|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 13:41:21   
Khaleesi
Dali su mi i longacef venski... I preko vikenda da primam to isto do kontrole u ponedeljak. 


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 14:11:09   
smeško
Калеси, ја бих ипак мало шетала. После последњег цр сам имала исту ситуацију због мањка шетања. Нисам шетала због ишиалгије и док је напад прошао, ја сам већ завршила у болници на инфузији.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 14:25:17   
Ana RR
Šetnja je obavezna, isto kao i posle porođaja. Koliko možeš Khaleesi ali trebalo bi da šetaš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 14:26:02   
vonavoj
Da.da..i ja sam imala ugrusak,mora da se set_a..da komadi ispadaju..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 14:35:05   
Khaleesi
On mi rekao strogo mirovanje.... Pa proset_acilu malo po kuci... 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 14:40:28   
Ana RR
Svašta, uvek se savetuje šetanje. I u porodilištu te teraju da šetaš kako bi ugrušci ispali. To su mi rekli i posle kiretaže.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 19:14:52   
smeško
Ана и ја сам то написала, било ми је чудно, али не мешам се у препоруке доктора. Откуд ја знам...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 21:33:33   
Maslacak15
I meni je logicno da se seta. Ono sto bi ja mogla da preporucim, na cemu je moja doktorka insistirala je da se isprati beta HCG u krvi. Moja je bila preko 2000 dva dana posle pobacaja ! i onda sam davala krv na nedelju dana dok nije pala na nulu. To je u mom slucaju bilo vrlo vazno jel sam izazvala ciscenje lekovima, ali generalno mislim da i ciklus ne moze da se bas normalizuje dok je beta prisutna. A to je dosta individualno koliko joj treba da nestane iz cirkulacije. CIm je beta pala na nulu, pauzirala sam jedan ciklus i ostala trudna. Kiretaza je bila 21 aprila a meni je LMP za novu trudnocu bio 21. Juni.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Spontani pobačaj
11.10.2019 22:47:39   
Khaleesi
Ne znam valjda se uplasio. Imala sam jake bolove i sad temperaturu. Cak je i napisao na izvestaju bolovanje za mm da bi bio kuci da me pazi... Setkam po malo i ok je... Manje me boli


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Spontani pobačaj
12.10.2019 15:31:44   
Khaleesi
Juce i danas je bilo ok da kazem osim bolova ali nisam imala temp. Sada mi se opet javila temp 37.1. Iako sam primila venaki longacef danas oko 11 sati. Posto je vikend samo hitna radi. Drage zene da li neko zna sto se tenp vratila. Imala sam je u cetvrtak vece, a u utorak je bila intervencija. Od juce su mi dali orvagil pored dovicina i longacef i kapi za kontrakcije.

Bas sam mislila da sam ok sad opet nisam. 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Spontani pobačaj
12.10.2019 18:45:08   
kamičak
To je minimalno povisena temperatura, prati situaciju veceras. Dobro je da si pokrivena antibioticima.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Spontani pobačaj
12.10.2019 22:14:09   
vonavoj
Da li krvaris jos?

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Spontani pobačaj
12.10.2019 22:42:08   
Mirko Svirko
Khaleesi, jako mi je zao. Sada sam sve procitala. I izivinjavam se sto sam u drugoj temi pitala zasto primas infuziju. Moja drugarica je imala spontani, isla je kod psihologa. I sada ima sina od 18 mes.
Drzi se. Budi jaka i budi pozitivna. 

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Spontani pobačaj
13.10.2019 21:24:19   
smeško
Слажем се за beta HCG

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Spontani pobačaj
14.10.2019 18:22:24   
Khaleesi
Juce nisam sto me je zacudilo. Danas posle pregleda opet sam pocela da krvarim... 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Spontani pobačaj
14.10.2019 18:42:49   
lesli
Khaleesi, ja sam krvarila nekih 12-13 dana. Samo prvi dan obilnije, onda je nekoliko dana mrljalo i curkalo po malo. Poslednjih dana je bilo tako da taman pomislis “stalo je “ , a ono se pojavi smedjkast trag. Mislim da je to ok, samo sto znam da bas nervira...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Spontani pobačaj
16.10.2019 12:44:19   
Khaleesi
Bas nervira. Juce nista stalo je danas opet na kontrolu uz i opet posle pregleda pocelo da ide... 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Spontani pobačaj
16.10.2019 16:32:48   
lesli
Kalisi, nisam sigurna da ima veze sa pregledima. Ja sam na prvi pregled otisla nakon 2.5-3 nedelje (otputovali nakon kiretaze posle 2-3 dana jer smo imali isplanirano putovanje i moja dr mi rekla da slobodno idem) i imala sam tako dane da izgleda kao da je stalo (nema kapi krvi po 20h i vise) i onda se opet pojavi smedji iscedak...Posle tih 12-13 dana je stvarno stalo.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Spontani pobačaj
17.10.2019 10:27:45   
Khaleesi
Mozda i nije do pregleda. Samo da se zavrsi vise...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Spontani pobačaj
17.10.2019 11:32:40   
kamičak
Kalesi, jasno je da te ne pogadja krvarenje, vec ono na šta te podseca 😢. Nadam se da ce uskoro prestati..


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Spontani pobačaj
17.10.2019 22:45:25   
Beba andjeo
Dobro veče, eto i mene da se pridružim vama, recite mi kako ste prebolele gubitak bebe jer ja još uvek nisam i ne znam da li ću ikad, imam dvoje dece od 4,5 god i 13 meseci, a pre 4 meseca sam izgubila bebu u 29 nedelji trudnoće, porodili me prirodno, nisu hteli na cr da me vode, držala sam svoju malu devojčicu 15 min posle porođaja, inače 2 dana joj nisam oset_ila pokrete i rekli mi znate vaša beba je mrtva.  Ja ne mogu da se oporavim, ne znam kako... 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Spontani pobačaj
18.10.2019 10:54:50   
lesli
Ja sam imala missed (bebi nije kucalo srce) otkriven u cini mi se 10. nedelji. Beba je stala sa razvojem krajem 7. nedelje. Situacija ni blizu za porediti. Prebolela sam tek kada sam (konacno) nakon 3 godine od tog pobacaja ostala trudna. Sada imamo bebu od godinu dana.
Posto je tvoja situacija dosta teza, jer je gubitak bio u poodmakloj trudnoci, mozda ne bi bilo zgoreg da potrazis strucnu pomoc?

(odgovor članu Beba andjeo)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Spontani pobačaj
18.10.2019 11:23:29   
kamičak
Mislim da Bebu dodatno muci sto nije sigurna kako i zasto je doslo do tragicnog ishoda..da li su ti lekari ista objasnili? Tvoje rane su jos sveze, Bebo..


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Spontani pobačaj
19.10.2019 0:39:41   
Mirko Svirko
Moja drugarica iz detinjstva je bebu izgubila u 8.nedelji. Pre otprilike 3 godine, sada ima sina koji ima 18meseci. I nije sasvim prebolela taj tragicni dogadjaj. Ali bori se sama sa sobom. Ovakve rane verovatno nikad ne zarastaju. Covek se bori da nauci da zivi sa tim.  Velika velika podrska svim mama  

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Spontani pobačaj
19.10.2019 0:57:20   
Beba andjeo
Kamičak, ništa ne znam, nemam pojma zašto se desilo i kako se desilo, niko ništa nije pričao i pored mojih bezbroj pitanja, samo je bilo pa dešava se


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here