepo sa uputom za pregled na njihov institut jer ispade da se kod njih baš i rade te imunološke analize... Eto naleti tako čovek na dobre ljude pa se iznenadi :) A inače rekla mi je da bi me na konzilijumu odbili jer nemam dovoljno indikacija i nisam njihov pacijent.




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (26.1.2017 22:52:24)

Eto vidis, sve ide u pozitivnom smeru! Bravo za doktorku! Ima jos po neka dobrica negde, obavezno da joj se javis sa analizama, obavezno! Ona ce ti pomoci.




biljanb -> RE: Spontani pobačaj (10.2.2017 21:20:46)

drage moje danas sam podigla histo-patoloski nalaz posteljice koji glasi: Primljena je posteljica sa centralno postavljenim pupcanikom duzine 37cm, plodovi ovojci su glatki i prozirni tkivo posteljice precnika 10cm, na seriskim rezovima sundjeraste gradje tamnije ruzicaste boje belicastih rasvetljenja. Plodovi ovojci su edematozni. horionske resice su adekvatne arborizacije i vaskularizacije za gestacisku dob sa povecanim brojem sincicijalnih cvorova kao i sa vecim podrucjem kompletne hijalinizacijei kalcifikacije (podrucje infarkcije) Pupcanik sadrzi tri krvna suda..... ako neko ima neki predlog za neke analize sto se tice pobacaja u kasnoj trudnoci, bila bih zahvalna......




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (10.2.2017 22:41:29)

Klasican infarkt posteljice a kalcifikacijama na krvnim sudovima. Edematozni ovojci ukazuju da je beba patila i da je doslo do embolizacije. Iz nekog razloga...
Objasnjenje za sincicijalno tkivo je sledece, jedino tkivo koje se razlikuje u ljudskom organizmu od ostalih je tkivo srca i ono se strucno zove sincicijalno tkivo. Uradi genetiku, beba se odlicno razvila, do trenutka kada je doslo do infarkta posteljice, da li ste beba i ti nosile jedna poz krvnu grupu a jedna negativnu, genetiku treba uraditi i za tebe i za muza.




biljanb -> RE: Spontani pobačaj (10.2.2017 23:00:46)

Bila sam danas kod geneticara i dobila sam uput za suk i insulinsku rezistenciju to je sve, pošto smo suprug i ja 2011 radili kariotip i kod supruga i kod mene je sve u redu, doktorica je rekla da ona više kao geneticar ne može da pomogne .....




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (10.2.2017 23:05:43)

Biljana ti uradi jos i to. Svakako je problem izmedju tebe i zacete bebe, to je preveliki broj kasno izgubljenih bebica, nesto ne funkcionise u nekom momentu kod tebe i bebe u materici. Da li je svaki put beba imala razliciti rh faktor pa je doslo do stvaranja antitela koja se mozdaniko nije setio da ti kaze da ipak proveravas mesecno... Ja stavrno nemam ideju sta se to dogodi svaki put. Mada rh pozitivne majke nikada ne salju da proveravaju antitela u transfuziju vec samo rezus negativne. Sve uradi i trazi, jer da zatrudnis nemas problem, sporan je prelaz 4-5 mesec. Bas mi je zao iveruj mi da bi sada ne znam sta uradila da te posaljem i uputim sta mislim da bi mozda trebalo uraditi. [sm=smiley31.gif]




biljanb -> RE: Spontani pobačaj (10.2.2017 23:20:10)

Na zavodu za transfuziju je radjen cross match sa T linfocitima .... Misljenje: tekstom kompletne zavisne citotosicnosti ( CDC) u serumu ispitanice nisu prisutna donor specifična antitela 1 klase




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (11.2.2017 10:08:31)

To je odlicno, zato polako, savet plus, uvek pij bebi Cardiopirin, sa slaganjem i neslaganjem doktora, jer ocito iz razloga stvaranja tromba u pupcaniku dolazi do momentalne smrti ploda zbog infarkta posteljice u istim nedeljama trudnoce. Zato slobodno pocni i ne brini, acetilsalicilna kiselina je jako bitna iako je mizerna doza za cirkulaciju i sprecavanja embolizacije. Ljubim te




biljanb -> RE: Spontani pobačaj (11.2.2017 11:47:34)

Hvala na odgovoru.... Da li smem da uzimam tabletice pošto cu i u sledećoj trudnoći primati fraksiparin.... sada je došlo do infarkta tek pošto sam prestala da primam fraksiparin inače u ovoj poslednjoj trudnoći mi je nestala plodova voda, nije mi pukao vodenjak, samo je nestala tj. kako su mi rekli prestala da se proizvodi. I svaki put dolazi do komplikacija posle 24-te nedelje ustvari od 24-te do 28-me nedelje, radjen je i bris par dana pre porodjaja bio je uredan..... hvala




vocicana -> RE: Spontani pobačaj (12.2.2017 13:03:39)

Msm da smes, pitaj hematologa i gin koji ce ti voditi trudnocu, msm da ne smeta.




biljanb -> RE: Spontani pobačaj (12.2.2017 21:42:26)

Hvala na odgovoru, javljam se kad dobijem obdukcioni nalaz.....mozda ce se tu nesto drugo videti....[sm=smiley31.gif]




Dinogr -> RE: Spontani pobačaj (13.2.2017 0:56:30)

Biljanb, slican nam je nalaz sa patologije. Infarkt bilo kog organa pa i posteljice ne mora automatski da znaci da je "krivac" tromb.. Tromb je samo jedan od uzroka koji mogu izazvati infarkt, a mogu da ga izazovu i neke druge stvari i stanja u organizmu. Jesi li proveravala pritisak u trudnocama?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>